در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

کنار گذاشتن یورو فایتر از مناقصه جنگنده کره جنوبی

توسط shahab313 » يکشنبه 27 مرداد 1392 23:04

مطبوعات کره جنوبی یکشنبه گزارش دادند «یوروفایتر» که کنسرسیومی مرکب از شرکت «ئی ای دی اس» و دیگر شرکای اروپایی ،آن را می سازند ،به سبب برآورده نکردن برخی از معیارها از مناقصه کره جنوبی برای قرارداد چندین میلیارد دلاری خرید هواپیماهای جنگنده، کنار گذاشته شد.
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع آگاه در دفتر برنامه های تجهیزات دفاعی کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ گفت:« مشکلی در پیشنهاد یکی از دو رقیب اخیر این مناقصه به وجود آمد.»

وی افزود مناسب تشخیص داده نشد این گروه که کنسرسیومی اروپایی است، در رقابت ها باقی بماند.

سخنگوی این دفتر فعلا در این خصوص پاسخگو نبود.

دیگر رقیب دور پایانی شرکت آمریکایی بوئینگ است.

یونهاپ افزود این قرارداد که هفت میلیارد و 500 میلیون دلار برآورد می شود در خصوص خرید 60 فروند هواپیمای جنگنده است.

این منبع اعلام کرد سئول می خواهد 45 هواپیمای یک صندلی و 15 هواپیمای دو صندلی خریداری کند اما این کنسرسیوم اروپایی فقط شش فروند هواپیمای دو صندلی پیشنهاد کرده بود که هواپیماهایی بسیار گران هستند.

بنابراعلام این خبرگزاری ، تولید کننده یوروفایتر ( کنسرسیومی شامل ئی ای دی اس ، شرکت انگلیسی بی ای ائی سیستمز و شرکت ایتالیایی فینمکانیکا) همچنین هزینه را براساس پوند انگلیس و نه دلار آمریکا ( که سئول خواستار آن بود) محاسبه کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول ، منبع آگاه کره ای اعلام کرد دفتر برنامه های تجهیزات دفاعی کره جنوبی اکنون پیشنهاد شرکت برنده را به مقامات بلند پایه نظامی برای بررسی پایانی ارائه می کند.

وی افزود هواپیماهایی که از همه مراحل گزینش عبور کرده اند ، هواپیماهای« اف -15 سیلنت ایگل » شرکت بوئینگ هستند.

چند هفته پیش علاوه بر شرکت های ئی ای دی اس و بوئیک ، یک گروه دیگر آمریکایی یعنی شرکت لاکهید مارتین در رقابت ها قرار داشت اما سرانجام انصراف داد.

در قراردادهای تجهیزات نظامی کره جنوبی غالبا شرکت های آمریکایی برنده می شوند که به این ترتیب از پیوندهای مستحکم بین واشنگتن و سئول حکایت دارد.

اما سئول ظاهرا در ماه های اخیر فهرست تامین کنندگان تجهیزات نظامی خود را گسترش داده است .

به این ترتیب ، در ژانویه این کشور، شرکت انگلیسی ایتالیایی اوگستاوستلند را به شرکت آمریکایی سیکورسی برای تحویل شش فروند بالگرد دریایی به ارزش 567 میلیون دلار ترجیح داد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
mohammad area51, rasols, majid362, Mehrab373, Lord_Jason, morteza tomcat, jhan2010, A3eman, CAPTAIN PILOT, brid7sky, Cloor Master, Qaher1406, امام قلي خان, ARafiee, Mahdi1944, Shahbaz, reza4087

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان