بزرگترین زیردریایی پیل‌سوختی وارد نیروی دریایی آلمان شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

بزرگترین زیردریایی پیل‌سوختی وارد نیروی دریایی آلمان شد

پست توسط pasha85 » شنبه 1 تیر 1392, 2:15 pm

طی مراسمی از دومین فروند از نسل دوم زیردریایی‌های کلاس -A212 در محوطه کشتی‌سازی شرکت آلمانی تیسن‌کراپ(ThyssenKrupp) پرده‌برداری شد و نام یو36 (U36) بر روی یکی از مدرن‌ترین زیردریایی‌های غیر هسته‌یی جهان گذاشته شد.

به گزارش ایسنا، یو36، که دومین فروند از نسل دوم زیردریایی‌های کلاس -A212 HDW می‌باشد، قرار است در نیروی دریایی آلمان به خدمت بپردازد و این واقعه گام بزرگی در مسیر برنامه مدرن‌سازی نیروی دریایی آلمان به شمار می‌رود.

برای ساخت این زیردریایی57 متری 525 میلیون دلار هزینه شده است. نیروی محرکه آن بر روی سطح آب توسط مولد دیزلی و در زیر آب با پیل‌سوختی پلیمری 34 کیلوواتی شرکت زیمنس با نام SINAVY تامین می‌شود. این پیل‌ سوختی با سوخت هیدروژن فشرده و اکسیژن کار می‌کند.

این دو زیردریایی‌ به پیشرانه‌های پیل سوختی مستقل از هوا مجهز هستند که در دو زیردریایی قبلی نتایج بسیار خوبی از عملکرد آن‌ها حاصل شده است.

این زیردریایی‌ها بسیار شبیه دو زیردریایی نسل اول با نام یو32 هستند. زیردریایی‌های نسل اول، آخرین بار برای شرکت در یک مانور نظامی در امریکا توانستند به مدت 18 روز زیر آب و بدون صعود به سطح آب حرکت کنند که در مورد زیردریایی‌های غیرهسته‌یی رکورد جالبی به شمار می‌رود.

ارتش ایتالیا نیز قرار است نسل دوم زیردریایی‌های کلاس -A212 را در خاک خود توسط شرکت فینسانتیری و البته تحت لیسانس شرکت آلمانی بسازد.

تصویر
منبع [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”