در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

Re: مشاوره در خرید قطعات کامپیوتر ...

توسط arsham33 » پنج شنبه 16 آبان 1392 09:48

کاملا فرمایش شما درست است. طبیعی است که جنسی که در هنگام خرید ایراد داشته باشد را باید در زمان خرید پس بگیرند. البته رایتر اکسترنال را می توان با یک نوت بوک همان لحظه تست کرد ولی مثلا هنگامی که یک پرینتر 1102 را می خواستم خرید کنم. و از فروشنده زمان تست خواستم، گفت همه چیز بعد از فروش بر عهده گارانتی است و ما هیچ مسوولیتی نداریم. و حتی همین موضوع را زیر فاکتور فروش اضافه کرد!
در موضوع سامسونگ همانطور که گفتم از هارد اینترنال آن راضیم و سال ها است که دارد کار می کند. هرچند اولین هاردی که دریافت کردم سوکتش مشکل داشت و نمایندگی گفت دو ماه دیگر جنس می آید!؟ اما چون مهلت تست 24 ساعته را از فروشنده گرفته بودم، فروشنده آنرا تعویض کرد. البته بعید می دانم که الان دیگر فروشنده ها چنین کاری کنند.
قطعا کیفیت تمامی قطعات محصولات جدید برای اکثر برندها نسبت به سال های قبل به صورت محسوسی افت کرده. اما مشخصاً در مورد درایو های نوری سامسونگ صحبت های خوبی نشنیدم. (از جمله ضعیف بودن لنز، مشکل در هنگام رایت بعضی از انواع دی وی دی خام، و افزایش صدای دستگاه بعد از چند ماه، در حالیکه ادعا می کند کم صدا ترین دستگاه است.) هر چند که چندان هم معلوم نیست کی راست می گوید.!
خود من در تمام مدت کار فقط اسوس خریدم. تقریبا مشکلی نداشته است، اما اصلی ترین مساله اسوس آن است که معلوم نیست گارانتی اصلی آن چیست و همه شرکت ها سر این موضوع با هم دعوا دارند. و جالب تر از همه آنکه در سایت اسوس در برابر زبان فارسی نوشته افغانستان و نام هیچیک از این شرکت ها را نیاورده.!! در حالیکه مثلا برای زبان عربی دست کم نام چهار کشور را آورده است. البته شنیدم ادعای تحریم را برای این موضوع مطرح کرده. (نمی دانم چرا ما اینقدر نسبت به این موضوعات پوست کلفتیم(خودم را گفتم.)) کمی قبل گارانتی های مشهور تر اسوس برای درایو نوری، اول درخشان بود که نمی دانم چه شدند، کجا رفتند؟! بعد mtc این کار را می کرد. الان هم که هرکسی از خانواده قهر می کند یا بازیگر می شود و یا اسوس را گارانتی می کند. :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 16 آبان 1392 13:05

sinaset,  

در این ضمینه  با شما موافق نیستم .دی وی دی رایتر امار سوختش یکمی بالاست ، بهتر از مارک های خوب و  معتبر و حساب پس داده استفاده شود .

با توجه به تجربه تو این حوزه هم در عرصه فروش و آشنایی با ده ها مدل و مارک مختلفش و هم تعمیرات (بیش از 5 مورد)، بر نظر خودم استوار هستم، ارزان ترین بهترین گزینه است و فقط نگهداری است که تفاوت ایجاد می کند.

ضعیف بودن لنز

:grin:  شوخی کردند ... نصف اکسترنال ها و حتی اینترنال ها الان با اپتیک سامسونگ در بازار هستند. مثل خیلی از مدل های HP و LG و توشیبا و ...  کشفش هم ساده است برید دنبال درایو اپتیک یک مدل از محصولات اینترنال یا اکسترنال این درایورها بگردید تا با کد SAxxx روبرو بشید که بیانگر تولید قطعه توسط شرکت سامسونگ است.

فراموش نکنید، سامسونگ غول الکترونیک است. این روزها اکثر برندها با تکیه بر سامسونگ هست که تولید دارند، از لپ تاپ ها که سامسونگ سهم 80% تو نمایشگرهاش داره. و تقریبا برندی را نمی شناسم که نمایشگر سامسونگ تو مدلهاش به کار نبرده باشد حتی سونی!

درایو اپتیک هم جز چند برند خاص همانطور که عرض شد باقی قالبا موتور و اپتیک و مدار تغذیه اونها سامسونگ است. بنابراین تو این حوزه شانس خرابی سامسونگ و بقیه کاملا برابر است.

گارانتی اصلی؟ فقط شرکت ایسوز - من زیاد تو سنترال گفتم... ما تجاری داریم که خرید عمده می کنند و از جیبشان گارانتی باز می کنند اما :

آواژنگ گارانتی گیگابایت نیست!
ماتریکس، ماتریکسس یا اینه نمایندگی و گارانتی اصلی MSI نیست!
ایران رهجو نمایندگی یا گارانتی اصلی سونی نیست!

ما در ایران فقط چند برند خاص مثل سامسونگ، ال جی، فیلیپس یا اپسون که نمایندگی و بعضا حتی خطوط اسمبل و تولید داخل کشور دارند را می توانیم بگیم گارانتی اصلی دارند.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER, arsham33, Present, Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تاريخ عضويت

توسط arsham33 » شنبه 28 دی 1392 12:11

سلام

با توجه به این موضوع که علاقه مند به افزایش بی دلیل تاپیک ها نیستم بد ندیدم سوال را در اینجا مطرح کنم. پس از سختی های فراوان و تعویض چندین باره کارت گرافیک های دست دوم برای یک سیستم قدیمی به یک کارت گرافیک agp نو با نام تجاری e.gate و گارانتی signalco.ir برخوردم. اول آنچه روی پک نوشته با چیزی که چیپ کارت است تفاوت دارد (GTX6400 و 5500) ذوم قیمت آن حدود 70 هزار تومان با رم 256 است .

آیا دوستان در مورد برند E.gate تا حالا چیزی شنیده اند؟ (متاسفانه تنها گزینه موجود است.)

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6435

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » شنبه 28 دی 1392 14:21

سلام بر شما.
کارت گرافیک های agpبه دلیل قدیمی بودن نسلشون و کمبودشون در بازار به قیمت نسبتا بالایی فروخته میشن.
در رابطه با مدل و شرکت سازنده .بهتره یک عکس از پاکت بگیرید و اینجا قرار بدید تا بشه بهتر در این رابطه  صحبت کرد.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Present, arsham33

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تاريخ عضويت

توسط arsham33 » شنبه 28 دی 1392 15:37

sinaset نوشته است:سلام بر شما.
کارت گرافیک های agpبه دلیل قدیمی بودن نسلشون و کمبودشون در بازار به قیمت نسبتا بالایی فروخته میشن.
در رابطه با مدل و شرکت سازنده .بهتره یک عکس از پاکت بگیرید و اینجا قرار بدید تا بشه بهتر در این رابطه  صحبت کرد.
باتشکر.

از توجه و پاسخ شما سپاسگزارم. متاسفانه امکان عکس گرفتن از پاکت برایم فراهم نیست. اما به نظرم می رسد کارت همان کارتی باشد که در این لینک قرار دارد:
http://irasusa.esam.ir/itemViewSold.asp ... tion=ended
و
http://esam.ir/itemView.aspx/243787/%DA ... -GATE-.htm

با تشکر

Present, sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6435

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 28 دی 1392 16:20

خواهش میکنم.
احتمالا باید برند خود شرکت nvidia باشه .
fx5500 در زمان خودش کارت خوبی بود...الان برای کارهای خیلی خیلی معمولی بد نیست ..
میتونم بپرسم برای چی میخواید کارت گرافیکتون رو ارتقا بدید؟ و مدل قبیلی کارت گرافیکتون چیه ؟
باتشکر.

Present, arsham33

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تاريخ عضويت

توسط arsham33 » شنبه 28 دی 1392 18:06

sinaset نوشته است:خواهش میکنم.
احتمالا باید برند خود شرکت nvidia باشه .
fx5500 در زمان خودش کارت خوبی بود...الان برای کارهای خیلی خیلی معمولی بد نیست ..
میتونم بپرسم برای چی میخواید کارت گرافیکتون رو ارتقا بدید؟ و مدل قبیلی کارت گرافیکتون چیه ؟
باتشکر.

خیلی ممنون.
این کارت را برای یک سیستم قدیمی ام می خواهم. متاسفانه این سیستم بعد از حدود 8، 9 سال تصویرش را از دست داد. از گرافیک on board. (مادر بورد MS-7103) برای این سیستم استفاده می کردم. (احتمالا سوکت مانیتور صدمه خورده اما ترجیح دادم به مادربورد دست نزنم که آنوقت ممکن بود کلا سیستم از دست برود.)بالاخره بعد از مدتی تصمیم گرفتم تا آنرا دوباره آماده کنم. با توجه به آنکه عمدتا من فقط استفاده سنگین پردازشی انجام می دهم از کارت های گرفیک خاصی استفاده نمی کنم و یک کارت گرافیک radeon7000، با رم 64 دست دوم را تهیه کردم. آنهم متاسفانه تصویر را خراب می کرد(حالتی که در اورکلاک پیش می آید و شامل خطوط و نقاط بر روی تصویر است.)خمیر سیلیکون آنرا تعویض کردم(Z5)، فن روی هیت سینک گذاشتم،درایور نصب کردم، under clock کردم،  کمی بهتر شد ولی باز هم مشکل دارد. دیدم هزینه زمانی و جانبی اش از قیمت کارت خیلی بیشتر شد، تصمیم گرفتم یک کارت بهتر پیدا کنم که اتفاقی به این کارت نو برخوردم. (نمی دانم شاید هم ریفر باشد؟ البته نمی دانم در کارت گرافیک هم ریفر وجود دارد یا نه؟؟؟ آیا شما مطلعید؟) در واقع قصد ارتقا ندارم و می خواهم راه اندازی کنم.

فرمودید ممکن است برند خود شرکت nvida باشد، متوجه نمی شوم یعنی احتمال می دهید، این شرکت تحت برند E.gate محصولات خودش را می فروشد. اگر اینطور باشد که خیلی عالی است. اما من هرچه تلاش کردم در اینترنت نشانی از e.gate پیدا نکردم.

متشکرم

Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6435

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 28 دی 1392 20:52

سلام دوباره .

دوست من ،ممکنه همین کارت گرافیکی که الان دارید مشکل نرم افزاری یا درایوری داشته باشه،که با نصب درایور جدید مشکلش برطرف بشه ، شاید هم قطعات سخت افزاری کارت گرافیک ضعیف شده باشه(این  دو مورد رو چک کنید)..

اما در رابطه با سوال دوم . شرکت انویدیا و ای ام دی (ای تی ای قدیم) معمولا کارت گرافیک های خودشون رو تحت برندهای مختلف تولید می کنند (مثلا asus gigabyte evga his .....) اما خودشون هم بصورت محدود محصولات خودشون میسازن .(یکمی قضیه اش پیچیده است ..)
در هر صورت فرقی نمیکنه، چون کارت گرافیکی که شما معرفی کردید مدله FX5500 شرکت انویدیاست ، و تحت هر برندی باشه ، از لحاظ قدرت و پردازش تفاوتش با مدل های دیگه بسیار اندکه.. (در بحث برند ها بیشتر کیفیت و طول عمر قطعات مطرحه ...)
باتشکر.

arsham33

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تاريخ عضويت

توسط arsham33 » يکشنبه 29 دی 1392 13:35

درایور آخرین موجود برای همین کارت از سایت amd است. آیا این ایرادی که عرض کردم (خرابی صفحه مشابه حالت اورکلاک و تغییر این شرایط با تغییر در کلاک حافظه و هسته کارت گرافیک)، ممکن است فقط مربوط به خود کارت گرافیک نباشد و CPU یا پیش پردازنده گرافیک روی مادربرد نیز دخیل باشند؟

با تشکر

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6435

تاريخ عضويت

توسط sinaset » يکشنبه 29 دی 1392 15:08

arsham33 نوشته است:درایور آخرین موجود برای همین کارت از سایت amd است. آیا این ایرادی که عرض کردم (خرابی صفحه مشابه حالت اورکلاک و تغییر این شرایط با تغییر در کلاک حافظه و هسته کارت گرافیک)، ممکن است فقط مربوط به خود کارت گرافیک نباشد و CPU یا پیش پردازنده گرافیک روی مادربرد نیز دخیل باشند؟
با تشکر

سلام خدمت شما .

ممکنه ، با کمی صبر و تحمل انشالله مشکل اصلی شما ، کم کم خودشو نمایان میکنه .

اگر براتون مقدوره ، یک عکس از پشت و روی کارت گرافیکتون بگیرید و اینجا قرار بدید . (برای سنگین نشدن تاپیک ،بصورت لینک قرار بدید)
نرم افزار gpu-z رو  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  دانلود کنیدو به سربرگ سنسور برید ، ببینید دما کارت گرافیک در حالت معمولی چنده ؟

چند سوال دیگه
ایا فن کارت گرافیک به نحو صحیح کار می کند ؟( خوب دقت کنید ، اگر براتون مقدوره کمی روغن بهش بزنید ) و محکم سرجایی خودشه .؟
اسم پاورتونه چیه ؟ لطفا نامش +توانش رو بفرمایید.
باتشکر.

arsham33, Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تاريخ عضويت

توسط arsham33 » يکشنبه 27 بهمن 1392 01:39

سلام مجدد

با سپاس فراوان از دوست عزیزم sinaset و تشکر به دلیل توجه و وقتی که صرف کردند. همانگونه که ایشان فرمودند مشکل سیستم از پاور بود. این مورد نیز با استفاده از تست تک به تک قطعات این سیستم در سیستم های دیگر روشن شد. دلیل تاخیر در اعلام نتیجه نهایی اطمینان از صحت نتیجه بود.
با تشکر

Mahdi1944, sinaset

قبلي