نیروی لازم برای حرکت خودرو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

نیروی لازم برای حرکت خودرو

پست توسط reza18b » جمعه 28 تیر 1392, 5:21 pm

با سلام خدمت دوستان گرامی
من میخوام یه خودرویی طراحی کنم چندتا سئال برام پیش اومد گفتم از اساتید بپرسم:
1-نیروی لازم برای حرکت یه ماشین به وزن حدودا 1000 کیلوگرم چقدره؟من تا 5000 نیوتن متر نیرو دارم میخوام بدونم میشه باهاش ماشین رو حرکت داد یا نه؟ از فیزیک هم چیزی یادم نمونده اگه فرمولی چیزی دارید ممنون میشم.
2-آیا میشه موتور خودروهای 4 زمانه فعلی رو تبدیل به دو زمانه کرد؟یعنی اینکه یک بار پیستون به سمت پایین بیاد با سوپاپ ورودی باز و حرکت بعدی به سمت بالا باشه با سوپاپ خروجی باز،یعنی فقط حرکت اول و آخر موتورهای 4 زمانه رو داشته باشیم.
ممنون از سایت خوبتون

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 375 بار
سپاس‌های دریافتی: 550 بار

Re: نیروی لازم برای حرکت خودرو

پست توسط panda64 » جمعه 28 تیر 1392, 9:06 pm

سوالهایتان کلی و تا حدودی هم مبهم است!!!
اولا میزان گشتاوری که فرمودید یعنی 5000 نیوتون*متر بسیار بسیار زیاد است!!! برای 1 ماشین 1000 کیلویی 100 نیوتون * متر هم کافیست!!! دوما با چه سرعتی قرار است حرکت کند؟ این تحلیل بسیار پیچیده است!!!
موتور 4 زمانه برای چه 2 زمانه شود؟ این مثل آن است که بخواهیم زانتیا را به پراید تبدیل کنیم!!! در اینجا باید سیستم روغن کاری و خنگ کاری عوض شود که بی اندازه مشکل و غیر منطقیست!!!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6672 بار
سپاس‌های دریافتی: 12011 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 29 تیر 1392, 1:55 am

موتور 2 زمانه که منسوخ شدس
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط reza18b » شنبه 29 تیر 1392, 1:04 pm

با سلام خدمت شما و ممنون از پاسخگویی شما
خودروی مد نظر من با بنزین کار نمیکنه و بوسیله باد کار میکنه و فکر کنم بجای دوزمانه کردن و کار کردن با هوا بهتره موتور رو حذف کنم و بجاش یه توربینی چیزی بذارم که با گیربکس ارتباط برقرار کنه و اونو حرکت بده
راجع به سرعت هم هرچه بیشتر بهتر ولی در حدود 100 کیلومتر در ساعت اگه بشه با این نیرو حرکت کنه عالیه، فعلا باید مطالعه تئوریش رو انجام بدم بعد عملی چون یکم هزینه بره و دستم خالی و این فقط در حد نظریه است :o

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”