در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
20

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 11 مرداد 1392 05:01

آرشيو سپاس: 120 مرتبه در 21 پست

Re: حاتم بخشی رضاشاه

توسط kaarabar » يکشنبه 13 مرداد 1392 01:50

zadhoosh نوشته است:به گزارش خبرنگار فرهنگی  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، رضاشاه پهلوی ارتفاعات آرارات در غرب ایران را به ترکیه، قسمت‌هائی از شرق ایران را به افغانستان و منطقه سوق الجیشی اروند رود (شط العرب) را به عراق بخشید.
به همین راحتی ! نیست ارث باباش بوده! حالا نمی شد در این دوستی شاعرانه اونا یه ذره از خاکشون را به ما بدن؟!

جالب بود
واقعا چرا انگلستان كه او را سر كار آورد بايد اين طور بخواهد كه از خاك ايران كاسته و به خاك افغانستان و تركيه اضافه بشه؟ رضا خان كه مهره ي اونا بود پس چرا مثلا در مورد تركيه كه بازمانده ي اصلي از عثماني بود آن طور عمل كرد؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kaarabar تشکر کرده اند:
mohammad area51

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 13 مرداد 1392 18:47

sailor,    hermes_PERSIAN,  

کسی نکوهش نکرد که چرا شما دوستان حس وطن پرستی دارید.  بنده نیز اینطور بودم منتها به دلایلی در پاره ای از مسائل بنده واقعیت نگری را محور قرار می دم، نه ...

البته مطمئنا علتش منافع شخصی نیست ...    :-)  

ضمنا، بنده اصالت پدریم کرد و مادریم از همین استان فارس (چند کیلومتری نقش رستم) است. هر چند بنا به شرایط روزگار خودم متولد خوزستان هستم.  :::P  من لحن تمسخر آمیز شما - sailor - را پای خامیتون میزارم.

مطمئنا اگر بیش از شما به این کشور و تاریخش علاقه مند نباشم، اما مطمئناً کمتر از شما برای حفظش تلاش نداشتم.
ارائه منبع و ... نمی کنم چون روند بحث را مفید نمی دونم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » يکشنبه 13 مرداد 1392 22:12

سلام
دوست عزيز، وقتي نام حس وطن پرستي مي ايد اينطور در ذهن القا ميشود كه شايد فرد بيشتر از مقدار واقعي و مناسب وطنش را دوست دارد اگر چه اگر هم دوست داشته باشد چيز بدي نيست ولي اين بحث اتفاقا بسيار با ذكر منبع و اسناد پيش رفت و واقعيات ذكر شد ولي از انجا كه دوستي وطن از ايمان است يقينا همه ما اهل ايمانيم.
دوست عزيز چرا عربها در حاليكه هيچ سندي در دست ندارند و تمامي اسناد تاريخي بر فارس بودن هميشگي خليج فارس دلالت دارند بازهم اعراب به خودشان اجازه مي دهند اين نام اصيل را جعل كنند ولي در باب نام ديگريكه انهم اتفاقا محل بحث است با وجود اينهمه اسناد انهم در كشور ايران كه خودش يك پاي اين دعوا ست بحث ميشود كه ايا نام اروندرود براي اين رودصحيح است يا خير؟ :x
جاي تعجب است :?
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
sailor, interceptor

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 14 مرداد 1392 06:30

hermes_PERSIAN,  

به پست اول من مراجعه کنید، اتفاقا در نقشه عربی من ویرایش کردم نام خلیج فارس را اصلاح کردم.

بحث ما که در مورد خلیج فارس نبوده و نیست.

در مورد حاضر بنده عرض کردم، بحث نمی کنم بنابراین قرار نیست در ایران در مورد نام اروند رود بحث کنیم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
68

تشکر کرده: 252 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1392 08:04

کویر

آرشيو سپاس: 403 مرتبه در 59 پست

توسط sailor » دوشنبه 14 مرداد 1392 15:03

M.Abooali

ایرانی ها از کشورهای عربی به خاطر جعل نام های تاریخی شان ناراحت می شوند متاسفانه این کشورهای تازه تاسیس دشمنی خود را با تاریخ و تمامیت عرضی ایران پنهان نمی کنند شنیدن اظهارات مشابه از یک هم وطن واقعا تعجب آور است ذکر منبع معتبر برای اثبات گفته ها کمترین کاری است که یک مدعی برای حرف هایش به آن اشاره می کند.
خام بودن بنده را به بزرگورای خودتان ببخشید ولی خواهش می کنم اگر می توانید مطالب قبلی را ثابت فرمایید،

پست اول شما از چله کمان رها شده است موضوع اروند رود و نام جعلی آن را هم شما پیش کشیدید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sailor تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, interceptor

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » پنج شنبه 17 مرداد 1392 12:15

با سلام و عرض ادب خدمت  همه دوستان، در ادامه شعري از ايرج ميرزا خدمت همگي تقديم ميگردد، مخصوصا همه قوميتها اعم از فارس، ترك، كرد، بلوچ و ... . كه همگي با جانفشاني باعث حفظ تماميت ارضي ايران عزيز شده اند

ما که اطفال این دبستانیم       همه از خاک پاک ایرانیم
همه با هم برادر وطنیم           مهربان همچو جسم با جانیم
اشرف و انجب تمام ملل          یادگار قدیم دورانیم
وطن ما به جای مادر ماست     ما گروه وطن پرستانیم
شکر داریم کز طفولیت            درس حب الوطن همی خوانیم
چون که حب وطن ز ایمانست   ما یقینا ز اهل ایمانیم
گر رسد دشمنی برای وطن     جان و دل رایگان بیفشانیم .
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
Mehrab373, R.A.F, interceptor, sailor

قبلي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان