در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

Re: جنگ ایران-عراق از منظری دیگر

توسط Cloor Master » جمعه 4 مرداد 1392 12:36

سلام ـ در قطع نامه خرمشهر اولا  هیچ مفادی درباره بازگشت به مرزهای بین المللی نشده بود ! صدام به عنوان  متجاوز شناخته نمی شد ! هیچ غرامتی به ایران پرداخت نمی شد ! به طور حتم ! بعد از قطعنامه صدام نیروهایش را  باز سازمانی می کرد و دوباره حمله می کرد و این به ضرر ایران تمام می شد مانند والیبال ! تا یک نفر سرویس های خیلی خوب می زند یا یک تیم دفاع می کند مربی حریف تقاضای استراحت می کند ! و از همه مهمتر اینکه ! اگر ایران در ان لحظات قطع نامه را می پذیرفت با استفاده از هزاران هزاران دلیل و موارد تاریخی شوروی از شمال و امریکا از جنوب به ایران حمله می کردند  تو تاریخ  موارد مشابه بسیاری از این رفتار است ! فقط احمق ها روی قطع نامه  خرمشهر پافشاری می کنند حتی خود امریکایی ها هم رو این مورد مانور نمی دهند ! من نمی دونم بعضی ها اصلا تو این سیاره زندگی می کنند یا نه ! در جنگ نیروی دریایی و هوایی عراق که بود و نبودش زیاد فرقی نمی کرد مخصوصا  نیرو دریایی !  نیروی زمینی ایران هم که تا به خودش اومد  سرزمین های عراق را گرفت ! تنها دلیلی که ایران تو جنگ پیروز نشد ! بمب های شیمیایی بود که عراق به شهرهای خودش می زد برا جلوگیری از ورود ایران !!! در مورد رفتن زورکی ایرانی ها به جنگ  به گفته بعضی ها ! سکوت کنیم بهتره چون مثل همون قضیه  وجود نداشتن  هخامنشیان است ! طرف را باید دید ، دست گذاشت رو شونش بهش بگیم موفق باشی ! در ضمن تنها حامی ایران  می توان گفت کره شمالی تا حدودی بود ! که مستقیما با ایران  در ارتباط بود حتی همین سوریه هم به خاطر خط لوله نفت ایران چند برابر از ایران پول می گرفت ! اسرائیل هم درسته تو منابع به عنوان حامی ایران نوشته شده ولی در اصل هیچ ربطی به  هم نداشتند این دو فقط بعضی وقت ها برنامه نظامی ایران با منافع اسرائيل ابشون تو یک جوب بود مانند  قضیه نیروگاه هسته ای

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
esijoon, Wieder, shahab313, mm1990, zadhoosh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » جمعه 4 مرداد 1392 13:16

klavdia_kalugina نوشته است:سلام ـ در قطع نامه خرمشهر اولا  هیچ مفادی درباره بازگشت به مرزهای بین المللی نشده بود ! صدام به عنوان  متجاوز شناخته نمی شد ! هیچ غرامتی به ایران پرداخت نمی شد ! به طور حتم ! بعد از قطعنامه صدام نیروهایش را  باز سازمانی می کرد و دوباره حمله می کرد و این به ضرر ایران تمام می شد مانند والیبال ! تا یک نفر سرویس های خیلی خوب می زند یا یک تیم دفاع می کند مربی حریف تقاضای استراحت می کند ! و از همه مهمتر اینکه ! اگر ایران در ان لحظات قطع نامه را می پذیرفت با استفاده از هزاران هزاران دلیل و موارد تاریخی شوروی از شمال و امریکا از جنوب به ایران حمله می کردند  تو تاریخ  موارد مشابه بسیاری از این رفتار است ! فقط احمق ها روی قطع نامه  خرمشهر پافشاری می کنند حتی خود امریکایی ها هم رو این مورد مانور نمی دهند ! من نمی دونم بعضی ها اصلا تو این سیاره زندگی می کنند یا نه ! در جنگ نیروی دریایی و هوایی عراق که بود و نبودش زیاد فرقی نمی کرد مخصوصا  نیرو دریایی !  نیروی زمینی ایران هم که تا به خودش اومد  سرزمین های عراق را گرفت ! تنها دلیلی که ایران تو جنگ پیروز نشد ! بمب های شیمیایی بود که عراق به شهرهای خودش می زد برا جلوگیری از ورود ایران !!! در مورد رفتن زورکی ایرانی ها به جنگ  به گفته بعضی ها ! سکوت کنیم بهتره چون مثل همون قضیه  وجود نداشتن  هخامنشیان است ! طرف را باید دید ، دست گذاشت رو شونش بهش بگیم موفق باشی ! در ضمن تنها حامی ایران  می توان گفت کره شمالی تا حدودی بود ! که مستقیما با ایران  در ارتباط بود حتی همین سوریه هم به خاطر خط لوله نفت ایران چند برابر از ایران پول می گرفت ! اسرائیل هم درسته تو منابع به عنوان حامی ایران نوشته شده ولی در اصل هیچ ربطی به  هم نداشتند این دو فقط بعضی وقت ها برنامه نظامی ایران با منافع اسرائيل ابشون تو یک جوب بود مانند  قضیه نیروگاه هسته ای

