در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
115

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 مرداد 1392 00:48

آرشيو سپاس: 330 مرتبه در 83 پست

در خواست کمک و راهنمایی برای درمان آفت چند تایی

توسط potpotpot » چهارشنبه 30 مرداد 1392 16:09

سلام دوستان

من  با این بیماری تا کنون آشنایی نداشتم ، طفلی 2 ساله از بچه های فامیل به این بیماری مبتلا شد ، آنها  میهمانی خانه ما آمدند برای صرف شام  ، من و برادرم هم به این بیماری مبتلا شدیم

دست و پای برادرم هم حالت زخم هایی به مانند آفت شده زبان و دهان او آفت زده ، بیشتر از 5 تا ، در این بیماری آفت خوب نمی شه بجاش آفت جدید متولد می شه ، بنده تا کنون دوشیشه میرتکس تمام کردم

این بیماری خیلی فرا تر از آفت دهان است ، من تصور می کردم تا به امروز باید خوب می شدم ، اما نمیدانم این بیماری تا به کی ادامه دارد ، مسواک که نمی تونیم بزنیم ، حرف نمی تونیم بزنیم ، غذا نمی تونیم بخوریم ، کار نمی تونیم بکنیم

و.... پس این بیماری کی تمام می شود !!!

این بیماری عجیب و غریب از کجا آمده !!!!

آیا با لیزر می شود این آفت ها را از بین برد ،

باید چه دارویی مصرف کنیم برادرم 72 هزار تومان خرج دوا و دکترش شده ، امروز دارو های او تمام شده و بیماری اش پابر جاست ،

بنده هم از همان دهان شویه که دکتر برای او تجویز کرده مصرف می کنم ، به علاوه محلول موضعی میرتکس که شیشه سومش را امروز شروع کردم

آقا تو رو به خدا کمک کنید و راهنمایی بفرمایید ، چه کار کنیم  ، چه دارویی مصرف کنیم امکان درمان با لیزر یا شیوه های دیگر هست ، لطفا کمک کنید ، در ضمن دکتر برای برادرم دهان شویه ومحلول ویوله دوژاسین تجویز نموده ،

که من به جای ویوله دوژاسین میرتکس مصرف می کنم

کسی می دونه این بیماری چیه ، لطفا کمک کنید

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

Re: در خواست کمک و راهنمایی برای درمان آفت چند تایی

توسط Cloor Master » چهارشنبه 30 مرداد 1392 18:13

سلام ـ دوست عزیز افت دهانی یک عارضه ای است که دلیل ان کاملا معلوم نیست بعضی ها مثل من هر چند وقت یکبار از این افت ها در دهانشان (گلو ـ زبان و....) می زنند برای افراد امثال من این  بیماری یک دوره چند ساله  است و... من انواع و اقسام داروها و پماد ها را استفاده کردم  ولی جدیدا  یک خمیر دهانی به بازار امده به نام  ""تریادنت (تریامسینولون ۱/ ۰٪)"" این بهترین پمادی است که من تا حالا استفاده کرده ام سریعا درد را از بین می برد و دوره درمان افت دهانی را به دو تا سه روز کاهش می دهد این تمام کمکی بود که من می توانستم به شما بکنم

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
ARafiee, behrad90, potpotpot, Present

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 30 مرداد 1392 22:00

از اونجایی که من زیاد با این مصیبت روبرو بودم تا حدودی می تونم راهنمایی کنم ولی تا به حال بیشتر از دو تا نداشتم و زمانی می زده که یا استرسم بالا می ره و یا زمانی که لبم رو گاز می گیرم  :
1- می تونید با یخ دردش رو بی حس کنید و به این صورت که یخی که درون دهان جا بشه رو در دهان بچرخانید تا درد تسکین پیدا کند.
2- مقدار 3 قاشق مربا خوری و یک قاشق غذاخوری دیفن هیدرامین رو قاطی کنید و قرقره و سپس بیرون بریزید . روزی سه بار و تا یک ساعت بعدش هم چیزی نخوردید و نیاشامید
3- در بعضی از مواقع قرص کلسیم هم می تواند کمک کند ولی اکثر مواقع علتش ویروس هست .
خبر بدی هم که دارم اینه که چون ویروسش وارد بدنتون شده دیگه هر چند از گاهی یکبار می زنید .

