در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

توپهای دریایی هوشـــمند با بـــردی بیشتر از قبل !!

توسط marshal1987 » دوشنبه 7 مرداد 1392 12:36

Strategy Page
July 27, 2013

  
  
لینک:  http://www.strategypage.com/htmw/htsurf ... 30727.aspx
  
  
  
نیروی دریایی امریکا اخیراً چهار آزمایش توپهای جدید دریایی پیشرفته 155 میلیمتری AGS را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این توپهای دریایی برد بلند هدایت پذیر توسط GPS که برای حملات بر علیه مواضع زمینی در نظر گرفته شدند در آزمایشات انتظارات را براورده و تا فاصله بیش از 83 کیلومتری شلیک کردند.
  
دو سال پیش بود که پس از طی یک برنامه 6 ساله ساخت و توسعه ، اولین ازمایش این توپ 155 میلیمتری به انجام رسید. نیروی دریایی تمایل دارد که برخی از توپهای 127 میلیمتری فعلی بر روی تعدادی از کشتی های جنگی را با این توپ تعویض نماید که تنها دلایلی مانند برد بیشتر این توپ در برابر برد 24 کیلومتری توپهای 127 میلیمتری و هدایتپذیر نبودن تسلیحات 127 میلیمتری ، برای این علاقه نیروی دریایی کافی به نظر می رسد.
  
توپهای 155 میلیمتری AGS برای ناوشکنهای مدرن DDG 1000  طراحی شده اند. گلوله های هدایت شونده این توپها تا 190 کیلومتر شلیک خواهند شد که تاکنون این توپ در آزمایشات انجام گرفته تنها به نصف این برد برنامه ریزی شده دست پیدا کرده است.
  
هدایت GPS این گلوله ها ، آنها را قادر میسازد تا بر روی اهداف با خطای 50 متری فرود بیایند در حالی که 11 کیلوگرم سرجنگی دارند. توپ AGS دارای سیستم  خنک سازی لوله توپ است که به ان اجازه شلیک 10 گلوله در دقیقه برای مدتی طولانی و مداوم می دهد.
  
هر قبضه توپ AGS حدود 335 گلوله به همراه دارد که به صورت خودکار بارگذاری و شلیک می شود. طبق برنامه ریزی اولیه قرار بود که این توپها تا سال 2015 وارد خدمت شوند که هم اکنون این برنامه با سه سال تاخیر مواجه شده است.
  
نیروی زمینی ارتش امریکا هم با ساخت  مهمات Excalibur گامهایی مشابه نیروی دریایی برداشته و شش سال قبل آن را را وارد خدمت ساخته است. گلوله های Excalibur  بردی 50 کیلومتری با خطای 20 متری داشته و دارای سر جنگی 9 کیلوگرمی هستند. گلوله های توپ AGS  در مقایسه با گلوله های نیروی زمینی برد بیشتری دارند زیرا از توپی با لوله بلندتر و خرج قویتر شلیک می شوند. گلوله های AGS بسته به کیفیت سیگنالهای ارسالی GPS در محدوده هدف می توانند به دقت گلوله های نیروی زمینی دست یابند.
  

پروژه ی گلوله هدایت پذیر برای توپ AGS در ادامه پروژه ی قبلی نیروی دریایی دنبال می شود که در سال 2005 و پس از 12 سال تلاش و صرف 2 میلیارد دلار هزینه برای ساخت گلوله های هدایت پذیر توسط GPS برای توپ 127 میلیمتری ، پایان یافت. پس از اینکه این مهمات افزایش برد داده شده پعد از 12 سال تلاش به صورت واقعی عملکرد مطوب را نداشت نیروی دریایی امریکا به دنبال راه حلی دیگر رفت. نیروی دریایی با توجه به موفقیت گلوله های هدایت پذیر 155 میلیمتری Excalibur  بدنبال استفاده از تکنولوژی این گلوله ها برای توپ AGS خود رفت.
  
  
  


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان