در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

نماد کاربر
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 شهریور 1392 20:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل در پرینتر اپسون

توسط salda » چهارشنبه 27 شهریور 1392 20:43

با سلام
من دو ساله که پرینتر رنگی epson t50  دارم سال اول واقعاً خوب کار می کرد ولی مدتیه همش مشکل داره کلی خرجش کردم ولی درست نشده
اولاً اینکه اگه دو روز باهاش پرینت نگیرم روز سوم دیگه عکسایی که چاپ می کنم راه راه میفته و باید کلی باهاش ور برم (هدکلینگ و اینا..) تا درست بشه..
مشکل اصلیش اینه که رنگ مشکی رو تمیز چاپ نمیکنه .. نازل چک میکنم تمام خطها موازی و کامل هستن ولی وقتی پرینت می گیرم رنگ مشکیش راه راه میفته.. این مشکلش واقعاً کفریم کرده ..ممنون میشم اگه کسی راه حلی داره راهنماییم کنه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: مشکل در پرینتر اپسون

توسط Mahdi1944 » جمعه 29 شهریور 1392 17:02

salda,  
پرينترهاي جوهر افشان بعد از مدتي نياز به تعويض هد دارند. کاتريج هم بعد از چند باز شارژ، نياز به تعويض دارند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Erratic, ARafiee, salda

New Member

نماد کاربر
3

تاريخ عضويت

توسط salda » يکشنبه 31 شهریور 1392 09:21

Mahdi1944 نوشته است:salda,  
پرينترهاي جوهر افشان بعد از مدتي نياز به تعويض هد دارند. کاتريج هم بعد از چند باز شارژ، نياز به تعويض دارند

اتفاقاً هدش رو یه دو ماهی هست تعویض کردم ولی بازم همون مشکل رو داره!

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 31 شهریور 1392 14:21

دوست عزیز و گرامی, جناب salda   
درود بر شما

همانطور که مهدی عزیز نیز
اشاره داشتند, اساسا" چاپگرهای جوهرافشان پس از مدتی دقت خود را از دست میدهند. با اینحال من فکر میکنم مشکل شما تا حدودی به تنظیمات Head Alignment مرتبط است. یکبار بر روی گزینه فوق کلیک نمائید تا پرینتر صفحه مذکور را چاپ نماید و سپس طبق دستورالعمل, شماره های لازم را در جای مشخص وارد نمائید. متاسفانه دقیقا" روش کار را بخاطر ندارم اما گمان میکنم در هر سطر باید عدد دقیقترین مستطیل چاپ شده را وارد نمائید تا تنظیمات Head بر اساس موقعیت پرینتر شما تراز شوند. همچنین بسیار مهم است سطح زیرین چاپگر کاملا" ثابت و مستحکم باشد. در غیر اینصورت دقت چاپ با کاهش چشمگیر روبرو میشود.

موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
salda, nima-rad, ne13, Mahdi1944, ARafiee

New Member

نماد کاربر
3

تاريخ عضويت

توسط salda » يکشنبه 31 شهریور 1392 16:30

CAPTAIN PILOT نوشته است:دوست عزیز و گرامی, جناب salda   
درود بر شما

همانطور که مهدی عزیز نیز
اشاره داشتند, اساسا" چاپگرهای جوهرافشان پس از مدتی دقت خود را از دست میدهند. با اینحال من فکر میکنم مشکل شما تا حدودی به تنظیمات Head Alignment مرتبط است. یکبار بر روی گزینه فوق کلیک نمائید تا پرینتر صفحه مذکور را چاپ نماید و سپس طبق دستورالعمل, شماره های لازم را در جای مشخص وارد نمائید. متاسفانه دقیقا" روش کار را بخاطر ندارم اما گمان میکنم در هر سطر باید عدد دقیقترین مستطیل چاپ شده را وارد نمائید تا تنظیمات Head بر اساس موقعیت پرینتر شما تراز شوند. همچنین بسیار مهم است سطح زیرین چاپگر کاملا" ثابت و مستحکم باشد. در غیر اینصورت دقت چاپ با کاهش چشمگیر روبرو میشود.

موفق باشید

سلام ممنون
دو سه روزه هدکلینگ و نازل چک و .. هم نمیشه یعنی اصن پرینت نمیگیره .. کلید جوهر و کلید کنسلش پشت سر هم یکی در میون قرمز میشن.. تا حالا اینطوری نشده .. میتونین بفهمین مشکل از کجا میتونه باشه .. ممنون میشم

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

توسط kingday » يکشنبه 31 شهریور 1392 21:58

به احتمال زیاد نیاز به ریست کردن داره روش ریست کردن رو هم از نمایندگی بپرسید.این پرینترها بعد از یک تعداد مشخص چاپ نیاز به ریست کردن و تعویض نمد مربوط به پارک هد میباشند.

در مورد خطهای مشکی هم اگر افقی هستند و با head alignment برطرف نشد به احتمال زیاد فیلم انکودر داخل اون که بصورت یک دیسک شفاف  هست نیاز به تمیز کردن داره و در مورد خطهای عمودی هم فیلم باریک انکودر که درپشت هد قرار دارد باید تمیز شود.

و از تمیز بودن و سالم بودن غلطکها هم مطمئن شوید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, salda, Mahdi1944, ogfhk, ARafiee