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
behrad90, potpotpot, ARafiee

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » پنج شنبه 31 مرداد 1392 18:57

2- مقدار 3 قاشق مربا خوری الومنیوم جی و یک قاشق غذاخوری دیفن هیدرامین رو قاطی کنید و قرقره و سپس بیرون بریزید . روزی سه بار و تا یک ساعت بعدش هم چیزی نخوردید و نیاشامید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
potpotpot

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 24 تیر 1393 02:13

الان جال برادرتون چطوره؟
باز هم این مشکل را دارند؟

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 47 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » سه شنبه 24 تیر 1393 17:06

بهترین روشی که من تا حالا استفاده کردم و ظرف یکی دو ساعت قال قضیه رو کنده گذاشتن قارا یا همون قره قوروت مشکی روی آفتهاست. اولش به شدت می سوزونه ولی بعدش سریعا آفتها  از بین میرن...
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 اردیبهشت 1394 04:00

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط bahmanmoh » جمعه 18 اردیبهشت 1394 04:29

سلام
من تجربیاتی در این زمینه دارم که تلاش می کنم در اختیار بقیه قرار بدم. حدود بیست سال می‌شه که آفت‌های ماژور و متعدد توی دهن ام می‌زنم. و سال‌ها ازین بیماری رنج برده‌ام. به طوری که دکترا هم تعجب مب کرده ن همیشه از شدت این بیماری در من. روی من هیچ کدام از داروهای توصیه شده برای آفت اثر نمی کرد. اما خوشبختانه  اخیراً تا حد زیادی تونسته‌ام درمان کنم این بیماری رو. این جا چند تا نکته می‌نویسم تا شاید دوستان کمتر با دردهای شدید این بیماری مواجه بشن:
اول معرفی دو داروی جدید موثر:
۱. اورال مدیک: که بعد از خشک کردن زخم باید روی  آن گذاشته تا آفت را بسوزاند. این دارو به طرز باور نکردنی ای همون موقع اثر می کنه. قیمت اش ۲۰ هزار تومانه که فقط دوبار هم قادر به استفاده از اون هستید.
۲. خمیر تریادنت: که باید زخم رو خشک کرد و روی زخم گذاشت دو تا سه بار در روز. این دارو ارزونه و مفید هم هست.

اما برای تأثیر داروهای بالا باید به یک نکته هم توجه بکنید:  این که شما باید کمبودهای بدن رو کنترل کنید: ۱. «ویتامین ب۱۲»     ۲. «آهن»     ۳.«فولیک اسید». اگر این‌ کمبودها رفع شوند حتا آفت‌های ماژور با سرعت زیادی خوب می شود و در غیر این صورت ممکنه که حتا در مواردی مشابهِ مال خود من به دو ماه هم بکشه. (به نظرم برای اینکه متوجه شوید وضع‌تان در باره‌ی این سه چه طور است آزمایش بدهید.)

دهان شویه های مخصوص و آب‌نمک هم موثر هستند تا حدی. به طور کلی شما با مسواک و هر چیز دیگری که شده باید تلاش کنید جلوی تشکیل میکروب رو بگیرید تا آفت با سرعت بیشتری خوب بشه.

اما به نظرم به هیچ عنوان به درمان مقطعی آفت بسنده نکنید: تعدادی آزمایش هست که باید اون‌ها رو بدید تا مطمئن بشید بیماری‌هایی نظیر بهجت، سلیاک و ... ندارید. بیماری بهجت ممکن است منجر به کوری فرد بشه. پس به موقع درمان اش کنید.
امیدوارم شر این دردهای وحشتناک رو از سرتون کم کنید.