در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

با ارتش حرفه ای موفق هستید ؟

بله
57
88%
خیر
8
12%

کل آرا : 65
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

لطفا سربازی اجباری را تمام کنید .

توسط sinaset » جمعه 31 خرداد 1392 11:16

بنام خدا
سلام دوستان .

سال های ساله ، که سربازی اجباری در کشور ما در حال اجراست ، با انواع و اقسام توجیهات غیر منطقی و غیر عقلانی . و چیزی جزء اتلاف هزینه و بدبین کردن مردم را در بر نداشته است .

مسئولین محترم  با تازگی به طرز باورنکردنی در حال القاء توجیهات خود برای سربازی می باشند . (که احتمالا همگی ،دلیل ان را میدانیم .!!)

ما که درست متوجه نشدیم ،اگه ما ،نه شرغی هستیم ، نه غربی ، ولی چرا باز تویه اینجور مسائل به اونا نگاه می کنیم!؟(تازه کشورهای که سرباز حرفه ای دارن رو نگاه نمی کنیم ، کشورهای که اجباری دارن رو نگاه می کنیم . ) واقعا ما مشکل هزینه داریم ؟! باور کردنش کمی سخته !!

از مسئولین محترم ، میخواهیم ، اینجور مسائل ( و ظل .....م اشکار) رو تمام کنند . وگرنه ظلم هرگز پایدار نبوده و نخواهد بود ....

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
napoleon benapart, Ghost Rider, thunder blitz, ASHKAN95, دموکراسی

Major

Major

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

Re: لطفا سربازی اجباری را تمام کنید .

توسط SORENA » جمعه 31 خرداد 1392 12:24

شما فکر میکنی مسئولین از چندین هزار نیروی کار کاملا مجانی در قسمت های مختلف مخصوصا مناطق خطرناک و مناطق سخت آب و هوایی  چشم پوشی میکنن اونم بخاطر صلاح مردم و کشور؟!

مگه چندتا کادری برای کمین ورود خروج قاچاقچی ها و تروریست ها وارد عمل میشن؟ بیشتر نقاط رو سرباز اجباری های تازه وارد همراه یکی دوتا ارشد پوشش میدن، درگیری که رخ بده کادری ها خودشون رو میرسونن.

آشپز، تاپیست، راننده، توالت شور، نگهبان، مرزبان، سیاهی لشگر مرزی و .... همه و همه مجانی
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
sinaset, Ghost Rider, ne13, sam1992, jhan2010, Mohammad 1985, javad48, ASHKAN95, KH.I.A.2500, nima-rad, دموکراسی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 31 خرداد 1392 20:49

همچنان جز عقب افتاده ترین ها هستیم در این ضمینه ! کلی جای نیروی کار رو هم اشغال میکنن با سربازای اجباری !!!
الان حساب کردم کمتر از ده ماه دیگه 10 سال از اعزامم به سربازی گذشته !!! این قافله عمر عجب میگذرد ...
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
anga2009, masieh, ASHKAN95, Ghost Rider, nima-rad, sinaset, ne13

Major I

Major I

نماد کاربر
351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

توسط دموکراسی » جمعه 31 خرداد 1392 23:19

آغا دیر گفتی چون ما همین صبح اعزامیم :K:L  ::sa

ما که رفتیم خدا کنه برای بقیه خدمت اجباری حذف بشه

این تاپیک هم بهانه ای شد برای خداحافظی

با اجازه همه دوستان
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
FREE MAN, napoleon benapart, KH.I.A.2500, Qaher1406, sinaset, ne13, Ghost Rider, rasols

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 31 خرداد 1392 23:36

ضمینه . . . آغا  ... با این کیفیت نقد حتما نظرات شما مورد توجه مسئولین قرار خواهد گرفت.

خدمت سربازی در ایران کاملا روند منطقی و متناسب با وضعیت اجتماعی کشور دارد. ساختار نظام نیروهای مسلح ما به دلایل کامل منطقی و بر خلاف تصور دوستان بر محور نیروهای پایور است نه نیروهای وظیفه. لیکن، نیروهای وظیفه متخصص نیز تربیت میشوند جهت جبران کمبود نیروهای نظامی دیگر.

سو استفاده هایی هم که از جوانان در خدمت وظیفه می شود، در ایران چیز خاص و متفاوتی نیست، مگر در دانشگاه غیر از این است استاد میدهد بروند چند صفحه از فلان کتاب را ترجمه کنند (خودش آدرس مترجم هم میدهد!) و بعد به عنوان پروژه از دانشجو می پذیرد نمره می دهد و مثلا بعد از 3 ترم، استاد با گلچین ترجمه ها کتاب نشر می کند و مدعی می شود استاد پژوهش گر است.

