نخستین ربات فضانورد سخنگو تا پایان هفته راهی فضا می‌شود

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6795 بار

نخستین ربات فضانورد سخنگو تا پایان هفته راهی فضا می‌شود

پست توسط mohammad area51 » شنبه 12 مرداد 1392, 8:33 pm

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ربات فضانورد Kirobo بخشی از پروژه ربات کیبو (Kibo) محسوب می‌شود که توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری و علوم پیشرفته ژاپن، دانشگاه توکیو، شرکت Robo Garage و شرکت تویوتا موتور طراحی شده است. تصویر 

ارتفاع ربات انسان نمای سخنگو 34 سانتیمتر و وزن آن تنها یک کیلوگرم است؛ ربات Kirobo با توجه به جثه بسیار کوچکش، برای انجام فعالیت‌های فیزیکی در فضا طراحی نشده است و تنها با هدف برقراری ارتباط کلامی با فضانوردان راهی فضا خواهد شد.

این ربات بر پایه کیت رباتیک Robi طراحی شده که براحتی در شرایط گرانش صفر عمل کرده و از توانایی تشخیص چهره و درک احساسات برخوردار است.

ربات فضانورد سخنگو درون یک محفظه مخصوص قرار داده شده و هشتم آگوست (17 مرداد) توسط موشک H-IIB از مرکز فضایی تانگاشیما ژاپن راهی ایستگاه فضایی خواهد شد.

پس از رسیدن به ایستگاه فضایی، نخستین کلمات توسط ربات فضانورد در فضا گفته می‌شود، اما بدلیل صحبت کردن این ربات به زبان ژاپنی، نخستین تجربه ارتباط گفتاری ربات- انسان در ماه دسامبر (آذر ماه) و همزمان با رسیدن فضانورد ژاپنی « کویچی واکاتا» انجام خواهد شد. تصویر  تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”