چگونه می‌توانم با دستورات حرکتی، «گلکسی اس ۴» را کنترل کنم؟

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

چگونه می‌توانم با دستورات حرکتی، «گلکسی اس ۴» را کنترل کنم؟

پست توسط a_gadget » جمعه 10 خرداد 1392, 5:34 pm

تنظیم سیستم تشخیص حرکت
استفاده از سیستم تشخیص حرکت به شما امکان می‌دهد که دستگاه‌تان را با حرکت‌دادن آن یا با لمس کردن صفحه‌نمایش کنترل کنید.
برای دسترسی به تنظیمات حرکتی (Motion settings)، از صفحه خانگی Menu و سپس Settings را انتخاب کنید. اکنون گزینه My device و در ادامه Motion and gestures را برگزینید. با لمس کردن کلیدهایی که در جلوی نام هریک از قابلیت‌ها قرار گرفته‌اند و تغییر دادن وضعیت هرکدام از آن‌ها از به ، آن قابلیت به حالت فعال درمی‌آید. همچنین با لمس کردن نام هر حرکت (یا Motion) راهنمایی کوتاهی درباره شیوه استفاده از آن به نمایش درمی‌آید، ضمن اینکه شما می‌توانید با فشردن Try it، قابلیت موردنظرتان را امتحان کنید.
Air Gestureها با بهره‌گیری از سنسور ویژه دستگاه به شما امکان می‌دهند که گوشی‌تان را با استفاده از حرکاتی خاص کنترل کنید.
حرکت‌دادن گوشی (Motion)
· تماس مستقیم (Direct call): در زمان مشاهده اطلاعات یک مخاطب، خواندن پیام یا بررسی یک تماس در لیست تماس‌ها (Call Log)، می‌توانید اسمارت‌فون را بر روی گوش‌تان قرار دهید. با این کار، دستگاه به‌طور خودکار با شماره‌تلفن یا مخاطب مربوطه تماس می‌گیرد.
تصویر

· هشدار هوشمند (Smart alert): هنگامی که گوشی را بردارید، دستگاه وجود تماس‌های بی‌پاسخ یا پیام‌های خوانده‌نشده را به شما اطلاع می‌دهد.
تصویر
· بزرگ‌نمایی (Zoom): برای استفاده از بزرگ‌نمایی/کوچک‌نمایی در زمان مشاهده تصاویر یا وب‌سایت‌ها، کافی است با انگشتان‌تان دو نقطه از صفحه را لمس کنید و نگه‌دارید و در همان حال، گوشی را به سمت جلو یا عقب کج کنید.
تصویر
· پیمایش در تصویر: در هنگام مشاهده یک تصویر زوم‌شده، می‌توانید انگشت‌تان را بر روی آن قرار دهید و در همان وضعیت، دستگاه را به سمت بالا، پایین، چپ یا راست حرکت دهید تا در تصویر جابجا شوید (مشابه عمل Pan کردن).
تصویر
· قطع صدا/توقف پخش (Mute/Pause): در زمانی که این قابلیت فعال باشد، با قرار دادن دستگاه بر روی سطحی به‌طور وارونه (صفحه‌نمایش به سمت پایین) می‌توانید صدای زنگ تماس دریافتی را قطع یا پخش محتوای چندرسانه‌ای را متوقف کنید.
تصویر
حرکات مربوط به کف‌دست (Palm motion)
· عکس‌گرفتن از صفحه‌نمایش: برای ثبت اسکرین‌شات‌ها می‌توانید کناره دست‌تان را از سمت راست به چپ، یا برعکس، بر روی صفحه‌نمایش بکشانید.
تصویر
· قطع صدا/توقف پخش (Mute/Pause): برای نگه‌داشتن پخش محتوای چندرسانه‌ای یا قطع کردن صدای رادیو اف‌ام می‌توانید صفحه‌نمایش را با کف دست‌تان بپوشانید.
تصویر
کالیبره کردن ژیروسکوپ
اگر به نظرتان دستگاه به‌خوبی به حرکات شما واکنش نشان نمی‌دهد، شاید لازم باشد که ژیروسکوپ داخلی آن را کالیبره کنید. سنسور ژیروسکوپ به اسمارت‌فون شما امکان می‌دهد که با دقتی مناسب، حرکت خودش را تشخیص دهد.
برای کالیبره کردن ژیروسکوپ:
۱. گزینه Gyroscope calibration را انتخاب کنید.
۲. دستگاه‌تان را بر روی یک سطح صاف و کاملاً افقی (تراز شده) قرار دهید و سپس بر روی Calibrate کلیک کنید.
منبع:http://3rdoor.blogspot.com/2013/05/blog-post_388.html

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”