در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

یک سوال در مورد خدمت سربازی

توسط Azadi.Isatis » پنج شنبه 27 تیر 1392 09:18

با عرض سلام
یکی از دوستان من در سال 90 امریه آموزش و پروش را گرفت و دوران آموزشی و مدتی هم از خدمت را حدود 86 روز (با احتساب دوران آموزشی یعنی از اول تیرماه تا اخر شهریور) گذرانده
بعدا با قبولی در دانشگاه در مقطع ارشد معافیت تحصیلی گرفت
حالا که درسش تموم شده چندتا سوال بابت خدمت داشت:

1- آیا دوران آموزشی دوباره باید گذرانده شود؟
2- آیا میتوان دوباره امریه گرفت با این که قبلا امریه بوده ولی به دلیل قبولی در دانشگاه انصراف داده؟

با تشکر
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Azadi.Isatis تشکر کرده اند:
Present

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 تیر 1390 21:28

آرشيو سپاس: 70 مرتبه در 17 پست

Re: یک سوال در مورد خدمت سربازی

توسط freez578 » پنج شنبه 27 تیر 1392 16:47

سلام .
تا اونجا که من يادمه افرادي که بين خدمت به هر دليلي از خدمت بطور موقت(اين موقت مي تونست چند سال هم باشه) مرخص مي شدند بايد دوباره دوره آموزشي رو طي مي کردند.اما اندکي کوتاهتر.مثلا وقتي دوره ما 90 روز بود اونهايي که قبلا خدمت هم کرده بودند ولي مرخص شده بودند همراه با ما حدود 20 روز آموزشي رو گذروندند و به ادامه خدمت اعزام شدند.و در مورد امريه يادمه که امريه يه مدت زمان خاص اعتبار داشت چو امريه بر اساس نياز روز دستگاه مربوطه در نظام تحت شرايطي پذيرفته مي شد و بعد از اتمام تحصيل بايد دوباره امريه مي شدند.با تمام اين حرفها شما براي اطمينان بايد يه نظام وظيفه بري و بپرسي. گرچه مي دونم رفتن به اونجا معادل يه معطلي بدون جواب در طي روزها و شايد هفته ها هم باشه اما به هر حال تا جوابتو از يه منبع معتبر نگيري همين جور پا در هوا مي موني.

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » پنج شنبه 27 تیر 1392 17:54

تا حالا حدود 60 تا بازدید اما هیچ جوابی داده نشده ؟؟!!!!! :-(
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » پنج شنبه 27 تیر 1392 18:08

اینگونه مشمولان جهت ادامه خدمت باید به همان یگان خدمتی قبلی اعزام گردند.

و بهتر اینکه به نظام وظیفه شهرتون مراجعه بکنید چون قانون سربازی متغیره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Azadi.Isatis

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » پنج شنبه 27 تیر 1392 19:16

بهترین گزینه بند پ هست تو ایران و نظام وظیفه به وسیله بند پ خیلی خوب می تونید به نتیجه برسید  :-( من به دوستانم هر چه گفتم یک فکر بند پ کنید گوش نکردند و گفتند پارتی ما خدا باشه الان دارند در به د ربه هر دری می زنند که حق خودشونو بگیرند ! هر دو لیسانس بودن ولی مثل سیکل ها باهاشون رفتار کردند یکیشون از نخبگان رشته کامپیوتره بنده خدا بلد نیست ماشین برونه گفتند باید بری ون برونی یا می ندازیمت لار یا لامرد ، بنده خدا زن هم داره پدرش هم فوت کرده حالا حساب کار را بکنید در حالی که هم دوره های دیگه اش که دیپلم بوده و مجرد انداختنش شهر خودش اونم صبح می ره و ظهر میاد خونه  :-(

Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

توسط salam_2407 » پنج شنبه 27 تیر 1392 19:34

دوست عزیز با سلام
اندک اطلاعاتی دارم به خاطر اینکه خودم زمان خدمت در رکن 1 ارتش بودم و کارم تقریبا همین بوده ( اینو یه بار دیگه هم گفتم الان بچه ها میگن کشتی مارو با این رکن یکت  :grin:  . ولی هر کی تو ارتش خدمت کرده میدونه رکن 1 یعنی چی  :m:a
دوست شما بعد از قبولی در دانشگاه از خدمت انصراف نداده بلکه ایست خدمتی خورده و خدمتش تا همون روزی که سر خدمت بوده متوقف شده و حساب میشه الان این دوستتون با در دست داشتن مدارک فارغ التحصیلی به همون یگان اصلیش ( نه اونجایی که سرباز معلم بوده بلکه همون یگان نظامی که براش امریه صادر کرده مراجعه میکنه ) اگر در ارتش باشه باید به قسمت مدارس اجدانی و در سایر قوا هم فکر کنم باید به نیروی انسانی مراجعه کنند و خدمت دقیقا از همونجایی که متوقف شده شروع میشود و اگر اعزامی سال 90 و قبل از اون هم باشن شامل زیاد شدن مدت خدمت نمیشوند و در مناطق عادی 18 ماه مناطق بد آب و هوا 17 ماه و در منطق عملیاتی 16 ماه خدمت میکنند و اگر الان لیسانس هم گرفته باشند 1 ماه هم به خاطر لیسانس کم میکنن ولی اگر اعزامی 91 به بعد باشن باید طبق قوانین جدید که خدمت بیشتر شده خدمت کنن
در ضمن دیگه آموزشی هم نمیره که بهش بگن ..یغلوی  :grin:  :::P
وخدمت قبلیش هم حسابه
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب salam_2407 تشکر کرده اند:
Present, Azadi.Isatis