جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 بهمن 1389 13:05

آرشيو سپاس: 257 مرتبه در 43 پست

Re: قاتــــل فرا اتمسفر موشــــکهای بالســتیک

توسط STIESTO » سه شنبه 1 مرداد 1392 15:49

naoleon benapart نوشته است:اشکالاتی که به این سیستم میشه گرفت.
1- باید از قبل محل شلیک موشک تقریبا مشخص باشه وگرنه مثلا جایی در اقیانوس هند که نیروی دریایی آمریکا حضور ندارد و طبیعتا نخواهد فهمید که موشکی شلیک شده.
2- به تعداد زیادی ماهواره نیاز دارد تا کل زمین را پوشش بده و یا همان اشکال قبلی که اگر از جایی که پوشش ماهواره ای ندارد شلیک شود ...
3- لانچر موشک باید در جایی بین شلیک موشک و هدف باشد یعنی برای حفاظت از آمریکا هزاران ناو نیاز هست تا فقط از قسمت مدیترانه ای دفاع کند قسمت اقیانوس اطلس هم...
4- به تبادل بالای اطلاعات نیاز دارد و طبیعتا در هرجایی میشود اختلال ایجاد کرد یا اطلاعات دروغ فرستاد.
5- جدیدا سلاح هایی ساخته شده که میتونه ماهواره ها را نابود کند و بقیه بحث...
6- اگر تعداد زیادی موشک شلیک شود باز باعث ناکارامدی این سامانه میشود.
7- استفاده از موشک هایی که قابل رد یابی نباشند هم که دوستان اشاره کردند.

1- باید از قبل محل شلیک موشک تقریبا مشخص باشه وگرنه مثلا جایی در اقیانوس هند که نیروی دریایی آمریکا حضور ندارد و طبیعتا نخواهد فهمید که موشکی شلیک شده.

فکر کنم شما پست های قبلی رو نخوندی!!
همینطور که میبینید آمریکایی ها برای شناسایی فقط به امواج الکترومغناطیس توجه نکردند.
سامانه
Space Tracking and Surveillance System این کارو انجام میده که در پست های قبلی معرفی کردن دوستان...
البته سایت های راداری مختلفی آمریکایی ها دارند سایت های راداری ایکس باند از معروفترین و دقیق ترین اوناست...

شما دید کلی داشته باشید خواهشا ناتو رسیده به مرز های روسیه یعنی اشراف کامل راداری فضای این کشور چین و کره شمالی هم که در حصر ژاپن و کره شمالی هستند ما هم که قربونش برم جدیدترین سامانه های دفاعی بیخ گوش خودمون میان...

به تعداد زیادی ماهواره نیاز دارد تا کل زمین را پوشش بده و یا همان اشکال قبلی که اگر از جایی که پوشش ماهواره ای ندارد شلیک شود ...

خب تا حدودی در بخش قبلی پاسخ دادم فعلا پوشش کامل نداره این ماهواره ها و برای پوشش کامل مجموعه های بعدی هم در مدار قرار میگیره...
اینطوری که من شنیده بودم مسیر گردش به عمد طوری انتخاب شده فقط بخشی از روسیه پوشش محدودی داره(هیچ منبعی هم ندارم برای گفته خودم)

مگه موشک بالستیک کلت کمری که بگیریم دستمون هرجا خواستیم ببریم بعد از اونجا شلیک کنیم!!!!

ما که تو کشورمون از دوتا سیلو بیشتر شلیک نکردیم باقی سایت های متحرک بود نصف سیلو های ما رو رصد کردن!!!!

وقتی شاخکاشون روی زدن کارخونه و معدن حساس میشه شما ببین چقدر ما زیر زره بین هستیم و باقی کشورها که تهدید محسوب میشن برای آمریکایی ها

لانچر موشک باید در جایی بین شلیک موشک و هدف باشد یعنی برای حفاظت از آمریکا هزاران ناو نیاز هست تا فقط از قسمت مدیترانه ای دفاع کند قسمت اقیانوس اطلس هم...

اولا در زمان جنگ آدم با کل دنیا که نمیجنگه که غافل گیر بشه بگه از فلان جا موشک قاره پیما شلیک شده!!!!

