در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

اولاند آمریکا را تهدید کرد

توسط &mmt » دوشنبه 10 تیر 1392 18:30

رئیس جمهور فرانسه هشدار داد تا زمانی که واشنگتن برای توقف برنامه جاسوسی‌خود تضمین ندهد، نمی توانیم وارد مذاکرده یا معامله با این کشور شویم.
     
به گزارش مشرق، تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه امروز(دوشنبه) گفت:« تا زمانی‌که واشنگتن بر توقف برنامه جاسوسی خود تضمین ندهد، نمی توانیم وارد مذاکرده یا معامله با آمریکا شویم.»

وی افزود این تصمیم از طرف دولت فرانسه و کشورهای اتحادیه اروپا اتخاذ خواهد شد. رئیس جمهور فرانسه همچنین تاکید‌کرد که آمریکا فورا باید اقدامات جاسوسی خود را متوقف کند.

اتحادیه اروپا ضمن خصمانه خواندن اقدام آمریکا به جاسوسی از نمایندگی های دیپلماتیک این اتحادیه توضیحات مقامات آمریکایی را در این زمینه خواستار شده است.

برخی از سیاست‌گذاران اتحادیه اروپا اعلام کردند تا زمان ارائه توضیحات بیشتر آمریکا در این زمینه، توافقنامه تجارت آزاد بین واشنگتن و اتحادیه اروپا باید متوقف شود. آغاز مذاکرات تشکیل منطقه تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و آمریکا برای ماه ژوئیه برنامه ریزی شده بود که با افشاگری برنامه جاسوسی آمریکا در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

همچنین در اعتراض به این حرکت، آلمان امروز سفیر آمریکا را احضار کرد. سخنگوی دولت فرانسه نیز امروز گفت در صورت صحت جاسوسی دولت آمریکا از نمایندگی‌های کشورهای اروپایی در واشنگتن، وضع بسیار نگران کننده خواهد شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Mehrab373, onbekende, امام قلي خان, mohammad area51, thunder blitz, reza4087, mahdi2elve, airplane, Mahdi1944, FREE MAN, Ghost Rider

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان