در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

324

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 مهر 1385 18:13

محل سکونت

تهران-شهرک غرب

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

رقابت شانه به شانه دو مرورگر اينترنتی

توسط MAX » شنبه 6 آبان 1385 19:45

رقابت شانه به شانه دو مرورگر اينترنتی

اين ماه دو مرورگر پرطرفدار در ميان کاربران اينترنت نسخه های تازه ای از برنامه شان را عرضه کردند: اينترنت اکسپلورر  ۷  و فايرفاکس  ۲.

حجم برنامه اينترنت اکسپلورر بيش از دو برابر فايرفاکس است، با اين حال حجم برنامه اينترنت اکسپلورر از  ۱۵  مگابايت فراتر نمی رود و در نتيجه برای پياده کردنشان لزومی به دسترسی با سرعت بالا به اينترنت نيست.

تفاوت ها بعد از نصب است که خودنمايی می کنند، برای نمونه بعد از نصب اينترنت اکسپلورر کاربران بايد رايانه خود را Restart  (مجددا راه اندازی) کنند، اما در مورد فايرفاکس نيازی به اين کار نيست. زمان نصب هر دو هم تقريبا يکی است.

در نگاه اول، تفاوت زيادی از نظر ظاهری بين نسخه جديد و قديمی تر فايرفاکس ديده نمی شود.

اما اينترنت اکسپلور کاملا متفاوت از نسخه های قبلی ظاهر می شود.

يکی از مهمترين امکاناتی که به اينترنت اکسپلورر افزوده شده، Tab  است. اين امکان که در نسخه های پيشين فايرفاکس تعبيه شده بود، به کاربران امکان می دهد تا بدون باز کردن پنجره ای جديد، در همان صفحه، آدرس های تازه را بازکنند و به سرعت بين آنها جابجا شوند.

در اين نسخه های تازه، موارد جزئی ديگری نيز وجود دارند که برای کاربران بسيار مفيدند.

تفاوت های جزئی

برای مثال در فايرفاکس  ۲  املای لغات انگليسی به طور همزمان قابل اصلاح است. افزودن چنين امکانی به اينترنت اکسپلورر هم ممکن است ولی بايد برنامه کوچکی به آن افزود.

در مورد سايت های فريب دهنده نيز هر دو مرورگر طی اقدامی مشابه به کاربران اخطار می دهند. هدف اين سايت ها که برای گمراه کردن کاربران عينا شبيه سايت های شناخته شده ساخته می شوند، عموما برای دزديدن اطلاعات بانکی و شخصی مراجعان است.

اينترنت اکسپلورر ابتدا درستی سايت ها را بررسی می کند و بعد سايت در دسترس قرار می گيرد. نتيجه يک مقايسه که توسط سايت خبری بی بی سی انجام شده حاکی است که دسترسی به سايت ها در اينترنت اکسپلورر کندتر از فايرفاکس است.

به رغم اين تفاوت های کوچک، فايرفاکس  ۲  و اينترنت اکسپلورر  ۷  اينک بسيار شبيه اند. چيزی که نمی شد در مورد نسخه های قبلی اينترنت اکسپلورر گفت، و اين کاملا بسته به نظر کاربران است که کداميک را برای استفاده انتخاب کنند.

اينترنت اکسپلورر پر استفاده ترين مرورگر اينترنت محسوب می شود. اما مشکلات امنيتی مکرر آن و حضور رقبای قدرتمندی چون فايرفاکس باعث شده که بخشی از بازار از چنگ مايکروسافت خارج شود.

بر اساس برخی برآوردها هم اکنون بيش از  ۱۰  درصد کاربران با استفاده از فايرفاکس اينترنت را مرور می کنند


منبع بی بی سی.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان