در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 25 شهریور 1392 10:41

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

ریدایرکت وب سایت

توسط onala » دوشنبه 25 شهریور 1392 22:39

سلام.
من یه مشکلی دارم میخواستم بدونم میتونید کمکم کنین.
من یه وب سایت دارم که قبلا به زبان aspx نوشته شده و 2 تا از صفحات اون رنک بسیار خوبی داره و اکثر کاربرا هم به اون دو تا صفحه لینک خوردند و حالا که میخوام سایت رو به دامنه ای دیگر و به سرور دیگر و زبان php منتقل کنم. نمیدانم چطور باید ان صفحات را به صفحات مشابه در این سایت جدید ریدایرکت کنم.
میشه راهنمائیم کنید که چکارکنم؟
سایت جدید الان اوکی شده و راهندازی شده.ولی موندم که با اون سرور و هاست و صفحات قبلی چکارکنم که اررور 404 نگیرم.2 تا دامنه هم دارم.جدیدرو رو یه دامنه گذاشتم.قدیمی رو هم دارم هنوز.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onala تشکر کرده اند:
mohammad area51

Captain II

Captain II

نماد کاربر
708

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

Re: ریدایرکت وب سایت

توسط Erratic » سه شنبه 26 شهریور 1392 01:38

سلام دوست عزیز :razz:
ورود شما رو به انجمن سنترال کلابز خیر مقدم عرض میکنم

در رابطه با مشکلتون باید بدونید کاری که شما با سایتتون کردید نوعی ریسک هستش. و قطعا روی آمارتون تاثیر میذاره اما اگر لینک صفحاتون در سایت جدید به نوعی تغییر کرده میتونید دامنه رو ریدایرکت کنید به وب سایت جدید. نیاز به هاست قبلیتون نیست اگر در هاست جدید امکان ادون دامین وجود داشته باشه.

به عبارتی میتونید به کل دامنه قبلی رو, روی سایت جدید ریدایرکت کنید و با یک صفحه ساده و مختصر به کاربرانی که وارد دامنه قبلی شدند تذکر دهید که سایت شما به دامنه جدید به ادرس فلان منتقل شده و برای دیدن این مطلب به ادرس جدید برن.
این بهترین کاره با اینحال شیوه های دیگه ای هم برای جذب کاربران ادرس قبلیتون وجود داره.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Mahdi1944, mohammad area51, Solver, CAPTAIN PILOT

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط onala » سه شنبه 26 شهریور 1392 10:47

Erratic نوشته است:سلام دوست عزیز :razz:

در رابطه با مشکلتون باید بدونید کاری که شما با سایتتون کردید نوعی ریسک هستش. و قطعا روی آمارتون تاثیر میذاره اما اگر لینک صفحاتون در سایت جدید به نوعی تغییر کرده میتونید دامنه رو ریدایرکت کنید به وب سایت جدید. نیاز به هاست قبلیتون نیست اگر در هاست جدید امکان ادون دامین وجود داشته باشه.

به عبارتی میتونید به کل دامنه قبلی رو, روی سایت جدید ریدایرکت کنید و با یک صفحه ساده و مختصر به کاربرانی که وارد دامنه قبلی شدند تذکر دهید که سایت شما به دامنه جدید به ادرس فلان منتقل شده و برای دیدن این مطلب به ادرس جدید برن.
این بهترین کاره با اینحال شیوه های دیگه ای هم برای جذب کاربران ادرس قبلیتون وجود داره.

ممنونم که پاسخ دادین.
من میخوام حتما اون صفحات به نحوی ریدایرکت بشن.بدون اینکه کاربر بفهمه به صفحات جدید بره.آیا این امکان هست؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 26 شهریور 1392 11:31

نکته:

اگر اون صفحات (از نظر محتوا) دیگر وجود خارجی ندارند، و شما قصد دارید در حقیقت جای بیان این مطلب با صفحه 404 ترافیک را شیفت کنید روی یک سری صفحات دیگر، این کار قطعا به مزاج گوگل خوش نخواهد آمد.

