مانور جنگنده سوخو27 برای فرار از موشک

در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي هوافضا را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

مانور جنگنده سوخو27 برای فرار از موشک

پست توسط hani1459 » دو شنبه 17 تیر 1392, 12:13 am

مانور جنگنده سوخو27 برای فرار از موشک

دانش > فناوری -
جنگنده سوخو 27 فلانکر، مانورپذیرترین و مشهورترین جنگنده برجامانده از جنگ سرد است که البته تجربه جنگی ندارد. در این تصویر، فلانکر را در حال فرار از موشک گرمایاب می‌بینید.

در اینجا فلانکر در حال رها کردن شراره است که رایج‌ترین پادکار هواگردهای نظامی در برابر موشک‌های گرمایاب به شمار می‌رود. شراره‌ها عموما از مواد مشتعل‌شونده مانند منیزیوم ساخته می‌شوند که در زمان احتراق حرارتی به مراتب بیشتر از حرارت خروجی موتور هواپیما تولید می‌کنند. بدیت ترتیب، حسگر موشک‌های گرمایاب موتور هواپیما را در میان دیگر نقاط داغ‌تر گم می‌کند و با برخورد به یکی از این شراره‌ها منفجر می‌شود.
البته این پادکار تنها زمانی موثر است که شراره‌ها در فاصله مناسبی که حرارت آن‌ها توسط حسگر موشک گرمایاب قابل شناسایی باشد، رها شده باشند. به همین علت هم معمولا خلبان شراره‌ها را به صورت پشت‌سر هم تا خلاصی از خطر موشک گرمایاب رها می‌کند.
پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، سوخو27 فلانکر مهم‌ترین سهم صادرات جنگنده‌های روسی را تشکیل می‌دهد و تمام نیروهای هوایی در دنیا دوست دارند چند تایی از این جنگنده‌های بزرگ را در کلکسیون خود داشته باشند.
برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ،[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید].
تصویر
خبر انلاین
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “گالري تصاوير هوافضا”