در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

ارتباط دو کامپیوتر از طریق خط تلفن ....

توسط Farhad3614 » دوشنبه 8 آبان 1385 12:20

در این مبحث به آموزش ارتباط دو کامپیوتر که ترجیحا سیستم عامل ویندوز XP را دارند خواهم پرداخت.

در این ارتباط ما از Incoming Dial-Up Connection استفاده می کنیم. یقینا این تنها روش برای ارتباط میان دو سیستم نیست. شما می توانید از کابل link موازی یا سریال، USB، یا حتی تکنولوژی بی سیم مادون قرمز موسوم به Infrared و یا Bluetooth برای ارتباط، استفاده کنید. که در پست های آتی به آن ها پرداخته خواهد شد. :D

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که خواسته باشید از بیرون از منزل مثلا در اداره به کامپیوتر شخصی خود دسترسی داشته باشید یا حتی برعکس؟ یا مثلا سایتی را طراحی کرده اید و اکنون می خواهید در یک زمان معین بدون انتقال آن به اینترنت، سرعت بارگذاری صفحات آن را به صاحب کار نشان دهید؟ یا از اینترنت دایمی اداره تان استفاده کنید؟ ( که خیلی ها رو دیدم همین کار رو انجام می دن و کلی ذوق می کنند از جمله خودم :grin:  ). یا به طور کلی تر از منابع متصل به سیستم مانند چاپگر یا اسکنر استفاده کنید؟

قبل از این که شروع کنیم توجه کنید که ویندوز XP در یک زمان از یک اتصال تلفنی و نه بیشتر استفاده می کند. اگر تعداد بیشتری سیستم را می خواهید از این طریق به هم وصل کنید باید سراغ Windows 2000 Server و یاWindows.Net Server 2003 را بگیرید. زیرا این ویندوزها هیچ محدودیتی ندارند و حتی به مراتب کار با آن ها جالب تر است.

بهتر است که بدانید در این وضعیت سرعت انتقال داده ها ما بین 28.8 تا Kbps 33.6 خواهد بود حتی اگر دو کامپیوتر از مودم های 56 Kbps استفاده کنند، چرا که برای سرعت بالاتر باید بین شرکت مخابرات و کامپیوتر سرور خط تلفن دیجیتال E1 و یا در خارج T1 کشیده شده باشد.

البته این عمل ضعف بسیار بالایی دارد و آن هم مسائل امنیتی است که از طریق ترفندهای مختلف قابل حل است. هنگامی که یک Dialup Server را تنظیم می کنید، بصورت پیش گزیده، توانایی استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده تمام شبکه نیز داده می شود، و این موضوع هر چند جالب و مفید است اما می تواند بسیار خطرناک نیز باشد. البته تنها کاربرانی می توانند به یک کامپیوتر Dialup Server متصل شوند که برایشان سطح دسترسی تعریف شده باشد. اما چنان چه اسم و رمز کاربری تصادفا یا عمدا در اختیار یک فرد مشکل دار و با نیت سوء قرار گیرد، قطعا همه شبکه در خطر خواهد بود.  :-o

ضمنا سیستم فایل NTFS و تنظیم صحیح حق دسترسی ها می تواند مفید باشد، اما کافی نیست. علاوه بر این که اگر از دیوار آتش استفاده می کنید، کاربرد Dialup Server باعث رد شدن آن خواهد شد و هکرها به راحتی می توانند آن را دور بزنند و به شبکه نفوذ و اعمال خویش را تحقق بخشند. بنابراین در استفاده از آن دقت کنید و در شبکه های وسیع حتی الامکان از انجام آن خودداری کنید.

اما تنظیم سرور و استفاده از باز شماره گیری (Callback): به عنوان یک اصل بدیهی ابتدا از تنظیمات مودمتان و درستی کارکرد آن مطمئن شوید. سپس مراحل زیر را به دقت طی کنید:

1) با یک حساب دارای سطح دسترسی مدیر ( Administrator) وارد ویندوز شوید.
2) به قسمت Network Connections بروید ( به کنترل پانل و از آنجا Network Connections را انتخاب کنید).
3) بر روی Create a new connection که در پانل سمت چپ واقع شده است، کلیک کنید. پنجره اولی که باز می شود برای خوش آمد گویی و معرفی است، کلید Next را بفشارید.
4) در پنجره بعدی که مطابق شکل زیر است گزینه ی آخر یعنی Set up an advanced connection را انتخاب کنید و Next را بفشارید.5) در پنجره بعد گزینه ی اول را انتخاب و مجددا کلیک Next را بفشارید.6) در پنجره بعد مودمی را که می خواهید به درخواست های اتصال پا سخگو باشد، انتخاب کنید. دقت کنید که بر اساس تاکید خود مایکروسافت هم تنها یک اتصال همزمان ممکن است. از طریق کلید Properties هم می توانید ویژگی های مودم انتخاب شده را تغییر دهید . پیشنهاد می شود آن ها را در همان حالت دیفالت یا پیش فرض نگه دارید و با فشردن کلید Next به مرحله ی بعدی بروید.7) در پنجره بعدی باید معلوم کنید که آیا می خواهید V_P  N -Virtual Private Network را پشتیبانی کنید؟ بهتر است همان حالت دیفالت که No می باشد را انتخاب و به پنجره بعدی بروید.

8 ) در این پنجره فهرست کاربران ویندوز نمایش داده می شود. می توانید از طریق فشردن کلید Add یک حساب کاربری در ان سیستم برای خود ایجاد کنید . پس از پر کردن فیلدهای کادر New User کلید Ok را بفشارید، هم اکنون حساب کاربرای شما ایجاد شده و در لیست قرار گرفته است به کمک کلید Properties می توانید رمزعبور کاربر را تغییر دهید . اما تب Callback که در این پنجره قرار گرفته برای چیست؟ همان گونه که از اسم آن پیداست اگر شما بازشماره گیری را فعال کنید، پس از اتصال شماره گیرنده به کامپیوتر و بررسی درستی اجازه ورود، ارتباط قطع می شود و Dialup Server با شماره هایی که از شماره گیرنده دریافت کرده است و یا شما تعیین کرده اید، تماس خواهد گرفت.در این تب سه گزینه رادیویی وجود دارد اولی Do not allow callback که این امکان را غیر فعال می کند و بصورت دیفالت انتخاب شده است. دومی Allow the caller to set the callback number که اگر آن را انتخاب کنید پس از ارتباط پنجره ای ظاهر خواهد شد که تقاضای شماره تلفن می کند. این در مواقعی مفید است که بخواهید هزینه تماس بر عهده Dialup Server باشد.

گزینه سوم یعنی Allow use the following callback number نیز به شما این امکان را می دهد که از قبل شماره را مشخص کنید که از نظر امنیتی اهمیت دارد. در این حالت فقط از یکجا و با یک شماره تلفن می توان تماس گرفت و نه از جای دیگر.

9) در پنجره بعدی گزینه های مربوط به شبکه نشان داده می شود. برای غیر فعال کردن امکان دسترسی به شبکه محلی، بر روی گزینه ی Internet Protocol - TCP/IP دو بار کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود، گزینه Allow Callers to access my local area network را غیر فعال کنید. اگر از برنامه هایی استفاده می کنید که نیاز به دانستن شماره IP کامپیوتر مقابل دارند، مانند بازی های تحت شبکه و یا برنامه VNC می توانید در قسمت TCP/IP شماره IP مشخصی را برای کامپیوتر متصل شده تعیین کنید. در غیر اینصورت شماره به وسیله DHCP برنامه به صورت خودکار داده می شود.10) در این مرحله کار به اتمام می رسد و با فشار کلید Finish می توانید حاصل کار خود را که ایجاد یه Incoming ساده است در قسمت Network Connections ببینید.

حال شما به سراغ سیستم دیگر بروید و همان گونه که یک کانکشن دیال آپ برای اتصال به اینترت و آی اس پی تان در قبل می ساخته اید، ایجاد کنید. اینبار به جای کلمه عبور و اسم رمز مقادیر قبلی را که در بند 8 ذکر شد وارد کنید و بجای تلفن، شماره تلفن Dialup Server را.