دوما موشک در میان مسیر هدف قرار میگیره پس دلیل نداره موشک های پدافندی در بین تارگت تا هدف قرار گرفته باشن

در ثانیه های اولیه فاز بوست مشخص میشه مسیر هدف کجاست و مطمئنا سایت های موشکی مربوطه که ماشاالله جایی نیست پوشش ندن فعال میشن و در صورت تصدیق شرایط بلافاصله شلیک میشن نه به سمت هدف بلکه ابتدا موشک پدافندی با جهت گیری اولیه به سمت موقعیت پیش بینی شده در فرای جو حرکت می کنه و در طول مسیر اصلاحیه های حرکتی توسط رادارهای زمینی داده میشه.

به تبادل بالای اطلاعات نیاز دارد و طبیعتا در هرجایی میشود اختلال ایجاد کرد یا اطلاعات دروغ فرستاد.

بله نیاز به تبادل اطلاعات داره،ثابت کردیم میشه اخلال کرد اما...

موشکی که در هر لحظه داره ارتفاع میگیره چطوری بیایم خط نشرشو بازتاب کنیم!!!!

اینم حل شد البته محاله مگه کل رادارو جم کنیم نه شبیه سازی، متاسفانه تصدیق شلیک یه موشک بالستیک رو یکی دوتا سامانه نمیدن تمام این سامانه های راداری رو میشه اخلال کرد اصلا بحث اخلالش کلی حرف واسه گفتن داره...
بیخیال این قسمت شو برادر

جدیدا سلاح هایی ساخته شده که میتونه ماهواره ها را نابود کند و بقیه بحث...

گفتم مشکل فقط ماهوارها نیستن،بدون ماهواره ها هم میشه شناسایی رو انجام داد.

اگر تعداد زیادی موشک شلیک شود باز باعث ناکارامدی این سامانه میشود.

مشکل شناسایی به اونصورت نیست مشکل اگه باشه در هدف قرار دادن موشک هاست

استفاده از موشک هایی که قابل رد یابی نباشند هم که دوستان اشاره کردند.

جانم!!!!

تا جایی که بنده میدونم موشک که سهله هیچ پرنده ای هم با چنین شرایطی که شما گفتید نداریم.

هر ماده از خودش اثری داره...

اگه پست های قبلی که خودم یا دیگر دوستان فرمودند رو مد نظر قرار دادی که اشتباه برداشت کردید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب STIESTO تشکر کرده اند:
napoleon benapart, morteza tomcat, marshal1987, Motimann, CAPTAIN PILOT, mj_piremard, Goebbels, ne13, coops

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

جمعه 10 خرداد 1392 22:35

آرشيو سپاس: 318 مرتبه در 97 پست

توسط napoleon benapart » سه شنبه 1 مرداد 1392 16:33

با سلام
اول بگم من تخصصی در این رشته ندارم و فقط با عقل خودم چنین مشکلاتی را در این طرح میبینم.
بعد قصد من از ایراد از این سامانه بزرگ جلوه دادن قدرت داخلی در برابر آمریکا و یا ضعیف جلوه دادن دشمن نیست. فقط خواستم نمونه ای از راههای مقابله با این سامانه در جنگهای آینده اتفاق می افتد را بگم حالا طرفین هر که میخواهد باشد.
حالا در جواب شما

درباره سیستم Space Tracking and Surveillance System توضیح دادید که باز هم چیزی عوض نمیشه چون این سیستم فقط قسمت کوچکی از زمین را میتواند با یک ماهواره کنترل کند و باز مشکل دیگری هم اضافه میشود چون هر جا انفجاری شبیه به انفجار موشک روی دهد این سیستم به اشتباه موشک تشخیص میدهد. و حداقل کمی از وقتش هدر میرود.
در مورد رادار حالا هر چقدر میخواد رادار قوی باشد طبق ساده ترین اصول فیزک چون زمین کره هست باز رادار نمیتواند پایینتر از خط افقش را ببیند پس دوباره مشکل پا برجاست.
و اما گفتید که مگر موشک بالستیک تفنگ کمری هست. در جواب باید بگم ما اصلا موشک بالستیکی که بتواند آمریکا را بزند نداریم پس مطمئنا منظور من ایران نبود بلکه کشورهایی مثل روسیه که زیر دریایی ها اتمی دارند و همین طور این زیر دریایی ها موشک بالستیک را هرجا دلشون خواست مثل کلت کمری میبرند حتی اقیانوس هند و هر ناکجا آباد دیگری.
در مورد بین هدف و موقعیت شلیک بودن توضیح دادید که باید بگم خیلی راحت هست از محل شلیک تا هدف را یک خط صاف فرض کنید. موشک ضد بالستیک باید در جایی بین این مسیر موشک را بزند حالا میخواد اول یا وسط یا حتی فاز نهایی باشد یک جایی باید این خط قطع شود حالا شما اگر ندانید که موشک از کجا شلیک میشود مطمئنا مسیر خط را هم نمیدانید پس... در جنگ همه جور غافلگیری هست و این که کسی فکر کند غافلگیر نمیشود ساده اندیشی کرده.حتی بر فرض اینکه شما در فاز اولیه موشک را پیدا کردید آیا اینقدر فرصت دارید که لانچر موشک ضد بالستیک را در این مسیر قرار بدید؟
در آخرین جایی که با من مخالفت کردید گفتید که چنین پرنده ای نداریم. من باز میگم ما اصلا موشکی که آمریکا را بزنه نداریم اگر ساختیم حالا اصول اختفا را درش رعایت میکنیم.
با تشکر

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب napoleon benapart تشکر کرده اند:
Wieder, zadhoosh, Mehrab373

Captain II

Captain II

no avatar
494

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

توسط marshal1987 » سه شنبه 1 مرداد 1392 17:24

ابتدا از دوستمون STIESTO بابت پاسخهای قبلی تشکر میکنم

اول یه یاداوری میکنم :

این سیستم در حال توسعه و کلاً برنامه های پدافند موشکی امریکا(برای موشکهای قاره پیما) مثل سپر دفاع موشکی به نوعی اینده نگری و امادگی برای ایندست و در حال حاضر هیچ کشوری که موشک قاره پیمای با کلاهک هسته ای داشته باشه تهدیدی برای امریکا به شمار نمیره !
در حال حاضر نه چین و نه روسیه شرایط شروع همچین درگیری رو ندارند ، چون امریکا و متحداش  برتری واضحی در  توان نظامی دارند و فکر کردن به جنگ هسته ای در حال حاضر دور از توان چین و روسیست.
پس امریکا وقت زیادی داره تا مجموع ماهواره های لازم برای این سیستم رو در صورت تکمیل ساخت و موفق بودن به تعداد نهایی که حدود 24 ماهوارست برسونه و این عدد خیلی عدد بزرگ و زیادی نیست!!

چون هر جا انفجاری شبیه به انفجار موشک روی دهد این سیستم به اشتباه موشک تشخیص میدهد. و حداقل کمی از وقتش هدر میرود.

وقتش هدر میره؟ !! وقت کی هدر میره؟

ماهواره تنها سیگنالها رو دریافت و به مرکز زمینی انتقال میده! (با سرعت نور) و کامپیوترهای اختصاص داده شده پردازش میکنن اطلاعات رو .... قطعاً این کامپیوترها نه گول میخورن (پردازش دقیق اطلاعات و داده ها) نه وقتشون هدر میره!!

در ضمن رهگیری اولیه با رادارهای زمینیه و اینجا بحث شبکه ارتباطی و دیتا لینک گسترده این سیستمها مطرح میشه که امریکا در حال تکمیلشه

در آخرین جایی که با من مخالفت کردید گفتید که چنین پرنده ای نداریم. من باز میگم ما اصلا موشکی که آمریکا را بزنه نداریم اگر ساختیم حالا اصول اختفا را درش رعایت میکنیم.

منظور ایشان از نداریم ، ایران نبود بلکه به صورت کلی چیزی به اسم موشک قاره پیمای پنهانکار یا رادارگریز نداریم

لانچر موشک باید در جایی بین شلیک موشک و هدف باشد یعنی برای حفاظت از آمریکا هزاران ناو نیاز هست تا فقط از قسمت مدیترانه ای دفاع کند قسمت اقیانوس اطلس هم...

شما الان سوال نپرسیدی ! داری ایده پردازی میکنی بدون هیچ اطلاعاتی در مورد برد موشکهای پدافندی حداقل!! اگه میدونی اطلاعات کافی نداری جملات رو به صورت سوالی طرح کن که دو پهلو نشه

موشک پدافند رهگیر امریکا (زمین پایه) که اتفاقاً یکی از موشکهایی هست که در اون ابزار مورد نظر تاپیک استفاده میشه برد بالای 6000 کیلومتر داره!!
موشکهای سیستم ایجس برد 500 کیلومتری دارند و در حال ارتقا هم هستند!!

حالا یه پرگار بردار و روی نقشه جهان ببین چندتا مرکز پرتاب موشک (زمینی و دریایی)برای پوشش امن در اطرف و مسیرهای منتهی به اسمان امریکا کفایت میکنه؟

بقیه بحث رو هم دوستمون به خوبی پاسخ داد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ne13, coops, STIESTO

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

توسط napoleon benapart » سه شنبه 1 مرداد 1392 18:18

marshal1987 نوشته است:ابتدا از دوستمون STIESTO بابت پاسخهای قبلی تشکر میکنم

اول یه یاداوری میکنم :

این سیستم در حال توسعه و کلاً برنامه های پدافند موشکی امریکا(برای موشکهای قاره پیما) مثل سپر دفاع موشکی به نوعی اینده نگری و امادگی برای ایندست و در حال حاضر هیچ کشوری که موشک قاره پیمای با کلاهک هسته ای داشته باشه تهدیدی برای امریکا به شمار نمیره !
در حال حاضر نه چین و نه روسیه شرایط شروع همچین درگیری رو ندارند ، چون امریکا و متحداش  برتری واضحی در  توان نظامی دارند و فکر کردن به جنگ هسته ای در حال حاضر دور از توان چین و روسیست.
پس امریکا وقت زیادی داره تا مجموع ماهواره های لازم برای این سیستم رو در صورت تکمیل ساخت و موفق بودن به تعداد نهایی که حدود 24 ماهوارست برسونه و این عدد خیلی عدد بزرگ و زیادی نیست!!

gps هم 24 ماهواره است الان بیشتر از 30 سال گذشته اما هنوز 24 ماهواره کامل نشده پس تعداد زیادی هست. برای شما گفتن 24 تا آسان هست اما اصلا هزینه این طرح را نمیسنجید.
وقتش هدر میره؟ !! وقت کی هدر میره؟

ماهواره تنها سیگنالها رو دریافت و به مرکز زمینی انتقال میده! (با سرعت نور) و کامپیوترهای اختصاص داده شده پردازش میکنن اطلاعات رو .... قطعاً این کامپیوترها نه گول میخورن (پردازش دقیق اطلاعات و داده ها) نه وقتشون هدر میره!!

این طور که من از این طرح فهمیدم ابتدا به صورت کلی قسمتی از زمین را پردازش میکنند و بعد هرجا شک کردند که شلیک موشک انجام شده بیشتر بررسی میکنند. در بررسی بیشتر درسته که کامپیوتر پردازش میکنه اما ماهواره باید روی منطقه زوم کنه. و این خودش وقت گیر هست.

منظور ایشان از نداریم ، ایران نبود بلکه به صورت کلی چیزی به اسم موشک قاره پیمای پنهانکار یا رادارگریز نداریم

همه میدونند چنین چیزی وجود نداره شما فرظ کن من هم گفتم هیچ کشوری نداره. برن بسازن.نگید که نمیشه ساخت. جالبه ما تقریبا یک حرف زدیم چطور نظر ایشون رو یک جور متوجه میشید نظر من رو یک جور دیگه

شما الان سوال نپرسیدی ! داری ایده پردازی میکنی بدون هیچ اطلاعاتی در مورد برد موشکهای پدافندی حداقل!! اگه میدونی اطلاعات کافی نداری جملات رو به صورت سوالی طرح کن که دو پهلو نشه

موشک پدافند رهگیر امریکا (زمین پایه) که اتفاقاً یکی از موشکهایی هست که در اون ابزار مورد نظر تاپیک استفاده میشه برد بالای 6000 کیلومتر داره!!
موشکهای سیستم ایجس برد 500 کیلومتری دارند و در حال ارتقا هم هستند!!

حالا یه پرگار بردار و روی نقشه جهان ببین چندتا مرکز پرتاب موشک (زمینی و دریایی)برای پوشش امن در اطرف و مسیرهای منتهی به اسمان امریکا کفایت میکنه؟

بقیه بحث رو هم دوستمون به خوبی پاسخ داد.

اینطور بحث کردن بدر افرادی میخوره که هیچی از موشک نمیدونند.موشک بالستیک قاره پیما حداقل ارتفاعی که میگیره 1200 km هست پس سیستم ایجیس با برد 500 km فقط بدرد زدن این موشک در مرحله انتهایی میخوره. اون هم وقتی درست زیرش باشه. حالا موشک برد km6000 یک چیزی  اما. این موشک خودش یک موشک بالستیک حساب میشه پس قیمت خیلی زیادی داره و باز حداقل 1200 کیلومتر باید کم کنیم و مطمئنا تعداد کمی ازش وجود داره. البته چنین موشکی فقط شما میگید وجود داره و من ندیدم.
باز بر فرض اینکه وجود داشته باشه شانس زدن یک موشک با موشک دیگر وقتی به حداکثر میرسه که کمترین فاصله را از هم داشته باشند پس وقتی سامانه دفاعی زیر موشک بالستیک باشد یا بهتر بگم در مسیر حرکت موشک باشد بسیار دقیقتر هدف گیری میکند. حتی سپر موشکی اسرییل هم نگاه کنیم از این روش استفاده میکند یعنی ابتدا موشک دفاعی سعی میکند دقیقا در مسیر حرکت موشک حمله کننده باشد. و بعد هدف را میزند.
و اما آخرین دفاع موشک های زیادی هستند که در ارتفاع 10000 کیلومتری طی مسیر میکنند پس حتی از موشک ناشناس شما هم کاری بر نمیاد.

Wieder, Mehrab373

Captain II

Captain II

no avatar
494

تاريخ عضويت

توسط marshal1987 » سه شنبه 1 مرداد 1392 19:44

gps هم 24 ماهواره است الان بیشتر از 30 سال گذشته اما هنوز 24 ماهواره کامل نشده پس تعداد زیادی هست. برای شما گفتن 24 تا آسان هست اما اصلا هزینه این طرح را نمیسنجید.

شما نگران هزینه طرح نباشید ... ضرورت که به وجود بیاد و اولویت بگیره رفع تهدیدات با استفاده از این طرح بودجه دفاعی امریکا قابل بسط خواهد بود!!

این طور که من از این طرح فهمیدم ابتدا به صورت کلی قسمتی از زمین را پردازش میکنند و بعد هرجا شک کردند که شلیک موشک انجام شده بیشتر بررسی میکنند. در بررسی بیشتر درسته که کامپیوتر پردازش میکنه اما ماهواره باید روی منطقه زوم کنه. و این خودش وقت گیر هست.

ماهواره و کامپیوتر زوم نمیکنن ... کامپیوتر نیازی به زوم نداره ... زوم برای اپرتور زمینیه ... کامپیوتر در کسری از ثانیه اطلاعات عظیمی کل منطقه تحت پوشش رو رصد میکنه و تهدید واقعی رو بر اساس الگوریتم مشخص میکنه و در این فرایند کامپیوتر نیازی نداره زوم کنه! کامپیوتر چیزی رو نمیبینه... وقتی رصد انجام شد و تهدید قطعی شد در این مرحله به اپراتور نشون داده میشه تهدید با مشخص سازی قسمتی از اطلاعات کلی که میشه محدوده ای که تهدید در اون وجو داره و این همون چیزیه که زوم بهش میگید

در ضمن پردازش اطلاعات برای اون در کسر ثانیست و قرار نیست وقتش هدر بره

اینطور بحث کردن بدر افرادی میخوره که هیچی از موشک نمیدونند.موشک بالستیک قاره پیما حداقل ارتفاعی که میگیره 1200 km هست پس سیستم ایجیس با برد 500 km فقط بدرد زدن این موشک در مرحله انتهایی میخوره. اون هم وقتی درست زیرش باشه. حالا موشک برد km6000 یک چیزی  اما. این موشک خودش یک موشک بالستیک حساب میشه پس قیمت خیلی زیادی داره و باز حداقل 1200 کیلومتر باید کم کنیم و مطمئنا تعداد کمی ازش وجود داره. البته چنین موشکی فقط شما میگید وجود داره و من ندیدم.
باز بر فرض اینکه وجود داشته باشه شانس زدن یک موشک با موشک دیگر وقتی به حداکثر میرسه که کمترین فاصله را از هم داشته باشند پس وقتی سامانه دفاعی زیر موشک بالستیک باشد یا بهتر بگم در مسیر حرکت موشک باشد بسیار دقیقتر هدف گیری میکند. حتی سپر موشکی اسرییل هم نگاه کنیم از این روش استفاده میکند یعنی ابتدا موشک دفاعی سعی میکند دقیقا در مسیر حرکت موشک حمله کننده باشد. و بعد هدف را میزند.
و اما آخرین دفاع موشک های زیادی هستند که در ارتفاع 10000 کیلومتری طی مسیر میکنند پس حتی از موشک ناشناس شما هم کاری بر نمیاد.

ارتفاع درگیری -- برد موشک !! اینها با هم فرق داره (البته شما یه چیزایی میدونی ... گفتم بیشتر بدونی)
اون 500 کیلومتر برد هست نه ارتفاع درگیری
نسلی از موشکهای ایجس که قراره در این طرح باشند برای سالهای بعد برنامه ریزی شدند و ارتفاع درگیری اونها متناسب برخورد با یک ICBM هست ونسل فعلی ارتفاع درگیری 160-200 کیلومتر رو داره که موشکه رو در فاز اخر میزنه و برای این برنامه نیست نسل فعلی

این موشک خودش یک موشک بالستیک حساب میشه پس قیمت خیلی زیادی داره و باز حداقل 1200 کیلومتر باید کم کنیم و مطمئنا تعداد کمی ازش وجود داره

بله درتاپیکی اشاره شده به قیمت و تعداد (تعدادش حدود 30 فروند میشه فعلاً)

البته چنین موشکی فقط شما میگید وجود داره و من ندیدم

فقدان اطلاعاتتون رو با سوال پرسیدن جبران کنید نه انکار!!!
topic-t108108.html#p403781

و اما آخرین دفاع موشک های زیادی هستند که در ارتفاع 10000 کیلومتری طی مسیر میکنند پس حتی از موشک ناشناس شما هم کاری بر نمیاد

ارتفاع 10000 کیلومتری؟؟؟  

میشه اسم یکی از این موشکها که ارتفاع 10000 کیلومتری میره رو بفرمایید ؟

CAPTAIN PILOT, napoleon benapart, morteza tomcat, STIESTO

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

توسط napoleon benapart » سه شنبه 1 مرداد 1392 21:05

حالا بحث یکم منطقی شد.
ماهواره و کامپیوتر زوم نمیکنن ... کامپیوتر نیازی به زوم نداره ... زوم برای اپرتور زمینیه ... کامپیوتر در کسری از ثانیه اطلاعات عظیمی کل منطقه تحت پوشش رو رصد میکنه و تهدید واقعی رو بر اساس الگوریتم مشخص میکنه و در این فرایند کامپیوتر نیازی نداره زوم کنه! کامپیوتر چیزی رو نمیبینه... وقتی رصد انجام شد و تهدید قطعی شد در این مرحله به اپراتور نشون داده میشه تهدید با مشخص سازی قسمتی از اطلاعات کلی که میشه محدوده ای که تهدید در اون وجو داره و این همون چیزیه که زوم بهش میگید.
در ضمن پردازش اطلاعات برای اون در کسر ثانیست و قرار نیست وقتش هدر بره

هر طور حساب کنید یک کامپیوتر برای اینکه متوجه بشه که تهدید واقعی هست یا غیر واقعی نیاز داره مدت زمانی تهدید را زیر نظر بگیرد. شما فرظ کنید روزی هزار موشک از جمله هواشناسی و ... در جهان پرتاب میشود و حالا بر فرض این ماهواره اگر بخواد به همه اینها جواب بده دیگه وا والله. پس باید مشخص کند که این موشک از نوع بالستیک هست یا نه در نتیجه کمی زمان میخواد تا ببینه رفتار موشک چطور هست. آیا از جو خارج میشه یا نه و ... این هست که زمان میبره
ارتفاع درگیری -- برد موشک !! اینها با هم فرق داره (البته شما یه چیزایی میدونی ... گفتم بیشتر بدونی)
اون 500 کیلومتر برد هست نه ارتفاع درگیری
نسلی از موشکهای ایجس که قراره در این طرح باشند برای سالهای بعد برنامه ریزی شدند و ارتفاع درگیری اونها متناسب برخورد با یک ICBM هست ونسل فعلی ارتفاع درگیری 160-200 کیلومتر رو داره که موشکه رو در فاز اخر میزنه و برای این برنامه نیست نسل فعلی

دست شما درد نکنه. منم همین را گفتم.

ارتفاع 10000 کیلومتری؟؟؟  

میشه اسم یکی از این موشکها که ارتفاع 10000 کیلومتری میره رو بفرمایید ؟

موشک asat چین که برای زدن ماهواره ها استفاده میشود میتواند به چنین فاصله ای برسد.

Captain II

Captain II

no avatar
494

تاريخ عضويت

توسط marshal1987 » سه شنبه 1 مرداد 1392 21:49

هر طور حساب کنید یک کامپیوتر برای اینکه متوجه بشه که تهدید واقعی هست یا غیر واقعی نیاز داره مدت زمانی تهدید را زیر نظر بگیرد. شما فرظ کنید روزی هزار موشک از جمله هواشناسی و ... در جهان پرتاب میشود و حالا بر فرض این ماهواره اگر بخواد به همه اینها جواب بده دیگه وا والله. پس باید مشخص کند که این موشک از نوع بالستیک هست یا نه در نتیجه کمی زمان میخواد تا ببینه رفتار موشک چطور هست. آیا از جو خارج میشه یا نه و ... این هست که زمان میبره

بار دومه که میگم این کامپیوتره که پردازش میکنه نه ماهواره ... ماهواره تنها ابزار ثبت سیگنالهاست! چه یکی چه ده هزارتا

واولله؟؟

جهت اطلاع میگم! که سیستمهای پردازش معمولی یه سیستم موشکی مثل S400 یا پاترویت دهها موشک تهدید رو در آن واحد میتونن رهگیری و دنبال کنند ...

خب حالا سیستمهای کامپیوتری متمرکز و قویتری که برای یک سامانه جهانی تدارک دیده بشه و چندین میلیارد دلارارزش خواهد داشت فکر میکنی چقدر قدرت پردازش در آن واحد رو داره؟

خیلی نگران قدرت پردازش سیستمهای کامپیوتری امریکایی ها نباشید!! فراهم کردن یک سیستم قدرتمند کار سختی نیست براشون
اونها خیلی وقته که کار با ماهواره ها و نحوه پردازش سریع و در حجم بالا رو بلدند و ازش استفاده میکنند !!!

موشک asat چین که برای زدن ماهواره ها استفاده میشود میتواند به چنین فاصله ای برسد.

1- صحبت مقابله با موشکهای قاره پیما با کلاهکهای چند گانه بود دیگه؟ نه؟!اگه پیدا نکردید میتونید بگید، در محاسباتتون اشتباه کردید نه اینجوری رفتار کنید!! کار پسندیده ای نیست

2- همینی هم که مثال زدید بفرمایید ارتفاع درگیریش چقدره؟؟؟  (با منبع)

البته جوابش واضحه زیر 1000 کیلومتر!! .... (این موشک در تست خودش در ارتفاع 865 کیلومتری یک ماهواره هواشناسی رو هدف قرار داده بود ........   حالا اون 10000 کیلومتر از کجا اومد بالاخره؟؟؟)

اگه شما قصد یادگیری دارید ، راهش لجبازی با اطلاعات کم و نادرست نیست! باید بپرسید!!

napoleon benapart, STIESTO

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

توسط napoleon benapart » سه شنبه 1 مرداد 1392 23:37

بله درسته من  اشتباه گرفتمش.
و اما asat مخفف air-launched anti-satellite multi stage missile هست و خودش به انواع مختلف موشک تقسیم میشه. اون موشکی که شما میگید زیر 1000 کیلومتر هست احتمالا از نوع دیگری هست. موشک چینی در زیر آمده
http://www.spacesafetymagazine.com/2013 ... ng-rocket/
که در ارتفاع 9978 کیلومتر گفته شده که به هدف رسیده.اما گفته شده تا 19000 کیلومتر هم میتونست برسه.

Captain II

Captain II

no avatar
494

تاريخ عضويت

توسط marshal1987 » چهارشنبه 2 مرداد 1392 00:04

naoleon benapart نوشته است:بله درسته من  اشتباه گرفتمش.
و اما asat مخفف air-launched anti-satellite multi stage missile هست و خودش به انواع مختلف موشک تقسیم میشه. اون موشکی که شما میگید زیر 1000 کیلومتر هست احتمالا از نوع دیگری هست. موشک چینی در زیر آمده
که در ارتفاع 9978 کیلومتر گفته شده که به هدف رسیده.اما گفته شده تا 19000 کیلومتر هم میتونست برسه.

درسته این خبر مربوط به ازمایش همین اواخر میشه که یک راکت چینی به ارتفاع 9978 دست پیدا کرده بود.

البته من جمله شما رو اینطور  تصحیح کنم که  اون 19000 کیلومتر رو در توضیح ارتفاع ماهواره های GPS نوشته این مقاله و اینکه این راکت به این ازتفاع دست پیدا نکرده (اشاره کرده که فعلاً نمیتونه اسیبی به GPS بزنه)

اطلاعاتی از سر جنگی موشک داده نشده و مشخص نیست که وزنی داره کلاهک موشک که بسیار تاثیر گذاره در ارتفاع درگیری ! و اینکه فقط هدف چینی ها ثبت رکورد ارتفاع پرواز یک راکت بوده یا چیز دیگه؟

اگه به بحث برگردیم  نتیجه میگیریم که موشکهای بالستیک قاره پیما یا ICBM سقف درگیریشون زیر 1200 کیومتره !!

Major I

Major I

نماد کاربر
149

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:44

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 122 پست

توسط zadhoosh » چهارشنبه 2 مرداد 1392 00:08

در مورد حسگر فروسرخ جهت شناسایی خط سیر موشک , استفاده از یک یا چند ریز موتور در کلاهک جدا شونده جهت اجرای مانور می تواند راهکار خوبی جهت پیش گیری از شناسایی محل اصابت باشد. در مورد حسگرهای راداری هم که علاوه بر پوشش جاذب امواج حتی شکل بنده هم می تواند به پنهانکاری بیشتر کمک کند.

ولا تتبعوا خطوات الشیطان
با شیطان بزرگ طرح گام به گام نریزید
!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zadhoosh تشکر کرده اند:
napoleon benapart, Mehrab373

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
134

تاريخ عضويت

توسط napoleon benapart » چهارشنبه 2 مرداد 1392 00:41

marshal1987 نوشته است:
naoleon benapart نوشته است:بله درسته من  اشتباه گرفتمش.

درسته این خبر مربوط به ازمایش همین اواخر میشه که یک راکت چینی به ارتفاع 9978 دست پیدا کرده بود.

البته من جمله شما رو اینطور  تصحیح کنم که  اون 19000 کیلومتر رو در توضیح ارتفاع ماهواره های GPS نوشته این مقاله و اینکه این راکت به این ازتفاع دست پیدا نکرده (اشاره کرده که فعلاً نمیتونه اسیبی به GPS بزنه)

اطلاعاتی از سر جنگی موشک داده نشده و مشخص نیست که وزنی داره کلاهک موشک که بسیار تاثیر گذاره در ارتفاع درگیری ! و اینکه فقط هدف چینی ها ثبت رکورد ارتفاع پرواز یک راکت بوده یا چیز دیگه؟

اگه به بحث برگردیم  نتیجه میگیریم که موشکهای بالستیک قاره پیما یا ICBM سقف درگیریشون زیر 1200 کیومتره !!

ما اینقدر روضه  خوندیم شما دوباره حرف خودت را میزنی. icbm حداقل در قسمت low earth orbit هست که کمی پایینتر از 2000 کیلومتر و بالاتر از 1200 کیلومتر هست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
و البته جناب عالی از یک اشتباه من که یک موشک را به جای موشک دیگر گفتم نمیگذری اما از حرف های اشتباه خودت راحت میگذری مثل همون قضیه پرگار با برد 500 کیلومتر موشک ایجنت که بعدا خودت حرف های خودت را نقض کردی.
و اما نتیجه بحث خودم. در ابتدا من 7 دلیل بر ناکارآمدی این سامانه آوردم که شماها هم جواب گفتید و من هم جواب دادم گرچه بماند 4 تا از اشکالات را از همان اول قبول کردید بقیه بحث فایده ای ندارد.
شب بخیر

zadhoosh, Wieder

Major I

Major I

نماد کاربر
149

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:44

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 122 پست

توسط zadhoosh » چهارشنبه 2 مرداد 1392 01:24

zadhoosh نوشته است:در مورد حسگرهای راداری هم که علاوه بر پوشش جاذب امواج حتی شکل بنده هم می تواند به پنهانکاری بیشتر کمک کند.

شرمنده منظور شکل بدنه ی کلاهک بود نه روی ماه بنده

ولا تتبعوا خطوات الشیطان
با شیطان بزرگ طرح گام به گام نریزید
!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zadhoosh تشکر کرده اند:
Wieder

قبليبعدي