در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 22 خرداد 1392 19:48

آرشيو سپاس: 61 مرتبه در 17 پست

Re: تبلت چی بگیرم؟؟؟؟

توسط samre » پنج شنبه 30 خرداد 1392 22:35

نظر من روی سامسونگ N8000 هستش
یکبار باش کار کنی عاشقش میشی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samre تشکر کرده اند:
Azadi.Isatis, moredara

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » جمعه 31 خرداد 1392 00:27

پیشنهاد من nexus 10 هست با قیمت 1.900
پردازنده دو هسته ای A15 با فرکانس 1.6
2 گیگ رم
صفحه نمایش عالی(بهترین)
پردازنده گرافیکی قدرتمند مالیT604
باتری 9000mah
البته چیپ این یکی هم از سری اگزینوس هست ولی مدل آخرش!!! باید توجه کنیم که این مدل با همکاری مستقیم گوگل ساخته شده.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Azadi.Isatis

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 31 خرداد 1392 02:00

پشنهاد من  huawei mediapad 10 fhd است. از نظر سخت افزار و قیمت بسیار متناسب است و البته کلا از نظر عملکرد یک سر و گردن بالاتر از N8000   -

البته من hyundai  سری T همین 10FHD هم کار کردم و به نظرم بسیار برتر از N8000 آمد، اما خوب از چیپ Exynos  استفاده می کند،  و طبق اطلاعات ارائه شده توسط دوستان از این رو یک نقطه ضعف دارد.

بنابراین هر چند هااوی 10 fhd سرعت هر هسته اش 1.5 است، اما بنا بر شرح دوستان در مجموع از مدل هیوندا که سرعت هر هسته اش 1.6 است انتخاب بهتری است.

بنده در این زمینه متاسفانه اطلاعات کافی ندارم و به زبان ساده، اصلا نمیدونم منظور دوستان دقیقا چی هست !

نکته بسیار تعجب بر انگیز در مورد N8000 در حالی که در سایت سازنده هم گفته شده است فاقد HDMI، اما شخصا از نزدیک چند نمونه HDMI دار این تبلت را دیدم که تا اونجا که من بررسی کردم اصل هم بودند ... و اتفاقا موجب شاکی شدن مشتری شده بود که شما در سایت گفتید ندارد !

اگر محدودیت قیمت هم ندارید که برید سراغ لنوو ها، تقریبا تو بحث لپ تاپ و تبلت این روزها از نظر کیفیت ساخت و راندمان سخت افزاری فوق العاده محصولات خوبی را معرفی کرده است و به ندرت کاربر یا حتی مرجع تحلیلی را دیدم که محصولات این شرکت رضایتش را جلب نکرده باشد.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Erratic, Azadi.Isatis

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 31 خرداد 1392 02:31

البته من دو هسته‌ رو ضعيف نميدونم، چون اولا اغلب عملكرد گرافيكي در JB به بعد، به GPU سپرده شده و از اين رو شاهد بهبود عملكرد JB حتي در دستگاههاي با پردازنده‌ي يك هسته‌اي هم هستيم و دو هسته‌ي بالاي 1GHZ در كنار يك پردازنده‌ي گرافيكي قدرتمند و رم 1GB فعلا بهترين راندمان براي اندرويد 4.1 و 4.2 هست. پس من قبول ندارم كه دو هسته‌اي ها ضعيف هستند. از طرفي مديريت بيش از دو هسته در JB هنوز دچار اشكال هست و همونطور كه قبلا هم در تاپيكهاي ديگه‌اي توضيح داده بودم عملا چهار هسته‌اي ها براي آينده قدرت واقعي خودشون رو به نمايش خواهند گذاشت و در JB بيشتر باعث اتلاف انرژي و بالا رفتن مصرف هستند، تا بهبود در كارائي. نقطه‌ي گلوگاهي در اندرويد بيشتر رم و گرافيك هست و پردازنده‌ي اصلي در رده‌ي بعدي قرار ميگيره (البته زير دو هسته هم به خاطر بالا رفتن بار در شرايط خاص، ممكنه بهينه عمل نكنه، اما دو هسته فعلا بهترين راندمان رو داره). پس رم رو دقت كنيد حتما بالاي 1gb باشه، اين بسيار مهم هست
اما با توجه به اينكه شما نگاهي به آينده هم داريد، نتيجه ميگيريم كه 4 هسته‌اي براي شما مناسب هست. چون در اندرويد 5 طبق اعلام گوگل تا 8 هسته به صورت همزمان و يا در دو سطح متفاوت مورد پشيتباني بوده و عملكرد بهينه‌اي خواهند داشت. اما من جاي شما بودم الان يك دو هسته‌اي ميگرفتم با قيمت مناسب و زماني كه 4 هسته‌اي‌ها به لحاظ سخت و نرم افزاري به بلوغ رسيدند هم با قيمتي قابل قبول در اون زمان يك 4 هسته‌اي با اندرويد 5 يا بالاتر ميگرفتم

در هر صورت اگر نظر شما روي 4 هسته‌اي هست و برند هم براتون اهميت داره، من Xperia Tablet S 3G رو پيشنهاد ميكنم. اگر مارك بودن مهم نيست (به شخصه برام مهم نيست)، مدلهاي Lenovo و HUAWEI و يا حتي مدلهاي 4 هسته‌اي متعلق به برندهاي بي نام و نشان چيني هم انتخابهاي خوبي هستند. البته زمان خريد، بهتره در مورد پشتيباني نرم افزاري اون هم اطمينان حاصل كنيد. اگر ماركهاي چيني با كيفيت هم جزو انتخابهاي شما قرار ميگيره، ماركهاي pipo , zopo رو هم پيشنهاد ميكنم حتما بررسي كنيد. براي ماركهاي چيني بهترين چيپ در حال حاضر MTK 6589 هست كه چهار هسته‌اي و بسيار بهينه و از هر نظر مورد تاييد من هستند

موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Erratic, Solver, Azadi.Isatis

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 22:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط meitiego » جمعه 31 خرداد 1392 23:27

Mahdi1944 نوشته است:البته من دو هسته‌ رو ضعيف نميدونم، چون اولا اغلب عملكرد گرافيكي در JB به بعد، به GPU سپرده شده و از اين رو شاهد بهبود عملكرد JB حتي در دستگاههاي با پردازنده‌ي يك هسته‌اي هم هستيم و دو هسته‌ي بالاي 1GHZ در كنار يك پردازنده‌ي گرافيكي قدرتمند و رم 1GB فعلا بهترين راندمان براي اندرويد 4.1 و 4.2 هست. پس من قبول ندارم كه دو هسته‌اي ها ضعيف هستند. از طرفي مديريت بيش از دو هسته در JB هنوز دچار اشكال هست و همونطور كه قبلا هم در تاپيكهاي ديگه‌اي توضيح داده بودم عملا چهار هسته‌اي ها براي آينده قدرت واقعي خودشون رو به نمايش خواهند گذاشت و در JB بيشتر باعث اتلاف انرژي و بالا رفتن مصرف هستند، تا بهبود در كارائي. نقطه‌ي گلوگاهي در اندرويد بيشتر رم و گرافيك هست و پردازنده‌ي اصلي در رده‌ي بعدي قرار ميگيره (البته زير دو هسته هم به خاطر بالا رفتن بار در شرايط خاص، ممكنه بهينه عمل نكنه، اما دو هسته فعلا بهترين راندمان رو داره). پس رم رو دقت كنيد حتما بالاي 1gb باشه، اين بسيار مهم هست
اما با توجه به اينكه شما نگاهي به آينده هم داريد، نتيجه ميگيريم كه 4 هسته‌اي براي شما مناسب هست. چون در اندرويد 5 طبق اعلام گوگل تا 8 هسته به صورت همزمان و يا در دو سطح متفاوت مورد پشيتباني بوده و عملكرد بهينه‌اي خواهند داشت. اما من جاي شما بودم الان يك دو هسته‌اي ميگرفتم با قيمت مناسب و زماني كه 4 هسته‌اي‌ها به لحاظ سخت و نرم افزاري به بلوغ رسيدند هم با قيمتي قابل قبول در اون زمان يك 4 هسته‌اي با اندرويد 5 يا بالاتر ميگرفتم

در هر صورت اگر نظر شما روي 4 هسته‌اي هست و برند هم براتون اهميت داره، من Xperia Tablet S 3G رو پيشنهاد ميكنم. اگر مارك بودن مهم نيست (به شخصه برام مهم نيست)، مدلهاي Lenovo و HUAWEI و يا حتي مدلهاي 4 هسته‌اي متعلق به برندهاي بي نام و نشان چيني هم انتخابهاي خوبي هستند. البته زمان خريد، بهتره در مورد پشتيباني نرم افزاري اون هم اطمينان حاصل كنيد. اگر ماركهاي چيني با كيفيت هم جزو انتخابهاي شما قرار ميگيره، ماركهاي pipo , zopo رو هم پيشنهاد ميكنم حتما بررسي كنيد. براي ماركهاي چيني بهترين چيپ در حال حاضر MTK 6589 هست كه چهار هسته‌اي و بسيار بهينه و از هر نظر مورد تاييد من هستند

موفق باشيد

آقا مهدی عزیز سلام
در خصوص Zopo C2 آماری چیزی دارین شما؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 31 خرداد 1392 23:43

meitiego,  

از نظر کیفیت ساخت نسبتا خوب است، اتفاقا یک مورد شکسته شدن ال سی دی یکی از اینها را داشتیم و از نظر ساختار نسبتا خوب است. البته من قیمت روزش را ندارم متاسفانه،   اون مدل 16 گیگ 8 اینچ بود، متاسفانه سخت افزارش خاطرم نیست، اما یادم هست همان زمان من بررسی کردم قیمت محصول کمی بالا بود و به نظر من بین سخت افزار و قیمت تناسب برقرار نبود و با همان قیمت می شد انتخاب های بهتری داشت - این ماجرا مربوط به آبان ماه سال گذشته است.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Azadi.Isatis, meitiego

