در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

سوال در مورد کارشناسی ارشد

توسط Mahdi Mahdavi » پنج شنبه 10 مرداد 1392 02:20

دوستان سلام
نماز و روزه ها قبول

دوستان برای کنکور ارشد و رشته کارشناسی ارشد به یک دو راهی رسیدم.

من لیسانس آمار رو انشاالله این تابستان اخذ میکنم و قصد دارم در مقطع ارشد هم تحصیل کنم. منتها چون آمار آینده شغلی درست و درمانی نداره و دروس بسیار سختی داره و از همه مهمتر علاقه زیادی بهش ندارم جزو اولویت هام نیست.
طبق گفته یکی از اساتید دانشگاه آماری ها در مقطع ارشد میتونن در رشته صنایع موفق بشند. ولی علاقه من به الکترونیک و کامپیوتره .

سوالم اینه که بین این دو رشته  "الکترونیک  و کامپیوتر" کدام یکی مناسب تره. از نظر آینده شغلی و بازار کار . و اینکه احتمال قبولی تو کدوم رشته بیشتره؟ دانشگاه دولتی .
منابعی که برای ارشد این دو رشته بود نگاه کردم و طبق شناختی که از خودم دارم میتونم از پسش بر بیام و علاقه من هم به هر دو رشته فوق مساویه .

دیگه گفتم بیام تو محفل نارنجی مون یه مشورتی بکنم.
متشکرم.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, morteza tomcat, demorgan, Ali.s.Es

Major II

Major II

no avatar
751

تشکر کرده: 404 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 مهر 1389 02:18

تهران

آرشيو سپاس: 3323 مرتبه در 703 پست

Re: سوال در مورد کارشناسی ارشد

توسط morteza tomcat » پنج شنبه 10 مرداد 1392 02:40

با سلام
دوست عزیز Mahdi Mahdaviنماز و روزه شمام مورد قبول باشه  
به نظر بنده انتخاب رشته کامپوتر بهتره چون از نظر کاری موقعیت بهتری داره مثلا استخدام در بانکها یا سازمانهای اداری مختلف  ولی با توجه به اینکه چند تا از دوستان بنده فوق لیسانس الکترونیک هستن به سختی کار براشون پیدا میشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب morteza tomcat تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi, demorgan, ARafiee

New Member

نماد کاربر
17

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 8 آذر 1388 13:20

آرشيو سپاس: 45 مرتبه در 13 پست

توسط electro_officer » پنج شنبه 10 مرداد 1392 03:32

به نظر من رشته الکترونیک مناسب‌تر و قبول شدن درش راحت‌تره.. اگر مخابرات هم بتونی امتحان بدی خوبه. من خودم امسال رتبه مخابراتم بهتر از الکترونیک شد. ضمنا اینکه کار گیرت بیاد یا نه به دو عامل درونی (نه بیرونی من جمله پارتی و ... اینارو کار ندارم.) بستگی داره:
1- روابط عمومی قوی و حضور تو مجامع
2- توان فنی. حتما باید توان فنی داشته باشی. چارتا کار فنی بلد باشی چارتا نرم‌افزار شبیه‌سازی رو سر در بیاری.
اگر میخوای امسال کنکور بدی از الآن شروع به خوندن کن. برا گرایش برق به ویژه مخابرات خواستی پی‌ام بده تا منابع رو بهت معرفی کنم سریع شروع کنی که وقت طلاست.
موفق باشی. یاحق.
در نمی گنجد به جو عمان من / بحرها باید پی طوفان من

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب electro_officer تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, demorgan

Major I

Major I

نماد کاربر
95

تشکر کرده: 154 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 آذر 1389 13:41

شـــمـــالـــگـان

آرشيو سپاس: 462 مرتبه در 59 پست

توسط demorgan » پنج شنبه 10 مرداد 1392 06:03

Mahdi Mahdavi نوشته است:دوستان سلام
نماز و روزه ها قبول

دوستان برای کنکور ارشد و رشته کارشناسی ارشد به یک دو راهی رسیدم.

من لیسانس آمار رو انشاالله این تابستان اخذ میکنم و قصد دارم در مقطع ارشد هم تحصیل کنم. منتها چون آمار آینده شغلی درست و درمانی نداره و دروس بسیار سختی داره و از همه مهمتر علاقه زیادی بهش ندارم جزو اولویت هام نیست.
طبق گفته یکی از اساتید دانشگاه آماری ها در مقطع ارشد میتونن در رشته صنایع موفق بشند. ولی علاقه من به الکترونیک و کامپیوتره .

سوالم اینه که بین این دو رشته  "الکترونیک  و کامپیوتر" کدام یکی مناسب تره. از نظر آینده شغلی و بازار کار . و اینکه احتمال قبولی تو کدوم رشته بیشتره؟ دانشگاه دولتی .
منابعی که برای ارشد این دو رشته بود نگاه کردم و طبق شناختی که از خودم دارم میتونم از پسش بر بیام و علاقه من هم به هر دو رشته فوق مساویه .

دیگه گفتم بیام تو محفل نارنجی مون یه مشورتی بکنم.
متشکرم.

با عرض سلام خمت شما . . .

بنده فارغ از توانایی ها و استعداد های شما از دید کلی تغییر رشته از آمار به شاخه ای از رشته ی برق (اینجا الکترونیک و مخابرات-گرایش های ارشد آنها)را بررسی میکنم . . .اینگونه شاید تاپیک عام تر بشود. . .

با توجه به تطبیق چارت دو رشته در دوره ی کارشناسی تنها زمینه ای که شخصی با مدرک آمار از فارغ التحصیل برق بالاتر میتواند باشد ماده ی ریاضی است . . . دررابطه با آمار و احتمال مهندسی که از 12 سوال ارشد تنها 2

سوال رو هر ساله به خودش اختصاص میدهد. . .البته بنده در چارت شما واحدی با عنوان معادلات رو ندیدم (اگر اشتباه نکرده باشم) که این کار رو سخت تر خواهد کرد، مِن باب این عرض میکنم که تقریبا" هر سال 3 سوال ولی

خلاف معمول امسال 4 سوال رو به خودش اختصاص داد. . .البته تجربه ثابت کرده سوالات آمار آسان و مورد توجه اکثر کنکوری هاست و با یک منبع خوب میتوان به تمامی آن ها پاسخ داد. . .در مورد اصل مطلب هم ماده ی

ریاضیات مهندسی که جمعا" 6-7 سوال را شامل میشود و با توجه به اینکه درس آنالیز مختلط رو در چارت آمار دیدم تقریبا" 50% مباحث پوشش داده میشود و با دو مبحث مشتقات جزئی و سری فوریه و کاربرد ها تکمیل میشود..

تا اینجا مباحث مشترک بررسی شد . . .اما از این به بعد هیچ تطبیقی در واحد ها مشاهده نمیشود مگر در ماده "فرآیند های اتفاقی" که واحدی از چارت رشته مخابرات گرایش میدان در دوره ی ارشد می باشد. . .

البته باید متوجه شده باشید که در وهله ی اول که دید فیزیکی ملاک خوبی برای فهم دروس رشته ی برق میباشد با این حال در اصل تمام مباحث با زبان فصیح ریاضی توضیح و تفسیر میشوند و این برای دانجشوی ریاضی کار را

ساده تر خواهد کرد . . .به عنوان مثال درس "معادلات دیفرانسیل" تقریبا" در تمامی مباحث ماده ی مدار الکتریکی 1و2 مشاهده میشود و یا درس"ریاضیات 2 (بخصوص مبحث آنالیز برداری)" بدون اغراق در تمامی مباحث ماده ی

"الکترومغناطیس" (ویا برای دوستان علاقه مند ماده ی "الکترودینامیک") مشاهده میشود . .و مهمتر از همه ماده ی "تجزیه و تحلیل سیگنال ها" و مهم برای گرایش های مخابرات در وهله ی اول و الکترونیک در وهله ی

دوم،کاملا" ریاضی وار و نموداری میباشد . .امیدوارم متوجه اهمیت ریاضیات در برق شده باشید و اگر هم پیگیری کرده باشید مشکل اعم دانشجویان برق سایه ی پایه ریاضیات قوی و افزوده شدن ریاضیات پیشرفته در مراحل بالاتر

است...

البته لازم بذکر است درس آمار و احتمال مهندسی پیشنیاز ماده ی "مخابرات" در چارت کارشناسی مجموعه ی برق است و علاوه بر اینکه از دید کلی و هم تخصصی محتمل هم میباشد نوید کاربرد بیشتر مباحث رشته ی "آمار" در

رشته ی "مخابرات (علی الخصوص گرایش های ارشد)" را میدهد . . .

در مورد منابع و رفرنس های برق هم اگر سوالی داشتید بنده و دوستان درخدمتیم. . .

در مورد مباحث اهم در سه رشته ی مجموعه ی علوم کامپیوتر و مهندسی علوم وابسته به کامپیوتر و مجموعه ی علوم برق اگر عمری باشد در پست بعدی به تفضیل توضیح خواهم داد . . .

طاعات و عبادات قبول ;
عزیز و سربلند باشید
هیچ هیچ هیچ ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب demorgan تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, ARafiee, behrad90, Mahdi1944, Emmanuel Rubenstein

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 بهمن 1394 14:52

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط hadi3 » پنج شنبه 29 بهمن 1394 15:02

سلام دوستان
من تو نمیه اول سال تحصیلی 94فارغ التحصیل شدم یعنی همین ترم که گذشت ولی برای انجام کارهای فارغ التحصیلیم به دانشگاه مراجعه نکردم یعنی من هنوز فارغ التحصیل نکردم خودمو
از طرفی تو آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردم و حالا وقتی برام نمونده که برای انجام کارها فارغ التحصیلیم اغدام کنم
با این حساب تو زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی که چند روز دیگه است من باید چیکار کنم؟
معدل کلم رو بزارم کافیه؟
مشکلی پیش نمیاد که فارغ التحصیل نیستم؟
میخوام برای یکی از نمره هام که البته تایید هم شده به دانشگاه اعتراض کنم . در این صورت اگه معدلم تغییر کنه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
لطفا یکی راهنماییم کنه