وحیدی: بهره‌برداری از پایگاه پرتاب فضایی و ماهواره‌های جدید

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 3:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

وحیدی: بهره‌برداری از پایگاه پرتاب فضایی و ماهواره‌های جدید

پست توسط &mmt » چهار شنبه 29 خرداد 1392, 6:08 pm

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از بهره برداری از پایگاه پرتاب فضایی امام خمینی در مدت باقی مانده از عمر دولت دهم خبر داد و گفت: طی هفته های آینده پرتاب چند ماهواره ایرانی را نیز در دستور کار خواهیم داشت.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از مهر، سردار احمد وحیدی با اشاره به بهره برداری از پروژه های فضایی در آخرین ماههای عمر دولت دهم گفت: چندین پروژه فضایی در دست بهره برداری داریم که امید می رود بتوانیم آنها را عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه بزودی پایگاه پرتاب فضایی امام خمینی (ره) افتتاح و به بهره برداری نهایی می رسد، اظهار داشت: امیدواریم براساس زمان بندی های مدنظر چند پرتاب ماهواره ایرانی را نیز در این مدت باقیمانده داشته باشیم.

سردار وحیدی با اشاره به راه اندازی مرکز رصد فضایی از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اردیبهشت ماه امسال در مورد پایگاه پرتاب فضایی امام خمینی گفت: پیش از این نیز ایران موفق به ساخت و بهره برداری از پایگاه فضایی شده بود اما این بار این پایگاه فضایی برای پرتاب حامل های جدید و با حجم بزرگتر طراحی و ساخته شده که به نام امام خمینی (ره) نامگذاری شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در آینده نزدیک ماهوراه‌های ساخت جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه و جهان اسلام از طریق پایگاه فضایی امام خمینی (ره) به فضا پرتاب خواهند شد تاکید کرد که چند پروژه پرتاب ماهواره را نیز در هفته های آینده در دستور کار خواهیم داشت.

سردار وحیدی پیش از این نیز گفته بود اولین اقدام در پایگاه فضایی امام خمینی(ره) پرتاب ماهواره طلوع توسط ماهواره بر سیمرغ خواهد بود.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”