در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 1 تیر 1392 05:47

آرشيو سپاس: 411 مرتبه در 90 پست

درس و مشق حرام است؛ پس در آتش بسوزید!

توسط majid362 » يکشنبه 16 تیر 1392 05:45

جماعة اهل السنة للدعوة والجهاد یک گروه افراطی در بعضی کشورهای آفریقایی است که در زبان هوسه به خود نام بوکو حرام را داده است که به معنای «آموزش به روش غربی حرام است» می‌باشد. در آخرین جنایت این گروه، چهل و یک کودک نیجریه‌ای در آتش مدرسه خود سوختند و بعضی در حال فرار از آتش به ضرب گلوله قربانی شدند.


چهل و یک دانش‌آموز و یک معلم انگلیسی در حمله افراطیون عضور بوکو حرام به یک مدرسه شبانه‌روزی در شمال شرقی نیجریه کشته شدند. طبق گفته بازماندگاه که به دلیل سوختگی و جراحت تحت درمان هستند، بعضی از این کودکان، زنده زنده در آتش سوخته‌اند.

به گزارش «تابناک» و به نقل از راشا تودی، یکی از مقامات بیمارستانی به آژانس فرانس پرس گفته است: « ما شب گذشته، اجساد چهل و یک نفر از دانش‌آموزان و بعضی کارکنان مدرسه راهنمایی دولتی در ماموندو را تحویل گرفته‌ایم، در حالی که بر روی جسد بعضی از آنها جای گلوله و بیشتر آنها سوختگی و دریدگی اعضای بدن را داشتند»

شبه‌نظامیان با خودروهایی که حجم زیادی از سوخت را با خود حمل می‌کردند به صحنه جنایت وارد شده‌اند. طبق گفته بازماندگان، آنهایی که قصد فرار از آتش را داشتند، هدف گلوله قرار می‌گرفتند.

بنا به گزارش آسوشیتد پرس، بیمارستان محلی که پذیرای قربانیان است، شاهد فریادهای خانواده‌های قربانیان بوده است که به دنبال شناسایی کودکان خود بودند. کشاورزی به نام مالم عبداللهی، توانست جسد فرزند ده ساله خود را در حالی پیدا کند که آشکارا در هنگام فرار از پشت سر هدف قرار گرفته بود و برادر ده ساله وی نیز از ناحیه سینه هدف گلوله قرار گرفته بود.

گودلاک جاناتان رئیس جمهور نیجریه، از ماه می در منطقه یوبه حالت فوق‌العاده اعلام کرده است و هزاران سرباز را به این منطقه فرستاده است. در دو ناحیه مجاور نیز همین وضعیت حاکم است. این منطقه به طور پیوسته در معرض حمله پروهی مسلح به نام بوکو حرام است که نام آن به معنای «آموزش به شیوه غربی حرام است» می‌باشد. از سال 2010 به این سوی، دهها مدرسه مورد حمله قرار گرفته است و بیش از 1600 نفر در این کشور توسط تندروهای مذهبی کشته شده‌اند

بوکو حرام در سال 2002 توسط فردی به نام محمد یوسف تاسیس شده است که گفته می‌شود دانشجوی الهیات بوده است. وی سلفی و به شدت تحت تاثیر آرای ابن تیمیه بوده که آرایش مبنای نظری مکتب سلفی است. گفته می‌شود وی در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی حتی کروی بودن زمین را هم زیر سوال برده است. با قتل وی در سال 2009، فرد دیگری به نام ابوبکر شکوه رهبر این گروه شده است.این گروه خواستار اجرای «شریعت» یا قوانین اسلام در سرتاسر نیجریه است. مرکز تجمعات مذهبی پیروان بوکو حرام در مساجد شهرهای مختلف نیجریه از جمله «مایدوگوری»، «کانو» و «سوکوتو» قرار دارد. پیروان این گروه ریش بلند دارند و دستارهای قرمز یا سیاه به سر می کنند.

[url=http://www.tabnak.ir/fa/news/330115/درس-و-مشق-حرام-است-پس-در-آتش-بسوزید]منبع[/url]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب majid362 تشکر کرده اند:
hesperus, Mehrab373, anga2009, hermes_PERSIAN, Mahdi1944, R.A.F, mohammad area51

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان