امریکا و دولت های هم پیمانش در شیبی لغزنده و خطرناک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1347
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2738 بار
سپاس‌های دریافتی: 5072 بار

امریکا و دولت های هم پیمانش در شیبی لغزنده و خطرناک

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 5 شهریور 1392, 12:28 am

وزیر امور خارجه روسیه سرگی لاوروف گفت : امریکا و هم پیمانانش با مداخله نظامی در سوریه که پیامدهای خطرناکی را برای منطقه بوجود خواهد اوردخود را در سراشیبی لغزنده و خطرناکی قرار می دهند. لاورف در یک نشست خبری در مسکو گفت : هرنوع مداخله نظامی بدون موافقت شورای امنیت سازمان ملل نقض اشکار قوانین بین المللی می باشد.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


( کاخ سفید و دوستانش از ان جهت طرح حمله به سوریه در مجمع سازمان ملل را مطرح نکرده اند که میدانند این طرح جهت دار و غیر عادلانه با مخالفت عمومی نمایندگان کشورهای مختلف روبرو شده و با مخالفت صریح چین و روسیه وتو خواهد شد. همچنین امریکا بخوبی میداند که تمامی جرائم جنگی ای که تا بحال در سوریه صورت پذیرفته از جانب گروه های جنایتکار تکفیری و القاعده در مقابل مردم و دولت سوریه بوده است و حتی میداند که احتمال بکار بردن مهمات شیمایی هم از جانب همین گروه های محارب می باشد اما با این وجود سعی می کند در موقعیت پیش امده و گرفتن انگشت اتهام به سمت دولت مردمی سوریه زمینه های لازم برای یک اقدام نظامی خارج از عرف و قوانین بین المللی در سوریه را برای خود و دولت های هم پیمانش که سوابق سوء استعماری بسیاری در دنیا دارند فراهم اورد . مسلم است که تمامی اهداف این چند دولت استعماری سرنگون کردن دولت قانونی سوریه و حفظ امنیت اسراییل با ایجاد یک ریفرمینگ غربی در ساختار حکومت سوریه می باشد. این دولت های استکباری می بایست مقید به چهار چوب قوانین بین المللی بوده و از تصمیمات جنون امیزخود محورانه دوری کنند زیرا امروز در زیر ذره بین افکار عمومی دنیا و دولت هایی هستند که به مسائل جهان با چشم واقع بین می نگرند. در چنین جوی پنهان شدن در پشت پرده قدیمی میلیتاریسم بیفایده است و محکومیت حتمی کاخ سفید لندن و پاریس را بدنبال خواهد داشت)

Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: امریکا و دولت های هم پیمانش در شیبی لغزنده و خطرناک

پست توسط SA@M » سه شنبه 5 شهریور 1392, 2:45 am

جناب شفق کاش منبع رو هم ذکر میکردید. :razz:
اما به هر حال این موضوع بهانه ای شد تا من نظرم رو در مورد مداخله ی نظامی آمریکا بیان کنم.
با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی آمریکا و دید مردم منطقه ی خاورمیانه به این کشور مطمئنم که آمریکا در صدد گرفتن یک تصمیم فوق العاده هوشیارانه هست که متاسفانه بنا بر شهادت تاریخ هم در اکثر مواقع موفق بوده توی تصمیم گیری. اما با توجه به بالا بودن توقع آمریکا از حرکات سیاسی و نظامی خود مطمئنا دنبال تصمیمی هستند که مثل همیشه براشون برد - برد باشه!
اما شرایط سوریه به واقع شرایطی منحصر بفرد به وجود آورده که بعید به نظر میرسه برای هیچ یک از طرفین برد - برد خاتمه پیدا کند.
چند مورد از شرایط خاص رو میگم:
نفوذ و قدرت لابی صهیونیستی در سازمان ملل و دولت آمریکا
نزدیکی سوریه به اسرائیل
احتیاج حزب الله لبنان (کابوس اسرائیل) به حکومت بشار اسد
سوریه آخرین پایگاه روسیه و بهترین متحد در خاورمیانه
به وجود اومدن جو فوق العاده شدید آخرالزمانی در کشور های اسلامی (از جمله ایران بزرگترین دشمن اسرائیل)
تطبیق دادن بسیاری از اتفاق های اخیر با پیشگوئیها (مثل ترک خوردن دیوار مسجد کوفه در ماه رمضان و بسیاری حرف ها و شایعات دیگر)
سوریه آخرین جبهه ی ایران چه سیاسی چه نظامی (به عنوان یک حواس پرتی برای بزرگترین دشمنش یعنی اسرائیل) و بزرگترین متحد عربی و بسیاری القاب و الفاظ دیگر...
و مواردی دیگر که متاسفانه به خاطر نمیارم...
اما با احتمال برد آمریکا در سوریه این گروه های تکفیری همچون مواد مذاب که از آتشفشان پایین میآیند تمامی کشورهای مسلمان رو آلوده میکنن و در نهایت میشود طرح بزرگ خاورمیانه ی جدید که برنامه ریزیه فوق العاده زیرکانه و تقریبا میشه گفت عجیبی برای آن انجام شده.
با برد آمریکا نفوذ روسیه هم کمتر میشه و متقابلا درآمد حاصل از این نفوذ که مهمترین مسئله برای زوسیه هست هم قطع میشه.
با برد آمریکا حزب الله نفس هاش به شماره میافته و به قول یک تحلیلگر به مرور زمان تبدیل میشه به یک گروه سیاسی که توی این مورد احتمال فساد هم بسیار زیاد هست برای چنین گروه هایی.
با برد آمریکا ایران تنها کشوری میشه که توی خاورمیانه آمریکا در اون نفوذ نداره و بدتر اینکه دشمن خونی هستیم.
سودهای اقتصادی آمریکا از پیروزی در این نبرد رو دیگه نمیگم!
اما در صورت ضعیف عمل کردن آمریکا در این مورد رسما دیگه باید فاتحه ی آمریکا رو خوند چون بعد حمله ی نظامی دست دستگاه های اطلاعاتی ایران و روسیه بیشتر شده و به سرعت شروع به حذف عوامل جاسوسی و پشت پرده در کل کل خاورمیانه میکنند. و اتحاد روسیه ایران سوریه قویتر میشه و چه بسا کشورهایی هم به این اتحاد بپیوندند. و فکر میکنم همه از منافع ضعیف عمل کردن آمریکا مطلع هستیم چون همیشه همه دارن ضعیف ترین حالت آمریکا رو تحلیل میکنن. (لااقل در نشریات فارسی زبان و مقالاتی که دوستان در سنترال قرار دادند.)
_________________________________________________________________________________________________________
اما مهم ترین مورد که محتمل ترینش هم هست اینه که آمریکا یک حمله ی موشکی علیه دولت بشار اسد صورت میده، اکثر زیر ساخت ها رو نابود میکنه، تعداد زیادی از تروریست ها رو نابود میکنه که بعد از حمله با وجود امیدواری و نزدیک شدن به نابود کردن بشار اسد تعداد تروریست ها کمتر شده باشه و تعداد بیشتری از مردان مسلمان راهی سوریه شده و مسلمانان بیشتری کشته شوند. و در مقابل این حمله هم سوریه همچنان به رجز خوانی و اشاعه ی اکاذیب در نشریاتش مبنی بر جواب دادن حمله آمریکا میپردازه و در عمل هیچ کاری نمیکنه که در این صورت برای سوریه و ایران هم حرفی برای گفتن به جز محکوم کردن لفظی باقی نمیمونه! و در صورت به وقوع پیوستن چنین احتمالاتی ما هم باید به خاورمیانه ی جدید خوش آمد بگیم.
اندکی صبر...

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 تیر 1391, 2:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: امریکا و دولت های هم پیمانش در شیبی لغزنده و خطرناک

پست توسط jhan2010 » سه شنبه 5 شهریور 1392, 11:24 am

دوست عزیز جریانی که شما فرمودید به این سادگی ها هم نیست امریکا امروز به دنبال پیاده سازی جریان عراق در سوریه است اما چیزی که نباید فراموش کرد از کجا وچگونه می خواهد حمله به سوریه را شروع کند قطعا کشورهایی که اجازه استفاده از خاک و فضای کشورشون را به امریکا بدهند خود را درگیر این جنگ خواهند کرد محتملترین گزینه گزینه عراق است که این کشور هر گونه استفاده امریکا از خاک واسمان این کشور را برای حمله به سوریه ممنوع کرده است
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1347
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2738 بار
سپاس‌های دریافتی: 5072 بار

Re: امریکا و دولت های هم پیمانش در شیبی لغزنده و خطرناک

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 5 شهریور 1392, 11:56 am

با عرض معذرت وقتی چند خط گفتار لاوروف را از یک سایت خارجی ترجمه کردم فراموشم شد ادرس سایت را بنویسم

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”