غده درد ناک زیر گلو

در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

غده درد ناک زیر گلو

پست توسط مریم شین » چهار شنبه 2 مرداد 1392, 2:10 am

امروز متوجه یه غده درد ناک زیر گلوم شدم
از زیر چونم دو تا بند انگشت پایین تر
یه غده ی درد ناک هست
که میتونم لمسش کنم
شدیدا درد میکنه
طوری که گردنمو هم بالا میگیرم اذیت میشه
لوزه هام از بچگی مشکل داشته
کسی میدونه چه میشه کرد؟تا خوب بشه؟
اصلا چی هست؟

تصویر

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 206 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: غده درد ناک زیر گلو

پست توسط a.m 76 » چهار شنبه 9 مرداد 1392, 4:58 pm

مریم خانم باعلائمی که شما گفتین فکرکنم(اوریون)هست البته اگه عفونت لوزه نباشه.این بیماری بعد از طی شدن دوره خودش ازبین میره ولی برای تسکین دردتون بهتره به پزشک مراجعه کنید تا مسکن مناسبی براتون درنظر بگیرن.
داشتن مغز دلیل قطعی بر انسان بودن نیست...!پسته و بادام هم مغز دارند...!برای انسان بودن باید شعور داشت...!!!!

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط m.a.sh » چهار شنبه 9 مرداد 1392, 10:09 pm

سلام اسم بیماریش اوریونه و بیماریه که به غده ها حمله می کنه.
من خودم چند سال پیش این مشکل برام پیش اومد و لوزه هام به شدت ورم کرد رفتم دکتر گفت چیزی نیست و خشک کن و مسکن داد بعد از چند روز ورمم خوابید ولی روز بعدش دیدم یکی از بیضه هام ورم کرده هرچی هم می خوردم بالا می آوردم تب هم زیاد می کردم.یعد رفتم بیمارستان پزشک منو بستری کرد و هر روز بهم سر می زد.بعد از یک هفته خوب شدم ولی گفت حق ورزش و ورجه وورجه نداری در کل میخوام بگم بیماری بدیه و باید فورا جلوش گرفته بشه چون به غده های بدن حمله میکنه شما چون دختری معلوم نیست اگه اول جلوش گرفته نشه به کدوم غده حمله میکنه.و ممکنه اونا رو از کار بندازه من خودم احساس می کنم بدنم از بعد اون بیماری ضعیف تر شده حتما برو دکتر.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

پست توسط saeid 7 » پنج شنبه 10 مرداد 1392, 2:01 am

اوریون بیشتر غده پارتید رو که جلوی گوش هست گرفتار میکنه و در جنس مذکر احتمال گرفتاری بیضه هست و با درصد خیلی پایینی باعث ناباروری میشه اما این گفته در جنس مونث صادق نیست.بنابراین در جنس مذکر برای جلوگیری از تحرک بیمار که باعث ناباروری میشه و با نظر پزشک شخص بستری میشود اما در جنس مونث نیاز به بستری نیست و چون عامل این بیماری یک ویروس هست و همچنین خود محدود هست نیازی به درمان ندارد و فقط استراح نیاز هست.
اما در مورد شما که گفتید یک غده زیر چانه دارید به احتمال زیاد اوریون نیست چون مشخصات محل و همچنین بقیه علایم شامل تب و بی حالی را ندارید. با گفته های فعلی امکان تشخیص وجود ندارد. شما باید به پزشک مراجعه کنید. متخصص ENT بهتر هست. :P

ارسال پست

بازگشت به “سوال پزشکي”