در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

کدام را قبول دارید؟

1.گاج
4
21%
2.گزینه دو
4
21%
3.قلم چی
10
53%
4.سایر
1
5%

کل آرا : 19
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

سئوال:گزینه دو؟گاج؟یا قلم چی؟+نظرسنجی

توسط A3eman » پنج شنبه 11 مهر 1392 12:06

سلام به همه ی دوستان ....
شاید سوالم  رو خیلی از سال سومی ها و شاید بعضی از سال دومی ها هم داشته باشن

از بین آزمون های آزمایشی مختلفی که می گیرن مثل گاج، قلم چی، گزینه 2 و ....:

الف) کدوم کیفیت سوال بالاتری داره؟ (منظورم از کیفیت یعنی سوال هاش سخت تر هست، و البته این سختیش معقولانه باشه، مثلا برای سال سوم سوالی ندن که راه حلش فقط با انتگراله)

ب) کدوم از نظر سختی سوال به کنکور نزدیک تره؟

ج) مشاوره های کدوم بهتره؟ (یه توضیحی هم در مورد مشاوره بعد آزمون میدین؟ یعنی مشاوره به صورت گروهیه یا ورقه میدن ما باید همراه پاسخ برگ بدیم و امتحان بعدی پاسخش رو بگیریم یا اینکه به صورت خصوصیه؟)

در کل هر کدوم از آزمون های آزمایشی در صورت خوب بودن برای کدوم قشر دانش آموز میتونن (عالی، قوی، متوسط، ضعیف) مفید باشند و بازخورد بهتری در کنکور داشته باشن؟

خیلی ممنون میشم ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Erratic, mm1990, mz15, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

Re: سئوال:گزینه دو؟گاج؟یا قلم چی؟+نظرسنجی

توسط Erratic » پنج شنبه 11 مهر 1392 12:25

A3eman نوشته است:سلام به همه ی دوستان ....
شاید سوالم  رو خیلی از سال سومی ها و شاید بعضی از سال دومی ها هم داشته باشن

از بین آزمون های آزمایشی مختلفی که می گیرن مثل گاج، قلم چی، گزینه 2 و ....:

الف) کدوم کیفیت سوال بالاتری داره؟ (منظورم از کیفیت یعنی سوال هاش سخت تر هست، و البته این سختیش معقولانه باشه، مثلا برای سال سوم سوالی ندن که راه حلش فقط با انتگراله)

ب) کدوم از نظر سختی سوال به کنکور نزدیک تره؟

ج) مشاوره های کدوم بهتره؟ (یه توضیحی هم در مورد مشاوره بعد آزمون میدین؟ یعنی مشاوره به صورت گروهیه یا ورقه میدن ما باید همراه پاسخ برگ بدیم و امتحان بعدی پاسخش رو بگیریم یا اینکه به صورت خصوصیه؟)

در کل هر کدوم از آزمون های آزمایشی در صورت خوب بودن برای کدوم قشر دانش آموز میتونن (عالی، قوی، متوسط، ضعیف) مفید باشند و بازخورد بهتری در کنکور داشته باشن؟

خیلی ممنون میشم ....

از من میشنوی... هیچکدوم !
یه معلم داشتیم یه روز یکی از بچه ها همین سوالو پرسید ازش و اون هم دقیقا گفت هیچکدوم.

اونا انقدر ادمو سردرگم میکنن انقدر روی فرعیات تمرکز میکنن که دانش اموز از کنکور یک غول سه شاخ پیش خودش میسازه.
هیچکدوم از بچه های کلاس ما تو این ازمونا شرکت نکردن کتاباشونو هم نخریدن و همه با رتبه های خوب قبول شدن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Reza6662 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MISSILE, Present, ARafiee

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » پنج شنبه 11 مهر 1392 13:03

erratic،مطمئنی؟
آخه خیلی از افراد با شرکت توی این کلاس ها تونستن رتبه های خیلی خوبی بیارن(طبق تبلیغات) دوستان اگه در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم آخه اگه قبول نشم مستقیم باید برم سربازی...البته تعریف از خود نباشه ولی بچه درس خون با استعدادی هستم

