ساخت یک فروند زیردریایی سنگین توسط متخصصان دفاعی کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 فروردین 1390, 3:52 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2567 بار

ساخت یک فروند زیردریایی سنگین توسط متخصصان دفاعی کشور

پست توسط babak1985 » چهار شنبه 13 شهریور 1392, 10:45 pm

در همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی مطرح شد
ساخت یک فروند زیردریایی سنگین توسط متخصصان دفاعی کشور

خبرگزاری تسنیم: رئیس دانشگاه مالک اشتر از ساخت زیردریایی سنگین توسط متخصصان کشورمان خبر داد و گفت: اطلاعات بیشتر درباره این زیردریایی توسط فرمانده نیروی دریایی اعلام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم به نوشهر، رضا مظفرنیا رئیس دانشگاه مالک اشتر عصر امروز در اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی که در دانشگاه علوم دریایی نوشهر در حال برگزاری است، از ساخت زیردریایی سنگین توسط متخصصیان کشورمان خبر داد و گفت: خبر کامل این زیردریایی توسط امیر سیاری اعلام خوهد شد.
وی همچنین اعلام کرد: ما پیشنهاد ساخت زیردریایی هوشمند را به فرمانده نیروی دریایی ارتش داده‌ایم و معتقدیم که می‌توانیم فرمایشات مقام معظم رهبری را انجام دهیم.
رئیس دانشگاه مالک اشتر در ادامه با بیان اینکه کانون تهدیدات فرامنطقه‌ای است، افزود: آمریکا هنوز به سوریه حمله نکرده است و اگر حمله کند از موشک‌های کروز استفاده خواهد کرد. ضمن آنکه باید بدانیم تهدیدات امروز متوجه کشورهای منطقه است و این تهدیدات هم فرامنطقه‌ای است.
مظفرنیا خطاب به دانشجویان دانشگاه امام خمینی نوشهر تاکید کرد: ما باید پهپادهای هوشمند خود را در برد بالا، بالا ببریم. باید در زمینه سامانه هوایی کار کنیم. باید دفاع الکترونیک نوین را مورد توجه قرار دهیم.
به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، سردار سرتیپ پاسدار باقری رئیس صنایع الکترونیکی ایران (صا ایران) یکی دیگر از سخنرانان مراسم اختتامیه اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی بود.
وی با اشاره به راه‌های مقابله با تهدیدات دریایی گفت: افزایش توان جمع‌آوری اطلاعات، تجهیزات شناوری و زیرسطحی به سامانه‌های الکترونیکی، مقاوم‌سازی سامانه‌های الکترونیکی و بازسازی و بهینه‌سازی سامانه‌های الکترونیکی مهمترین راه‌های مقابله با تهدیدات دریایی است.
رئیس صنایع الکترونیکی ایران با بیان اینکه نیروی دریایی باید فرماندهی، کنترل و شبکه یکپارچه را مورد توجه و اهمیت قرار دهد، خطاب به فرماندهان نیروی دریایی ارتش گفت: اگر نیروی دریایی می‌خواهد راهبردی باشد و از نظام دفاع کند، باید فرماندهی کنترل را راه‌اندازی کند. این موضوع در جنگ 33 روز حزب‌الله با اسرائیل به خوبی دیده شد.سیدحسن نصرالله در زمان جنگ سخنرانی می‌کرد و می‌گفت ما دشمن را به خوبی شناسایی می‌کنیم . این نشان می‌داد که آنها از شبکه یکپارچه، فرماندهی و کنترل استفاده می‌کردند. یعنی دشمن را می‌دیدند و دشمن آنها را نمی‌دید. از این رو نیروی دریایی ارتش نیز باید اینگونه عمل کند یعنی دشمن را ببیند، ولی دشمن او را نبیند تا بتواند آن را منهدم کند.
باقری در ادامه سخنانش به فعالیت شرکت صا ایران و همکاری این شرکت با نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: ما نیروهای مسلح را آماده می‌کنیم تا بتوانند شبکه یکپارچه کنترل را ببینند. همینطور با دانشگاه‌ها هم کار می‌کنیم . متاسفانه ارتباط ما با دانشگاه امام خمینی نوشهر ارتباط خوبی نبود اما امروز با امیر دریادار سیاری و رئیس دانشگاه صحبت کردم و انشاءالله از این به بعد نقطه عطفی بین صا ایران و دانشگاه امام خمینی بوجود بیاید.
وی ابراز امیدواری کرد که به زودی پژوهشکده‌ای بین صا ایران و دانشگاه امام خمینی نوشهر تشکیل شود تا بتوانند از این طریق تحقیقات را انجام دهند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
دشمن رو باید از دور دید

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”