در سئو ما یک فاکتور داریم به نام بونز که منظور از اون آمار کاربرانی است که بدون هیچ کلیکی در سایت شما، از آن خارج بشوند. گوگل با سنجش بونز کاربرانی که از طریق نتایج به اون صفحات ارسال کرده است، به بررسی دقیقتر کیفیت محتوای شما و کش خودش خواهد پرداخت و به محض کسب اطلاع از متفاوت بودن کلا شما جایگاه خودتان برای اون صفحات را در نتایج از دست خواهید داد.

بهتر است یک صحفه ایجاد کنید، و البته در عنوان آن (تگ تایتل) دقیقا 404 را بگذارید، سپس در محتوا اون ذکر کنید که قرار است کاربر را به آدرس دیگری هدایت کنید و در نهایت با یک کد php یا جاوا اسکریپت و با تاخیر زمانی کاربر را ریدایرکت کنید.

اما اگر مثلا با کمک htaccess. می خواین مثلا کل ترافیک به صفحات و فایل های ناموجود خود را به نوعی زنده کنید، در حقیقت اشتباه است و نوعی خودزنی است.

البته این تذکر فقط مشمول حالتی بود که اون صفحات موجود نبوده باشند، اما اگر موجود هستند و صرفا تغییر پسوند و مسیر داشتند یا مثلا معادلشون وجود دارد، بهترین گزینه ریدایرکت 301 به کمک فایل htaccess. یا مثلا php است. در کنارش میتونید در گوگل وب مستر قسمت crawl گزینه Fetch as Google را انتخاب کنید و آدرس قدیم (در صورت اد بودن اون دامین این امکان را دارید) را بزنید و نتیجه را بررسی کنید که آیا ربات گوگل به درستی ریدایرکت را درک کرده است یا خیر.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, mohammad area51, Mahdi1944

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط onala » سه شنبه 26 شهریور 1392 12:13

Erratic نوشته است:سلام دوست عزیز :razz:

سلام.ممنون از پاسختون.
وب سایت من در پیج رنک دوم گوگل هستش.من میخوام کاربرا بدون اینکه بفهمن به سایت جدید ریدایرکت بشن امکانش نیست؟
محتوای اون صفحات در سایت جدید هم به همون شکل هستند.میشه بهترین راه رو به من معرفی کنید که رنک گوگل من خراب نشه.در ضمن من بلد نیستم چطوری این کارهایی رو که میگین باید انجام بدم.اگر میشه بیشتر توضیح بدین.ممنونم.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 27 شهریور 1392 12:55

در مورد پیج رنک، طبق آخرین بررسی بنده از وبلاگ گوگل (همین 2 روز پیش)  یکی از مسئولین با کنایه و قدری سخره وبسمترانی که منتظر ارتقا رنک خودشان هستند، تنها گفتند بهترین کار انتظار هست. همانطور که میدانید گوگل در سال به طور متوسط حداقل 2 بار پیج رنک ها را اصلاح می کرد که در سال 2013 این اقدام را انجام نداده است و عملا الان چند ماهی است که خیلی از محافل صحبت از پایان عمر پیج رنک ها (منظور رنک 1 تا 10 صفحات است نه جایگاه در نتایج جستجو) می کنند و در مقابل گوگلی ها فقط در مقابل علامت سوال شوخی هایی را مطرح کرده اند و نه تائید و تکذیبی کردند.

شخصا پس از بیخیال شدن آمار الکسا، مدت هاست نگاهی به رنک سایت ها هم نمی اندازم، بنا بر شرح بالا. خصوصا که طبق آزمون ها اساسا گویی این رنک ها بیشتر کش هستند و اصلا آمار جستجو ها بر مبنا داده های دیگری ایجاد می شود.

در مورد راه کار مناسب شما می توانید صفحات را ریدایرکت کنید از طریق فایل htaccess.  ، این فایل امکان انتقال کاربر به مسیر جدید از سمت سرور دارد.  اتفاقا تو همین سنترال شخصا یک مطلب مفصل در موردش دارم:

redirect-t83188.html

هر چند اگر شما Density Keyword مناسب داشته باشید، و البته از طریق canonical به معرفی لینک مرجع پرداخته باشید، خود خزنده ها خودکار این صفحه جدید را جایگزین اون صفحه خواهند نمود.

جهت معرفی لینک مرجع یک پیج از دامنه دیگر میتونید از اینجا (گوگل وبمستر سنترال  ) اطلاعات کافی کسب کنید:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, anga2009