محققان موفق به كشف روشي براي افزا

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15727
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71254 بار
سپاس‌های دریافتی: 31369 بار
تماس:

محققان موفق به كشف روشي براي افزا

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 17 اسفند 1384, 8:39 pm

محققان مؤسسه فناوري ماساچوست موفق به يافتن شيوه اي جديد شدند كه با استفاده از آن مي توانند عمر منبع قدرت كامپيوترهاي همراه را افزايش دهند.

به گزارش بخش خبر سايت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ، اين محققان به جاي استفاده از باتري ، توان كامپيوتر را از يك وسيله الكترونيكي به نام فراخازن استفاده مي كنند. اين شيوه هنوز به چندين سال زمان نياز دارد تا از آن به عنوان منبع اصلي الكتريسيته در لپ تاپ هاي تجاري و كامپيوترهاي دستي استفاد شود اما هم اكنون از اين وسيله به عنوان توان پشتيبان در بسياري از محصولات كامپيوتري كوچك استفاده مي شود.
اين وسيله جديد كه فراخازن با نانوتيوب افزوده يا NEU نام گرفته است با به كاربردن فناوري نانوتكنولوژي در يك وسيله برقي موجود يعني خازن كار مي كند.
خازن هاي معمولي انرژي را به صورت يك ميدان الكتريكي ذخيره مي كنند كه بسيار كارآمدتر از باتري هاي استاندارد است.
باتري هاي استاندارد انرژي خود را از فعل و انفعالات شيميايي مي گيرند. ولي كارآمدتر از هردوي اين ها فراخازن ها هستند كه انفجارهاي سريع از انرژي لحظه اي توليد مي كنند. تنها مشكل موجود در اين زمينه ، مسئله اندازه است . فراخازن ها بايد بسيار بزرگ تر از باتري ها باشند تا بارالكتريكي مشابه باتري ها ذخيره كنند.
محققان MIT اين مشكل را با استفاده از مساحت سطح بزرگ نانوتيوب ها حل كرده اند. نانوتيوب ها توزيع مولكولي ذرات اتمي كربن هستند كه اين امكان را به فراخازن ها مي دهد تا ميدان هاي الكتريكي را در سطح اتمي ذخيره كنند. ظرفيت ذخيره در فراخازن ها بستگي به مساحت سطح الكترودها دارد.
محققان خاطر نشان كردند كه آنها هنوز به سه تا 5 سال زمان نياز دارند تا بتوانند فراخازن ها را جايگزين باتري هاي اصلي كنند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”