در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تشکر کرده: 604 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 14:15

کرمان

آرشيو سپاس: 1113 مرتبه در 163 پست

Re: تصاویر چاه جمکران و عاقبت نامه ها...

توسط SA@M » دوشنبه 24 تیر 1392 18:09

البته آنها خدا را هم تا حدی و به شکلی قبول داشتند ولی بت ها را راه مستقیم به خدا میدانستند

عرب‌ها، سه بت لات، مَنات و عزی را بنات‌الله الثلاثة یعنی سه دختر الله می‌نامیدند و آن سه را شفیعان خود نزد خدا می‌دانستند.
البته معدود تاریخ نگارانی که به ریشه یابی این سه بت و 357 دیگر بت اعراب پرداختند معترفند که مساله ی اجنه و درخواست کمک از ایشان بوده که بت پرستی به این شکل رواج پیدا کرده بود.
همچنین باید تصحیح کنم که فرستاده ی ابوسفیان در حبشه این جمله را گفته که: ما خود بت را نمیپرستیم بلکه روحی که در او حلول میکند!(همیشه این روح نیست بلکه حلول میکند و میرود) را میپرستیم.

اما من یک سوال برام پیش اومده و مطمئنا از کمبود مطالعه ی خودم هست و این که چرا تا به حال موردی بیان نشده که مثلا امام محمد باقر که در شرایط خوبی هم زندگی میکردند برای بنای قبور پدران خویش توصیه و حرفی نزدند و یا چرا اما سجاد با آن داغ بزرگ بر سینه ی خویش و آن قدرت کلام به جای نوشتن زیارت عاشوراها و درخواست از پدران خویش برای کمک (که مسما اگه قرار به کمک کردن توسط ائمه بود به فرزند خویش خیلی راحت تر کمک میکردن) ایشان صحیفه ی سجادیه رو بر جا میگذارند که فقط و فقط خدا را میشه دید توی این کتاب! و البته در همه ی دعاها منسوب به ائمه تنها خدا مخاطب ما هست!

و در کل ائمه که الگوی ما هستند همه ی تلاش خودشون رو در این راه گذاشتند که ما به خدا برسیم نه کس دیگری و در این راه صرفا به نقل قول از دیگر ائمه ی قبل خود بسنده کردند.

« لا یَمْلِكُونَ الشَّفاعَةَ إِلاَّ مَنِ اتَّخَذَ عِنْدَ الرَّحْمنِ عَهْداً» آنها هرگز مالك شفاعت نیستند مگر كسى كه نزد خداوند رحمان عهد و پیمانى دارد. (مریم  87)
« یَوْمَئِذٍ لا تَنْفَعُ الشَّفاعَةُ إِلاَّ مَنْ أَذِنَ لَهُ الرَّحْمنُ وَ رَضِیَ لَهُ قَوْلا» در آن روز شفاعت (هیچكس) سودى نمى‏بخشد، جز كسى كه خداوند رحمان به او اجازه داده و از گفتار او راضى است.( طه 109 )
« وَ لا تَنْفَعُ الشَّفاعَةُ عِنْدَهُ إِلاَّ لِمَنْ أَذِنَ لَه» هیچ شفاعتى نزد او جز براى كسانى كه اذن داده سودى ندارد.‏ (سبا  23)

فکر میکنم این آیه ها مربوط به شفاعت در روز قیامت باشند نه مربوط به زمان حیات زمین.

من هم سعی با پیروی کردن از حضرت علی (ع) بتوانم در روز قیامت جلوی ایشان سر بلند باشم نه اینکه در این دنیا با التماس به حضرت علی به فرض خودم دل ایشان را به رحم بیارم تا پارتی بازی کند پیش خدا و من خوشبخت بشم و یا بهشت به زور اشک بخرم.
...

موضوع شفا گرفتن را هم در بسیاری از ادیانی که ما حتی کفر انگیز میدانیمشان دیدیم. فردی که 500 سال پیش از یکی از یاران حضرت مسیح شفا گرفت و پای قطع شده اش برگشت سر جایش (البته اثبات شده هم هست که این اتفاق افتاده) و یا در مصر باستان و لبنان و شامات از مولوخ و بعل شفا میگرفتند و هنوز در هند هستند که از موش و گاو شفا میطلند و همچنین بسیاری موارد شفا گرفتن های بی ربط به دین ما!

اگر آنها شفا میگیرند پس حتما حق هستند...اگر حق نیستند چرا شفا میگیرند؟

شفا گرفتن و معجزه شدن در درمان بیماری ها و خواسته ها به نظر من مربوط به قسمت پنهان علم امروز و ماوراءالطبیعه هست که با حالت روحی و روحانی خودمان یا با کارهایی که انجام میدهیم و تاثیر بر ناخودآگاه ذهن فرد میگذاریم این اتفاق میافتد در کل هنوز توجیحی منطقی پیدا نشده و مطمئن هستم که روزی انسان آن را پیدا خواهد کرد.

و بسیاری حرف های دیگر که متاسفانه مجال بیان کردن ندارم.
اندکی صبر سحر نزدیک است...
اينك آخرالزمان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SA@M تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, Reza6662, serpiko, napoleon benapart

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » دوشنبه 24 تیر 1392 18:38

SA@M,  جان این پارتی بازی نیست...

مثالش میشه وقتی کارتون گیر کرده و روتون نمیشه برید به مسئول اون کار رو بزنید و کسی رو واسطه میکنید که برای اون شخص عزیز هست ....

کلا هر مذهبی دوست داره شکوه و جلالش رو به رخ بکشه.....یک نگاه به کلیسا ها و کنیسه های دیگر ادیان بندازین....ببینید مثلا بوداییان چه مجسمه هایی از بودا می سازند در اندازه یک ساختمان و از طلا

بهتره بحث ها رو با هم قاطی نکنیم.......بحث سر آذین بندی بقاع متبرک هست....

این صحبتی که شما فرمودید در مورد نفی طلب شفاعت و حاجت در دنیا از تفکرات اهل تسنن هست...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
SA@M, zadhoosh, Mehrab373, shahab313

Major II

Major II

نماد کاربر
189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

توسط shahab313 » دوشنبه 24 تیر 1392 19:16

با عرض سلام خدمت جناب sa@m
اگر در زمان ان دو امام همام که شاره فرمودید به دلیل شرایط خاص  نی امیه دران دوران به صراحت نیامده اما در زمان امام های دیگرمان به کرات اشاره شده مثلا در دوره امام هادی که متوکل ای شقی ترین دوران معلون بن لعین در 32 نوبت دستور داد که مزار امام حسین که. که گنبدی در زمان عمر بن عبدالعزیز برایش با عنایت امام باقر ساخته شده بود را خراب و با خاک یکسان کنند وزمین مزار.را.شخم زده وزراعت کنند ایشان با ذکر حسنات زیارت جد بزرگوارشان شعیان را ترغیب به زیارت مراز پر برکتسان می نمودند وتوجه به اینکه از زمان عمر بن عبد العزیز وامام باقر گنبد و بارگاه در سایه ئمه وحمایت انها ببود که مضجع شیعان گردید در ضمن گنبد درگه علوی نیز در زمان همین خلیفه اموی بنا گردید والبته باز زیات جامعه کبیره امام هادی ع در درگه علوی تلاوت کردیدویا اگر.به زیارت ناحیه مقدسه منسوب به امام زمان و این فرازش که می فرمایند السلام علی من شفاه فی قبه ویا اگر درست خاطرم باشد این فراز که فرمونده اند اسلام علی ملائکه مرفرفین تحت قبه الضاجین بعرصتک المخلصین تحت قبه نشان از صحه گذاشتن امام زمان بر مبارک بودن مزار ائمه دارند تا انجا که در روایات بسیاری ذکر شده در شب جمعه تمام ائمه وپیامبراان الهی زائر.ایشاند ومادرشا زهرا سند برائت از اتش برای سایر زائران هدیه می دهند که خود این سند نوعی شفاعت محسوب می گردد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
zadhoosh, Mehrab373, SA@M, esijoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تاريخ عضويت

کرمان

توسط SA@M » دوشنبه 24 تیر 1392 19:23

esijoon خدا هم بارها گفته که هرچند بار هم که توبه شکستی باز بیا و به خودم توبه کن. این همه خداوند صفت الرحمن و الرحیم رو برای ما تکرار میکنه باز هم نباید متوجه مهر خداوند بشیم؟
مگه خدا زل میزنه توی چشم ما و میگه اعتراف کن بگو اشتباه کردم که خجالت بکشیم و یکی رو واسطه قرار بدیم؟ مگه محرم همه ی اسرار ما نیست؟
عذرمیخوام ولی من واقعا حرف شما رو درک نمیکنم.
عظمت اسلام به گنبد طلای امام رضا (ع) هست و عظمت مسجد الحرام و مسجد شیشه ای در شرق آسیا؟؟؟
ننگ به این عظمت وقتی که با این پول میتونیم جلوی تجاوز به یک مظلوم رو بگیریم.....

کوته فکری بشریت و دید مادی اون هست که باعث این چنین کارهایی میشه و حالا ای کاش که فقط مسجد هامون اینطور بود امام زاده و قدم گاه و تکیه و حسینیه و الا ماشاالله .
ای کاش کمی به خود خدا هم فکر میکردیم...

نمیدونم دوستان کتاب سینوهه پزشک فرعون رو خوندن یا نه. اما حتما مطالعه بفرمائید و تشابه معابد و کارهای مردم اون زمان رو با الان خودمون مقایسه کنید.
گاهی فکر میکنم که بشر فقط توی تکنولوژی پیشرفت کرده (که تکنولوژی هم تنها برای ساده زیستی هست) و فکر اون از زمان اختراع چرخ هیچ رشدی نداشته....
(اون موضوع شفا گرفتن رو هم در جواب یکی از دوستان که بیان کرده بود این موضوع رو عرض کردم)
________________________________________________________________________________________________

shahab313 عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید. حرف شما متین

اينك آخرالزمان

shahab313, esijoon, Mehrab373, Mohammad.Jafar, Reza6662, napoleon benapart, jhan2010

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » دوشنبه 24 تیر 1392 20:23

SA@M نوشته است:esijoon خدا هم بارها گفته که هرچند بار هم که توبه شکستی باز بیا و به خودم توبه کن. این همه خداوند صفت الرحمن و الرحیم رو برای ما تکرار میکنه باز هم نباید متوجه مهر خداوند بشیم؟
مگه خدا زل میزنه توی چشم ما و میگه اعتراف کن بگو اشتباه کردم که خجالت بکشیم و یکی رو واسطه قرار بدیم؟ مگه محرم همه ی اسرار ما نیست؟
عذرمیخوام ولی من واقعا حرف شما رو درک نمیکنم.

عظمت اسلام به گنبد طلای امام رضا (ع) هست و عظمت مسجد الحرام و مسجد شیشه ای در شرق آسیا؟؟؟
ننگ به این عظمت وقتی که با این پول میتونیم جلوی تجاوز به یک مظلوم رو بگیریم.....

کوته فکری بشریت و دید مادی اون هست که باعث این چنین کارهایی میشه و حالا ای کاش که فقط مسجد هامون اینطور بود امام زاده و قدم گاه و تکیه و حسینیه و الا ماشاالله .
ای کاش کمی به خود خدا هم فکر میکردیم...

نمیدونم دوستان کتاب سینوهه پزشک فرعون رو خوندن یا نه. اما حتما مطالعه بفرمائید و تشابه معابد و کارهای مردم اون زمان رو با الان خودمون مقایسه کنید.
گاهی فکر میکنم که بشر فقط توی تکنولوژی پیشرفت کرده (که تکنولوژی هم تنها برای ساده زیستی هست) و فکر اون از زمان اختراع چرخ هیچ رشدی نداشته....
(اون موضوع شفا گرفتن رو هم در جواب یکی از دوستان که بیان کرده بود این موضوع رو عرض کردم)
________________________________________________________________________________________________

shahab313 عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید. حرف شما متین

اون قضیه توبه پذیری خداوند با اجابت حاجات کمی فرق داره.....البته در یک راستا هستا...ولی با کمی تفاوت...خوب یه مثال دیگه میزنم تا منظورم روشن بشه....نمیدونم شما ازدواج کردید یا نه...ولی وقتی یه پسری قصد ازدواج داره روش نمیشه بره به پدرش مستقیم بگه....با اینکه پدرش خیر اونو میخواد...و پسره هم خوب میدونه این موضوع رو...ولی روش نمیشه...پس میره به مادرش قضیه رو در میون میزاره و مادر هم با پدر صحبت میکنه و موضوع ه سر انجام میرسه...اون قضیه واسطه قرار دادن ائمه اطهار علیهما السلام هم یه چیزی تو این مایه هاست....
در مورد توبه هم همیشه خداند رو به مقدساتش قسم میدیم...معصومین هم برای خداند مقدس هستند....مثلا من وقتی می خوام طلب استغفار کنم معمولا خدا رو به حق و آبروی خانم فاطمه زهرا (س) قسم میدم...برا حاجت هام هم همینطور...خیلی خوب جواب گرفتم...گاهی اوقات هم آدم کاری کرده که روش نمیشه مستقیم به خدا بگه و توبه کنه....با اینکه میدونه خدا ارحم الراحمینه...باز هم روش نمیشه..برا همین باز هم دست به دامن یک انسان آبرو دار پیش خدا میشه...

.
.
.
.
.
.
.
در این مورد که فرمودید هم باید بگم این نظر شخصیه...من نمیتونم این نظر شما رو نفی کنم...ولی نظر شخصی خودم چیز دیگریست و البته بهتره نظرم رو نگه دارم.....

یا علی...در پناه حق

zadhoosh, Mehrab373, SA@M, shahab313

Major

Major

نماد کاربر
426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

توسط jhan2010 » دوشنبه 24 تیر 1392 20:47

نمی دانم در کجای قران امده که برای امامان و ائمه علیه السلام باید دست به این همه زرق وبرق زد کجای نهج البلاغه امام علی(ع) به این نکته اشاره کرده ؟!! اینکه امامان ما در جایگاه بلند ووالایی در نزد خدا قرار دارند بحثی نیست اما ایا می شود با ساخت این نوع بارگاه ها و خرج های این چنینی برای امامان معصوم (ع) عاشقان و دلسوختگان این عزیزان را افزایش داد و یا حداقل کسی را به راه درست هدایت کرد ؟یادمان نرود ارزش گذاری واقعی به خرج پول و ریخت وپاشهای بی حد وحصر نیست ارزش واقعی ادامه همان راهی است که امامانمان انرا بنیان نهادند اگر ارزش هر کس به کاخ و بارگاهش است پس شاهان هم در درجه و رتبه ای در تراز امامان بودندبااین نوع افکار و رفتار باید منتظر برگشت عصر کلیساها و معابد بود که قدرت را درچنته خود داشتند و از فقر معنوی افراد استفاده می کردند برای رسیدن به خواسته های خودشان .
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
coops

Major I

Major I

نماد کاربر
149

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:44

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 122 پست

توسط zadhoosh » سه شنبه 25 تیر 1392 01:07

خیلی دلم می خواست زودتر بیام ولی دارم با رایانم کشتی می گیرم اخه هی ریست می شه! اول از همه ی دوستان خواهش می کنم پیش از نوشتن مطبل جدید مباحث گذشته را مرور کنند.توسل با شفاعت و هر دو با استشفا تفاوت دارند! در مورد توسل همان طور که در زیارات هم می خوانیم - اتوسل بک الی الله - یعنی - تو را وسیله قرار می دهم به سوی خدا - شرک در کار نیست.
آخرين ويرايش توسط zadhoosh on سه شنبه 25 تیر 1392 01:45, ويرايش شده در 2.

ولا تتبعوا خطوات الشیطان
با شیطان بزرگ طرح گام به گام نریزید
!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zadhoosh تشکر کرده اند:
Mehrab373, esijoon

Major

Major

نماد کاربر
547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

توسط Qaher1406 » سه شنبه 25 تیر 1392 01:28

جناب SA@M :razz: برادرعزیز روایات فراوانی هست که اهل بیت  به حضرت زهرا توسل میکردن خوب چرا؟
http://www.aviny.com/occasion/ahlebeit/ ... d0004.aspx
بدنیست داستان زیررابخوانید
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid ... eID=786990
حال باز فکرمیکنید شفاعت نزد خدا فقط مربوط به آخرت است ؟
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
Mehrab373, esijoon, SA@M, shahab313, Mahdi1944, mohammad area51

Major I

Major I

نماد کاربر
149

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:44

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 122 پست

توسط zadhoosh » سه شنبه 25 تیر 1392 04:37

پیش از ادامه ی بحث لازم است یاداور شوم که این سخنان را صرفا از منظر اعتفادات خود بیان می کنم و الا پس از پذیرش عقلی اصول دین یعنی توحید و معاد و نبوت رسول خاتم که در ان مرحله به فرد مسلمان می گویند لازم است که او یا خود با استفاده ار قران و سنت پیامبر و اهل بیت احکام مورد نیاز زندگی را برداشت کند که طبعا نیازمند تلاش فراوان و ممارست ده ها ساله است یا این که از فقیهی که عمر خود را در این راه گذاشته اعلم علمای دیگر بوده و مورد تایید مومنان است تبعیت یا به قول ما شیعیان تقلید کند -که احتمال دارد خود این مسئله مورد تشکیک دوستان باشد اما خارج از بحث ماست- که این کار صرفا در مورد فروع دین جایز بوده و همان طور که دوستی اشاره کردند مسلمان زادگی کافی نیست - البته بعد از سن بلوغ - و پذیرش اصول دین باید عقلی و با تدبر باشد. مباحثی که در این جا داشتیم هم تقریبا همگی در حیطه ی فروع دین بوده و صرفا بیان نظرات و تلاش ما برای بیان منطقی اعتقاداتمان است. اما در ادامه ی بحث عرض کنم که بر خلاف نوشته ی یکی از دوستان شفاعت ویژه ی مسلمانان و درستکاران نیست و در قران به صراحت داریم که خداوند هر که را بخواهد می بخشد و هر که را اراداه کند عذاب خواهد کرد. البته این موضوع نافی عدل خدا و منطق درگاه ایزدی نیست بلکه نشان از قدرت او و زمینه ای برای بازگشت زشتکاران است. چه ان که نا امیدی از رحمتش را از بزرگترین گناهان دانسته است.

ولا تتبعوا خطوات الشیطان
با شیطان بزرگ طرح گام به گام نریزید
!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zadhoosh تشکر کرده اند:
mohammad area51

Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تاريخ عضويت

کرمان

توسط SA@M » سه شنبه 25 تیر 1392 18:34

Qaher1406  دوست عزیز من هم بعد نمازم تسبیح حضرت زهرا رو میگم، ببینید حرف من هم همینه و این رو میگم که چرا ما برای نزدیک شدن به خدا از راه و رسم ائمه استفاده نمیکنیم و سعی بر استفاده از شخص معصوم داریم!
من هر شب جمعه دعای کمیل رو میخونم و از طریق راه و آموزش حضرت علی از خداوند طلب بخشش میکنم و شدیدا هم به این امر معتقدم چون اصل مطلب هم همین هست.
ببینید خیلی فرق هست به این که بگیم: <خدایا به حق علی این اتفاق بیافته> تا اینکه بگیم: <یا علی تو را به خدا یکاری کن این اتفاق بیافته>
من هم خدا رو به عزیزانش قسم میدم همانطور که خدا در قرآن به ما یاد داده (مثل قسم به زیتون) مشکل من رب النوع قرار دادن ائمه ی مطهر و معصوم هست. و خرج و مخارج های بی مورد....
_____________________________________________________________________________________________________________

«این استخوان پیامبری است كه به دست این راهب افتاده و استخوان پیامبری ظاهر نمی‌شود مگر آنكه باران ببارد»

من متوجه منظور شما از قرار دادن این داستان نشدم. اگر منظور شما اثبات بر حق بودن امام هست که من گردنم از مو باریک تر و اصلا بحثی در این مورد ندارم.
و اگر منظورتون اهمیت استخوان پیامبر در دستان راهب مسیحی هست که مسلما چیزی جز جادوی سیاه نیست و سوء استفاده از قوانین ماوراء الطبیعه! همانطور که شخص سامری از خاک جای پای جبرئیل استفاده کرد و گوساله ی خوش رو ساخت.
اينك آخرالزمان

zadhoosh

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1604

تشکر کرده: 216 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » سه شنبه 25 تیر 1392 20:28

از علي ابن مو سي الرضا نقل شده است :

(خداوند فرمود) كلمه‏ «لا اله الا الله‏» دژ من است. هر كه آن را بگوید به دژ من وارد گشته است و آن كه به دژ من وارد شده از عذاب من

ایمن و آسوده است؛ سپس امام مي فرمايند به شروطها و من از شروط آن هستم ....

وقتي پرچم سياه القاعده منقش به كلمه سفيد «لا اله الا الله‏» را مي بينم تازه به سطحي اندك از عمق ژرفاي حديث بالا پي مي برم.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ۚ وَمَا أَنَا عَلَيْكُمْ بِحَفِيظٍ

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
shahab313, Mehrab373, esijoon, zadhoosh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 25 تیر 1392 20:44

با تشکر از  oweiys,  عزیز

این حدیث یک حدیث قدسی هست...

داستان حدیث به این شکل هست که وقتی حضرت امام رضا (ع) را با سمت خراسان میبردند در شهر نیشابور مردم به استقبال ایشان آمدند...ایشان در کجابه و تحت تدابیر شدید امنیتی هارون بودند...

ایشان سر را از کجابه بیرون آورده و اینگونه می فرماییند....

از پدرم شنیدم که ایشان هم از پدرشان و همینطور پسر از پدر تا حضرت محمد (ص) و ایشان هم از جانب خداوند که(( كلمة لا آله إلا الله حصنی فمن قال لا اله الا الله دخل فی حصنی و من دخل فی حصنی امن من عذابی ))
(بحار الانوار، 49/126)

در یكی از روایتهای شیخ صدوق آمده است كه چون موكب امام به حركت در آمد حضرت ندا در داد:

«بشروطها و انا من شروطها»
(توحید، صدوق، 25) .

این حدیث به حدیث سلسله الذهب معروف است

shahab313, Mehrab373, oweiys, zadhoosh

قبليبعدي