در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 29 مرداد 1389 16:56

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

هنگ کردن کامپیوتر

توسط zahramc » چهارشنبه 15 خرداد 1392 11:47

با سلام . سیستم من یک مدتی که کار می کنه هنگ میکنه و از کار می افته و تا یه یک ربعی خاموش نباشه روشن نمیشه (فقط پاور روشن میشه )
processor : amd 64x dual core 4000
ram : 1gb
  graphic : nvidia GeForce 210 1241Mb
مشکل چیه .
ممنون

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
23

تاريخ عضويت

جمعه 30 فروردین 1392 12:52

Tehran

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 8 پست

Re: هنگ کردن کامپیوتر

توسط Masih_JESUS » چهارشنبه 15 خرداد 1392 17:38

فن cpu رو چک کنید
اینطور که شما میگید احتمالا cpu شما داغ میکند و هنگ میکنه
همینطور از سلامتی پاور خودتون مطمئن شوید
اگر ویندوز لایو دارید از روی اون بوت کنید و ببینید بازم هنگ میکنه یانه میتونه مشکل از سیستم عامل باشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Masih_JESUS تشکر کرده اند:
sinaset, Ghost Rider, Mahdi Mahdavi, nima-rad, Ali$amir, CAPTAIN PILOT, Solver, ASHKAN95, zahramc

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط zahramc » پنج شنبه 16 خرداد 1392 23:24

بردمش تعمیرگاه . گفت یک صبح تا شب باهاش فیلم اجرا کرده و مشکلی پیدا نکرده و گفت احتمالا فضای اتاق خیلی گرمه (که همینطور هم هست و فضای اتاق من بسته است) و این اتفاق می افته . گفت مادربرد های Amd همینطور هستند ، بعد از 4 یا 5 سال این مشکل رو پیدا می کنند و وقتی خیلی گرم می شوند سیستم هنگ میکند و باید مادر برد رو عوض کرد.
آیا باید مادر بوردم رو عوض کنم و یا مشکل از جای دیگه است؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6433

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » جمعه 17 خرداد 1392 07:10

zahramc نوشته است:بردمش تعمیرگاه . گفت یک صبح تا شب باهاش فیلم اجرا کرده و مشکلی پیدا نکرده و گفت احتمالا فضای اتاق خیلی گرمه (که همینطور هم هست و فضای اتاق من بسته است) و این اتفاق می افته . گفت مادربرد های Amd همینطور هستند ، بعد از 4 یا 5 سال این مشکل رو پیدا می کنند و وقتی خیلی گرم می شوند سیستم هنگ میکند و باید مادر برد رو عوض کرد.
آیا باید مادر بوردم رو عوض کنم و یا مشکل از جای دیگه است؟

سلام بر شما

تا مطمعا نشدید ، این کار رو انجام ندید .

ابتدا باید دمایی مادربرد و سی پی یو چک شود ، برای اینکار شما باید به صفحه بایوس مادربرد خود بروید ( موقعه ریستارت کردن کامپیوتر کلید delete را فشارد دهید )
در انجا قسمتی وجود دارد که دمایی سی پی یو و مادربرد به صورت زنده برای شما نمایش داده میشود .

در سایت شرکت ای ام دی ، گفته شده ،سی پی یو شما حداکثر می تواند دمایی ببین 55 تا 72 در جه سانتی گراد رو تحمل کند ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد )

بعد از اینکه دماها رو بدست اوردید ، در اینجا قرار دهید تا دوستان نظر بدن ...

اگر میشه مدل پاورتون رو هم بیان کنید. احتمال خرابی پاور شما وجود دارد .

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Ghost Rider, ASHKAN95, zahramc, nima-rad, Solver

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط zahramc » جمعه 17 خرداد 1392 12:42

Current Cpu Temp : 55
Current System Temp : 38'
Curent Cpu fan Speed : 2884 rpm
Current System fan Speed : 0rpm

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zahramc تشکر کرده اند:
sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6433

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 18 خرداد 1392 07:17

سلام بر شما
ممنون .

دمایی سیستم که عادی بنظر میرسد.
دمایی سی پی یو هم تقریبا عادی به نظر میرسد .

اگر برای شما امکان دارد ، به لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بروید ، و نرم افزاری را که به یکی از دوستان معرفی کردم رو دانلود کنید و حدود 10 دقیقه تست با ان انجام دهید ... (و نتیجه را گزارش دهید )

اگر ممکنه مدل پاورتون رو هم بگید.
باتشکر

Solver, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

no avatar
751

تشکر کرده: 404 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 مهر 1389 02:18

تهران

آرشيو سپاس: 3323 مرتبه در 703 پست

توسط morteza tomcat » شنبه 18 خرداد 1392 15:25

با سلام من نرم افزاری که داده اید را اجرا کردم ولی با گذشت بیش از 1 ساعت تمام نشد کارش ولی هیچ ایرلدی از سیستمم نگرفت آیا میتونم از سالم بودن سیستمم مطمئن باشم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 18 خرداد 1392 16:01

اینطور نیست که حتما مادربردهایی با پردازنده های AMD بعد از 4 - 5 سال مشکل پیدا کنند، اتفاقا اگر سیستم خوب نگهداری شود شما تا 10 سال با خیال راحت میتونید با سیستم کار کنید.

در این جور موارد نخستین مسئله داغ کردن CPU است، سپس کارت گرافیک و پاور.

با توجه به اطلاعات شما، دمای CPU شما در بایوس چندان عادی نیست، چون در بایوس هنوز پردازنده زیر فشار هم قرار ندارد، و مطمئا در ویندوز یا زمان کار دمایش به مراتب بالاتر از این چیزی است که در بایوس نمایش داده میشود.

شما به کمک این نرم افزار دمای سیستم و خصوصا پردازنده را در ویندوز و حین کار تست کنید: http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

برای پردازنده شما باید متوسط دما حتما زیر 65 باشد، هر چند در لحظات استرس ممکن است تا 70 یا 75 درجه هم بالا برود و مشکلی نیست، اما میانگین نباید بالای 65 درجه باشد.

اساسا یک فاکتور کلی است که در تمام پردازنده ها و یا مدارات الکترونیکی در دمای بالاتر از 60 درجه شاهد بالا رفتن ضریب خطا و در پردازنده ها همان کند شدن عملکرد خواهیم بود (توماس هاردور)

اگر هیتسینک خاک گرفته است تمیزش کنید، تفاوت یک هیتسینک با شیارهای تمیز، با یک هیتسینک غبار گرفته در شرایط برابر حدود 10 درجه می باشد !
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sinaset, morteza tomcat, CAPTAIN PILOT, net_writer

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6433

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 18 خرداد 1392 16:39

morteza tomcat نوشته است:با سلام من نرم افزاری که داده اید را اجرا کردم ولی با گذشت بیش از 1 ساعت تمام نشد کارش ولی هیچ ایرلدی از سیستمم نگرفت آیا میتونم از سالم بودن سیستمم مطمئن باشم

سلام اقا مرتضی عزیز.
با توجه به تست های که انجام دادید ، به نظر میرسد اشکالی از طرف سی پی یو و  و رم ومادربرد (البته قسمت های مربوط به سی پی یو و رم) نمی باشد . (البته اگر برنامه رو ،روی گزینه  ....,large  تنظیم کرده بودید )

می مونه باقی قطعات ...

ابتدا کارت گرافیکتون رو تست کنید ، یک بازی با گرافیک بالا، را به مدت 10 تا 20 دقیقه اجرا کنید ...

از طریق نرم افزار gpu-z می تونید دمایی کارت گرافیکتون رو بدست بیااورید ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد دانلود کنید)

با توجه به اطلاعات شما، دمای CPU شما در بایوس چندان عادی نیست، چون در بایوس هنوز پردازنده زیر فشار هم قرار ندارد، و مطمئا در ویندوز یا زمان کار دمایش به مراتب بالاتر از این چیزی است که در بایوس نمایش داده میشود.

سلام خدمت اقا میلاد.

اقا میلاد ، در بایوس سی پی یو ،احتمالا بین 20 تا 40 درصد زیر باره ، می تونید خودتوت امتحان کنید . ضمن اینکه اقا مرتضی با نرم افزار که بهش معرفی کردم ، 100 درصد دو هسته سی پی یو رو به مدت 1 ساعت زیر بار برده ...

پاور به نظر مشکوک میاید، حالا باید فعلا صبر کرد تا اقا مرتضی نتایج رو اعلام کنند .

باتشکر.

Solver, morteza tomcat, CAPTAIN PILOT

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 18 خرداد 1392 18:28

sinaset,  

این موضوع بستگی به نوع مادربرد و پردازنده دارد، مثلا در مورد APU ها، در بایوس مصرف 100% است و به طور قطع دمای پردازنده در بایوس این مادربردها بالاتر از دمای اون در سیستم عامل است، منتها در مورد سری X2 پردازنده های AMD تا اونجا که من اطلاع دارم حدود 50% مصرف پردازشگر وجود دارد. بنابراین و با توجه به اینکه افزایش دما در پردازنده به صورت غیر خطی است، اگر نمودارش را دقت کرده باشید تقریبا از 70% به بالا هست که دما با سرعت بسیار زیادی بالا میرود، نتیجه اینطور می شود که دمای بایوس با سیستم عامل تفاوت زیادی خواهد داشت.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, sinaset, net_writer

Major I

Major I

نماد کاربر
351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

توسط دموکراسی » شنبه 18 خرداد 1392 19:15

تو run تایپ کنید task manager  بعد سربرگ processe،اونجا زیر cpu یه سری اعداد هستش عددی که بیشترین رقمو به خودش اختصاص داده روش کلیک کنید سپس پایین پنجره end process رو کلیک کنید
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

Major II

Major II

no avatar
178

تشکر کرده: 83 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 20:04

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 88 پست

توسط kaveh606 » شنبه 18 خرداد 1392 19:21

دوست عزیز این مسئله برای من هم پیش اومد البته اولش خیلی کم سیستم هنگ میکرد بیشتر احتمال میدادم  مشکل از سیستم عامل باشه  کمتر از یک ماه  به حدی رسید که در هر بار روشن شدن کامپیوتر این مشکل خودش رو نشون میداد  و سیستم هنگ میکرد و بعد یه روز   کلا سیستم بوت نشد   من  تمام مراحل تست رو انجام دادم   تا اخر  مشخص شد مشکل از مادر برد هست  مادربر رو واسه تعمیر به نمایندگی آواژنگ  بردم  اونجا هم فقط تونستن تشخیص بدن که دو تا  کمک پردازنده  سوختن با اینکه دو تا چیپ رو عوض کردن بازم جواب نگرفته بودن در نهایت مجبور شدم یه مادربرد دیگه تهیه کنم . علت سوختن کمک پردازنده ها به احتمال زیاد  نوسانات ولتاژ پاور هست البته پاور من گرین بود و تست ولتاژی هم از خروجی گرفتم تغییر محسوسی مشاهده نکردم ولی باز شرط احتیاط رو رعایت  و پاور رو  تعویض کردم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kaveh606 تشکر کرده اند:
sinaset

بعدي