جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

985

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 18:05

آرشيو سپاس: 7456 مرتبه در 1001 پست

نخستین ربات فضانورد سخنگو تا پایان هفته راهی فضا می‌شود

توسط mohammad area51 » شنبه 12 مرداد 1392 19:33

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ربات فضانورد Kirobo بخشی از پروژه ربات کیبو (Kibo) محسوب می‌شود که توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری و علوم پیشرفته ژاپن، دانشگاه توکیو، شرکت Robo Garage و شرکت تویوتا موتور طراحی شده است.


ارتفاع ربات انسان نمای سخنگو 34 سانتیمتر و وزن آن تنها یک کیلوگرم است؛ ربات Kirobo با توجه به جثه بسیار کوچکش، برای انجام فعالیت‌های فیزیکی در فضا طراحی نشده است و تنها با هدف برقراری ارتباط کلامی با فضانوردان راهی فضا خواهد شد.

این ربات بر پایه کیت رباتیک Robi طراحی شده که براحتی در شرایط گرانش صفر عمل کرده و از توانایی تشخیص چهره و درک احساسات برخوردار است.

ربات فضانورد سخنگو درون یک محفظه مخصوص قرار داده شده و هشتم آگوست (17 مرداد) توسط موشک H-IIB از مرکز فضایی تانگاشیما ژاپن راهی ایستگاه فضایی خواهد شد.

پس از رسیدن به ایستگاه فضایی، نخستین کلمات توسط ربات فضانورد در فضا گفته می‌شود، اما بدلیل صحبت کردن این ربات به زبان ژاپنی، نخستین تجربه ارتباط گفتاری ربات- انسان در ماه دسامبر (آذر ماه) و همزمان با رسیدن فضانورد ژاپنی « کویچی واکاتا» انجام خواهد شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad area51 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir, shafagh 2, Ghost Rider, Wieder

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان