گروگانگیری در نایروبی و قتل 39 نفر (تصاویر 18+)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه 30 اردیبهشت 1390, 8:53 am
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

گروگانگیری در نایروبی و قتل 39 نفر (تصاویر 18+)

پست توسط R.A.F » یک شنبه 31 شهریور 1392, 4:15 pm

 پس از آنکه افراد مسلح به یک مرکز خرید در نایروبی، پایتخت کنیا، حمله کردند و در یک عملیات گروگان گیری ۳۹ تن را کشتند و ۱۵۰ تن دیگر را مجروح کردند، نیروهای نظامی و امنیتی موفق شدند پنج تن از گروگان ها را آزاد کنند.

به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری تیک Tik.ir، یکی از گروگان های آزاد شده می گوید: «مرد قوی هیکلی را دیدم که قطعا اهل سومالی نبود. او زمانی که ما را نجات دادند، لباس هایش را عوض کرده بود و موفق شد همراه ما از ساختمان خارج شود.»

مقامات نظامی کنیا گفته اند عملیات گسترده ای برای پاکسازی محل و نجات گروگان های باقی مانده در جریان است.
 
 تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

پیشنهاد کمک باراک اوباما به رئیس جمهور کنیا

پست توسط interceptor » دو شنبه 1 مهر 1392, 8:31 am

به نثل از DW :

تروریست‌های مهاجم به مرکز خرید نایروبی تا کنون ۶۸ نفر را کشته و ۱۷۵ نفر را زخمی کرده‌اند. ۱۰ تا ۱۵ نفر هنوز در اسارت آنها قرار دارند. باراک اوباما در یک گفت‌و‌گوی تلفنی به رئیس‌جمهوری کنیا پیشنهاد کمک کرده است.

تصویر

جوزف اوله لنکو، وزیر کشور کنیا، روز یک‌شنبه (۳۱ شهریور/۲۲ سپتامبر) اعلام کرد که مهاجمان ۲۴ ساعت پس از این حمله که در جریان آن دست‌کم ۶۸ تن کشته شدند، هنوز ۱۰ تا ۱۵ تن را در اسارت خود دارند.
اوهورو کنیاتا، رئیس‌جمهوری کنیا، بعدازظهر یکشنبه اعلام کرد که تروریست‌ها بخشی از این مرکز خرید را هنوز در تصرف خود دارند، اما بخت سرکوب تروریست‌ها بسیار است.
واکنش کشورهای جهان
به گزارش خبرگزاری رویترز باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در این گفت‌و‌گوی تلفنی به اوهورو کنیاتا، رئیس جمهوری کنیا قول کمک برای سرکوب تروریست‌ها را داده است.
پیش از این گفت‌و‌گوی تلفنی سازمان بین‌المللی پلیس جنایی، اینترپل، نیز قول کمک به کنیا را داده بود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نیز در پیام تسلیتی خواستار دستگیری و مجازات عاملان این حمله شده است.
اتحادیه اروپا اعلام کرده است که به کنیا کمک خواهد کرد و بریتانیا نیز که در گذشته قدرت سیاسی را در کنیا به دست داشته قول کمک به رهبری این کشور را داده است.
تروریست‌ها هنوز سرکوب نشده‌اند
روز شنبه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) شبه‌نظامیان اسلام‌گرای الشباب به مرکز بزرگ خریدی در نایروبی، پایتخت کنیا، حمله کردند و بسیاری را به اسارت گرفتند. ۱۷۵ تن تا کنون در پی این حمله تروریستی زخمی شده‌اند.
این شدیدترین حمله به این کشور شرق آفریقا طی ۱۵ سال گذشته بوده است. بالگردها در پی تاریک شدن هوا بر سر این مرکز خرید به پرواز درآمده‌اند.

تصویر

شاهدان عینی گفته‌اند در روز ‌شنبه (۳۰ شهریور/۲۱ سپتامبر) در این مرکز خرید مسابقه آشپزی برقرار بوده و بسیاری برای دیدن این مسابقه به این مرکز آمده بودند که ناگهان تروریست‌ها با مسلسل و کمربندهای انتحاری به درون ساختمان راه یافته و مردم را به گلوله بستند و به گروگان گرفتند.
بسیاری از کشتگان این حادثه کودکان بوده‌اند. یکی از شاهدان عینی به خبرنگار خبرگزاری‌ آلمان گفته است که تروریست‌ها متونی را به زبان عربی به مردم نشان داده و از آنها می‌خواستند این نوشته‌ها را بخوانند. گفته شده است که جزای نخواندن این متن‌های به زبان عربی مرگ بوده است.
در میان کشتگان این حادثه بسیاری از شهروندان خارجی نیز بوده‌اند. اجساد دو شهروند کانادا، دو فرانسوی، یک چینی و یک شهروند غنایی تا کنون شناسایی شده اند.
شبه‌نظامیان افراط‌گرای الشباب مسئول این حمله
شبه‌نظامیان افراط‌گرای الشباب سومالی، که موضعی نزدیک به شبکه تروریستی القاعده دارند، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته‌اند. الشباب روز شنبه رسما اعلام کرد که با شبکه تروریستی القاعده در ارتباط است.
شبه‌نظامیان الشبات هفت سال است جنگی خونین علیه دولت سومالی را آغاز کرده‌اند. دولت کنیا دوسال پیش نیروهای نظامی خود را برای مقابله با اسلام‌گرایان الشباب به سومالی اعزام کرد.
از آن زمان تا کنون شبه‌نظامیان سومالیایی الشباب هرچند یک بار به هتل‌ها و کلوب‌های شبانه در کنیا حمله می‌کنند.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”