وقتی فرهنگی ترین قسمت کشور اینطور است، از نیروهای مسلح انتظاری غیر از این نیست، البته وضع اونقدرها هم بد نیست، شخصا تو خدمت با سرهنگ تمام که ریاست رکن 3 ستاد تیپ بود بحث کردم سر این که زیر بار شستن استکان چایی وی نرفتم  :-)  یک مدت انتقالم دادن منطقه، بعد دیدن سرکش تر از این حرف ها هستم، برگرداند من را در همان رکن 3 تیپ و تازه سرهنگ قدقن کرد کسی به من جز امورات اداری کاری محول کند.

من تو خدمت کلی کتاب خوندم و خیلی خوب از وقت خودم استفاده کردم، کمتر فکر کردم کی خدمت تمام خواهد شد، اگر در بیرون از خدمت آدم منظم و البته انعطاف پذیری بوده باشید، مطمئنا تو خدمت با مشکل روبرو نخواهید شد. بالاخره در ایران متولد شدید، من فکر می کنم مهم تر از خدمت خیلی چیزها در این کشور است که نیازمند اصلاح است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, napoleon benapart, iranpcl, Qaher1406, Mahdi1944, Java, sinaset, ne13, Ghost Rider

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 1 تیر 1392 10:08

M.Abooali نوشته است:ضمینه . . . آغا  ... با این کیفیت نقد حتما نظرات شما مورد توجه مسئولین قرار خواهد گرفت.
خدمت سربازی در ایران کاملا روند منطقی و متناسب با وضعیت اجتماعی کشور دارد. ساختار نظام نیروهای مسلح ما به دلایل کامل منطقی و بر خلاف تصور دوستان بر محور نیروهای پایور است نه نیروهای وظیفه. لیکن، نیروهای وظیفه متخصص نیز تربیت میشوند جهت جبران کمبود نیروهای نظامی دیگر.
سو استفاده هایی هم که از جوانان در خدمت وظیفه می شود، در ایران چیز خاص و متفاوتی نیست، مگر در دانشگاه غیر از این است استاد میدهد بروند چند صفحه از فلان کتاب را ترجمه کنند (خودش آدرس مترجم هم میدهد!) و بعد به عنوان پروژه از دانشجو می پذیرد نمره می دهد و مثلا بعد از 3 ترم، استاد با گلچین ترجمه ها کتاب نشر می کند و مدعی می شود استاد پژوهش گر است.
وقتی فرهنگی ترین قسمت کشور اینطور است، از نیروهای مسلح انتظاری غیر از این نیست، البته وضع اونقدرها هم بد نیست، شخصا تو خدمت با سرهنگ تمام که ریاست رکن 3 ستاد تیپ بود بحث کردم سر این که زیر بار شستن استکان چایی وی نرفتم  :-)  یک مدت انتقالم دادن منطقه، بعد دیدن سرکش تر از این حرف ها هستم، برگرداند من را در همان رکن 3 تیپ و تازه سرهنگ قدقن کرد کسی به من جز امورات اداری کاری محول کند.
من تو خدمت کلی کتاب خوندم و خیلی خوب از وقت خودم استفاده کردم، کمتر فکر کردم کی خدمت تمام خواهد شد، اگر در بیرون از خدمت آدم منظم و البته انعطاف پذیری بوده باشید، مطمئنا تو خدمت با مشکل روبرو نخواهید شد. بالاخره در ایران متولد شدید، من فکر می کنم مهم تر از خدمت خیلی چیزها در این کشور است که نیازمند اصلاح است.

سلام خدمت اقا میلاد عزیز.

اقا میلاد ،کار ما از انتقاد گذشته ، مگه این اتفاق تازه افتاده ، که ما ازش انتقاد کنیم ..
شما میدونید چه ظلم ها که نشد ، و چه شخصیت ها که خورد نشد !؟ و اخر سر هم گفتن ، سربازی ادم رو مرد میکنه.(از اینجور خوزع بلات ها)
الان همان های که باعث انحراف جوانان های مملکت شدن ، در میان میگن چرا جوانان  ما بی فکر هستن !

اقا میلا حرف برای گفتن ، خیلی زیاد هست ، شما بفرمایید کجایی حرف ها که زدم غیر منطقی بود ، و یک سوال دوستانه ، ایا شما از کسانی که دوست دارن ملت در  ج ه .. بماند و حق و حقوق خود (به عنوان یک انسان یا در شا یک انسان )را ندانند ،دفاع کنید ؟
دانشگاه ازاد که اصلا قابل انتقاد نیست .!

باتشکر.

mj_piremard, Ghost Rider, javad48

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » شنبه 1 تیر 1392 11:14

این خدمت شتریه که رو همه میخوابه! :::P
ما که خدمت افتادیم پدافند و در یکی از بد اب و هواترین مناطق با اعمال شاقه! کاش مثل دوستان استکان نعلبکی می شستیم گرما و سرما و افتاب نمیخوردیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
ne13

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » شنبه 1 تیر 1392 17:36

به نظر من سربازی باید یه آموزش نظامی فشرده 4 تا 6 ماهه باشه نه اینکه 2 سال بچه ‌ی مردمْ توی پادگان حبس کنن و جز باز و بسته کردن کلاش هیچ آموزش مفیدی نبینه

به جاش بیان طی یک دوره حداکثر 6 ماهه آموزش جنگ‌های چریکی رو تدریس کنن که دکترین دفاعی کشور ما هم هست و میتونه در موقع لزوم بسیار کارآمد باشه

البته نباید این نکته رو فراموش کرد که دیگه خانواده‌های دهه 70ی مثل دهه 60 و قبلش زیاد زاد و ولد نداشتن و همین باعث شده تا تعداد مشمولین خدمت کم بشه و در نتیجه پادگان‌ها روز به روز خالی‌تر...

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
Ghost Rider

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 1 تیر 1392 18:55

saeedjiji,  شما احتمالاً خدمت نرفتید. این موارد که شما گفتید را فقط در آموزشی که بین 45 تا 60 روز است آموزش میدهند و اون دو سال خبری از این چیزا نیست ... بسته به سازمانی که فرد داره آموزش های مربوط و تخصصی را پشت سر خواهد گذاشت.

پادگان ها خالی تر نشده، دلیلش گسترش بیشتر پادگان ها است، اگر نه شما ببین الان تاریخ اعزام خدمت را کردن اختیاری ... به خاطر همین نبود فضای کافی برای سربازان و البته بودجه.

sinaset,   بنده تو دوره خدمت تجربه های متفاوتی داشتم، شما از شخصیت ها حرف میزنید، من 6 ماه شاهد خودکشی نزدیک به 10 نفر بودم که برخیش هم دوره ای های خودم در آموزشی بودند! به خصوص که اکثر بایگانی اسناد عملیات روانی تیپ زیر دست خودم بود (به خاطر زبان) و با خانواده تک تک این افراد من و افسر عملیات روانی به همراه مامور رکن 2 بودیم که روبرو می شدیم، خیال نکنید ما در هتل خدمت کردیم و سختی ها را ندیدیم. اتفاقا یک مدلیش را دیدیم که به ندرت کسی دیده باشد.

یادم هست روزی که آمده بودم هوابرد افسری که خواست تقسیم کنه گفت به جهنم سبز (لقب پادگان هوابرد است) خوش آمدید، بعد که می پرسید هر کس کجا بوده، وقتی فهمید من کجا بودم، گفت البته واسه تو اینجا بهشته ... !

بله، من که در منزل خیلی درگیر باشم نهایتش 2 روز یک بار دوش می گیرم، اما تو شاوریه شد که حدود 10 روز جز به اندازه یه لیوان اول صبح آب شست و شو نبود که یا برای شستن دست استفاده می شد یا صورت ... یا خیلی با مهارت مرطوب کردن هر دو ... اون هم بیابان های اونجا.  یک جا هم مثل این هوابرد بود که بهش پتو و لباس می دادی می شست و لباس هم اتو میزدند روی هم 1000 تومن کمتر از 24 ساعت بهت پس میدادند ...

من همه مدلش را تجربه کردم که دارم عرض می کنم، به نظر من خدمت هم مثل هر دوره دیگه زندگی بسته به خود فرد می تواند مخرب باشد و افراد را سرخورده کند، یا می تواند مفید باشد و افراد را بسازد. بیشتر به خود فرد بر می گردد.

سخن شما در مورد بودجه کاملا اشتباه است، در مورد دیدگاه بنیادی شما نیز حرف برای گفتن زیاد است، اما بیانش بی حاصل. ارتش حرفه ای ؟ سرباز حرفه ای! چون به نظرم رسید بحث بی حاصل است، از آغازش پرهیز کردم. جایی که تمنا نیست، اصرار نمی گنجد.
آخرين ويرايش توسط Solver در شنبه 1 تیر 1392 19:00, ويرايش شده 1 در کل.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Mahdi1944

Major I

Major I

نماد کاربر
456

تشکر کرده: 235 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » شنبه 1 تیر 1392 18:59

دوستان
خدمت وظيفه اجباري يا به قول قديميا "اجباري" روندي است متناسب با وضعيت كشور و در جهت حفظ كيان كشور، البته خوشبختانه امروزه اين روند منطقي تر شده و بسياري از دوستان كه تحصيلات عاليه دارند به اموري نسبتا متناسبتر مامور ميگردند، لذا بهتر است در جهت نقد اين امر احساسي برخورد نشود
امروزه هم كه ميتوان با خريد بيمه زمان خدمت انرا جزو سابقه كار محسوب نمود
به هر حال همه هموطنان چه بعنوان وظيفه و چه كادر انشاا... كه سلامت و موفق باشتد چرا كه امنيت مرزهاي ما در گرو زحمات ايشان است
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
Solver, Ghost Rider, onbekende, esijoon

Major

Major

نماد کاربر
426

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

توسط jhan2010 » شنبه 1 تیر 1392 19:24

اینکه ارتش حرفه ای داشته باشیم فکری خوبی است اما محال و این چیزی نیست فقط فقط مختص ما باشد خیلی از کشورهای جهان با این روش نیروهای نظامی خود را حفظ میکنند به نظر من خدمت سربازی دوران بزرگ شدن انهایی است که هنوز توی دنیایی کوجکی خود پرسه میزنند یادم می اید در دوران سربازی خودم چه ادم بزرگهایی را می دیدم که های های اشک می ریختند دلتنگ خانواده بوداند از انجام کارهایی جزیی خود عاجز ، در واقع می شه گفت سربازی میدان جنگیدن تن به تن با مشکلات است اینجا دیگر پدر و مادر به کمکت نمی ایند این خود تویی که باید بجنگی برای بدست اوردن اون چیزی که خواهان ان هستی من در بدترین شرایط سربازی را گذراندم نقطه صفر مرزی تنب بزرگ بدترین اب وهوا،  اب اشامیدنی ما از دریا تصفیه میشد به رنگ نارنجی بود بیشتر وقتها غذاها کنسروی بود نبود حمام  و وسائلی که حداقل بتوانی سرگرم کنی خودتو دیگه از شرجی و بادهاش نمی گم پیشنهاد می کنم دوستان پستی رادر مورد خاطرات سربازی ایجاد کنند تا دوستانی که سربازی نرفتند از دوستانی که سربازی رفتند در مورد حال وهوای پادگانها و ... بپرسند ویادی برای انها تازه شود که رفته اند
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Solver, onbekende, hermes_PERSIAN, ne13

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » يکشنبه 2 تیر 1392 10:37

سلام  خدمت همه دوستان
ممنون که در بحث شرکت کردید .

همانجور که همه دوستان می دانند ، جبر و اکراه فقط بر حیوان تاثیر می گذارد ، و برای انسان که قدرت انتخاب دارد ( و خدا به او داده )، چنین چیزی سم محلک است ( و حتا ممکن است احساست او را جریحه دار کند )

برعکس نظر دوستان که فکر می کنند سربازی ادم را مرد می کند ، مردانگی از مسیر دیگری می گذرد ، این چیزی که دوستان توصف می کند ، فقط نمایی از باغ وحشست ، جایی که فقط فقط باید هوایی خودت را داشته باشی .

این را نه عقل قبول می کند نه دین . دین ما به ما سفارش کرده جایی که دین ما در خطر است باید انجا را ترک کنیم ،(همه باید در کنار هم مسلکان خودشان باشند)

اگر چیزی را به زور (حالا با هر ترفندی !) به کسی تلقین کردیم ، مطمعا باشیم از جایی دیگر بیرون خواهد زد ، و مطمعا باشیم ،صراط مستقیم نخواهیم رفت .

M.Abooali

اقا میلاد ، یک بنده خدا دیگه شما رو فصل الخطاب قرار داد ، شما به اسم ما نقل قول میزنی

اقا میلاد ،شما خودتون جزو قشر فرهیخته هستید ،و اگر فراجناحی باشید ، و حق ملاکتون باشه ، میدونم روزی میریسد ، به این سخن که هرکس به اراده خودش باید راهش رو انتخاب کند ، مثلا مخلص فی سبیلا با اراده خودش بره از مرز دفاع کنه ، عاشق علم دانش بره دانشگاه ، و.... و از اون طرفشم ، اونکی طالب دنیاست ، بره زندگیش کنه ( ما نباید مانعش بشیم ، تا زمانی که شمشیر نکشد ، البته با روش های فرهنگی توسط افراد خبره باید همیشه به فکر جذبشون باشیم )

باتشکر از شماو همه دوستان.

ne13