در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

لطفا به پاسخ تخصصی نیاز دارم

توسط shafagh 2 » يکشنبه 27 مرداد 1392 02:02

مشکل کامپیوتر من از فایر فاکس شروع شد که گاهگاهی قفل می کرد. این مشکل چند روز اخیر بیشتر شد و نمی توانستم به سایت های اینترنتی وصل شوم.  Explorer  هم همین مشکل را پیدا کرد و وقتی برای حذف کردن فایر فاکس به کنترل پانل رفتم دیدم حذف برنامه ها کار نمی کند و سیستم قفل می کند که مجبور به ریستار می شوم. فایل هایی هم که در Recycle Bin هستند حذف نمی شوند و کامپیوتر قفل می شود. وقتی در حالت باز شدن فایر فاکس و قفل شدن سیستم task manager را باز می کنم می بینم تاریخ CPU مصرف 64  یا  34  را نشان می هد و تغییر نمی کند. ویروس اسکن غیر اپدیت دارم که متاسفانه ان هم حذف نمی شود تا یک ویروس اسکن جدید نصب کنم ( حذف هر فایلی از طریق add remove غیر ممکن شده) علامت Geniune هم در task bar ظاهر شده. حذف فایل ها بصورت دستی انجام می شود اما بعد از انتقال به Recycle Bin از انجا حذف نشده و کامپیوتر قفل می شود. تنها با Google Chrome می توانم به وب سایت ها بروم و عجیب است که این یکی قفل نمی کند و من به همین وسیله توانستم این کامنت را به سنترال کلاب بفرستم ، مشکل چیست ؟ من در ابتدای نصب ویندوز بک اپ گرفته ام و چند بار فایل های ویندوز را از این طریق restore کرده ام ولی مشکل حل نشده. در لیست برنامه های حافظه هم موارد مشکوکی ندیده ام ( معمولا ویروس ها با نام های خاصی در حافظه ظاهر می شوند) و هر فایل غیر سیستمی هم که بنظرم مشکوک امده از حافظه حذف کرده ام اما مشکل همچنان باقی است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: لطفا به پاسخ تخصصی نیاز دارم

توسط sinaset » يکشنبه 27 مرداد 1392 10:48

سلام بر شما دوست من

شما چه میزان رم دارید ؟ و در زمان کار کردن چه میزان از ان استفاده میشود ؟ در زمان عادی چه میزان از سی پی یو شما مورد استفاده قرار میگرد ؟
ایا موقعه کار کردن با باقی نرم افزارها هم ، به این مشکل برخورده اید ؟ بازی کامپیوتری چطور ؟
باتشکر. :razz:
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir, Solver, shafagh 2

Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » يکشنبه 27 مرداد 1392 15:31

sinaset نوشته است:سلام بر شما دوست من

شما چه میزان رم دارید ؟ و در زمان کار کردن چه میزان از ان استفاده میشود ؟ در زمان عادی چه میزان از سی پی یو شما مورد استفاده قرار میگرد ؟
ایا موقعه کار کردن با باقی نرم افزارها هم ، به این مشکل برخورده اید ؟ بازی کامپیوتری چطور ؟
باتشکر. :razz:

CPU = AMD phenom (tm) 8650- triple- core process
ram = 4 gig
کارت گرافیک on board بوده ولی من یک کارت گرافیک out board  نصب کرده ام که مقدار 2 gig  از ظرفیت حافظه را مصرف می کند لذا حافظه قابل برای سیستم 2 gig است

الان که هنوز کامپیوتر قفل نکرده و فقط پیج  گوگل کرم باز است مقدار CPU  که در حال کار است %1 می باشد اما هنگام قفل کردن این مقدار به 64 و گاهی 34 بطور ثابت می رسد در این موقعیت فایر فاکس مقداری برابر با 100 مگابایت را دارد که بنظرم فوق العاده زیاد است

در حال حاضر که کامپیوتر قفل نکرده page file usage history   مقدار 717 مگابایت را نشان می دهد و  مقادیر  physical memory  به این شرح است :

total = 3669228
available=  3099812
system cache  = 996885

وحافظه کرنل :

total = 74524
paged=  50312
nonpaged  = 24212

بله با بعضی نرم افزارها هم این مشکل پیش می اید مثلا بازی پاسیفیک که همیشه براحتی باز می شد در هنگام لود قفل می کند . این مشکلات تا هفته قبل اصلا وجود نداشت. نکته دیگر انکه در حالت استراحت هارد دیسک ( وقتی برنامه ای اجرا نمی شود) LED ان همچنان نور بسیار کمرنگ دائمی دارد که فکر کنم باید کاملا خاموش باشد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » دوشنبه 28 مرداد 1392 09:04

سلام بر شما دوست من

با توجه به اطلاعاتی که دادید ، مشخصه که با کمبود پردازش سی پی یو ، یا کمبود فضایی رم مواجعه هستید ( حالا به دلیلی یا اشکالات نرم افزاری ..)

ابتدا سعی کنید ، جدیدترین نسخه انتی ویروس حالا یا کاسپراسکای یا نود32 رو نصب کنید.اگر در زمان حذف یا نصب کامپیوتر ریستارت شده ، از طریق safe mode ویندوز رو لود کنید .

اگر ویروس پیدا نشد و مشکل برطرف نشد ،روی گزینه start کلیک کنید و تایپ کنید msconfig  .بعد از بالا اومدن این صفحه به سربرگ startup برید . در انجا ،تیک نرم افزارهای که ازشون استفاده نمی کنید رابردارید وکامپیوتر را ریستارت کنید .

بعد از انجام کارهای بالا نتیجه را گزارش کنید، انشالله که مشکلتون هرچه سریعتر برطرف شود :D  :razz:
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.