در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

نخستین گلوله‌ چاپ سه‌بعدی

توسط &mmt » جمعه 3 خرداد 1392 13:13

به نقل از ایسنا، پس از ساخت نخستین تفنگ پلاستیکی چاپ سه بعدی در تگزاس آمریکا این بار نوبت به ساخت گلوله چاپی رسید. وزن این گلوله‌های پلاستیکی چاپ سه بعدی، چهار دهم یک اونس (28 گرم) است.

ساچمه یا پوکه‌های پلاستیکی توسط چاپگر سه بعدی ساخته شده و سپس گلوله سربی برای افزایش وزن درون آن قرار داده می‌شود.

در فیلم ویدئویی منتشر شده در اینترنت، سه گلوله با اشکال و وزن‌های مختلف نشان داده می‌شود که از یک تفنگ ساچمه‌ای Mossberg 590 بسمت اهداف شلیک می‌شوند.

این گلوله‌ها در مدت یک ساعت توسط چاپگر سه بعدی ساخته شده و بر روی تفنگ‌های ساچمه‌ای سنتی قابل استفاده هستند؛ گلوله های پلاستیکی از وزن کافی برای سوراخ کردن و نفوذ بداخل اهداف برخوردار هستند و در فیلم ویدئویی منتشر شده نیز رد گلوله و ایجاد سوراخ روی چوب و پلی استایرن (یونولیت) نشان داده می شود.

الگوی ساخت تفنگ سه بعدی در اینترنت قرار داده شده و تاکنون بیش از 100 هزار دانلود از روی آن انجام شده است؛ دسترسی به نسخه های آنلاین الگوی تفنگ پلاستیکی با هزینه 25 دلاری وجود دارد که با یک چاپگر سه بعدی خانگی یک هزار و 700 دلاری براحتی ساخته می‌شود.

با ساخت نمونه‌های متعدد سلاح و گلوله‌های پلاستیکی، نگرانی در خصوص گسترش سلاح‌های چاپ سه بعدی غیر مجاز افزایش پیدا کرده است.
کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Present, Solver, CAPTAIN PILOT, Ali$amir, Mohammad.Jafar, hamed_713, Mehrab373, امام قلي خان, Shahbaz, FREE MAN, onbekende

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان