در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 مرداد 1392 23:00

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

مدتی کرش کردن یا همان صفحه ابی pc من! ومدتی هم هنگ کردن !!!

توسط msi pc » يکشنبه 6 مرداد 1392 00:22

سلام عرض میکنم به همه دوستان و مدیران زحمت کش سایت.
اول از همه مشخصات سیستم من:
مادربورد: msi p45-c51 LGA775. ddr3
رم:PQI 1333 4GB
سی پی یو:E6300 2mb cashe 1066fsb 2.80GHZ
پاور:GREEN .GP580w
کارت گرافیک :EVGA GTX460SE 1024mb
هارد دیسک:WD 1TB green
دوستان موضوع از این قراره که من مدتی با این pc بدون هیچ عیبو نقصی کار میکردم البته اینو هم اضافه کنم که پاورم ضعیف تر از اینی بود که بالا نوشتم ...مدتی کار کردن با کامپیوتر یا اصلا بهتره بگم گاهی اوقات کار کردن کم تر از ده دیقه کامپیوتر با صفحه ابی مرگ دچار میشد حتی بدون وظایف سنگین گاهی اوقات هم حتی به موس دست نمیزدم خود به خود این صفحه میومد راستی اینم بگم که ویندوزم ویندوزه7 .64 بیتی بود ازنوع اینترپرایس همه چی رو چک کردم دمای سی پی یو  تو محیط setup مادر بورد بین 35.تا نهایتا41 بود دمای چیپ بورد هم 30.تا35 بود . با انواع اقصام نرم افزار ها سخت افزار هارو چک کردم هیچ مشکلی نشون نداد حتی دادم تعمیر گاه نمیدونم با یه نرم افزار از ستاپ مادر بورد وارد شد و و از رم گرفته تا مادر بورد و ... چک کرد گفت هیچیش نیس! حتی یک ویروس هم ندارم چون هم باسه چهار تا انتی ویروس ویروس یابی کردم و بعد کل هاردمو فرمت کردم ! با این همه مشکلات با این وضع مالیم گفتم شاید مشکل از پاورم باشه اخه پاورم 350 واتی بود رفتم یه 580 واتی گرین گرفتم انداختم روش جالبه بدونین اصلا سیستم هیچ تغییری نکرد و بازم اون صفحه ابی میومد !!!یادم میاد با یه نرم افزاری که اسمش یادم نمیاد علت این صفحه رو میگفت وقتی علت رو خوندم بیچاره نرم افزار خودش گیج شده بود نوشته بود احتمالا یا شاید مشکلات حرارتی سیستم باشد !!! منم که به شما گفتم هیچ گونه مشکل حرارتی نداشتم !!!دوستان الان مدتی هست اون صفحه ابی نمیاد ولی ای کاش میومد !!!! میدونین چرا؟ چون به جاش یه هنگ کردن درست حسابی میاد که کلا سیستم فلج میشه اخه من موندم سیستم به این خوشکلی چش میتونه باشه الان دارم از ویندوز 8 استفاده میکنم بازم اینجوری میکنه ...دوستان ببخشید سرتونو درد اوردم اخه میخواستم تمام سوالاتی که میخواستین بپرسینو کم کنم تا اذیت نشین .حالا برادری کنین در حق من و کمکم کنین مرسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب msi pc تشکر کرده اند:
sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6433

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: مدتی کرش کردن یا همان صفحه ابی pc من! ومدتی هم هنگ کردن

توسط sinaset » شنبه 12 مرداد 1392 10:18

سلام بر شما دوست من .
به انجمن سنترال خوش امدید

قبل از هر چیز نگران نباشید ، انشالله مشکلتون حل خواهد شد .

شما خیلی از راه ها رو رفتید، و کمی کارها رو ساده کردید. قبل از هر چیزی اگر نرم افزار AIDA64 Extreme Engineer رو دارید (و اگر ندارید از لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کنید ) ، سپس ان را اجرا کنید، به سربرگ tools بروید و گزینه system stability test را انتخاب کنید . بعد از باز شدن پنجره جدید ،تیک همه گزینه های موجود در این صفحه را بزنید، سپس دکمه start را کلیک کنید و در صورت امکان به مدت 20 دقیقه هیچ کاری انجام ندهید . در مدت زمان 19 دقیقه وضعیت دما ها رو در سربرگ statistic چک کنید و در صورت امکان در این تاپیک قرار دهید .

فعلا همین کار رو انجام دهید ، تا انشالله مراحل بعدی.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mehrab373, Mahdi1944, saeedjiji