در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

153

تشکر کرده: 10 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 مرداد 1388 22:34

آرشيو سپاس: 390 مرتبه در 78 پست

اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

توسط hasan_21 » جمعه 12 مهر 1392 13:05

گزارشگر شبکه خبری آمریکایی سی‌ان‌ان با حضور در ایران به گفت‌و‌گو با رهبران و اعضای جامعه یهودیان کشورمان پرداخته و دیدگاه‌های آنها درباره زندگی در ایران را بازتاب داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛‌ گزارشگر شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا با حضور در تهران به جمع یهودیان کشورمان رفته و گزارشی درباره کیفیت و چگونگی زندگی آنها در ایران و آزادی‌ ایشان برای برگزاری مراسم دینی‌ تهیه کرده است.

وی در این گزارش که با حضور  در کنیسه،‌ مدرسه، رستوران و بیمارستان خیریه یهودیان به گفت‌وگو با شهروندان یهودی کشورمان پرداخته، می‌گوید: "یقینا چنین به نظر می‌رسد که ما در اسرائیل هستیم اما در حقیقت اینجا جمهوری اسلامی ایران است."

در ادامه این گزارش نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی که "بر روی دیوارهای دفترش تصاویر حضرت موسی و رهبر ایران را نصب کرده است" می‌گوید که یهودیان از زندگی در ایران کاملا راضی هستند.

سوال و پاسخ گزارشگر سی‌ان‌ان و سیامک پورصدق چنین ادامه می‌یابد:

"- آیا فشاری بر شما برای باقی ماندن در ایران وارد می‌شود؟

- هیچ فشاری بر ما وارد نمی‌شود.

- آیا ترجیح می‌دهید در جایی غیر از ایران زندگی کنید؟

- من ترجیح می‌دهم فقط در ایران زندگی کنم."

در ادامه گزارش چنین گفته می‌شود:

"بر اساس آمار جامعه یهودیان در حدود 10 الی 20 هزار یهودی در ایران زندگی می‌کنند.... برخی تخمین‌ می‌زنند که ایران دومین جمعیت بزرگ یهودی‌ها را در خاورمیانه پس از اسرائیل دارا است. در سالیان اخیر تعداد یهودیان به دلیل مهاجرت کاهش یافته است اما آنهایی که در ایران مانده‌اند می‌گویند که هیچ تبعیضی از جانب اکثریت بر آنها اعمال نمی‌شود."

شهناز ریحانیان یکی از کلیمیان کشورمان در این گزارش می‌گوید: "اینجا برای یهودیت احترام بسیاری قائل هستند. اینجا بسیار بهتر از جاهای دیگر است."

ظریف ستاره‌شناس، یکی دیگر از یهودیان ایران می‌گوید: "همه در اینجا، مسلمانان و یهودیان، در کنار همدیگر زندگی و کار می‌کنند."

مورصدق نیز در ادامه سخنان خود می‌گوید: "متأسفانه بسیاری از رسانه‌های غربی اخباری را درباره ایران منعکس می‌کنند که فاصله بسیار زیادی از حقیقت دارد."

وی اتهامات وارده مبنی بر اینکه ایران و حکومت آن دشمنان یهودیان هستند را رد می‌کند. "در تاریخ ایران حتی یک مورد هم از یهودی‌ستیزی سازماندهی شده مشاهده نمی‌کنید... ایران تنها با سیاست‌های صهیونیست‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی مخالفت می‌کند."

مورصدق در ادامه می‌گوید: "تفاوت بسیاری بین یک یهودی و یک صهیونیست طرفدار اسرائیل وجود دارد. به نظر من اقدامات رژیم اسرائیل مطابق با آموزه‌های تورات و تلمود نیست."

در پایان گزارش سی‌ان‌ان چنین گفته می‌شود: "قوانین ایران سفر شهروندان این کشور را به اسرائیل ممنوع کرده است. اما رهبران جامعه یهودیان ایران می‌گویند که این قانون هنوز درباره آنها اعمال نشده است. برخی به اسرائیل سفر کرده و بازگشته‌اند اما وطن آنها هنوز هم ایران است."
منبع:تابناک
همراه با اعتقادات ، در عصر ارتباطات http://www.eteghadat.com
جنبش مبارزه با صهیونیزم ، اومانیسم و فراماسونری (مصاف) http://www.masaf.ir

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hasan_21 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, mohammad area51, Present, Mahdi1944, KH.I.A.2500, Ali$amir, Mardaviz, hermes_PERSIAN, SA@M

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تشکر شده: 210 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

محل سکونت

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

توسط hermes_PERSIAN » جمعه 12 مهر 1392 19:34

در ايران همه مسلمان (شيعه و سني) كليمي، مسيحي، زرتشتي و همه ادياني كه به موجب قانون اساسي (كه به منزله قانون اصلي مملكت ماست)به رسميت شناخته شده اند با هم برادرند و تا كنون هيچ فرقي در بين مردم بين پيروان اين اديان نديده ام. برعكس مردم وقتي هموطني از اقليتهاي ديني مي بينند بيشتر احترام ميگذارند و چنين برخوردي هم متقابلا از طرف اين برادران مشاهده ميشود. كشور عزيز ما همواره براي اديان اسماني كشوري امن بوده و اين برادران نيز براي عظمت، استقلال و پويايي ايران عزيز شهداي بسياري تقديم كرده اند.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
mz15, KAL-KOI-BABAK, FREE MAN, Wieder, hasan_21, mohammad area51, SA@M, Present, Mohammad.Jafar, KH.I.A.2500, Mahdi1944, un4given.1991, anga2009

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

386

تشکر کرده: 604 مرتبه
تشکر شده: 131 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 14:15

محل سکونت

کرمان

آرشيو سپاس: 1113 مرتبه در 163 پست

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

توسط SA@M » جمعه 12 مهر 1392 20:00

مورصدق در ادامه می‌گوید: "تفاوت بسیاری بین یک یهودی و یک صهیونیست طرفدار اسرائیل وجود دارد. به نظر من اقدامات رژیم اسرائیل مطابق با آموزه‌های تورات و تلمود نیست."


اتفاقا خیلی از این کارها دقیقا مطابق با آموزه های تلمود هست:

نمونه ای از متن تلمود:
… خداوند ، از این که یهود را به چنین حالی گذاشته سخت پشیمان است و هر روز لطمه به صورت خود می زند و زار زار گریه می کند ، گاهی از چشمانش دو قطره اشک به دریا می چکد … ارواح یهود ، از ارواح دیگران افضل است ، زیرا ارواح یهود جزء خداوند است! … نطفه غیر یهودی، مثل نطفه بقیه حیوانات است… بهشت مخصوص یهود است و هیچ کس به جز آنها داخل آن نمی شوند ، ولی جهنم جایگاه مسیحیان و مسلمانان است… بر یهود لازم است که املاک دیگران را خریداری کند تا آنها صاحب ملک نباشند و همیشه سلطه اقتصادی برای یهود باشد… کشتن مسیحی از واجبات مذهبی ما است و پیمان بستن با او یهودی را ملزم به ادا نمی کند..یسوع ناصری (حضرت مسیح علیه السلام) که ادعای پیامبری کرده ونصاری (مسیحیان) گولش را خوردند، با مادرش مریم که او را از مردی به نام باندار به زنا آورده بود، در آتش جهنم می سوزند… سلام کردن بر کفار (غیریهودیان) اشکال ندارد، به شرط آنکه سراً او را مسخره کرده باشد…تعدی کردن به ناموس غیریهودی مانعی ندارد، زیرا کفار مثل حیوانات هستند و حیوانات را زناشوئی نیست… ملت برگزیده خداوند مائیم و لذا برای ما, حیوانات انسان ‌نمایی خلق کرده است, زیرا خدا می‌دانست که ما احتیاج به دو قسم حیوان داریم، یکی حیوانات بی‌شعور و غیرناطقه مانند بهائم و دیگری حیوانات ناطقه و باشعور مانند مسیحیان و مسلمانان و بودائیان ….
اندکی صبر سحر نزدیک است...
اينك آخرالزمان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SA@M تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, mz15, hasan_21

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: اینجا مسلمان و یهودی در کنار هم زندگی می‌کنند

توسط esijoon » جمعه 12 مهر 1392 23:33

کتاب تلمود که برای کلیمیان و مخصوصا یهودیان صهیونیست خیلی مقدس است متاسفانه در زمان اسارت قوم یهود در بابل توسط بخت النصر و قبل از آزادی ایشان توسط کوروش پادشاه پارس به وسیله خاخام های منحرف نوشته شده بود...همان ها که در زمان حیات حضرت موسی ایشان را بسیار رنج دادند...

البته هر چرندی که در مخیلشون خطور می کرد رو در این کتاب جا دادند...نمونش مبارزه خدا و حضرت یعقوب و شکست دادن خدا و گرفتن پیغمبری از خدا به زور توسط ایشان...و همینطور در ورژن های بعدی و آپدیت هایی که به این کتاب اضافه شده به حضرت مریم (س) و حضرت مسیح (ع) بسیار توهین شده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, Present, anga2009, hasan_21


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان