سه فضانورد ایستگاه بین المللی فضایی به زمین بازگشتند

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

سه فضانورد ایستگاه بین المللی فضایی به زمین بازگشتند

پست توسط HGhana » چهار شنبه 20 شهریور 1392, 4:27 pm

 تصویر
مرکز کنترل ماموریت های فضایی مسکو در روسیه اعلام کرد، سه فضانورد ایستگاه بین الملی فضایی پس از طی یک ماموریت شش ماهه فضایی توسط کپسول سایوز امروز (چهارشنبه) در خاک قزاقستان فرود آمدند. 
   
 فضانوردان روسی پاول وینوگرادف و الکساندر میزورکین به همراه فضانورد آمریکایی کریس کسیدی امروز چهارشنبه در ساعت 8:58 دقیقه صبح به وقت آمریکا و 2:58 دقیقه به وقت قزاقستان بوسیله کپسول فضایی سایوز در خاک این کشور فرود آمدند. 

 تصاویر زنده وب سایت مرکز کنترل پروازهای فضایی مسکو نشان می دهد که امدادگران زمینی در حال انتقال فضانوردان از کپسول سایوز به بیرون و حمل آنها بر روی صندلی های چرخ دار بر روی علفهای بلند منطقه فرود در یک هوای آفتابی صبحگاهی هستند. 

 وینوگرداف در حالی که امدادگران صورت وی را با اسفنج خشک می کردند با لبخند گفت: " همه چیز خوب پیش رفت:" 

 کسیدی در حالی که به همراه وینوگرادف دست خود را تکان می داد، گفت: " پاول (وینوگرداف) در تمام مراحل ما را هدایت کرد و این یک پرواز به یاد ماندنی بود." 

 وینوگرادف 60 ساله فرمانده ایستگاه بین المللی فضایی به همراه مهندسین پرواز کسیدی 43 ساله و میزورکین 35 ساله در تاریخ 29 مارس 2013 از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان به ایستگاه بین المللی فضایی اعزام و پس از یک ماموریت 167 روزه به زمین بازگشتند. 

 آژانس فضایی روسیه در بیانه ای که در وب سایت خود منتشر نمود اعلام کرد، کپسول فضایی TMA-08M در ساعت 6:58 دقیقه صبح به وقت مسکو در جنوب شرقی شهر Jezkazgan فرود آمد. 

 در طول این ماموریت، فضانورد کسیدی به همراه تام ماشبورن فضانورد دیگر ناسا در یک راهپیمایی فضایی برجسته شرکت نمود. در جریان این راهپیمایی آنها موفق شدند جریان نشت آمونیاک به سیستم برق ایستگاه بین المللی فضایی را که بخش سکونت فضانوردان آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده بود، متوقف کنند. 

 این سه فضانورد برای اولین بار در یک سفر فضایی به سوی ایستگاه بین المللی فضایی به جای دو روز گردش معمول در مدار زمین در کمتر از شش ساعت به آی اس اس ملحق گردیدند. 

 بر اساس فن آوری جدیدی که در حال حاضر توسط آژانس فضایی روسیه بکار گرفته شده است، کپسول فضایی سایوز قادر شده است پس از چهار بار گردش در مدار زمین بجای 30 بار گردش که در سفرهای قبلی معمول بود، به ایستگاه بین المللی فضایی متصل گردد. 

 در این ماموریت در حالی که میزورکین اولین سفر فضایی خود را تجربه می کرد، وینوگرداف سومین سفر فضایی و کسیدی دومین سفر خود را انجام می دادند. 

 در حال حاضر فضانورد روسی فئودور یورچیخین فرمانده آی اس اس به همراه لوکا پارمیتانو فضانورد و مهندس پرواز ایتالیایی و کارن نایبرگ فضانورد آمریکایی ناسا در ایستگاه بین المللی فضایی قرار دارند. 

 قرار است در اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی، فضانورد آمریکایی مایکل هاپکینز و فضانوردان روسی اولگ کوتف و سرگئی ریازانسکی به آنها ملحق گردند. 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: سه فضانورد ایستگاه بین المللی فضایی به زمین بازگشتند

پست توسط SA@M » چهار شنبه 20 شهریور 1392, 8:40 pm

عکس ها از آخرین عکس یادگاری در ISS تا اولین عکس یادگاری بر روی زمین :

 تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  .  تصویر  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
اندکی صبر...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”