فکر کنم یکی از بهترین برخورد ها با جماعتی که عقیده دارند اسرائیل طرفدار ما بود و ما باید همون سال های اول قطعنامه رو قبول می کردیم همین جمله باشه:
طرف را باید دید ، دست گذاشت رو شونش بهش بگیم موفق باشی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
shahab313, mm1990, zadhoosh, KH.I.A.2500

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » جمعه 4 مرداد 1392 14:46

sailor نوشته است:
interceptor نوشته است:نکته جالبی هم هست :
حامیان عراق در جنگ: بیش از 29 کشور دنیا
حامیان ایران: کره شمالی - شوروی - ایالات متحده - اسراییل
و ما چه خوب از اسراییل بابت کمک هاش تشکر کردیم!

و از حامیان دیگر ایران
انگلیس
آلمان غربی
سوئد
آلمان شرقی
چکوسلواکی
یوگسلاوی
کره جنوبی
ژاپن
و ببخشید باقی رو فراموش کرده ام.

در مورد آلمان غربی، انگلیس و  سوئد اگر می شه توضیح بدید.
چون آمریکا فقط سر قضیه آزادسازی گروگان ها (پرونده ایران-کنترا) کمک کرد و یک کمک دیگه هم به ما کرد و اون قرار ندادن تسلیحات سنگین آمریکایی به عراق بود چون تسلیحات سبکی مثل خودروهای تاکتیکی جیپ و بالگرد های بـــــــــل رو به عراق داد+کمک های اطلاعاتی از طریق آواکس ها و ...

klavdia_kalugina نوشته است:سلام ـ در قطع نامه خرمشهر اولا  هیچ مفادی درباره بازگشت به مرزهای بین المللی نشده بود

پست های صفحه قبل رو اصلن خوندین یا چشم بسته پریدین وسط؟!
interceptor نوشته است:
قبل از قطعنامه 598 در قطعنامه 514 نکته ای مثبت و به سود ایران در مورد بازگشت به مرزهای بین المللی دیده می شه , همچنین در تمام قطعنامه های این عبارت inter'l recognised borders یعنی مرز های شناخته شده بین المللی دیده می شه.

klavdia_kalugina نوشته است:صدام به عنوان  متجاوز شناخته نمی شد ! هیچ غرامتی به ایران پرداخت نمی شد ! به طور حتم ! بعد از قطعنامه صدام نیروهایش را  باز سازمانی می کرد و دوباره حمله می کرد و این به ضرر ایران تمام می شد مانند والیبال ! تا یک نفر سرویس های خیلی خوب می زند یا یک تیم دفاع می کند مربی حریف تقاضای استراحت می کند !و از همه مهمتر اینکه !اگر ایران در ان لحظات قطع نامه را می پذیرفت با استفاده از هزاران هزاران دلیل و موارد تاریخی شوروی از شمال و امریکا از جنوب به ایران حمله می کردند  تو تاریخ  موارد مشابه بسیاری از این رفتار است ! فقط احمق ها روی قطع نامه  خرمشهر پافشاری می کنند حتی خود امریکایی ها هم رو این مورد مانور نمی دهند ! من نمی دونم بعضی ها اصلا تو این سیاره زندگی می کنند یا نه ! در جنگ نیروی دریایی و هوایی عراق که بود و نبودش زیاد فرقی نمی کرد مخصوصا  نیرو دریایی !  نیروی زمینی ایران هم که تا به خودش اومد  سرزمین های عراق را گرفت ! تنها دلیلی که ایران تو جنگ پیروز نشد ! بمب های شیمیایی بود که عراق به شهرهای خودش می زد برا جلوگیری از ورود ایران !!! در مورد رفتن زورکی ایرانی ها به جنگ  به گفته بعضی ها ! سکوت کنیم بهتره چون مثل همون قضیه  وجود نداشتن  هخامنشیان است ! طرف را باید دید ، دست گذاشت رو شونش بهش بگیم موفق باشی ! در ضمن تنها حامی ایران  می توان گفت کره شمالی تا حدودی بود ! که مستقیما با ایران  در ارتباط بود حتی همین سوریه هم به خاطر خط لوله نفت ایران چند برابر از ایران پول می گرفت ! اسرائیل هم درسته تو منابع به عنوان حامی ایران نوشته شده ولی در اصل هیچ ربطی به  هم نداشتند این دو فقط بعضی وقت ها برنامه نظامی ایران با منافع اسرائيل ابشون تو یک جوب بود مانند  قضیه نیروگاه هسته ای

های های ..... احترام خودت رو نگه دار وگرنه ... اینجا چاله میدون نیست که .

از این بایت صحیح هست و در هیچیک از قطعنامه های قبلی صدام به عنوان متجاوز شناخته نشده بود.....هر چند در 598 هم که شناخته شد بصورت علنی در هیچ جا گفته نشد و فقط در کتابهای خاطرات یا مصاحبه های مقامات غربی و بین المللی پس از بازنشستگی! گفته می شد.
در قطعنامه های بعدی شورای امنیت در مورد حمله آمریکا به عراق و در جاهای دیگه گفته نشد و ما هم نتونستیم از متجاوز شناخته شدن عراق نفعی ببریم یا غرامتی بگیریم و عراق رو محکوم کنیم.

اما در مورد غرامت همین الآنش هم نتونستیم سنتی از هزینه های جنگ رو دریافت کنیم در حالیکه مویت 11 و خورده ای میلیار دلار رو به صورت های مختلف از عراق با پشتیبانی اعضای دائم ش ا گرفته.
در قطعنامه 582 ، بیان الزام آوری در مورد منع از تهاجم زمینی، بمباران مناطق مسکونی، استفاده از تسلیحات شیمیایی و به رعایت آتش بس، بازگشت به مرزهای قدیمی، نظارت بر اسرای جنگی و تبادل آن ها اشاره شده بود.

ما در مورد والیبال و ایضن شنا و کشتی کج بانوان صحبت نمی کنیم!!!...اصلن چه ربطی داره.

همش قصه گوبی و فلسفه بافی های کودکانه ....

esijoon نوشته است:فکر کنم یکی از بهترین برخورد ها با جماعتی که عقیده دارند اسرائیل طرفدار ما بود و ما باید همون سال های اول قطعنامه رو قبول می کردیم همین جمله باشه:
طرف را باید دید ، دست گذاشت رو شونش بهش بگیم موفق باشی !

خوب که چی ...
همچنین شما هم موفق باشی.

اگه اسراییل که اون قطعات هواپیما و تاو (در مقابل تی-72 هیچی نداشتیم) و ... رو به ما نداده بود حسابمون با کراما کاتبین بود.
کمی مطالعه کن .... خود رزمندگان قطعات اف-4 رو از جعبه های اسراییلی باز می کردند.
آره تو مملکت ما همه چیز باید برعکس باشه و همه چیز باید به هم بیاد!
اسراییل کمکمون کرد رفتیم از فلسطین حمایت کردیم و شدیم دشمنش! واقعن مسخره ست!!!
آقا اسراییل ظالمه ...اشغالگر و زورگوست ولی به ما تو جنگ خیلی کمک کرد .حالا با هر نیتی!
یک ارزن منطق هم بد نیست!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
sailor, Motimann, Seymon86

Major II

Major II

no avatar
178

تشکر کرده: 80 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 20:04

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 88 پست

توسط kaveh606 » جمعه 4 مرداد 1392 16:26

Mohammad 1985 نوشته است:kaveh606,  فراموش نکنید که دوباره بعد از پذیرش قطع نامه عراق دست بالا رو داشت !
مورد بعد اگر ایران بعد از فتح خرمشهر قطع نامه رو قبول میکرد و بازم صدام حمله میکرد دیگه بهانه ای برای کسی نبود که عراق رو متجاوز ندونه !

این موارد برای این بود که متوجه باشیم حزب بعث و البته در درجه اول صدام  از نظر روانی و شخصیتی فرد قابل اعتمادی نبود.
همچنین
عقب نشینی عراق در شرایطی صورت گرفت که عراق همچنان 3000 کیلومتر مربع  از خاک ایران را در ارتفاعات سرکوب مرزی و نفت شهر و سمیده در اختیار داشت. از بعد سیاسی در حالی که جمهوری اسلامی دست برتر را داشت از دادن هر گونه امتیازمناسب به ایران از جمله محکوم کردن متجاوز خوداری میشد از نظر نظامی نیز نظامیان به عنوان متولیان اصلی جنگ بر این اعتقاد بودند که امکان پدافند با توقف بر روی خط مرزی وجود ندارد .زیرا در اغلب نقاط مرزی هیچ گونه مانع مناسبی برای دفاع وجود نداشت. برخی از نظامیان و  تحلیلگران داخلی و بین المللی نیز معتقد بودند که صدام با این بهانه قصد خریدن زمان و بازسازی و تجدید قوا رو دارد همه این موارد در حالی بود که به قول یکی از دوستان به نقل از اقای ولایتی گفتند که هیچ پیشنهاد رسمی در این مورد به ایران نشده بود .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kaveh606 تشکر کرده اند:
esijoon, mm1990, shahab313, zadhoosh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » جمعه 4 مرداد 1392 17:34

اگه اسراییل که اون قطعات هواپیما و تاو (در مقابل تی-72 هیچی نداشتیم) و ... رو به ما نداده بود حسابمون با کراما کاتبین بود.
کمی مطالعه کن .... خود رزمندگان قطعات اف-4 رو از جعبه های اسراییلی باز می کردند.
آره تو مملکت ما همه چیز باید برعکس باشه و همه چیز باید به هم بیاد!
آقا اسراییل ظالمه ...اشغالگر و زورگوست ولی به ما تو جنگ خیلی کمک کرد .حالا با هر نیتی!
یک ارزن منطق هم بد نیست!

باز هم خوش به حال رژیم اشغالگر قدس که همچین طرفدارانی در داخل داره

خوب شد شما از زحمات بی شمارشون تقدیر و تشکر کردید....و اگر نه خدا می دونست چه غمی می گرفت این نتانیاهو

آقا محترم...اون قطعاتی که شما می فرمایید هیچ کدام رو اسرائیل نداد...اسرائیلی بود...ولی از بازرا سیاه خریداری میشد....همونطوری که تو این 30 ساله قطعات تامکت هامون تامین میشد.....

ولی این رژیم و حامیانش خوب بدون واسطه سلاح روانه عراق کردند....آقای محترم اگر شما فقط شنیدید از جنگ و آثارش، من هر روز دارم آثارش رو با وجودم حس میکنم...سرفه های شب و نیمه شب...عمل های گاه و بی گاه برای در آوردن باقی مونده ترکش هایی که تو تن عزیز ترین کست مونده....زود از کوره در رفتن ها به خاطر موجی که سر رو گرفته...خیلی سخته عزیزت این طوری باشه.این آثار همون سلاح هاییه که اونایی که داری طرفداریشون میکنی به صدام دادند.....کمک های شیمیایی آلمان و انگلیس و غیره هم بماند...از حوصله خارجه....

یه سوال میکنم سعی کن با منطق و تفکر جواب بدی....به نظرت اگر اسرائیل برای ما سلاح می فرستاد و حامی ما بود آیا ایران اون موقع حاظر میشد حتی برای حفظ ظاهر هم که شده روابطش رو تیره کنه؟؟؟

لشکر حاج احمد متوسلیان چرا رفت فلسطین برای جنگ با اسرائیل؟؟؟مگر ما خودمون نیاز به نیرو نداشتیم؟؟؟...مگر به قول شما اسرائیل حامی ما نبود؟؟؟؟؟

آقای محترم سعی کن حب و بغضت از الانه حکومت و نظام باعث کج فکری و تصمیم اشتباه نشه....

به قول خودت یه ارزن منطق هم بد نیست
آخرين ويرايش توسط esijoon در جمعه 4 مرداد 1392 18:49, ويرايش شده 1 در کل.

Sami 1993, KH.I.A.2500, mm1990, Wieder, zzvf, shahab313, kaveh606, zadhoosh, Ghost Rider

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » جمعه 4 مرداد 1392 18:00

قضیه حمایت اسرائیل از ایران مثل این میمونه که بگیم چون هواپیماهامون ساخت آمریکا هست پس آمریکا حامی ما هست!!! درثانی دلیل طولانی شدن جنگ این بود که ایران هرگز از روشهای وحشیانه در جنگ استفاده نکرد؛ اگر ایران میخواست مثل صدام و حامیان غربی و شرقی آن از سلاح شیمیایی استفاده کنه؛ مناطق مسکونی را بمباران کنه قطعا جنگ خیلی زودتر تموم میشد و گرنه بمباران شیمیایی و هدف قراردادن هواپیمای مسافربری هیچ افتخاری برای کسی نداره!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
shahab313, kaveh606, esijoon, zadhoosh, KH.I.A.2500, Wieder

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » جمعه 4 مرداد 1392 21:41

esijoon نوشته است:
باز هم خوش به حال رژیم اشغالگر قدس که همچین طرفدارانی در داخل داره

خوب شد شما از زحمات بی شمارشون تقدیر و تشکر کردید....و اگر نه خدا می دونست چه غمی می گرفت این نتانیاهو

چرا برچسب می زنی..گفتم زورگو و ظالمن
حماس و دارودسته های عربی باید خوشحال باشن همچنان تو ایران پایگاهی برای حمایت از اون ها با وجود رو شدن دستشون تو قضیه سوریه و قطر دارن!
اعرابی که چه شیعه و چه سنی به جد با ما دشمنن و شیعه بودن ما بهانه ای بیش نیست برای دشمنی.

esijoon نوشته است:آقا محترم...اون قطعاتی که شما می فرمایید هیچ کدام رو اسرائیل نداد...اسرائیلی بود...ولی از بازرا سیاه خریداری میشد....همونطوری که تو این 30 ساله قطعات تامکت هامون تامین میشد.....

ولی این رژیم و حامیانش خوب بدون واسطه سلاح روانه عراق کردند

پس از کجا تاو و قطعات جنگنده و تانک برای ما می رسید...نکنه امام زمان برامون تو جعبه های اسراییلی فرستاده؟؟!!
در این مورد باید بزرگان سایت بیان نظر بدن  و این صرفن نظر شخصی شماست.
بارها تو سایت به ارسال سلاح های اسراییلی برای ارتش اشاره شده.

پس اسراییل مستقیمن برای عراق تسلیحات می فرستاد؟؟؟! اون هم عراقی که تل آویو رو با اسکاد زد؟
مدرکی چیزی هم دارین یا این رو هم باید عین آیه قرآن قبول کنیم؟!

esijoon نوشته است:آقای محترم اگر شما فقط شنیدید از جنگ و آثارش، من هر روز دارم آثارش رو با وجودم حس میکنم...سرفه های شب و نیمه شب...عمل های گاه و بی گاه برای در آوردن باقی مونده ترکش هایی که تو تن عزیز ترین کست مونده....زود از کوره در رفتن ها به خاطر موجی که سر رو گرفته...خیلی سخته عزیزت این طوری باشه.این آثار همون سلاح هاییه که اونایی که داری طرفداریشون میکنی به صدام دادند.....کمک های شیمیایی آلمان و انگلیس و غیره هم بماند...از حوصله خارجه....

یه سوال میکنم سعی کن با منطق و تفکر جواب بدی....به نظرت اگر اسرائیل برای ما سلاح می فرستاد و حامی ما بود آیا ایران اون موقع حاظر میشد حتی برای حفظ ظاهر هم که شده روابطش رو تیره کنه؟؟؟

لشکر حاج احمد متوسلیان چرا رفت فلسطین برای جنگ با اسرائیل؟؟؟مگر ما خودمون نیاز به نیرو نداشتیم؟؟؟...مگر به قول شما اسرائیل حامی ما نبود؟؟؟؟؟
آقای محترم سعی کن حب و بغضت از الانه حکومت و نظام باعث کج فکری و تصمیم اشتباه نشه....
به قول خودت یه ارزن منطق هم بد نیست

خدا می دونه ...اصن از کجا معلوم؟؟؟!!

احمد متوسلیان برای پیگیری شعارهای انقلاب رفت و اما هم گفتن برگردید که اگر کسی خونی ازش ریخته بشه مسولش ما هستیم.
من هیچ بغضی نسبت به حکومت ندارم ولی با افراد سواستفاده چی و دروغگو مشکل دارم.
واقعیاتی به این واضحی ...
ادامه بحث بی فایده ست.

DR.MILAD نوشته است:قضیه حمایت اسرائیل از ایران مثل این میمونه که بگیم چون هواپیماهامون ساخت آمریکا هست پس آمریکا حامی ما هست!!! درثانی دلیل طولانی شدن جنگ این بود که ایران هرگز از روشهای وحشیانه در جنگ استفاده نکرد؛ اگر ایران میخواست مثل صدام و حامیان غربی و شرقی آن از سلاح شیمیایی استفاده کنه؛ مناطق مسکونی را بمباران کنه قطعا جنگ خیلی زودتر تموم میشد و گرنه بمباران شیمیایی و هدف قراردادن هواپیمای مسافربری هیچ افتخاری برای کسی نداره!

دوست عزیز... اسراییل کمک کرده (خودش اومده کمک کرده) آیا ما از سلاح اسراییلی خریده شده در مثلن زمان شاه استفاده کردیم؟؟ نه-----------
قبول کنید اینا هیچ ربطی به هم ندارن.
قضیه هواپیما هم که به اسراییل و عراق مربوط نمی شه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
napoleon benapart, sailor, coops, omidzare, Motimann, Seymon86

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » جمعه 4 مرداد 1392 22:20

چرا برچسب می زنی..گفتم زورگو و ظالمن
حماس و دارودسته های عربی باید خوشحال باشن همچنان تو ایران پایگاهی برای حمایت از اون ها با وجود رو شدن دستشون تو قضیه سوریه و قطر دارن!
اعرابی که چه شیعه و چه سنی به جد با ما دشمنن و شیعه بودن ما بهانه ای بیش نیست برای دشمنی.

اولا که برچسب نزدم...بعد از اون همین که گفتید :

فکر کنم نیتتون رو خودتون روشن کردید

پس از کجا تاو و قطعات جنگنده و تانک برای ما می رسید...نکنه امام زمان برامون تو جعبه های اسراییلی فرستاده؟؟!!

نه عزیزم...امام زمان بسته نمی فرستاد....این قطعات همونطور که گفتم :
اون قطعاتی که شما می فرمایید هیچ کدام رو اسرائیل نداد...اسرائیلی بود...ولی از بازرا سیاه خریداری میشد.

و شما ندیدی از بازرا سیاه خریداری می شد...اون هم توسط تنی چند از حاکمان منطقه و فرا منطقه که اون زمان داعیه مبارزه با استکبار رو داشتند.....
پس اسراییل مستقیمن برای عراق تسلیحات می فرستاد؟؟؟! اون هم عراقی که تل آویو رو با اسکاد زد؟
مدرکی چیزی هم دارین یا این رو هم باید عین آیه قرآن قبول کنیم؟!

این که حرفم رو قبول کنید یا نه به خودتون بستگی داره..

ولی ماجرای شلیک کوشک های اسکاد به اسرائیل هم چیزی فراتر از ظاهر امر بود...

به دلیل وجود احساسات ضد اسرائیلی اون زمان که از زمان جنگ 6 روزه در دل اعراب مونده بود این کار بهترین گزینه برای همراه کردن دیگر اعراب برای همکاری با عراق برای حمله به ایران و بازسازی نبرد قادسیه بود....

اصلا از خودت پرسیدی چرا اسرائیل با اون خوی وحشیگری و تلافی جو  همون موقع جواب حمله عراق رو نداد؟؟؟؟اسرائیلی که یک راکت مقاومت رو با بمباران سنگین جواب میده به نظرت از 10-11 تا اسکاد میگذشت؟؟؟((البته اگر بر تعداد موشکی که گفتم نخوایید خرده بگیرید))
چرا این پاسخ چند سال بعد و در اوسیراک داده شد؟؟؟؟

خدا می دونه ...اصن از کجا معلوم؟؟؟!!

بله..خدا میدونه و خودش هم جواب رو میده....فقط من باب روشن شدن موضوع این موضوع شخصی رو بیان کردم...

احمد متوسلیان برای پیگیری شعارهای انقلاب رفت و اما هم گفتن برگردید که اگر کسی خونی ازش ریخته بشه مسولش ما هستیم.
من هیچ بغضی نسبت به حکومت ندارم ولی با افراد سواستفاده چی و دروغگو مشکل دارم.
واقعیاتی به این واضحی ...
ادامه بحث بی فایده ست.

آهاااااا...پس حتما احمد متوسلیان و حاج همت سر خود مملکت و جبهه رو ول کردند و رفتند سوریه برای تدارک عملیات ضد اسرائیل!!!!!جالب شد

در مورد حب و بغض هم هیچ اظهار نظری نمیکنم...ارزش پیگیری و بحث نداره

میشه بگید کدوم واقعیات واضح؟؟؟من که چیزی جز فرافکنی ندیدم....خود گویی و خود خندی؟؟؟؟؟این که نشد....

دوست عزیز... اسراییل کمک کرده (خودش اومده کمک کرده) آیا ما از سلاح اسراییلی خریده شده در مثلن زمان شاه استفاده کردیم؟؟ نه-----------
قبول کنید اینا هیچ ربطی به هم ندارن.
قضیه هواپیما هم که به اسراییل و عراق مربوط نمی شه.

موشک های تاوی که فرمودید همگی امریکایی بودند و از زمان شاه مانده در انبار...بقیه اینها هم که خریداری می شدند از بازار سیاه تامین می شدند.....به نظرتون وقتی سیم خاردار هم به طور قانونی و رسمی به ما نمیداند موشک تاو میدادند؟؟؟
هر چی قطعات فونیکس و تامکت و رو دادند...تاو و تانک و دیگر چیزها هم میدادند....
باز هم میگم..همه تسلیحات به صورت Black Market تهیه میشدند....سخنان رفیق دوست در مورد اون زمان رو گوش کنید...همون موضوع دریافت و انتقال موشک های اسکاد از لیبی و دیگر کشور ها به داخل....

کمی روشن بین و واقع بین باشید

ادامه بحث بی فایده ست

این رو باهاتون موافقم...با این اوضاع بحث بی فایده هست......

mm1990, shahab313, Wieder

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 مهر 1388 18:47

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 21 پست

توسط plci » جمعه 4 مرداد 1392 22:58

خلاصه مختصر مفید
جنگ ایران و عراق سناریویی بود که غرب و شرق نوشتن
ایران و عراق فقط دو مهره بودن که این سناریو رو اجرا میکردن واسه آتش بس هم توافق غرب و شرق باعثش شد. شرق و غرب هیچگاه اجازه نمیدادن جنگ پیروزی داشته باشه (اخر جنگ عراق در برتری کامل نظامی بود نسبت به ایران هم تجهیزاتی و هم از لحاظ نیروی انسانی)
برایند اتفاقات جنگ هم اینو میرسونه که هدف نابودی قدرت نظامی ایران و ضعیف کردن قدرت اقتصاد ایران بوده چرا که با توجه به شعار نه شرقی و نه غربی اول انقلاب، اگه قدرت نظامی ایران از بین نمیرفت واسه هم شرق و هم غرب مشکل ساز میشد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب plci تشکر کرده اند:
napoleon benapart, sailor, interceptor, RaAmIiN, coops, Seymon86

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
68

تشکر کرده: 252 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1392 08:04

کویر

آرشيو سپاس: 403 مرتبه در 59 پست

توسط sailor » جمعه 4 مرداد 1392 23:14

interceptor نوشته است:
sailor نوشته است:
interceptor نوشته است:نکته جالبی هم هست :
حامیان عراق در جنگ: بیش از 29 کشور دنیا
حامیان ایران: کره شمالی - شوروی - ایالات متحده - اسراییل
و ما چه خوب از اسراییل بابت کمک هاش تشکر کردیم!

و از حامیان دیگر ایران
انگلیس
آلمان غربی
سوئد
آلمان شرقی
چکوسلواکی
یوگسلاوی
کره جنوبی
ژاپن
و ببخشید باقی رو فراموش کرده ام.

در مورد آلمان غربی، انگلیس و  سوئد اگر می شه توضیح بدید.
چون آمریکا فقط سر قضیه آزادسازی گروگان ها (پرونده ایران-کنترا) کمک کرد و یک کمک دیگه هم به ما کرد و اون قرار ندادن تسلیحات سنگین آمریکایی به عراق بود چون تسلیحات سبکی مثل خودروهای تاکتیکی جیپ و بالگرد های بـــــــــل رو به عراق داد+کمک های اطلاعاتی از طریق آواکس ها و ...

لطفا به لیست بالا چند کشور دیگر را هم اضافه کنید
پاکستان
هند
چین
هلند
سوئیس

در اواخر جنگ از کشور سوئیس تیربارهای 20 میلیمتری اورلیکن وارد شد امیدوارم دوستان نفرمایند که از بلاک مارکت خریده ایم. این جنگ برای همه دنیا مارکت بود
اگر تاپیک از اتهام زنی خالی شود به برخی ادوات و اقلام جنگی که وزارت دفاع در زمان جنگ وارد کرده اشاره خواهم کرد.
بیاییم بجای زدن برچسب به یکدیگر کمی واقع بین باشیم و تنها به تبادل اطلاعات بپردازیم.

kaveh606 نوشته است:1-تنها سه روز پس از پذیرفتن قطعنامه توسط ایران عراقیها در روز جمعه1367/4/31 تهاجم خود را در منطقه جنوب اغاز و در 30 کیلومتری جنوب خرمشهر مستقر شدند.

2-هنوز در جنوب ارتش عراق به طور کامل عقب نشینی نکرده بود که منافقین با پشتیبانی ارتش عراق هجوم خود را از طریق سر پل ذهاب به سمت کرند در تاریخ  1367/5/3 اغاز کردند.

3- صدام قرار داد الجزایر را چند سال پس از پایان جنگ و تنها  زمانی که در باتلاق جنگ کویت گرفتار شده بود با نامه معروف خود به رئیس جمهور وقت ایران پذیرفت .

چند روز پس از قبول قطعنامه توسط ایزان نیروی هوایی عراق با موشک راکتورهای هسته ای بوشهر را هم زد، دقیقا یادم نیست ولی شاید 48 ساعت بعد بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sailor تشکر کرده اند:
interceptor, coops

Major I

Major I

نماد کاربر
149

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 23:44

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 122 پست

توسط zadhoosh » جمعه 4 مرداد 1392 23:42

خلاصه ی قضیه اینه که طبق معمول دشمنان به دور از معرکه از اختلافات منطقه ای ما استفاده کردند و با موج سواری و سوء استفاده از قدرت فراقانونی خود در شورای امنیت برای پیشبرد اهدافشان بهره بردند . البته این وسط کلی هم سلاح فروختند و خون صدها هزار نفر را که همگی در جبهه ی دشمنانشان قرار داشتند بر زمین ریخت.
اما شاید بهترین فایدش برای ما شناختن دوست و دشمن چه در بعد خارجی و چه در بعد داخلی بود , فایده ای که هنوز هم ادامه داره! همین طور شناختن سرمایه ها و توانمندی هامون که ما را به سمت خدکفایی و استقلال واقعی برد و این هم به لطف خدا همچنان ادامه داره.
البته جنگ تموم نشده ! شبیه نتیجه ای که دوستمان بالاتر گرفتند عراق مهره ای در دست دشمنان واقعی ما بود , اما ایران همچنان استوار ایستاده و دشمنان هم بعد از شکست در آن تجربه ی نظامی هنوز در عرصه های دیگری با ما درگیرند ...
آخرين ويرايش توسط zadhoosh در شنبه 5 مرداد 1392 00:45, ويرايش شده 1 در کل.

ولا تتبعوا خطوات الشیطان
با شیطان بزرگ طرح گام به گام نریزید
!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zadhoosh تشکر کرده اند:
esijoon, shahab313, Wieder, mm1990

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

چهارشنبه 2 مرداد 1392 23:25

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 13 پست

توسط javad_1944 » جمعه 4 مرداد 1392 23:44

اگر صدام را تحریک به صدور انقلاب در عراق توسط شیعیان عراق نمیکردیم ایران هیچ وقت مورد تجاوز بی خبر عراق قرار نمیگرفت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javad_1944 تشکر کرده اند:
Motimann

قبليبعدي