توجه! توجه! اگر پس از اتمام مراحل کار, مودم شما به تماس ها پاسخ نمی دهد به قسمت Properties مودمتان واز آنجا به تب Advanced بروید و در کادر Extra Initialization commands عبارت ats0=x را وارد کنید که در آن x بیانگر تعداد زنگ هایی است که پس از آن مودم به تلفن پاسخ می دهد . برای مثال ats0=1 پس از یک زنگ به تلفن پاسخ می دهد .
سوالی بود مطرح کنید  :D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Farhad3614 تشکر کرده اند:
a&p1363

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1065

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 اسفند 1384 14:04

محل سکونت

زیر آسمون خدا

آرشيو سپاس: 439 مرتبه در 147 پست

توسط آرمان » دوشنبه 8 آبان 1385 12:24

Farhad3614, بسيار روش مفيدي است. من سال هاست که از اين روش براي اتصال به کامپيوتر
دوستانم استفاده مي کنم. :)

Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » دوشنبه 8 آبان 1385 12:33

آرمان بله آرمان جان روش مفيدي است  :D

به تاپيک زير هم مراجعه کنيد فکر کنم براي شما کاربرد داشته باشه ( البته شما خودتان اين روش را تجربه داريد) محض اطلاع از اين پست عرض ميکنم  :)

لينک تاپيک ..
http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?p=51569#51569
آخرين ويرايش توسط Farhad3614 در يکشنبه 21 آبان 1385 23:14, ويرايش شده 1 در کل.

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

362

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 14:22

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 10 پست

توسط Reza-2006 » دوشنبه 8 آبان 1385 13:37

ممنون دوست خوبم Farhad3614

در مورد تکنولوژی  HyperTerminal  هم مطلبی دارید ؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15479

تشکر کرده: 10208 مرتبه
تشکر شده: 3962 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 8 آبان 1385 13:42

Reza-2006 جان
دو مقاله در اين زمينه در انجمن وجود داره  :D
http://centralclubs.com/viewtopic.php?t=3374
http://centralclubs.com/viewtopic.php?t=2719
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 11:02

محل سکونت

همه جاي ايران زمين

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط KingArash » دوشنبه 8 آبان 1385 16:22

خوب دوست من سيستم اکثر ادارات از LAN استفاده مي کنند ( 100Mbps). اونوقت شما چطوري مي خواهيد با
استفاده از مودم کامپيوتر منزل ( 56 K و يا حداکثر 128 k) از اينترنت سازمان در منزل استفاده کنيد؟ اتصال دو کامپيوتر
با مودم مشابه براحتي از طريق Hyper Terminal  امکان پذير هستش ولي در مورد نحوه استفاده از اينترنت اداره در
منزل اگه راهي است به ما هم بگيد تا شکرگزار و دعاگوتون باشيم :?
زنده باد ايران و ايراني تا ابد

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

286

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 آبان 1385 22:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 12 پست

توسط taktaz » يکشنبه 21 آبان 1385 23:04

مهدي سلام,

عزيزم يه مطلبي رو گفتي ولي ناقص گذاشتي که دوستمون hajarash هم يه اشاره اي کرد ولي بي پاسخ گذاشتي . اگه ممکنه در مورد نحوه و تنضيماتي که بايد انجام داد براي استفاده از اينترنت اداره در منزل خواهشن بگو و مثل رمز پيش خودت نگه ندار.ممنون هستم و منتظر.

Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » يکشنبه 21 آبان 1385 23:28

taktaz جان از طريق Remote Desktop  ميشود اين کار  را انجام داد..

ابزار RDC يكي از امكانات جديد آشنا و بسيار جالب ويندوز XP براي Remote كردن يك كامپيوتر از طريق اينترنت خط تلفن و يا از طريق شبكه محلي است. فرض بكنيد شما مي خواهيد از طريق منزل رايانه خود در دفتر كارتان را كنترل كنيد و يا حتي از طريق آن به اينترنت وصل شويد. براي اين كار ابتدا بايد رايانه دفتر كارتان را براي قبول ارتباط Remote آماده كنيد. براي گزينه Mycomputer كليك راست انجام دهيد. گزينه Properties را انتخاب كنيد و سپس به پنجره Remote برويد. در قسمت Remote Desktop گزينه مربوطه را فعال كنيدوحتما كساني را كه اجازه كنترل دستگاه از راه دور خواهند داشت را انتخاب كنيد. دقت كنيد كساني كه موفق به كنترل دستگاه مي شوند قدرت هر گونه خرابكاري در رايانه شما را به دست مي آورند پس حتماً اين كار رابا دقت انجام دهيد. بقيه كار بسيار ساده است كافي است از طريق منوي Communication گزينه Remote را انتخاب كنيد و سپس IP يا نام دستگاه را در قسمت Computer وارد كنيد. با دادن كلمه عبور مي توانيد كنترل كامل دستگاه خود را به دست آوريد. دقت كنيد ابتدا بايد از طريق خط تلفن و يا ارتباط بي سيم يا به هر نحوي كه بتوانيد رايانه مقابل را Ping كنيد مي توانيد كنترل دستگاه مقابل را به دست آوريد.. توضيح کامل در صفحه زير که آقاي اخوان عزيز زحمتشو کشيده اند ...  :D

http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... highlight=

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15479

تشکر کرده: 10208 مرتبه
تشکر شده: 3962 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 آبان 1385 00:43

hajarash و taktaz
مي‌بخشيد پست شما رو نديده بودم  :o
شما مي‌تونيد با استفاده از مودم و فعال کردن خصوصيت RAS در يکي از سيستمهايي که شبکه اينترنت در اون جاري هست يک يوزر نيم و پسورد تعيين کنيد و incomigCall رو فعال کنيد، و براي اشتراک گذاشتن اينترنت و يا هر نوع شبکه جاري ديگري بين کاربران لوکال و ريموت هم نياز به بستن NAT و يا استفاده از برنامه‌اي به نام Winroute  هست که بايد در سيستمي که قرار هست براي کامپيوتر شما در منزل نقش سرور بازي کنيد نصب کنيد
بعد از اون مي‌تونيد با گرفتن شما‌ره‌ي خطي که مودم متصل به کامپيوتر سرور (کامپيوتر واقع در اداره)  به اون وصل هست همانند وصل شدن به يک ISP به شبکه وصل شده و از سرويسهاي شبکه ادارتون که مي‌تونه اينترنت باشه و يا هر نوع ريسورس ديگه ‌اي که خودتون اجازش رو داده باشيد، استفاده کنيد
اگر مشکلي بود در خدمتم  :D
آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در دوشنبه 22 آبان 1385 01:32, ويرايش شده 1 در کل.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » دوشنبه 22 آبان 1385 01:25

Mahdi1944 جان همنطور که ميدانيد از نظر عملي بودن از طريق RDC  هم ميشه اين کار را انجام داد  که البته در این بین فقط مسئله سرعت دستیابی وجود داره. :D

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15479

تشکر کرده: 10208 مرتبه
تشکر شده: 3962 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 آبان 1385 01:31

Farhad3614 جان
اگر صرف استفاده از اينترنت باشه بله، اما اين رو توجه داشته باشيد در روش RDC تمام منابع سيستمي مورد استفاده در سرور قرار دارند و همينطور دانلودها و آپلودها همگي روي سرور صورت مي‌گيرند و عملا شبکه جاري روي سيستم کلاينت اشتراک گذاشته نشده، اما در استفاده از RAS و NAT عملا يک ISP کوچک رو راه ندازي کرديد، RDC همونطور که از اسمش هم پيداشت شما کنترل سرور رو به دست مي‌گيريد و عملا هيچ اشتراک منابعي بين دو سيستم نيست (حداکثر 10 پورت براي ريموت مورد نياز هست و بجر اين منبع ديگري اشتراک گذاري نمي‌شه، و همينطور در اين سيستم هم بايد تحت RAS مورد استفاده قرار بگيره {در اين مثال البته})
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 11:02

محل سکونت

همه جاي ايران زمين

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط KingArash » دوشنبه 22 آبان 1385 08:35

سلام به همه دوستان

ممنون از راهنمايي هاتون ولي يه سوال؟  اين روشي که شما در مورد استفاده از Remote Connection ارايه کرديد
فقط براي استفاده از اين امکانات براي کاربران يه شبکه است يعني مثلا کامپيوتر هاي يک شبکه اداري که همشون داراي
IP هاي مشخص و ثابتي هستند. اولا در گزينه Location در قسمت SetUp اين روش نميشه کامپيوتر منزل رو ديد و بعدشم
يه مشکلي هست و اونم اينه که در منزل شما هر وقت به ISP ميشيد هربار شما يک IP جديد خواهيد داشت در اينصورت
در کامپيوتر ميزبان اداره چه IP رو بايد وارد کرد؟ بعدشم ما Administrator  شبکه اداره نيستيم که بتونيم USER جديد براي
شبکه تعريف کنيم! تازه همه کامپيوترها قفلن و فقط ما چند نفر با دستکاري SAM و غيره کامپيوترامون رو باز کرديم و تازه
مي تونيم نرم افزار نصب کنيم. ممنون ميشم که اگه من اشتباه مي کنم راهنمايي کنيد :(
زنده باد ايران و ايراني تا ابد

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان