در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 آبان 1385 15:15

hajarash جان
در RAS سيستمي با نام DCHP وجود داره که کار اختصاص خودکار IP به کلاينتها رو داره، مهم نيست IP شما چيه و در شبکه LAN چه IPاي مورد استفاده هست، فقط شما نبايد رنج مشترک با رنج IP لوکال اتخاب کنيد، اگر به Administrator دسترسي نداريد پس چطور امکان نصب نرم افزار رو اضافه کرديد؟ قطعا بايد دسترسي شما به admin ‌و يا PU باز باشه تا بتونيد چنين کاري کنيد، خوب در اين صورت هم بستن RAS  (incomig call ) وجود داره و مشکلي نيست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 11:02

همه جاي ايران زمين

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط KingArash » دوشنبه 22 آبان 1385 15:45

ببخشيد ولي اگه ممکنه راهشم ارايه کنين:
من الان تو محل کارم اينترنت 100 مگابيت بر ثانيه داريم و تو خونه هم کامپيوترم مودم 56K دارم. فقط هم Admin کامپيوتر
خودم رو در محل کارم دارم. حالا اين دوتا رو چطوري به هم وصل کنم؟

تاازه يه سوال مهمتر: :?

من براي وصل شدن به کامپيوتر محل کار دوباره بايد از اينترنت  Dial Up خونه استفاده کنم ديگه! يا اينطور نيست؟
تازه اگه بهانمون هم استفاده از اينترنت پر سرعت باشه  خوب بازم دستگاه خونه من جوابگو نيست که!

لطفا راهنمايي کنين :)
زنده باد ايران و ايراني تا ابد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 آبان 1385 21:57

hajarash جان
متاسفانه تنها راه استفاده از اينترنتي که در اداره داريد در خونه استفاده از مودم هست، همونطور که در بالا توضيح دادم شما نياز به يک خطر تلفن و مودم متصل به کامپيوتري که مي‌خواهيد اينترنت اون رو در خونه استفاده کنيد نياز داريد و بايد ارتباط هم DialUp باشه
راه ديگه‌اي براي ارتباط که مقرون به صرفه باشه وجود نداره (ماهواره و يا ارتباطات بيسيم و ....)
اگر امکان اتصاتل مودم و خط تلفن به کامپيوتر رو داريد اعلام کنيد تا بيشتر براتون توضيح بدم
موفق باشيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

يکشنبه 21 آبان 1385 22:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 12 پست

توسط taktaz » سه شنبه 23 آبان 1385 12:07

فرهاد و مهدي جان  با سلام،

من طبق راهنماي هاي شما از طريق Remote Desktop  به كامپيوتر اداره وصل و از انجا به اينترنت متصل شدم و از شما تشكر ميكنم . چند سوال داشتم كه با شما در ميان ميزارم:

1- سرعت اتصال به اينترنت و كلا كامپوتر ريموت شده به حد كسل كننده اي كم هست. آيا كاري ميشه كرد كه بهتر بشه ؟ مخصوصا اينكه آقا مهدي در مورد فعال كردن RAS و ايجاد يك   يوزر نيم و پسورد و فعال كردن incomigCall و همچنين صحبت هايي در مورد بستن NAT و يا استفاده از برنامه‌اي به نام Winroute كرده اند ،آيا با استفاده از اينها ميشه سرعت استفاده از اينترنت رو مثل زمانيكه به ISP وصل ميشيم رسوند اگه جواب مثبت هست خواهشا با جزييات عملي كردن اين مواردي كه  گفتم (NAT - RAS- winroute ,..) توضيح بفرماييد.

2- من كه ديشب تنضيمات رو انجام دادم و به كامپيوتر خودم در اداره متصل شدم زمانيكه مثلا ميخواستم از طريق كپي - پيست فايلي رو روي كامپيوتر خونه بريزم نمشد يعني دكمه paste غير فعال بود در اين مورد چكار ميشه كرد؟

با تشكر مجدد منتظر هستم.
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 23 آبان 1385 13:13

taktaz جان
در ساده ترين راه ميتونيد برنامه‌ي wintoute رو روي سرور نصب کنيد و اينترنت رو براي کلاينت‌ها به اشتراک بگذاريد، اگر مباني شبکه آشنايي داريد هم مي‌تونيد اقدام به بستن NAT کنيد
در مورد remote desktop connection هم اين توضيح رو بدم
همونطور که در بالا هم گفتم RDC در واقع تمام پردازشها در سرور هست و هيچ منبعي اشتراک گذاري نمي‌شه، دستوات داده شده در سرور اجرا مي‌شوند و کپي کردن هم در رم سرور هست، و به همين دليل هم نمي‌تونيد به اين صورت چيزي رو کپي کنيد
يزاس اسن کار بايد فولدر مورد نظر رو SHARE کرده و بعد از طريق کامپيوتر خودتون اقدام به ورود به ورود و دريافت فايل کنيد
مثلا با نوشتن اين دستور در run به درايور C دسترسي خواهيد داشت (در صورتي که FileSahring در سرور فعال باشه)
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دليل سرعت کم و SlowMotion هم همين موضوع هست، در واقع باند کانکشن شما براي انتقال اطلاعا گرافيکي (دسکتاپ سرور) مناسب نيست
اگر سوالي بود در خدمتم  :D

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » سه شنبه 23 آبان 1385 18:42

مهدي جان با سلام،

ممنون از توضيحي كه در رابطه با RDC  دادي كاملا برام جا افتاد علت كندي و SlowMotion بودن ارتباط.

با اين وصف من بايد يا Winroute رو نصب كنم يا اقدام به بستن NAT كنم . چون من اولين باري هست كه دارم اقدام ميكنم لطفا در هر دو مورد راهنمايي بفرماييد :

1- چگونه ميتوانم برنامه Winroute رو پيدا كنم.
2-  نحوه فعال کردن خصوصيت RAS و ايجاد يک يوزر نيم و همچنين  incomigCall و  اشتراک گذاري(اينترنت)

با تشكر و آرزوي سلامتي
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » سه شنبه 23 آبان 1385 18:58

taktaz جان مقداري راهنماييتون ميکنم  :D

خوب اولا همه كامپيوترهامون بايد كارت شبكه داشته باشه و نصب هم شده باشند و با فرض اينكه تموم كامپيوترهامون مجهز به ويندوز XP هستند ، ميخوايم شروع كنيم :

روي كانكشني كه براي اتصال به اينترنته ( در رايانه سرور ) كليك ميكنيم و از پنجره باز شده گزينه properties را انتخاب ميكنيم . از پنجره باز شده گزينه advanced را انتخاب ميكنيم و از گزينه هاي اين پنجره جلوي گزينه allow to other network to ....... تيك ميزنيد . حالا تنظيمات را ok ميكنيد و در آخر هم يه restart ميكنيد . خلاصش اين كارها باعث ميشه كه به كارت شبكه رايانه شما آدرس ip زير set شود :

192.168.0.1
sunnet mask: 255.255.255.0

حالا شما ميريد توي كامپيوتر هاي ديگه و روي كارت شبكه اونها در بخش tcp/ip protpcol آدرس ip اي شبيه بالايي ولي عدد آخري را يه رنج بالاتر ميدي ، مثلا :
192.168.0.2
192.168.0.3
192.168.0.4
و الي آخر
راستي  ساب نت مسك هم بايد بديد : البته مثل بالايي همشون را ميديد ، يعني :
255.255.255.0

حالا اگه توي ie يكي از رايانه ها آدرس يه سايت را بدي يهو ميبيني كه كامپيوتر سرورت شروع به شماره گيري ميكنه و ميخواد به isp اي كه قبلا ست كردي وصل بشه . وقتي وصل شد بقيه ميتونند از اينترنت share شده استفاده كنند .

اگر شما با خطوط داراي سرعت بالا كانكت هستيد (lis line) بهتره از سيستم nat استفاده كنيد چون امكانات بهتري براي سرويس دهي به سيستم هاي شبكه شما داره

اما اگر از خطوطي با سرعت پايين مثل dial upاستفاده ميكنيدWinRoute pro راه خوبيه
به اين دليل كه شما ميتونيد به هر اندازه ايكه بخواهيد (از 0mb تا ...)رو cach كنيد واين فزارو در هر زمان كه بخواهيد پاك كنيد
بااين سرويس سيستم هاي شما هر چقدر هم زياد باشند هر سايتي روكه خيلي سنگين هم باشه اما قبلا باز شده باشه با سرعت درونيه شبكه (تغريبا 300kb) لود ميكنند
اما اگر تعداد سيستم هاي شما زياد نيست و يا سرعت شما بالاست بهتره از nat استفاده كنيد

در ضمن آيا Cache server دارين ؟ آيا Filtering دارين ؟

منتظر هستم بدونم توضيحاتم كافي بوده يا بيشتر بگم :D

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » پنج شنبه 25 آبان 1385 00:29

فرهاد جان ممنون از  شما,

ظاهرا اين جواب شما معطوف به استفاده از sharing اينترنت در محيط شبکه است در حاليکه همانطور که قبلا گفتم من مشخصا ميخوام از منزل از اينترنتي که در شرکت دارم(يوزرنيم و پسورد دارم) از طرق تلفن استفاده کنم مانند اتصال به يک ISP . اين شرکت ما داراي صدها کامپيوتر هست و کاربران داخلي اينترنتش هم زياد هست البته تا يکهفنه پيش ف_ * ل*_ ت ر نداشتيم که انهم از راه رسيد.

بهرحال با اين وصف وبرداشتي که من از توضيحات شما دارم آيا شما Winroute pro  رو توصيه ميکنيد؟
اگه اينطور هست اين برنامه رو چگونه بايد بدست بيارم؟

سيستم NAT  رو اگه بخوام استفاده کنم چه اقداماي بايد انجام بدم؟

با تشکر مجدد منتظر پاسخ هستم

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » پنج شنبه 25 آبان 1385 01:09

taktaz جان همانطور که عرض کردم  اگر شما از خطوط سرعت پايين Dial Up استفاده ميکنيد بهترين استفاده Winroute pro است .. در غير اين صورت از NAT  استفده کند0
د Winroute pro را Upload میکنم و براتون میزارم..  :-)

برای آشنای با NAT به تاپیک زیر مراجع کنید..
http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=12265

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » پنج شنبه 25 آبان 1385 13:38

فرهاد جان ,

اين  تاپيکي که براي NAT معرفي کردي جواب نميده (error) خواهشن خودتون تست بفرماييد , ضمنا منتظر  uploade  برنامه Winroute هستم. از توجه و کمک شما ممنونم.

با آزوي سلامتي

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » پنج شنبه 25 آبان 1385 14:46

taktaz جان خواهش ميکنم شما در کجاي مراحل NAT  مشکل داريد؟ چه Errori ميده ؟

برای کار با Winrout خوب اول یه ویندوز تر تمیز بریزید مثل 2003 بعد آپدیت کنید سعی کنید هیچ سرویسی هم فعال نکنی .آنتی ویروس نداشته باشید بهتره.بعد از نصب وینروت نصب کنید.ICS هم فعال نباشه.مسلما دو تا کارت شبکه دارید یکی وصل به اینترنت با Valid IP یکی هم به Lan با Invalid IP. آدرس ها رو ست کنید با گت وی و چیزای دیگه.طوری که اگه ICS رو فعال کنی کلاینت ها اینترنت داشته باشند. .
البته اگه RRAS دارید با NTTAC بهتره الان تنظیمش کنید.بعد از نصب وینروت ممکنه براتون دردسر بشه. :-)
وینروت رو نصب کنید .موقع نصب Costom نصب کن و V_P  N Support رو هم نصب نکن.
بعد از نصب یه ریستارت و بعد از ریستارت یه OK .خوب حالا خود ویزارد میاد.اول سعی می کنیم با ویزارد کار کنیم اگه نشد بعد دستی.اول نوع اتصال به اینترنت رو مشخص کنید احتمالا Ethernet بعد کارت شبکه ای به اینترنت وصله یهNext بعد تنظیمات فایروال بهتره که فعلا فایروالش رو بی خیال شید بعد از اینکه بدون مشکل کار کرد قوانین فایروالش رو ست کنید.پس Allow Access To All Services بعد Inbound Policy اینم بی خیال شید پس Next حالا Enable Nat و خلاص .
کلاینت ها هم به نظر من IP ایستا بدی بهتره.Getway هم وینروت یعنی کارت LAN .بعد DNS هم همون وینروت یا همونی که مخابرات داده بهتون.
خوب حالا با تنظیمات پیش فرض باید همه چی درست باشه.اینترنت هم داشته باشی چه روی سرور چه روی کلاینتها
اگه نشد بگید تا ببینیم چه میشه کرد.البته بببخشید که یه کم مبتدیانه شد چون ممکنه دوستان دیگه هم ببینند و الا شما که خودتان استادیید. :o

در ضمن رول های زیر را هم باید داشته باشید..

HTTP
HTTPS
FTP
HTTP Pr   o _x   y
DNS
port 5050 for yahoo messenger
Telnet (optional)

برنامهwinrout را هم براتون با کرک گزاشتم دانلود کنید  :D

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
آخرين ويرايش توسط Farhad3614 در پنج شنبه 25 آبان 1385 21:44, ويرايش شده 1 در کل.

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » پنج شنبه 25 آبان 1385 20:34

آقا فرهاد سلام,

برنامه Winroute  رو دانلود کردم ظاهرا ناقص هست و  Unzip نميشه , (البته کرکش ظاهرادرست هست)لطفا يکبار تست بفرماييد و زحمتي نباشه مجددا upload بفرماييد.

با تشکر

قبليبعدي