در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
127

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 شهریور 1387 13:29

آرشيو سپاس: 404 مرتبه در 65 پست

استفاده از آب رادیاتور بهران و تخریب رادیاتور ماشین

توسط sabalan1400 » سه شنبه 26 شهریور 1392 08:08

به توصیه دوستان  و تائید یک استادکار خودرو کمبود ضدیخ-ضدجوش ماشین را با آب رایادتور آماده "بهران" پر نمودم. متاسفانه علیرغم نوشتن عبارت (ضد خوردگی-ضدزنگ زدگی- حاوی ضدیخ ) این محلول آبی رنگ بعد از چند روز رادیاتور ماشین بنده را نابود نموده و بنده را گرفتار هزینه بسیار نمود.
با توجه به اینکه اطمینان صددرصد دارم که کارخانه مزبور به هعیچ وجه مسئولیت پذیر نمی باشد از دوستان درخواست دارم تا فریب این عبارات را نخورده و به هیچ وجه رادیاتور ماشین خود را با این مایعات و محلول ها پر ننمایند.
البته خواستم پیگیری نمایم ولی دیدم که هزینه زیادی باید صرف نمایم و به هیچ وجهی کارخانه مزبور که دارای وکلای قوی می باشد در دعوای حقوقی مغلوب نخواهد شد و بنده نخواهم توانست ادعای خود را اثبات نمایم.

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
127

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 شهریور 1387 13:29

آرشيو سپاس: 404 مرتبه در 65 پست

Re: استفاده از آب رادیاتور بهران و تخریب رادیاتور ماشین

توسط sabalan1400 » سه شنبه 26 شهریور 1392 08:09

یکی از بستگانم نیز به همین علت رادیاتور ماشینش که یک ام.وی.ام بود کاملا تخریب شده و غیر قابل استفاده شده است و باید 400 هزار تومن صرف خرید یک رادیات نو نماید.

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: استفاده از آب رادیاتور بهران و تخریب رادیاتور ماشین

توسط ramin-am » سه شنبه 26 شهریور 1392 19:40

با عرض معذرت لطفا به چند سوال بنده حقیر پاسخ بدید تا تمام شبهات بر  طرف بشه
1- ماشین شما چیه و از کی دست شما هست و چطور نگهداری کردید ؟
2- قبل از این که آب رادیاتور اماده رو بریزید قبلا از ضدیخ/ضد جوش استفاده میکردید یا فقط کمبود آب رو با آب معمولی رفع میکردید ؟
3- کم کردن آب رادیتور ماشین شما در چه حدی بود که شما مجبور به اضافه کردن آب شدید ؟
4-چرا از ضدیخ / ضد جوشهای معتبر در بسته های گالن یا قوطی های فلزی استفاده نکردید ؟
تمام دوستانی که با این مشکل روبرو شدن قبل از قضاوت به این سوالات پاسخ بدن چون توضیحات بنده ممکن هست خیلی به دوستان کمک کنه چون من از کودکی با کامیون و اتومبیل بزرگ شدم مواردی رو از برزگترهای خودم یاد گرفتم و تو مدت دو سالی که خودم صاحب اتومبیل شدم تجربیات زیادی رو بزرگترهای خودم به دست آوردم که واقعا در نگهداری اتومبیل من خیلی تاثیر مثبت داشته امیدوارم برای دوستان هم موثر و سازنده باشه
به رویاهایت بی اندیش ..........

f.n.n از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
RAHVAR, Erratic, CAPTAIN PILOT, Amiiiin