Erratic, Present

Major II

Major II

no avatar
163

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 آبان 1390 00:42

آرشيو سپاس: 1011 مرتبه در 143 پست

توسط mjy » پنج شنبه 11 مهر 1392 13:44

جناب اسمان من رتبه ي٥٩٧ منطقه٢كنكورانساني سال٨٨رواوردم...هم ازموناي قلم چيوشركت كردم هم سازمان سنجش... كلاس رياضي قلم چي هم رفتم.... .ازنظرمن اين كلاسابدنيس ودرمجموع مفيده( اماعامل تعيين كننده ي موفقيت نيست... ) :x عامل تعيين كننده خودشماهستي...اين كه كودوم ازمون شركت كني شايد٥درصدتوموفقيت تاثيرداشته باشه... دوست من سنترالواينترنتوبذاركناربرودرس بخون... توكلت به خدا، انشالاموفق ميشي :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mjy تشکر کرده اند:
A3eman, Present

Major II

Major II

نماد کاربر
177

تشکر کرده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 تیر 1389 16:26

آرشيو سپاس: 581 مرتبه در 138 پست

توسط KAL-KOI-BABAK » پنج شنبه 11 مهر 1392 14:57

سلام به دوست خوبم آسمان :razz:
قبل از هر چیز یه خواهشی که ازت دارم اینه که عکس هایی رو که از هواپیما ها میذاری بزرگ بذار.همشون کوچیکن آدم رو به هم میریزه...
خوب بریم سر اصل مطلب.من خودم کلاس سوم گاج بودم.تابستان پیش دانشگاهی گام اول گزینه دو و پیش دانشگاهی رو هم کانون بودم.همون طور که دوستان هم گفتند آزمون یا کلاس یا هر چیزی به جز خودت اونقدر که فکر میکنی تاثیر ندارن.دوستی داشتم که برای تمام درسهاش کلاس خصوصی گرفته بود ولی آخرش رفت دانشگاه آزاد.من هم که تقریبا برای یک درس کلاس گرفته بودم رتبم به نسبت خوب شد.ببین مهم نیست که تو روزی چند ساعت درس میخونی.مهم اینه که چند ساعت میتونی درس بخونی.مهم اینه که هر چقدر میتونی تلاش کنی.مهم اینه که به تلاشت ایمان داشته باشی و اصلا ناامید نشی.من هر وقت که به اون دوران فکر میکنم چیزی جز کمک خدا رو توش نمیبینم.منی که دوران دبیرستان جزء بچه درس خون ها نبودم منی که از خیلی های دیگه کمتر درس میخوندم منی که یکی از رتبه برتر های کنکور اومده بود تو کلاسمون و ساعت مطالعه ها رو میپرسید و من بهش گفتم کمتر از 30 ساعت میخونم و اون گفت فایده نداره.با این اوضاع به نسبت درس خوندنم رتبه خوبی شدم.چرا؟به خاطر اینه همیشه امید داشتم.البته چیزهای امید دهنده هم اطرافم زیاد بودند.یکی از اونها هم شرکت در آزمون ها بود.البته تمام بچه های مدرسه ما عضو کانون بودند و مدیرمون هم پشتیبانمون بود.راستی یه چیز خوب که کانون قلم چی داره پشتیبانه.یه کسی که بهت مشاوره میده.البته زیاد روش حساب باز نکن برای مثال مدیر ما هر هفته زنگ میزد و فقط مبپرسید چند ساعت درس میخونی.همین!!!...چیزهای دیگه که از قلم چی برام مفید بود دفتر برنامه ریزی و توصیه های امید دهنده داخل اون بود.در ضمن تمام چیزی رو که میگن هم تو نباید اجرا کنی.باید با توجه به خودت بومی سازی کنی.برای مثال قلم چی میگفت سوالاتی رو که تو آزموناشتباه میزنید یا نمیزنید تو یه دفتر به نام دفتر ارزیابی بنویسید.من یه بار میخواستم بنویسم دیدم خیلی وقت گیره و حوصله ام سر رفت ولش کردم.به جاش تو دفتر چه آزمون کنار سوالاتی که خراب کرده بودم دلیل خراب کردنم رو مینوشتم و سعی میکردم تو امتحان بعدی تکرار نشه.امتحان کن چند تا دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه.
همین طور که خودت هم گفتی بچه با استعدادی هستی و قطعا میتونی رتبه خوبی کسب کنی.فقط همون طور که گفتم به خودت و خدای خودت ایمان داشته باش و سعی کن راه خودت رو پیدا کنی.فرض کن که کنکور یه استخره تو نبادی فقط به آبش دست بزنی ببینی خنکه یا گرمه.نباید کنارش بشینی و پاتو بذاری تو آب.باید بری تو آب و شنا کنی.به هر صورت که میتونی...
زمانی که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KAL-KOI-BABAK تشکر کرده اند:
A3eman, Present, ARafiee

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » پنج شنبه 11 مهر 1392 15:21

با سلام؛ من سال 87و88 در آزمونهای قلم چی شرکت کردم؛ سوالاش خیلی خوب طراحی میشن ولی مشکلی که هست اینه که سوالای کنکور استاندارد نیستن و خوب طراحی نمیشن!!! در کل برنامه ریزی قلم چی خوبه و اگر طبق آن درس خوانده بشه استرس اینکه درسا تا قبل از کنکور تموم نشن ازبین میره.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, A3eman, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » پنج شنبه 11 مهر 1392 15:39

طبق گفته دوستان این تلاش ماست كه ،ما رو به هدف مي رسونه و موسسات هم فقط جهت میدن به کارمون که فکر نکنم از این نظر هم با هم تفاوت زیادی داشته باشن خوب با تموم این صحبت ها اگه من بخوام از امروز شروع کنم دقیقا باید از کجا؟چه جوری؟شروع کنم خیلی گیچ شدم

Major I

Major I

no avatar
733

تاريخ عضويت

توسط mm1990 » پنج شنبه 11 مهر 1392 15:52

شما سال چندم هستی و رشته شما چی هست؟

A3eman

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » پنج شنبه 11 مهر 1392 23:45

سوم تجربی

mm1990

Major I

Major I

no avatar
733

تاريخ عضويت

توسط mm1990 » جمعه 12 مهر 1392 07:29

اولویت اول شما در این سال باید تمرکز بر امتحانات نهایی باشد که خیلی مهم است؛ در کنار این کار استفاده از کتابهای تست زنی و تحلیل جواب تستها مثل کتاب آبی برای دروس فیزیک ریاضی و عربی مفید است. و اما راجع به آزمونهای آزمایشی به نظر من رفتن بهتر از نرفتن است حالا اینکه کدام را انتخاب کنی نیاز به پرس و جوی بیشتر دارد. انشاءالله که موفق باشی.

A3eman, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » جمعه 12 مهر 1392 14:50

داخل تبلیغات به شما حرف های خوب میزنن این کاملا طبیعیه.
به نظر من اگر کتاب و جزوتون رو بخونید 90 درصد کار تمام شده.
تونستید ارشیو سوالات و ازمون های گذشته رو پیدا کنید و اونارو بدقت مطالعه کنید
برای رفع استرس یکم روی خودتون کار کنید هم کافیه. استرس موقع امتحانات و ازمون های سراسری تا حدودی سرعت و دقت شمارو کاهش میده. از من میشنوی راجع به نتیجه امتحان ها و ازمون ها (کاملا بیخیال باش)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
A3eman

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » جمعه 12 مهر 1392 15:25

چند وقت پیش شبکه آموزش یه برنامه گذاشته بود در رابطه با کلاس ها و  آزمون های قلم چی داشت با یه رتبه 2 رقمی مصاحبه میکرد که علت موفقیت شما در کنکور 92 چی بود؟که پسره جواب داد که خط به خط کتاب های درسی رو فول خونده بود و با شرکت توی کلاس ها و آزمون های کانون فقط خودش رو با شکل های مختلف سئوال آشنا کرده بود و گفت که خوندن کتاب های درسی توی موفقیتش خیلی تاثیر داشته
و این هم همون چیزی که شما روش تاکید دارید....خودم هم بزودی با یه برنامه ریزی خوب میخوام شروع کنم به خوندن درس ها و جهت آشنایی با شکل های مختلف سئوال  میرم یکی از این کلاس ها رو ثبت نام کنم حالا که میبینم با هم فرق خاصی ندارن میرم همونی که از همش ارزونتره از راهنمایی تون ممنونم

بعدي