طراحی صفحات وب سایت با انتخاب مطالب مناسب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج شنبه 11 مهر 1392, 4:53 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

طراحی صفحات وب سایت با انتخاب مطالب مناسب

پست توسط saypol » پنج شنبه 11 مهر 1392, 4:56 pm

امروزه اینترنت به ابزاری مهم و یکی از بخش های اصلی در زندگی ما تبدیل شده است. مسلما با استفاده از این ابزار مفید و همگانی میتوانیم به کسب و کار خود رونق دهیم و اولین قدم برای این منظور راه اندازی یک وب سایت است.
اما با این که وب سایت های فراوانی در اینترنت وجود دارند اما تعداد کمی از آنها در عمل موفق هستند. اما علت موفقیت و یا عدم موفقیت یک وب سایت چیست؟ به غیر از ظاهر وب سایت مهمترین فاکتور در طراحی وب سایت انتخاب محتوای مناسب برای صفحات وب سایت است. زیبایی ظاهری یک وب سایت ممکن است نهایتا چند ثانیه کاربر را مجذوب خود کند حال آنکه مطالب مفید است که کاربر را در وب سایت شما میخکوب میکند!
در واقع بهبود وضعیت یک وب سایت نیاز به معجزه ندارد و فقط کافی است شما اصولی را در طراحی وب سایت خود رعایت کنید.
یکی از مهمترین مسائل در طراحی وب سایت سرعت نمایش بالا برای صفحات است. قطعا اگر بازدیدکنندگان سایت شما بیش از حد برای نمایش صفحات سایت شما معطل شوند ، از سایت شما خارج میشوند. پس همیشه صفحات وب سایت خود را سبک طراحی کنید. سعی کنید برای این منظور از تصاویر و فایل های مدیا مانند فلش ، ویدئو و یا موسیقی کمتر استفاده کنید.
در نمایش اطلاعات در صفحات وب سایت اعتدال را رعایت کنید. اگر مطالب را خیلی طولانی انتخاب کنید قطعا کاربران زیادی را از دست خواهید داد چون کاربران اینترنت اصولا آدم های کم حوصله ای هستند.
منوها در تمامی وب سایت ها نقش مهمی دارند. سعی کنید منوهای سایت را واضح و قابل درک برای کاربران تازه کار طراحی کنید. این مسئله که شما همیشه به کاربران تازه کار و ناآشنا با اینترنت توجه بیشتری داشته باشید بسیار مهم است چون اکثر کاربران را این دسته تشکیل میدهند.
رنگ بندی کلی سایت را با توجه به زمینه فعالیت و همچنین رنگ سازمانی خود انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ های متفاوت برای نمایش متن ها استفاده کنید تا مطالب به راحتی در سایت شما دیده شوند و چشم را خسته نکنند.
اطلاعات سایت را بروز نگاه دارید. در صورت نیاز بهتر است مطالب را هر چند وقت یکبار بازبینی کنید. همچنین بخشی را در سایت برای اخبار و تازه در نظر بگیرید تا کاربران با هر بار مراجعه به سایت تغییری را در سایت شما مشاهده کنند. این مسئله برای بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل نیز اهمیت فراوانی دارد. همیشه در پایان مطالب را از نظر نوع نگارش و املا بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند.
لینک های بی هدف و یا اشتباه در وب سایت یک امتیاز منفی بزرگ است. همیشه لینک های سایت خود را بررسی کنید و از صحت عملکرد آنها اطمینان حاصل پیدا کنید.
اطلاعات مربوط به بخش تماس را به وضوح در سایت نمایش دهید. کاربران خوصله زیادی ندارند و اگر برای تماس با شما دچار مشکل شوند ممکن است هیچگاه با شما تماس نگیرند.
منبع [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] مطلب

ارسال پست

بازگشت به “طراحي صفحات اينترنتي”