در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

985

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 18:05

آرشيو سپاس: 7456 مرتبه در 1001 پست

سازمان اطلاعات و امنیت آلمان - بی ان دی

توسط mohammad area51 » شنبه 8 تیر 1392 06:28

سازمان اطلاعاتی آلمان که با نام Bundes nachrichten dienst یا Federal Intelligence Service، شهرت دارد در اول آوریل ۱۹۵۶ تشکیل شده است که از دو بخش نظامی و غیر نظامی تشکیل یافته است. مقر اصلی آن درپولاخ نزدیک مونیخ و برلین واقع است که قرار است از سال ۲۰۱۱ همه دفاتر آن در برلین متمرکز شود. این سازمان اکنون ۳۰۰ دفتر در آلمان وکشورهای خارجی دارد. این سازمان سال ۲۰۰۵ حدود ۶۰۵۰ نفر استخدام کرد؛ این نیروها اغلب توسط آکادمی علوم نظامی استخدام می شوند. این سازمان به عنوان یک سیستم مدافع امنیت و منافع آلمان در خارج از مرزها عمل می کند و از ابزارهای مدرن و فناوری بالابرای ایفای وظایف خود بهره می گیرد. بودجه سالانه سازمان اطلاعات آلمان ۴۳۰میلیون دلار است.

از وظایف و کارکردهای این سازمان در سال های اخیر می توان به مقابله با تروریسم بین الملل، اشاعه سلاح های کشتار جمعی و نقل وانتقال تکنولوژی های دوگانه، جرایم سازمان یافته، قاچاق سلاح و مواد مخدر، پول های کثیف، مهاجرت غیر قانونی و جنگ اطلاعاتی اشاره کرد.
براساس قوانین جمهوری فدرال آلمان، یک کمیسیون، متشکل از نمایندگان مجلس این کشور، موسوم به هیات نظارتی مجلس (PKG)، بر فعالیت نهادهای امنیتی آلمان، نظارت می کند. البته هر ایالتی دارای سرویس سری خاص است چنان که ۱۶ ایالت فدرال دارای چنین تشکیلاتی است که وظیفه حراست از قانون اساسی را برعهده دارند.
ساختار سازمان اطلاعاتی امروز آلمان برگرفته از الگوهای سازمان های غربی است در واقع این نهاد تشکیلات اطلاعاتی آلمان غربی دیروز را به ارث برده است. تا پیش از وحدت دو آلمان، دو کشور آلمان شرقی و غربی هر کدام دارای سازمان جداگانه ای بودند و حتی از این نظر رقابتی گسترده میان آنها جریان داشت. سازمان اطلاعات آن روز آلمان شرقی زیر نظر وزارت کشور یا استاسی عمل می کرد که در ۸ فوریه سال ۱۹۵۰ با الگو برداری از وزارت امنیت کشور در اتحاد شوروی ام گ ب (وزارتخانه ای که در ۱۹۵۴ به کمیته امنیت کشور یا ک گ ب تبدیل شد) تاسیس شده بود ودر پی وحدت دو آلمان در ۱۹۸۷منحل شد. در آلمان شرقی این اعتقاد قویاً وجود داشت که این وزارتخانه از هر ۷ شهروند آلمان شرقی یک نفر را به عنوان همکار غیررسمی به خبرچینی از زندگی سایرین وادار نموده است. نام استاسی برای مردم آلمان مترادف با مداخله های پلیسی فراتر از قانون در حریم خصوصی زندگی افراد تلقی می شود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad area51 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان