قاتــــل فرا اتمسفر موشــــکهای بالســتیک

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: قاتــــل فرا اتمسفر موشــــکهای بالســتیک

پست توسط marshal1987 » چهار شنبه 2 مرداد 1392, 2:31 am

ما اینقدر روضه خوندیم شما دوباره حرف خودت را میزنی. icbm حداقل در قسمت low earth orbit هست که کمی پایینتر از 2000 کیلومتر و بالاتر از 1200 کیلومتر هست.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
و البته جناب عالی از یک اشتباه من که یک موشک را به جای موشک دیگر گفتم نمیگذری اما از حرف های اشتباه خودت راحت میگذری مثل همون قضیه پرگار با برد 500 کیلومتر موشک ایجنت که بعدا خودت حرف های خودت را نقض کردی.
و اما نتیجه بحث خودم. در ابتدا من 7 دلیل بر ناکارآمدی این سامانه آوردم که شماها هم جواب گفتید و من هم جواب دادم گرچه بماند 4 تا از اشکالات را از همان اول قبول کردید بقیه بحث فایده ای ندارد.

1- شما هنوز تفاوت برد و ارتفاع رو متوجه نشدی گویا
در ایجس برد 500 کیلومتره و ارتافع 200... یعنی برای محاسبه اینکه در سطح مشخص دریا چند ناو باشند باید برد موشک که 500 هست رو در نظر بگیرد یعنی یک دایره به مرکزیت ناو ایجس و شعاع 500 کیلومتر (برد)
شما هنوز در اشتباهات ساده محاسباتی موندید

2- ارتفاع درگیری موشک ICBM همونیه که عرض کردم: 1200 کیلومتر

ولی گویا شما اشتباهاتتون داره کم کم به توهمات تبدیل میشه

phase: 3 to 5 minutes (shorter for a solid rocket than for a liquid-propellant rocket); altitude at the end of this phase is typically 150 to 400 km (93 to 250 mi) depending on the trajectory chosen, typical burnout speed is 7 km/s (4.3 mi/s), up to the speed of Low Earth Orbit.  
midcourse phase:   . 25 minutes—sub-orbital spaceflight in an elliptic flightpath; the flightpath is part of an ellipse with a vertical major axis; the apogee (halfway through the midcourse phase) is at an altitude of approximately 1,200 km (750 mi); the semi-major axis is between 3,186 and 6,372 km (1,980 and 3,959 mi); the projection of the flightpath on the Earth's surface is close to a great circle, slightly displaced due to earth rotation during the time of flight; the missile may release several independent warheads, and penetration aids such as metallic-coated balloons, aluminum chaff, and full-scale warhead decoys.  
reentry phase (starting at an altitude of 100 km (62 mi)): 2 minutes – impact is at a speed of up to 4 km/s (2.5 mi/s) (for    ICBMs less than 1 km/s (0.62 mi/s)); see also maneuverable reentry vehicle. 
 ://en.wikipedia.org/wiki/Intercontinental_ballistic_missile# 

for intercontinental missiles the highest altitude (apogee) reached during free-flight is about 1200 km.  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

روضه خونی شما بدرد انجمن تخصصی نمیخوره و جاش در مسجده !

3- تمام مواردی که مبنی بر اشتباه ذکر کردید که ناشی از نشناختن صحیح توانمندی ها و ذهنیت نادرست از تکنولوژی میشه رو قاطعانه رد میکنم
همین که فکر میکنی اون موارد پذیرفته شده نشون میده از همین پستهای ما نتونسته برداشت درستی داشته باشی

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 174 بار
سپاس‌های دریافتی: 289 بار

پست توسط napoleon benapart » چهار شنبه 2 مرداد 1392, 2:22 pm

برد یا range به مقدار مسافتی که یک وسیله پرنده از زمانی که از زمین بلند میشود تا زمانی که دوباره به زمین بشیند را میگویند. اما درباره موشک های زمین به هوا چون این موشک قرار نیست به زمین برگردد پس برد برای این موشک به مقدار مسافتی که از مبدا دور میشود میگویند. یعنی موشک ایجیس میتواند تا فاصله 200 کیلومتر اوج بگیرد و اگر به این فاصله رسید تقریبا 300 کیلومتر دیگر میتواند طی مسیر کند.
یعنی در یک فضای سه بعدی این موشک محدوده کره ای به شعاع 500 کیلومتر راپوشش میدهد اما اینطور که من فهمیدم شما فکر میکنید این 500 کیلومتر جدا از مقدار ارتفاعش هست پس محدوده پوشش این سامانه طبق تعریف شما که اشتباه هست میشود یک استوانه به طول عمودی 200 کیلومتر و شعاع افقی 500 کیلومتر.
این فرظی که شما از برد و ارتفاع دارید درباره موشک های زمین به زمین صحیح هست اما درباره موشک های زمین به هوا غلط هست.

Captain II
Captain II

پست توسط marshal1987 » چهار شنبه 2 مرداد 1392, 2:57 pm

naoleon benapart نوشته شده:برد یا range به مقدار مسافتی که یک وسیله پرنده از زمانی که از زمین بلند میشود تا زمانی که دوباره به زمین بشیند را میگویند. اما درباره موشک های زمین به هوا چون این موشک قرار نیست به زمین برگردد پس برد برای این موشک به مقدار مسافتی که از مبدا دور میشود میگویند. یعنی موشک ایجیس میتواند تا فاصله 200 کیلومتر اوج بگیرد و اگر به این فاصله رسید تقریبا 300 کیلومتر دیگر میتواند طی مسیر کند.
یعنی در یک فضای سه بعدی این موشک محدوده کره ای به شعاع 500 کیلومتر راپوشش میدهد اما اینطور که من فهمیدم شما فکر میکنید این 500 کیلومتر جدا از مقدار ارتفاعش هست پس محدوده پوشش این سامانه طبق تعریف شما که اشتباه هست میشود یک استوانه به طول عمودی 200 کیلومتر و شعاع افقی 500 کیلومتر.
این فرظی که شما از برد و ارتفاع دارید درباره موشک های زمین به زمین صحیح هست اما درباره موشک های زمین به هوا غلط هست.

اطلاعات مربوط به برد و ارتفاع پارامتری اعلام میشه
در همه موارد :
وقتی گفته میشه altitude یا ارتفاع منظور حرکت در محور عمودی یا vertical axis هست !!
بنابراین ارتفاع میشه محور عمودی و وقتی میگند 200 کیلومتر یعنی حرکت در محور عمودی به میزان 200 کیلومتر

وقتی گفته میشه برد منظور حرکت در صفحه عمود بر محور عمودی مفروض هست!!
پس وقتی میگند برد 500 کیلومتر یعنی پارامتر حرکت در صفحه رو بیان میکنند!!

موقع بیان پارامترها جداسازی اطلاعات بر حسب حرکت3 بعدی انجام گرفته و لازم نیست شما نگران حرکت سه بعدی اون باشید!! اونها اطلاعات حرکت موشک و پارامترهای اون رو در صفحه و ارتفاع جداگانه ارائه میدند.

ارتفاع درگیری : تصویر بردار حرکت موشک بر محور عمودی
برد موشک : تصویر بردار موشک بر صفحه

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 68 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

پست توسط STIESTO » چهار شنبه 2 مرداد 1392, 8:08 pm

naoleon benapart نوشته شده:با سلام
اول بگم من تخصصی در این رشته ندارم و فقط با عقل خودم چنین مشکلاتی را در این طرح میبینم.
بعد قصد من از ایراد از این سامانه بزرگ جلوه دادن قدرت داخلی در برابر آمریکا و یا ضعیف جلوه دادن دشمن نیست. فقط خواستم نمونه ای از راههای مقابله با این سامانه در جنگهای آینده اتفاق می افتد را بگم حالا طرفین هر که میخواهد باشد.
حالا در جواب شما

درباره سیستم Space Tracking and Surveillance System توضیح دادید که باز هم چیزی عوض نمیشه چون این سیستم فقط قسمت کوچکی از زمین را میتواند با یک ماهواره کنترل کند و باز مشکل دیگری هم اضافه میشود چون هر جا انفجاری شبیه به انفجار موشک روی دهد این سیستم به اشتباه موشک تشخیص میدهد. و حداقل کمی از وقتش هدر میرود.
در مورد رادار حالا هر چقدر میخواد رادار قوی باشد طبق ساده ترین اصول فیزک چون زمین کره هست باز رادار نمیتواند پایینتر از خط افقش را ببیند پس دوباره مشکل پا برجاست.
و اما گفتید که مگر موشک بالستیک تفنگ کمری هست. در جواب باید بگم ما اصلا موشک بالستیکی که بتواند آمریکا را بزند نداریم پس مطمئنا منظور من ایران نبود بلکه کشورهایی مثل روسیه که زیر دریایی ها اتمی دارند و همین طور این زیر دریایی ها موشک بالستیک را هرجا دلشون خواست مثل کلت کمری میبرند حتی اقیانوس هند و هر ناکجا آباد دیگری.
در مورد بین هدف و موقعیت شلیک بودن توضیح دادید که باید بگم خیلی راحت هست از محل شلیک تا هدف را یک خط صاف فرض کنید. موشک ضد بالستیک باید در جایی بین این مسیر موشک را بزند حالا میخواد اول یا وسط یا حتی فاز نهایی باشد یک جایی باید این خط قطع شود حالا شما اگر ندانید که موشک از کجا شلیک میشود مطمئنا مسیر خط را هم نمیدانید پس... در جنگ همه جور غافلگیری هست و این که کسی فکر کند غافلگیر نمیشود ساده اندیشی کرده.حتی بر فرض اینکه شما در فاز اولیه موشک را پیدا کردید آیا اینقدر فرصت دارید که لانچر موشک ضد بالستیک را در این مسیر قرار بدید؟
در آخرین جایی که با من مخالفت کردید گفتید که چنین پرنده ای نداریم. من باز میگم ما اصلا موشکی که آمریکا را بزنه نداریم اگر ساختیم حالا اصول اختفا را درش رعایت میکنیم.
با تشکر

marshal1987 با تشکر از شما

naoleon benapart

دوست من در بعضی موارد خیلی ساده به موضوع نگاه می کنی!!

