در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: بحران ترکیه!!

توسط saeid 7 » جمعه 24 خرداد 1392 21:32

نه دوست عزیز.
حتی یک خبر اگر تونستید پیدا کنید که درباره شورش علوی ها و کردها باشه. این ها دعوا بین یک اقلیت سکولار با یک اقلیت مسلمان سنی هست. آخرش هم باشکست اردوغان تموم میشه. اصلا ببینید چی میگن. میگن ما نمیخوایم یک بنای تاریخی متعلق به دوران آتاتورک را خراب کنید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
mohammad area51

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 18:05

آرشيو سپاس: 7456 مرتبه در 1001 پست

توسط mohammad area51 » جمعه 24 خرداد 1392 22:57

saeid 7 نوشته است:نه دوست عزیز.
حتی یک خبر اگر تونستید پیدا کنید که درباره شورش علوی ها و کردها باشه. این ها دعوا بین یک اقلیت سکولار با یک اقلیت مسلمان سنی هست. آخرش هم باشکست اردوغان تموم میشه. اصلا ببینید چی میگن. میگن ما نمیخوایم یک بنای تاریخی متعلق به دوران آتاتورک را خراب کنید.

منظور شما اینه که همه ی درگیریها به خاطر تخریب اون بنای تاریخی هست؟
ترکیه بیشترین زندانی سیاسی را داره و تا همین چندی قبل کردها شدیدا تحت فشار بودند و علویها هم از قبل مشکل دارند.
یک مثالی بزنم برای روشن شدن بحث اتفاقات سال 88 ایران شما دیدید از منافقین و سلطنت طلب و مارکسیست و بهایی و گروهک ریگی و کومله و ..... با هم متحد شدن بودند برای ایجاد اغتشاش چون در مرحله اول با هم اشتراک هدف داشتند.
در مورد ترکیه همینطوره کردها و علویها و اسلام گراها و لاییکها و بعضی از اصناف هدفشون برکناری اردوغان هست.

Major

Major

نماد کاربر
291

تاريخ عضويت

توسط saeid 7 » شنبه 25 خرداد 1392 00:12

mohammad  area51 نوشته است:منظور شما اینه که همه ی درگیریها به خاطر تخریب اون بنای تاریخی هست؟
ترکیه بیشترین زندانی سیاسی را داره و تا همین چندی قبل کردها شدیدا تحت فشار بودند و علویها هم از قبل مشکل دارند.
یک مثالی بزنم برای روشن شدن بحث اتفاقات سال 88 ایران شما دیدید از منافقین و سلطنت طلب و مارکسیست و بهایی و گروهک ریگی و کومله و ..... با هم متحد شدن بودند برای ایجاد اغتشاش چون در مرحله اول با هم اشتراک هدف داشتند.
در مورد ترکیه همینطوره کردها و علویها و اسلام گراها و لاییکها و بعضی از اصناف هدفشون برکناری اردوغان هست.

شما چند سالتونه؟
منافقین که در اون زمان در عراق بودند. و البته تحت محاصره ارتش عراق

سلطنت طلب!!! من که تا بحال ندیدم.
مارکسیستهای ایران خیلی وقته از بین رفتند. همشون اعدام شدند.
بهایی ها تقریبا بطور کامل سرکوب شدند. اصلا در ایران حق رای ندارند که بخوان بهش اعتراض کنند.
گروهک ریگی هم فقط در سیستان و بلوچستان حضور داره که البته خودش اعدام شده
کومله هم به نظرم منظورت حزب لیبرال دموکرات کردستان هست که فقط کردستان براش مهم هست.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 00:36

saeid 7 نوشته است:
mohammad  area51 نوشته است:منظور شما اینه که همه ی درگیریها به خاطر تخریب اون بنای تاریخی هست؟

شما چند سالتونه؟

بهایی ها تقریبا بطور کامل سرکوب شدند. اصلا در ایران حق رای ندارند که بخوان بهش اعتراض کنند.
کومله هم به نظرم منظورت حزب لیبرال دموکرات کردستان هست که فقط کردستان براش مهم هست.

ما باید در اینجا درباره بحران ترکیه بحث کنیم اما ناچار هستم درباره برداشت اشتباه شما توضیح بدم:

منظور من این نیست که این افراد داخل ایران دست به اغتشاش زدند منظورم این بود که در خارج از کشور با هم هماهنگ شده بودند برای حمایت از اغتشاشات.
منافقین همشون در عراق نیستند که بگیم محاصره شده بودند نمی تونستند کاری انجام بدن و اونهایی هم که در عراق بودند از روشهای گوناگون سایبری و مخابراتی فعال بودند برای ایجاد اغتشاش.
ریگی در سال 88 زنده بود و حتی پیشنهاد اموزش نظامی به معترضین داده بود.
البته صحبتهای شما تا جایی که من متوجه شدم به خاطر برداشت اشتباه از نوشته های من هست.
اگه لازم بود بگید بیشتر توضیح میدم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad area51 تشکر کرده اند:
saeid 7

Major

Major

نماد کاربر
291

تاريخ عضويت

توسط saeid 7 » شنبه 25 خرداد 1392 01:09

زمان همه چیز را مشخص میکنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeid 7 تشکر کرده اند:
mohammad area51

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » شنبه 25 خرداد 1392 03:32

saeid 7 نوشته است:

شما چند سالتونه؟

سلام

ببخشید که اینو میگم...ولی خیلی فکر کودکانه ای بود....

یه سوال کوچک...اگر منافقین در عراق تحت محاصره بودند پس اون خودسوزی های گسترده و میتینگ های سران منافقین من جمله خود مریم رجوی چطوری انجام میشد؟؟؟

راستی این دوستمون دو مورد دیگه رو یادش رفته بگه...یکی گروهک پژاک و دیگری الاحوازی......بمب گزاری های الاحوازی در خوزستان که حتما یادتون هست.....البته تاریخش مال 88 نیست ولی مال خیلی وقت پیش هم نیست....

هر چند فکر کنم این دوستمون همه این گروهک ها رو در قالب همون سلطنت طلب ها بیان کردند.

در کل شرمنده اگه یکم تند گفتم...یا علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
mohammad area51, saeid 7, R.A.F

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 05:22

esijoon نوشته است:
saeid 7 نوشته است:

شما چند سالتونه؟

سلام

ببخشید که اینو میگم...ولی خیلی فکر کودکانه ای بود....

یه سوال کوچک...اگر منافقین در عراق تحت محاصره بودند پس اون خودسوزی های گسترده و میتینگ های سران منافقین من جمله خود مریم رجوی چطوری انجام میشد؟؟؟

راستی این دوستمون دو مورد دیگه رو یادش رفته بگه...یکی گروهک پژاک و دیگری الاحوازی......بمب گزاری های الاحوازی در خوزستان که حتما یادتون هست.....البته تاریخش مال 88 نیست ولی مال خیلی وقت پیش هم نیست....

هر چند فکر کنم این دوستمون همه این گروهک ها رو در قالب همون سلطنت طلب ها بیان کردند.

در کل شرمنده اگه یکم تند گفتم...یا علی

سلام ممنون که در بحث مشارکت کردید جناب saeid 7  خیلی خوب مباحثه می کنه و اون حرف اشتباهش به خاطر برداشت اشتباه از صحبتهای من بود و گرنه اطلاعات خوبی داره.
من در همونجا چون دیدم ایشون اشتباه حرفهای منو متوجه شده بیشتر توضیح ندادم از اطلات تکمیلی که نوشتید ممنون.

من قبلا هم گفتم در سال 88 هدف اولیه اونها این بود که اغتشاش بشه و نطام سقوط کنه و اونها به اهداف دیگشون برسند یک چنین وضعیتی الان در ترکیه حاکم هست که طبقات و گروههای مخالف که هدف اولیشون که برکناری اردوغان هست با هم اشتراک هدف دارند وگرنه هدف نهایی اونها چیز دیگه ای هست مثلا هدف لاییک ها ایجاد یک حکومت تمام سکولار و هدف اسلام گراها ایجاد یک حکومت اسلامی.برای روشن شدن بحث یک مثال دیگه می زنم الان در سوریه امریکا و اسرائیل و حزب اخوان المسلمین و وهابیها خواستار از بین رفتن حکومت بشار اسد هستند این هدف اولیه این ها هست که با هم مشترکه و با هم همکاری می کنند برای رسیدن به این هدف و گرنه هدف اصلی اینها باهم متفاوت هست امریکا و اسرائیل می خوان حکومتی سرکار بیاد که با اینها دشمنی نکنه و با ایران وحزب الله رابطه نداشته باشه و سکولار باشه و هدف وهابیها یا همون جبهه النصره ایجاد حکومت اسلامی (اسلام مد نظر خودشون وگرنه من اینهارو مسلمان نمی دونم) بعد از سقوط بشار اسد هست .

saeid 7

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 10:39

اردوغان در برابر معترضان کوتاه آمد
نخست‌وزیر ترکیه بعد از دیدار با معترضان کشورش، علیرغم لحن تند و هشدارآمیز گذشته‌ خود، اعلام کرد که تمامی طرح‌های بازتوسعه در پارک «گزی» استانبول را تا زمان صدور حکم دادگاه به تعویق می‌اندازد.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان»، نخست‌وزیر ترکیه، امروز، جمعه به خبرنگاران اعلام کرد که تمامی طرح‌های بازتوسعه‌ای در پارک «گزی» استانبول را تا زمان صدور حکم دادگاه به تعویق می‌اندازد و در صورتی که دادگاه از دولت حمایت کند، باز این امکان هست که برای تصمیم‌گیری نهایی در این باره همه‌پرسی برگزار شود.

این عقب‌نشینی اردوغان درست دو هفته از زمان آغاز اعتراضات در میدان «تقسیم» استانبول ترکیه صورت گرفته است و او در وقاع یک لحن آشتی‌جویانه در مقابل معترضان از خود نشان داده است.

رویترز گزارش کرد که هنوز مشخص نیست که آیا معترضان با این اظهارات جدید نخست‌وزیر ترکیه دست از تظاهرات برمی‌دارند و به خانه‌های خود بازمی‌گردند یا خیر؟

این ژست اردوغان در نشست نیمه شب خود با معترضان ترکیه به صورت کاملاً نمادین بود زیرا دولت ترکیه طبق قانون باید به تصمیم دادگاه احترام بگذارد.

«حسین جلیک» معاون رئیس حزب حاکم ترکیه که در این گفت‌وگوی معترضان و نخست‌وزیر ترکیه حضور داشت، گفت: به طور قطع، دولت ترکیه به قوانین قضایی احترام می‌گذارد و موظف به اجرای آن است. تا زمانیکه حکم قضایی نهایی شود، هیچ اقدامی در پارک گزی صورت نمی‌گیرد.

اعتراضات در ترکیه با تجمع آرام مردم این کشور در پارک «گزی» در نزدیکی میدان «تقسیم» استانبول و در اعتراض به قطع درختان و بازتوسعه این پارک آغاز شد اما با خشونت پلیس به تظاهرات گسترده در دیگر شهرهای ترکیه و همچنین دیگر کشورهای جهان و یک تظاهرات ضددولت ترکیه تبدیل شد.

بر اساس این گزارش، دیدار نیمه شب اردوغان با معترضان این کشور همچنین با حضور گسترده بازیگران و هنرمندان همراه بود و البته اعضای گروه «همبستگی با تقسیم» نیز در آن حضور داشتند.

این دیدار درست ساعاتی بعد از آن صورت گرفت که اردوغان اعلام کرد که صبر وی در حال به پایان رسیدن است و به معترضان هشدار داد که پارک گزی را ترک کنند.

هیأت معترضان وعده اردوغان در خصوص به تعویق انداختن برنامه‌های بازتوسعه پارک گزی استقبال کردند و طیفان قهرمان از اعضای همبستگی با تقسیم درباره این نشست گفت: نخست‌وزیر گفت که اگر نتایج آراء عمومی به شیوه‌ای باشد که این منطقه بعنوان پارک باقی بماند، از این حکم حمایت می کند. اظهارات وی درباره این مسئله که پروژه پارک گزی تا زمان مشخص شدن حکم قضایی اجرا نمی‌شود، نتیجه مثبت امشب بوده است.

کمپین همبستگی با تقسیم در یک بیانیه تکمیلی گفت که گروه به طورکلی درباره اقداماتی که باید اتخاذ کند، خبر داد و هنوز مشخص نیست که آیا تظاهرات آنها ادامه دارد یا خیر.

جلیک تصریح کرد که این دیدار مثبت بوده است اما تأکید کرد که موضع اردوغان همچنان بر این اساس است که معترضان باید به اعتراضات خود پایان دهند.

وی تأکید کرد: دولت ما بسیار صبور بوده است اما فکر نمی‌کنم که دولت این مکان را برای مدت طولانی تحت اشغال معترضان «اشغال گزی» رها کند.