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » شنبه 1 تیر 1392 05:35

تا جایی که من دیدم از قرار معلوم اندروید 5 تا مهر ماه منتشر میشه
و از آنجایی که طبق گفته  ادمین عزیز
"  در اندرويد 5 طبق اعلام گوگل تا 8 هسته به صورت همزمان و يا در دو سطح متفاوت مورد پشيتباني بوده و عملكرد بهينه‌اي خواهند داشت  "
به نظرم بهتره تا آخر تابستان صبر کنیم و ببینیم شرکت های بزرگ قراره چه مدل هایی را ارائه بدهند
البته اگر تا اون موقع قیمت ها سر به فلک نگذارند  :AA:
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Azadi.Isatis تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 09:57

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 7 پست

توسط iranpcl » شنبه 1 تیر 1392 18:26

با سلام
درمورد خرید تبلت بنده با اطلاعات خودم میتونم دومورد پیشنهاد بدم:
1- huawei mediapad 10 fhd که یک تبلت کاملا بصرفته (تناسب قیمت با سخت افزار برقرار هست) که طراحی خوبی هم داره
ولی موقع خرید باید دقت کنید که این مدل از این شرکت تو دو کانفیق عرضه شده
مدل اصلی رم 1گیگا بایت با پردازنده 1.2GHzی چهار هسته ای هست که بعد شرکت هاوائی یک بروزرسانی تو سخت افزار تبلت داشته و رم رو به 2گیگ و پردازنده رو به 1.4GHz افزایش دادند با همان نام
البته تاجایی که میدونم وارد کنندگان از مدل مرجع(1GB ram, 1.2Ghz Quad  cpu) بسیار وارد کردند و مدل های موجود دربازار اکثرا با این کانفیق هستن ولی به اشتباه مشخصات مدل بروزرسانی شده تبلت رو فروشنده ها اعلام میکنند(مثلا فروشگاه اینترنتی تبلت شاپ و دیجی کالا) که موقع خرید باید دقت کافی داشته باشید
البته این مدل ضعف نرم افزاری داره که با اندروید 4.0 هست و آپدیتش هم اونرو به 4.1نمیرسونه!!! و همچنین طبق گفته دوستمون با چیپ Exynos
3G 16G Ram:1G cpu:1.2 حدود های 1.200 تا 1.350دربازار هست

2- جایگزین برای مورد اول جهت رفع نیاز نرم افزاری، نکسوس 10 رو توصیه میکنم که بنا به سخت افزار و برند نکسوس بودن مطمئنا آپدیت های نرم افزاری(اندروید 5 و بالاتر) رو دریافت خواهد کرد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب iranpcl تشکر کرده اند:
Azadi.Isatis, Solver, Mahdi1944

Major II

Major II

no avatar
163

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 آبان 1390 00:42

آرشيو سپاس: 1011 مرتبه در 143 پست

توسط mjy » يکشنبه 2 تیر 1392 10:37

سلام. به٣نكته توجه كن اول قدرت سخت افزاري دوم كيفيت نمايشگر سوم قدرت باتري.بااين ملاك ها شك نكن به ايپدميرسي.     (قلم اسپن سامسونگ براي كاربراي عادي به هيچ دردي نميخوًه)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mjy تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 14 بهمن 1392 00:33

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط ehsan454 » دوشنبه 14 بهمن 1392 00:46

سلام
بنظر  من بهترین تبلت با امکانات خوب و قیمت مناسب lg g pad 8.3 هست:

مشخصات کلی:
ابعاد: 216.8 × 126.5 × 8.3 میلی متر - وزن: 338 گرم
پردازنده:
Qualcomm  Snapdragon 600 Chipset , Quad-Core Krait 300 CPU
حافظه داخلی:
حافظه داخلی 16 گیگابایت
گرافیک:
مدل پردازنده گرافیک: Adreno 320
صفحه نمایش:
صفحه نمایش لمسی از نوع ips - اندازه 8.3 اینچ -  1920 × 1200
امکانات:
قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای  - GPS  - بلوتوث  - قابلیت نصب کارت حافظه  - دوربین  - وب کم  - حسگر شتاب سنج  - microUSB

سایر مشخصات:
Google Android  v4.2.2 - Jelly Bean

حافظه رم:
دو گیگابایت
قیمتش هم 999/000 تومان هست که با توجه به این قیمت (اگه قید سیمکارت رو بزنی) تبلت بسیار مناسبی هستش.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ehsan454 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

قبلي