و باز مشکل دیگری هم اضافه میشود چون هر جا انفجاری شبیه به انفجار موشک روی دهد این سیستم به اشتباه موشک تشخیص میدهد. و حداقل کمی از وقتش هدر میرود.

مگه می تونه این ماهواره همه احتراق ها رو رهگیری کنه خیلی خنده داره این حرف!!

ولی مطمئنا اهداف زیادی نداریم که در راستای عمود در حال حرکت در ارتفاع 5 تا 10 کیلومتری دارای تشعشع فروسرخ داشته باشن البته دما احتراق چون بالاتره یه عامل خیلی خوب برای تفکیک اولیه به وسیله طول موج میشه...

پس در نتیجه هر تابش فروسرخی دلیل بر رهگیری نداره...
و مومنتوم حرکتی موشک نسبت به ماهواره عامل اصلی مشخص شدن ویژگی های تارگت ما است.

درباره سیستم Space Tracking and Surveillance System توضیح دادید که باز هم چیزی عوض نمیشه چون این سیستم فقط قسمت کوچکی از زمین را میتواند با یک ماهواره کنترل کند

در مورد ماهواره فعلا مرکز اصلی تنش رو مثل اینکه تحت نظر داره ایران و جنوب روسیه و در ادامه مسیر چین و کره شمالی (گقتم منبعی ندارم).
مطمئنا وقتی به مرحله نهایی رسیده طرح ،بخش های بعدی هم در مدار قرار میگیره

در مورد رادار حالا هر چقدر میخواد رادار قوی باشد طبق ساده ترین اصول فیزک چون زمین کره هست باز رادار نمیتواند پایینتر از خط افقش را ببیند پس دوباره مشکل پا برجاست.

ببین دوست من سوالا میپرسی!!
خب معلومه!!
پس به نظر شما دلیل اینکه فضای کشور ما از مرز شمال جنوبی و غربی و شرقی داره اسکن میشه چیه!! دقیقا در 4طرف سامانه های راداری نصب شده...
بقیه کشورها رو هم واستون مثال زدم که سامانه های راداری در اطاف کشورشون نصب شدن...

پس مطمئنا منظور من ایران نبود بلکه کشورهایی مثل روسیه که زیر دریایی ها اتمی دارند و همین طور این زیر دریایی ها موشک بالستیک را هرجا دلشون خواست مثل کلت کمری میبرند حتی اقیانوس هند و هر ناکجا آباد دیگری.

بله درسته تفاوت اینجاست که فقط آمریکایی ها فاز بوست رو از دست میدن و دوباره موشک در فار میدکورس شناسایی میشه و اینبار باید در فاز ترمینال موشک بالستیک رو شکار کنند.

البته این رو هم میدونید که اگه زیر دریایی در هر ناکجا آبادی باشه و اقدام به شلیک کنه با پایگاه های آمریکایی ها نباید فاصله زیادی باشه حتی در وسط اقیانوس،اونجاست که محدوده 400 کیلومتری از مکان پرتاب موشک بالستیک میشه محل پرتاب سونارها و شنود ها و احتمال خیلی زیاد همونجا زیر دریایی دفن میشه...
پس هر ناکجا آبادی هم نمیشه رفت باید به پایگاه ها پشتیبانی نزدیک باشه و بر این اساس اومدن سامانه های راداری شناور در دریا رو قرار دادن تا بتونه مسیر های احتمالی رو زیر نظر داشته باشن.

در مورد بین هدف و موقعیت شلیک بودن توضیح دادید که باید بگم خیلی راحت هست از محل شلیک تا هدف را یک خط صاف فرض کنید. موشک ضد بالستیک باید در جایی بین این مسیر موشک را بزند حالا میخواد اول یا وسط یا حتی فاز نهایی باشد یک جایی باید این خط قطع شود حالا شما اگر ندانید که موشک از کجا شلیک میشود مطمئنا مسیر خط را هم نمیدانید پس... در جنگ همه جور غافلگیری هست و این که کسی فکر کند غافلگیر نمیشود ساده اندیشی کرده.حتی بر فرض اینکه شما در فاز اولیه موشک را پیدا کردید آیا اینقدر فرصت دارید که لانچر موشک ضد بالستیک را در این مسیر قرار بدید؟

ببین دوست من تمام تلاش اینه که موشک بالستیک در فاز بوست هدف قرار بگیره چون کمترین سرعت و بیشترین تنش به موشک بالستیک وارد میشه...

اما بنا به مثالی که خود شما زدید این خط مستقیم باید قطع بشه اما دلیل نداره سایت پرتاب دقیقا از محل پرتاب موشک بالستیک تا نقطه برخورد باشه بلکه می تونه در هر نقطه ای با فاصله مثلا 500 کیلومتری و EKV تا 2 یا 3 هزار کیلومتری از اون خط باشه.

پس متوجه موضوع شدید...

موشکهایی که ما مثلا به سمت اسراییل شلیک می کنیم سامانه آجیس از جنوب با اونا درگیر میشه با استفاده از موشک های استاندارد 3 ،یعنی موشک رو میفرسته به سمتی که موشک ما در دقایق بعدی به اونجا میرسه سکوی پرتاب وسط اون خطی که شما گفتید نیست.

همیشه در احتمالات همه فرض رو بر غافلگیر شدن قرار میدن و به دنبال روش هایی میگردن که روش محاسباتی خودشونو رد کنه و بر این اساس رو به جلو حرکت می کنن...

در آخرین جایی که با من مخالفت کردید گفتید که چنین پرنده ای نداریم. من باز میگم ما اصلا موشکی که آمریکا را بزنه نداریم اگر ساختیم حالا اصول اختفا را درش رعایت میکنیم.
با تشکر

هر جسمی،هر چیزی که وجود مادی داشته باشه دارای اثر هست،مگه اینکه دارای ساختاری نباشه...
کنار هم قرار گرفتن اتم ها که در یه نظم کوتاه یا بلند باعث بوجود اومدن همین اثرات میشه...

ما می تونیم اجسامی تولید کنیم در طیفی از امواج رصد نشن اما نمیشه در هیچ طیفی تشعشع نداشته باشن...

باز بر فرض اینکه وجود داشته باشه شانس زدن یک موشک با موشک دیگر وقتی به حداکثر میرسه که کمترین فاصله را از هم داشته باشند پس وقتی سامانه دفاعی زیر موشک بالستیک باشد یا بهتر بگم در مسیر حرکت موشک باشد بسیار دقیقتر هدف گیری میکند. حتی سپر موشکی اسرییل هم نگاه کنیم از این روش استفاده میکند یعنی ابتدا موشک دفاعی سعی میکند دقیقا در مسیر حرکت موشک حمله کننده باشد. و بعد هدف را میزند.

اینو در پاسخ یکی از پست هاتون دیدم که خیلی تعجب کردم!!!!

موشک پدافندی اگه قرار باشه مثل موشک بالستیک باشه داره محدودیت های زیادی هستش و اگه قرار باشه یه موشک بالستیک رو بزنه مطمئنا خیلی سختر میشه...
رسیدن به هدف در ارتفاع های بالا که ملزم به داشتن سوخت و اندازه بزرگتر و درنتیجه وزن بیشتر میشه کار موشک پدافندی رو خیلی سخت میکنه...

اما در حال حاضر موشک های پدافندی در این بخش فقط حامل هستن و اصلا برخورد مستقیم ندارن...
یعنی موشک بالستیک با سرعت بیشتر...

EKV رو که انشاالله مطالعه کردید سامانه آجیس هم با کمک SM-3 به اندازه كافي به موشك بالستيك نزديك میشه ، حامل كشنده خودشو از نوك دماغه شليك مي كنه . اين حامل يك سر جنگي جنبشي يا ( Kinetic Warhead=KW ) هست.

و همین باعث شده بشه با موشک های پدافندی در طول مسیر درگیر شد...

حالا شما در نظر بگیر EKV از 1400 مایلی تا هدف از موشک حامل خودش جدا میشه یعنی حامل فقط سعی میکنه EKV رو در مسیر حرکت موشک بالستیک در خارج از جو در فاصله 1400 مایلی قرار بده ادامه مسیر رهگیری چابک با سرعت قریب به 4 کیلومتر بر ثانیه طی میکنه و بر اثر برخورد جسمی با این سرعت شما نیرو و تکانه رو بر فرض سکون هدف محاسبه کن...

خواهشا بحث بی خودی کش دار نکنید.

بهتره قبلش خوب مطالعه کنیم و اشتباه خودمونو بپذیریم احتمال داره همه اشتباه کنند و منبعی که رجوع شده این اشتباه رو کرده باشه و رسم ادب اینه که قبول کنیم.

از همه تشکر می کنم

Junior Poster
Junior Poster

پست توسط napoleon benapart » پنج شنبه 3 مرداد 1392, 2:53 am

در همه موارد :
وقتی گفته میشه altitude یا ارتفاع منظور حرکت در محور عمودی یا vertical axis هست !!
بنابراین ارتفاع میشه محور عمودی و وقتی میگند 200 کیلومتر یعنی حرکت در محور عمودی به میزان 200 کیلومتر

موقع بیان پارامترها جداسازی اطلاعات بر حسب حرکت3 بعدی انجام گرفته و لازم نیست شما نگران حرکت سه بعدی اون باشید!! اونها اطلاعات حرکت موشک و پارامترهای اون رو در صفحه و ارتفاع جداگانه ارائه میدند.

پس طبق تعریف شما این موشک ابتدا 200 کیلومتر به سمت بالا میره و بعد 500 کیلومتر در صفحه افق حرکت میکنه. حالا من یک سوال داشتم اگر این موشک فقط 50 کیلومتر به سمت بالا بره پس مقدار زیادی سوخت براش باقی میمونه و در نتیجه میتونه بیشتر از 500 کیلومتر در صفحه افق حرکت کنه و بردش مثلا 600 کیلومتر میشه. پس بهتر هست به آمریکا خبر بدیم اطلاعات موشکشون را تصحیح کنند!!!!!

Junior Poster
Junior Poster

پست توسط napoleon benapart » پنج شنبه 3 مرداد 1392, 3:16 am

مگه می تونه این ماهواره همه احتراق ها رو رهگیری کنه خیلی خنده داره این حرف!!

ولی مطمئنا اهداف زیادی نداریم که در راستای عمود در حال حرکت در ارتفاع 5 تا 10 کیلومتری دارای تشعشع فروسرخ داشته باشن البته دما احتراق چون بالاتره یه عامل خیلی خوب برای تفکیک اولیه به وسیله طول موج میشه...

پس در نتیجه هر تابش فروسرخی دلیل بر رهگیری نداره...
و مومنتوم حرکتی موشک نسبت به ماهواره عامل اصلی مشخص شدن ویژگی های تارگت ما است.

خوب دوست عزیز من هم دارم میگم این حرف خنده دار هست که همه احتراقها و امواج فروسرخ را شناسایی کنند. این حرفی هست که شما آقایان متخصص دارید میزنید. اگر چنین تکنولوژیی وجود داشته باشه یعنی آمریکا هیچ نیازی به رادار زمینی ندارد و میتواند کلیه هواپیماهای دنیا را با ماهواره ببیند و به قول دوستتون با کامپیوتر تجزیه و تحلیل کند. ببیند کدوم جنگده است و کدوم مسافربری حرف های شما ها به نظرم خنده دار هست. اینقدر در بحث قوی بودن آمریکا اعتقاد پیدا کردید که هر تکنولوژی ساده ای را بهترین تکنولوژی دنیا میدانید.

در مورد ماهواره فعلا مرکز اصلی تنش رو مثل اینکه تحت نظر داره ایران و جنوب روسیه و در ادامه مسیر چین و کره شمالی (گقتم منبعی ندارم).
مطمئنا وقتی به مرحله نهایی رسیده طرح ،بخش های بعدی هم در مدار قرار میگیره

چند بار بگم ایران به من ربطی نداره و البته اونطور نیست که شما فکر میکنید دیگه آمریکا همه جا را میبیند. آمریکا قوی هست اما نه آنقدر که شماها فکر میکنید.

خب معلومه!!
پس به نظر شما دلیل اینکه فضای کشور ما از مرز شمال جنوبی و غربی و شرقی داره اسکن میشه چیه!! دقیقا در 4طرف سامانه های راداری نصب شده...
بقیه کشورها رو هم واستون مثال زدم که سامانه های راداری در اطاف کشورشون نصب شدن...

ایران به من ربطی نداره داریم علمی بحث میکنیم بماند که حالا از هر طرف هم اسکن بشیم باز مرکز ایران را نمیتونند اسکن کنند.

بله درسته تفاوت اینجاست که فقط آمریکایی ها فاز بوست رو از دست میدن و دوباره موشک در فار میدکورس شناسایی میشه و اینبار باید در فاز ترمینال موشک بالستیک رو شکار کنند.

البته این رو هم میدونید که اگه زیر دریایی در هر ناکجا آبادی باشه و اقدام به شلیک کنه با پایگاه های آمریکایی ها نباید فاصله زیادی باشه حتی در وسط اقیانوس،اونجاست که محدوده 400 کیلومتری از مکان پرتاب موشک بالستیک میشه محل پرتاب سونارها و شنود ها و احتمال خیلی زیاد همونجا زیر دریایی دفن میشه...
پس هر ناکجا آبادی هم نمیشه رفت باید به پایگاه ها پشتیبانی نزدیک باشه و بر این اساس اومدن سامانه های راداری شناور در دریا رو قرار دادن تا بتونه مسیر های احتمالی رو زیر نظر داشته باشن.

عجب. پس نمیدانید زدن یک موشک بالستیک در فاز ترمینال بسیار سخت هست چون موشک سرعت زیادی داره و حالا اگر یه مانوری هم بهش اضافه بشه دیگه امکان زدن صفر هست و همینطور اگر چند کلاهک با هم آزاد بشن ...
زیر دریایی دیگه از اون حرف هاست. بر فرظ یک زیر دریایی در فاصله 50 کیلومتر ساحل آمریکا اقدام به شلیک کرد شما فکر میکنید میتونند اون زیر دریایی را بگیرند. در کمتر از 5 دقیقه تا 100 متر زیر اب رفته. باز افسانه شکست ناپذیری ارتش آمریکا در نظر متخصصین سایت.

هر جسمی،هر چیزی که وجود مادی داشته باشه دارای اثر هست،مگه اینکه دارای ساختاری نباشه...
کنار هم قرار گرفتن اتم ها که در یه نظم کوتاه یا بلند باعث بوجود اومدن همین اثرات میشه...

ما می تونیم اجسامی تولید کنیم در طیفی از امواج رصد نشن اما نمیشه در هیچ طیفی تشعشع نداشته باشن...

خوب پس هواپیماهای رادار گریز معروف چی هستند؟

خواهشا بحث بی خودی کش دار نکنید.

خوب شرمنده بحث طولانی شد.
از این به بعد من هم میگم متخصصم.

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط STIESTO » پنج شنبه 3 مرداد 1392, 4:37 am

خوب دوست عزیز من هم دارم میگم این حرف خنده دار هست که همه احتراقها و امواج فروسرخ را شناسایی کنند. این حرفی هست که شما آقایان متخصص دارید میزنید. اگر چنین تکنولوژیی وجود داشته باشه یعنی آمریکا هیچ نیازی به رادار زمینی ندارد و میتواند کلیه هواپیماهای دنیا را با ماهواره ببیند و به قول دوستتون با کامپیوتر تجزیه و تحلیل کند. ببیند کدوم جنگده است و کدوم مسافربری حرف های شما ها به نظرم خنده دار هست. اینقدر در بحث قوی بودن آمریکا اعتقاد پیدا کردید که هر تکنولوژی ساده ای را بهترین تکنولوژی دنیا میدانید.

اول بگم شما دانشمند نه متخصص این از این.

شما از برنامه نویسی چیزی شنیدی؟؟

شنیدی میگن رادارها توانایی تشخیص کلاهک های دیکوی از اصلی رو دارن یعنی از پرداژش بدست اومده از شکل و حرکت رادار تشخیص میده اما در مرحله بعد فیلتر می کنه...

درمورد سیکر های ماهوارها
STSS هم به همین گونه هست کاملا می تونند شناسایی بکنند اما اون تشعشعاتی که ویژگی هایی رو که گفتم نداشته باشه فیلتر میشن نه این که نمیبینه...

حالا حرف ما خنده داره یا شما...

شما میگی ماهواره وقتش گرفته میشه همه رو ببینه و جستجو کنه جناب مارشال هم گفت پردازش میشه یعنی همین.

نمی دونم چطوری توضیح بدم دیگه!!!!

چند بار بگم ایران به من ربطی نداره و البته اونطور نیست که شما فکر میکنید دیگه آمریکا همه جا را میبیند. آمریکا قوی هست اما نه آنقدر که شماها فکر میکنید.

من گفتم مسیر گردش فعلا اینه و فقط از ایران نگفتم ایران یکی از کشورهایی هست که مداوم رصد میشه از بقیه کشور ها هم نام بردم.

نقل قول:
خب معلومه!!

ایران به من ربطی نداره داریم علمی بحث میکنیم بماند که حالا از هر طرف هم اسکن بشیم باز مرکز ایران را نمیتونند اسکن کنند.

دوباره میگم من کشورهایی رو دارم میگم که به آمریکا ربط داره و همینطور که در همین پست بالا گفتم الان هم میگم در پست های قبلی گفتم فضای کشور های دیگر که به آمریکا مربوط میشه نه شما هم در اطراف مرزشون دارن رصد میشن.

بله این که کشوری پهناور باشه می تونه از این ویژگی استفاده کنه و خیلی مفیده اما واسه ما نه اونقدر چون در کمتر از 1000 کیلومتری ما سایت های مختلف رصد وجود داره که هم میشه از رادارهای OTH افق نگر استفاده کرد که اون انحنایی که شما فرمودید در 4000 کیلومتر هم حل میشه.(دیگه با این رادارها آشنا هستید و یه سرچ آنی همه چی تو دستتون هست)
اگه می خواید بگید کل سطح کشور رو نمیشه زیر نظر داشت باید بگم همه نه اما بخش اعظم مکان های پیشبینی شده همه رصد آنی میشن...

و اما راحتر
وقتی سایت پرتاب در فاصله کمتر از 1000 کیلومتر یا همین حد است اصلا 2000 کیلومتر که باز بهونه نیارید رادار سامانه آجیس فقط چند هزار متر اول حرکت رو از دست میده به همین راحتی ...

وقتی موشک یه خورده ارتفاع بگیره کاملا در اسکوپ دیده میشه (یعنی در همون فاز بوست شکار میشه)...

عجب. پس نمیدانید زدن یک موشک بالستیک در فاز ترمینال بسیار سخت هست چون موشک سرعت زیادی داره و حالا اگر یه مانوری هم بهش اضافه بشه دیگه امکان زدن صفر هست و همینطور اگر چند کلاهک با هم آزاد بشن ...
زیر دریایی دیگه از اون حرف هاست. بر فرظ یک زیر دریایی در فاصله 50 کیلومتر ساحل آمریکا اقدام به شلیک کرد شما فکر میکنید میتونند اون زیر دریایی را بگیرند. در کمتر از 5 دقیقه تا 100 متر زیر اب رفته. باز افسانه شکست ناپذیری ارتش آمریکا در نظر متخصصین سایت.

بله کاملا درسته البته در فاز ترمینال دیگه فقط کلاهک هست و بس و شکار این کلاهک ها سختر(البته محدوده کاری تاد شروع میشه که وارد این موضوع نمیشیم)

جانم موشک بالستیک مانور بده!!

جنگنده میاد با چندین برابر نیروی گرانش مانور اجرا میکنه شکار میشه حالا موشک بالستیک مانور بده!!
با سرعت وحشتناک موشک های بالستیک در فاز ترمینال کوچکترین انحراف از الگوی حرکتی تصحیح میشه تا کمترین خطا رو داشته باشن حالا مانور بده خنده داره واقعا!!

مگه با تیرکمون می خوایم بزنیمش که میره زیر آب تو!! در زمان شلیک هم زیر آب هست عزیزم! بگو هزار کیلومتری مرز آبی آمریکا
بعد از گذشت
  5 دقیقه از شلیک محل شلیک مشخص میشه 1500 کیلومتری پایگاه هوایی آمریکا زمان رسیدن یه دسته پروازی با سرعت 750 کیلومتر میشه 2 ساعت ماکزیمم حرکتی که زیر دریایی کرده باشه چقدره دیگه بیشتر از 200 کیلومتره؟؟
پس در دایره ای به شعاع 200 کیلومتر از محل پرتاب یه زیر دریایی هست...

خوب پس هواپیماهای رادار گریز معروف چی هستند؟

ما از کجا میگیم شما چی میگید!!؟؟

ما داریم ازاز تمام طیف های امواج صحبت می کنیم استدلال می کنیم شما آخر بحث به من میگی رادار گریز یعنی شما هنوز روی طیف الکترومغناطیس موندی!!

منظور شما کدوم هواپیمای رادارگریز هست؟؟

حتما جنگنده های نسل 5 رو می فرمایید، باید بگم رادار گریز نیستن بلکه فقط سطح مقطع راداری کاهش پیدا کرده که با یه سرچ راحت همه چی دستتون میاد جناب متخصص!!!!!!!!!!!!
خوب شرمنده بحث طولانی شد.
از این به بعد من هم میگم متخصصم.

اگه بیشتر مطالعه بکنید و سعی کنید از بقیه چیزی یاد بگیرید و به جای پافشاری بر روی حرف بی پایه خود با پرسش و تحقیق از دیگران چیزی یاد بگیرید بهتره.

البته نه من،من اطلاعات زیادی ندارم اما اساتیدی هستن که شما می خوای متخصص بشی بهتره از این دوستان کمک بگیری.

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط STIESTO » پنج شنبه 3 مرداد 1392, 5:12 am

naoleon benapart نوشته شده:
در همه موارد :

پس طبق تعریف شما این موشک ابتدا 200 کیلومتر به سمت بالا میره و بعد 500 کیلومتر در صفحه افق حرکت میکنه. حالا من یک سوال داشتم اگر این موشک فقط 50 کیلومتر به سمت بالا بره پس مقدار زیادی سوخت براش باقی میمونه و در نتیجه میتونه بیشتر از 500 کیلومتر در صفحه افق حرکت کنه و بردش مثلا 600 کیلومتر میشه. پس بهتر هست به آمریکا خبر بدیم اطلاعات موشکشون را تصحیح کنند!!!!!

خیلی قشنگ گفتی فاتحه رهگیری رو خوندی!! 200 تا بالا 500 تا به جلو!!

یاد قضیه حمار هندسه افتادم!!

واقعا عجب قضیه ای بود...

ما 10 متر در طول مسیر X حرکت می کنیم بعد 10 متر در طول مسیر Y یعنی ما در نقطه (10.10) هستیم یعنی 10 متر ارتفاع و 10 طولی فاصله گرفتم مجموعا چقدر حرکت کردیم 20 متر.

حالا اگه بیایم یه مثلث درست کنیم و از وتر مثلث حرکت کنیم چقدر حرکت کردیم؟

دارم از خواب میمیرم ولی همین طوری الان حساب می کنیم میشه 10 به توان 2 + 10 به توان 2 = میشه 200

جذر 200 هم میشه همون 14.2 همین حدود میشه نه بگیر 15 متر

یعنی به جای اینکه 20 متر حرکت بکنیم با 15 متر حرکت به مقصد رسیدیم
.

ببخشید متخصص در چه مقطع تحصیلی هستی؟؟

ولی یاد دوره دبیرستان افتادم یادش بخیر

Captain II
Captain II

پست توسط marshal1987 » جمعه 4 مرداد 1392, 10:05 pm

با تشکر از دوست عزیزمون STIESTO

بد نمبینم یه ذهنیتی در مورد کامپیوترهایی که کار پردازش یک پروزه عظیم و حساسی مثل این رو بر عهده دارند ایجاد کنم ...

لینک زیر مربوط به خبر همین ماه هست :

که مربوط میشه به رونمایی از جدیدترینسوپرکامپیوتر نیروی هوای امریکا. و در واقع این اولین سوپرکامپیوتر نظامی امریکانیست و بخشهای مختلف برای کاربردهای گوناگون در صورت لزوم یک سوپر کامپیوتر رو در اختیار میگیرند مثل همین پروژه مورد بحث در این تاپیک.

اینها قویترینها در بین سوپرکامپیوترهای معروف نیستند ولی برای کاربردهی که مورد نیازه بسیار سرع و قدرتمند هستند. مثلاً سوپرکامپیوتر جدید نیروی هوایی امریکا میتونه 1500 تریلیون محاسبه در ثانیه انجام بده !!

و حالا در نظر داشته باشید که مرحله پرتاب اولیه 3-5 دقیقه برای موشک بالستیک قاره پیما و مرحله میانی تا 25 دقیقه طول میکشه ...

1500000000000000 محاسبه در ثانیه ! یعنی در 5 دقیقه = 450000000 میلیارد محاسبه !!!!

اصولاً این جور سیستمی بسیار سریعتر از اونیه که بخواد با چند پرتاب مثلاً انحرافی وقتش هدر بره (!) و ناتوان در رهگیری موشکها باشه ....
اما با این حال بازهم برای استفاده بهتر الگوریتم خاصی میتونه وجود داشته باشه :

1-رادارهای زمین پایه و دریاپایه باند X موشک پرتابی رو در فاز پرتاب اولیه مورد رهگیری و برسی قرار میدند. همزمان از طریق دیتا لینک جهانی این شبکه به کامپیوتر مرکزی اطلاعات انتقال داده میشه

2- در صورتی که اطلاعات اولیه رادارها در کامپیوتر نشون دهنده شلیک یک موشک قاره پیما باشه ، کامپیوتر بعد از مدتی که فاز پرتاب اولیه طی شد سیگنالهای دریافتی ماهواره ها مربوط به مکان اون لحظه و چند لحظه قبل موشک (که با رادارها در حال رهگیری اونهاست) مورد بررسی و تطبیق قرار میده و از اونجا به بعد (بعد از رسیدن موشک به ارتفاع بالاو در ابتدای ورود به فاز میانی) رهگیری و پیش بینی حرکت موشک بر اساس سیگنالهای ماهوارست ...

3- کامپیوتر در اینجا کار شناسایی ، رهگیری، پیشبینی حرکت و تشخیص زمان پرتاب رهگیر و محلی که باید به سمت اون حرکت کنه رو به عده میگیره

اینجاست که کامپیوترها چون در فاز اولیه بر اساس اطلاعات شبکه راداری پیش میرند و رادارها تا سقف بالایی حرکت موشک رو تعقیب و نوع اون رو تشخیص میدند(اطلاعات دقیق حاصل از رادار در مورد سایز و طبقه بندی موشک) دیگه این ایده که این مجموعه چون از ماهواره هایی با سنسور فروسرخ کار میکنه با انفجارهای کاذب و ایذایی منحرف میشه بسیار مضحک بوده و رد میشه.

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط STIESTO » شنبه 5 مرداد 1392, 5:57 pm

با تشکر از marshal1987 عزیز.

کاملا درسته بنا بر نرخ صعود و سطح مقطع راداری تارگت به سرعت با حافظه تطبیق داده میشه و مشخص میشه که هدف در چه دسته ای هست و اقدامات بعدی هم بلافاصله انجام میشه...

اون بحث جم کردن یا اشباع کردن که گفته شد در صورتی صادق هست که به صورت تکی مورد استفاده واقع بشن در غیر اینصورت اماکن جم کردن هر دو سیستم بسیار سخت و نشدنی هست.

یه مورد که خود ما استفاده می کنیم در بحث پدافندی شناسایی و رهگیری به وسیله سه طیف اپتیک، فروسرخ و الکترومغناطیس در این صورت ما شاهدیم که rq-170 با قابلیت پنهانکاری مناسب در دو طیف فروسرخ و الکترومغناطیس در طیف اپتیک شناسایی و رهگیری میشه...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”