KH.I.A.2500

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 10:41

فشار دولت ترکیه بر پزشکان معترض
روزنامه "تايمز" چاپ لندن روز گذشته در گزارشي افشاگرانه اظهار داشت که وزارت بهداشت و درمان ترکيه از تمامي مراکز و انجمن هاي پزشکي و درماني آن کشور خواسته است تا اسامي پزشکاني که معترضين را درمان کرده اند را به آن نهاد اعلام کنند.
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ادامه اين گزارش آمده است که وزارت بهداشت ترکيه در دستوري "فوري" از مراکز بهداشتي و درماني خواسته تا اسامي اين افراد را در اختيار آن نهاد قرار دهند.

انجمن درماني ترکيه روز دوشنبه هفته گذشته اظهار داشت که در حدود 4.947 نفر براي درمان جراحات وارده از سوي پليس و نيروهاي امنيتي به بيمارستان ها مراجعه کرده اند.

بر اساس اين گزارش، بيش از دو هفته است که ترکيه صحنه تظاهرات هاي اعتراض آميز است. در اين اعتراضات تاکنون 6 تن کشته شده اند.

Present, KH.I.A.2500

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 10:41

کتک خوردن خبرنگار روس در تقسیم
یک خبرنگار روس در حالیکه از خودروی پلیس در میدان «تقسیم» استانبول عکس‌برداری می‌کرد، به شدت مورد ضرب و شتم مأموران پلیس ترکیه قرار گرفت.
به گزارش مشرق به نقل از فارس،  یکی از خبرنگاران روزنامه «نوویه گازیه‌تا» در حالیکه از یک خودروی پلیس در میدان «تقسیم» استانبول عکس می‌گرفت مورد ضرب و شتم چندین پلیس ترکیه‌ای قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، خودرویی که خبرنگار روزنامه روسی در حال عکس گرفتن از آن بود، فاقد پلیس بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که چند مرد با لباس‌های ساده به او نزدیک شدند و از او خواستند که عکسبرداری را متوقف کند و سپس با توسل به زور، خبرنگار مذکور را به یک خیابان باریک بردند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

خبرنگار مذکور به بیمارستان مستقل شد و هم‌اکنون در اداره پلیس نگه داشته شده است.

درگیری‌ها در ترکیه از دو هفته پیش در اعتراض به قطع درختان پارک «گزی» استانبول در نزدیکی میدان «تقسیم» آغاز شد که با خشونت پلیس روبرو شد و در نهایت به تظاهرات ضددولتی در سراسر ترکیه و دیگر کشورهای جهان تبدیل شد.

معترضان ترکیه اعلام کرده اند تا زمانیکه دولت ترکیه از طرح‌های بازتوسعه پارک گزی کناره‌گیری نکند، تظاهرات را رها نمی‌کنند و در آخرین موارد، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه از مواضع خصمانه خود در مقابل معترضان کوتاه آمد و اعلام کرد که به منظور پایان دادن به اعتراضات ترکیه، تا زمان مشخص شدن تصمیم دادگاه، تمامی پروژه‌های پارک گزی را به تعویق می‌اندازد.

KH.I.A.2500, scientist66, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
985

تاريخ عضويت

توسط mohammad area51 » شنبه 25 خرداد 1392 10:44

عکس/برخورد خشن‌ پلیس‌ ترکیه‌ باخبرنگاران

Present, KH.I.A.2500, ne13, Solver, scientist66

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

توسط mahdi2elve » يکشنبه 26 خرداد 1392 16:25

M.Abooali نوشته است:جالب ترین قسمت کار تغییر رویکرد صدا و سیما جمهوری اسلامی بود پس از تماس تلفنی بین ... از ترکیه با ... از ایران .

ترک ها فهمیدند اشتباه کرده اند و پشیمان هم شده اند، منتها بعید است تا پشت سر گذاشتن گردنه انتخابات، ایران بگذارد سر ترک ها خلوت بشود  

دوستان فکرش را بکنید تیم کاسپراسکی قصد کنند ویروس بنویسند ...!

حکایت ایران است و ...

این هم از مواهب دشمن نادان است.

منظور میلاد جان خیلی واضح بود !!!!!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi2elve تشکر کرده اند:
Solver, mohammad area51

قبليبعدي