در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

4 سند منتشرنشده از پدافند هوایی

توسط Qaher1406 » دوشنبه 1 مهر 1392 23:19

پدافند هوایی کشور نقش بسزایی در حراست از آسمان کشور دارد که با هوشیاری و تیزبینی اجازه ورود هیچ پرنده متجاوزی را نمی‌دهد و این امر نیز بارها در مقابله با جنگنده‌های متخاصم ثابت شده است.

به منظور فرارسیدن ایام دفاع مقدس و سی‌وسومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و با توجه به نقش بی‌بدیل پدافند هوایی کشور در مقابله با جنگنده‌های متخاصم بعثی و ساقط کردن آنها، خبرگزاري فارس ، اقدام به انتشار چهار برگ سند منتشر نشده از اسناد پدافند هوایی کشور در دوران دفاع مقدس کرده است.

در این اسناد موضوعاتی چون رهگیری و فراری دادن و حتی ساقط کردن جنگنده عراقی و همچنین تدبیر فرماندهان این سازمان در استقرار سامانه‌های موشکی اعلام شده است.

***

فراری دادن هواپیماهای دشمن با هدایت مناسب شکاری خودی توسط رادار سوباشی  از معاون عملیاتی فرماندهی پدافند هوایی (دفتر ویژه)

به فرماندهی گروه پدافند هوایی همدان (عملیات دفتر ویژه)

درباره - پرواز هواپیمای رخش

گزارش پرواز گشت‌زنی رخش ساعت 1015 مورخه 12/6/62 طی شماره 19-01-1600-12/6/62 از پایگاه سوم به شرح زیر به عملیات نهاجا ارسال گردیده است.

1- در ساعت 1100 چهار فروند هواپیمای میگ دشمن صهیونیستی قصد حمله به شهر مقاوم مریوان را می‌نمایند که با هوشیاری و هدایت به سمت آنان هواپیماهای دشمن مبادرت به فرار می‌نمایند.

2- در ساعت 1230 پس از سوخت‌گیری دو فروند میگ 23 قصد حمله به هواپیمای شکاری خودی را داشته که شکاری مزبور توسط کنترلر شکاری جهت انهدام هواپیماهای دشمن هدایت و تعقیب آنان تا 5 الی 10 مایلی داخل خاک دشمن ادامه می‌یابد و با تغییر سمت 150 درجه توسط کنترلر شکاری حمله فوق قطع می‌گردد.

3- با توجه به موارد 1 و 2 خواهشمند است دستور فرمایید مراتب دقیقا بررسی و گزارش کامل رویداد به انضمام کروکی‌های مزبور (هواپیماهای دشمن و خودی) را در دو نسخه ارسال تا اقدام لازم به عمل آید.

معاون عملیاتی فرماندهی پدافند هوایی سرهنگ نوروزی

****

  نمونه‌ای از  تدابیر پدافندی ستاد منطقه غرب


  از ستاد ویژه عملیات هوایی منطقه غرب

به معاونت عملیاتی فرماندهی نهاجا (مدیریت عملیات)

بازگشت به شماره 171- 26- 1101 و هـ 2 -12/5/62

1- به منظور بهره‌گیری از حداکثر امکانات و تأمین هر چه بیشتر حفاظت هوایی مناطق عملیاتی نیروهای سطحی به هنگام درگیری با دشمن و با توجه به مقدورات فعلی نهاجا علاوه بر مفاد مندرج در شماره بازگشتی پیشنهاداتی به شرح زیر به عرض می‌رسد:

الف- در صورت عدم امکان استقرار سایت هاگ حداقل یک آتشبار موشکی راپیر در مناسب‌ترین ارتفاع مجاور منطقه عملیات مستقر گردد.

ب- با توجه به تجارب دو ساله اخیر و پایین بودن احتمال تک هوایی دشمن به پایگاه‌های هوایی خودی خصوصا یگان‌های عمقی و افزایش فشار حملات هوایی آنان بر روی نیروهای سطحی مستقر در جبهه‌ها ضمن بررسی مجدد، در صورت امکان مقداری از جنگ‌افزارها و امکانات پدافندی موجود در پایگاه‌های پروازی برداشت و جهت تقویت پدافند زمین به هوای خودی در جبهه‌ها تخصیص یابد.

پ- موضوع استفاده از دیده‌بان و ردیابی بصری هواپیماهای دشمن در محدوده مناطق عملیاتی و اعلام موقعیت دقیقه به دقیقه مسیر پروازهای نفوذی ارتفاع پست آنان به هواپیماهای خودی به وسیله رادیو به طور جدی وارد بررسی و اقدام قرار گیرد.

رئیس ستاد ویژه عملیات منطقه هوایی منطقه غرب سرهنگ 2 دانش‌پور

****

  ساقط شدن یک فروند هواپیمای دشمن توسط سایت هاگ مقداد ، تحت کنترل رادار سوباشی

تلفنگرام صادره از سایت مقداد


فارس نیوز
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
samsun, ASHKAN95, hermes_PERSIAN, ferferi, Mahdi1944, kayvan6079, A3eman, Amiiiin, ARafiee, ogfhk, mohammad area51, shafagh 2, Java, nima-rad, mz15, mohammad tomcat, apadana11, ne13

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان