در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 مهر 1392 11:20

آرشيو سپاس: 21 مرتبه در 16 پست

بهترین فریمور برای G3

توسط hamed jooon » دوشنبه 15 مهر 1392 13:46

با سلام خدمت تمام دوستان
چندتا سوال دارم از دوستان اهل فن
1-در حال حاضر بهترین فریمویر برای G3 کدوم فریمویره که بهترین کارایی رو داره
2- در این فریمویر چه مشکلاتی دیده شده

Major

Major

نماد کاربر
210

تاريخ عضويت

سه شنبه 24 خرداد 1390 01:10

آرشيو سپاس: 207 مرتبه در 95 پست

Re: بهترین فریمور برای G3

توسط mohammadmun62 » دوشنبه 15 مهر 1392 19:37

hamed jooon,  
سلام فریمویر 2.6.2(پیشنهاد ما)
من که مشکلی ندیدم
glx-t107072.html

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammadmun62 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 25 شهریور 1387 17:18

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط amin_tado » پنج شنبه 18 مهر 1392 16:53

فریم ور های گوشی های G3 بر اساس ورژن های مختلف سخت افزاری اونها نوشته شده و در صورت فلش زدن ورژن های دیگر برای گوشی مشکلاتی بوجود میاد
مدیر سایت MGLX.IR
پشتیبان گوشی های جی ال ایکس در ایران
از سمت نمایندگی های جی ال ایکس در مشهد مقدس

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب amin_tado تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

توسط hamed jooon » پنج شنبه 18 مهر 1392 17:19

سلام
گوشی من مدل 1.4 هست
در حال حاظر همه  ابزارهاش فوق العاده کار می کنه اما برای بعضی نرم افزارها باید رووت کنم
برای 1.4 بهترین فریمور چیه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 18 مهر 1392 17:51

hamed jooon,  
فريموير فعلي گوشي شما چند هست؟
به طور کلي G3 دو نسخه با دو کرنل متفاوت داره، اگر 2.5.7 الان روي گوشي هست ميتونيد به 2.6.2 ارتقا بديد، اما بايد کرنل رو فلش نزنيد (boot.img)
اگر هم 2.6.2 هست ميتونيد نسخه‌ي روت شده رو دانلود و نصب کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

توسط hamed jooon » جمعه 19 مهر 1392 15:22

سلام مهدی جان
کرنل گوشی من 3.4.0 و نسخه اون G3_V2.6.2_20130614 هست حالا باید چکار کنم
درضمن من اون صفحه ی نحوه روت کردن شما رو خوندم خیلی سردرگم شدم
لظفا اگه میشه یکم برام توضیح بدید
از صبر و حوصله شما ممنونم

Major

Major

نماد کاربر
210

تاريخ عضويت

توسط mohammadmun62 » جمعه 19 مهر 1392 22:09

hamed jooon,  
سلام
با توجه به اینکه آقا مهدی سرشون شلوغه و مجبورن به همه پست ها سرکشی کنن وظیفه دونستم ادای دین کنم.البته اگر مشکلی در این آموزش وجود داشت ایشان اصلاحش میکنند.
1.فریمویر  GLX_G3_V.2.6.2_20130614_GAPPS_ROOT_SWAP_TWRP_ROM (پیشنهاد ما)  را دانلود کن از یکی از دو لینک زیر
http://hotfile.com/dl/213061330/0a7960f ... M.rar.html
http://www.uploadbaz.com/rwhke9wuc22q

2.فایل SP  FlashTool  3.1224.01 را از یکی از دو لینک زیر دانلود کن   Password:  www.centralclubs.com
http://www.mediafire.com/download.php?u4naz49qd6bfeec
https://hotfile.com/dl/211139811/d4888c ... 1.rar.html

3.گوشی را به حالت دانلودینگ ببر. ابتدا گوشی را خاموش و از رایانه جدا نمایید. سپس هر 3 کلید Volume UP + Volume Down + Power OFF را همزمان فشار بدهید و نگه دارید و گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید در این حالت شما در وضعیت دانلودینگ برای گوشی هستید.
در صورتیکه قبلا درایور گوشی در وضعیت دانلودینگ را نصب نکرده اید مراحل زیر را انجام بدهید.
بعد از متصل نمودن گوشی به رایانه کلیدها را رها نمایید و به Device Manager ویندور را باز کنید. یک دستگاه ناشناخته شناسایی شده است که می بایست بصورت دستی درایور آنرا توسط درایور دانلود شده نصب نمایید.درایور این گوشی را از یکی از دو لینک زیر دانلود کنید تا در Device Manager کامپیوتر آن را بشناسانید.
http://www.mediafire.com/?d9jatdrpxqjvrbf
https://hotfile.com/dl/211139537/374c51 ... s.rar.html

اگر از ویندوز 8 استفاده میکنید می بایست برای نصب درایور کنترل امضا درایور ها را قبل از هرچیز غیرفعال نمایید برای این منظور می توانید از آموزش زیر استفاده نمایید:
((((((1. ابتدا نشانگر موس رو به کنار صفحه ببرید و از منوی ظاهر شده بر روی گزینه setting کلیک کنید.
2. حالا گزینه Chenge PC settings رو انتخاب کنید.
3. از منوی PC setting ظاهر شده بر روی تب General کلیک کنید و در منوی کنار گزینه Advanced startup رو پیدا کنید و بر روی Restart Now کلیک کنید.
4. خب بعد از Restart شدن به منوی زیر بر میخورید که باید در اونجا گزینه Troubleshoot رو انتخاب کنید.
5. خب حالا بر روی گزینه Advanced Option کلیک کنید.
6. گزینه Startup Settings رو انتخاب کنید.
7. حالا بر روی گزینه Restart کلیک کنید.
8. در این مرحله کامپیوتر شما Restart میشود و شما به صفحه زیر برمیخورید.
برای فعال سازی اجازه نصب کلید F7 یا Disable Driver signature enforcement رو انتخاب کنید.))))))

ممکن است براساس سیستم عامل شما برای نصب یک تاییدیه  از شما سئوال شود که باید آنرا تایید نمایید
در صورت موفقیت آمیز بودن نصب درایور باید با پیغام نصب موفقیت آمیز بودن نصب درایور MediaTek USB Port را دریافت نمایید
و همچنین باید در Device Manager ویندوز گوشی در وضعیت دانلودینگ شناسایی شود.

4.اکنون می بایست فایل فريموير دانلود شده  (دانلود گزینه1) را از حالت فشرده خارج نمایید. سپس نرم افزار SP FlashTool (دانلود گزینه 2)را اجرا نمایید.
بعد از باز کردن نرم افزار  SP FlashTool  از تب Download، کلید زرد رنگ Scatter-loading که به شکل پوشه است در سمت راست نرم افزار قرار دارد را بزنید و  فایل MT6577_Android_scatter_emmc.txt موجود در پوشه فایل فريموير فلش (دانلود گزینه1) را انتخاب نمایید.
پس از وارد نمودن فایل MT6577_Android_scatter_emmc.txt در نرم افزار FlashTool بطور خودکار اطلاعات فایل فريموير بارگزاری می شود.
اینک گزینه Download  را که کنار گزینه Stop قرار دارد را بزنید. در این لحظه بایدنوار پایین صفحه در این نرم افزار پرشد و چند بار رنگ عوض کند و تا 100% برودو در نهایت کادری کوچک باز میشود در روی صفحه نوشته شده OK.
کار نصب فریمویر تمام شده و حالا بايد قاب پشت گوشي را بازکرده، باتري را خارج کرده و مجددا روشن کرده البته با این روش تا وارد مد گوشی شده (با  نگه داشتن کلید Volumeبالا  و همزمان فشردن کلید Power) و دراین حالت گوشی روشن میشود و منویی ظاهر میشود و  از منو  گزینه Wipe را زده و در صفحه جدید از نوار پایین را به سمت راست بکشید تا عملیات فرمت حافظه Internal گوشی انچام شود. بعد از SWAP شدن و بالا آمدن سيستم حتما در settings گوشي قسمت Storage،‌ گزينه‌ي Preferred install location را روي Let the system decide تنظيم بفرماييد.

برای اینکه بفهمید گوشی را روت کرده اید و یا فرمت را درست انجام داده اید در منوی گوشی خود باید نرم افزار Superuser نصب شده باشد و حافظه گوشی نیز باید 566 مگابیت باشد.
تذکر1: رفتن به مد گوشی و فرمت باعث پاک شدن اطلاعات گوشی میشود.اگر برای شما مهم است حتما با نرم افزار هایی نظیر go backup گوشی را بکاپ بگیرید.

تذکر2: خارج کردن باتري در اين فرايند الزامي ميباشد. دليل اين موضوع نيز اين است که کرنل اين گوشي در حالت عادي هرگز shutdown نشده و تغييراتي مانند Swap به درستي اعمال نخواهد شد. پس حتما بعد از فلش اين رام، يکبار باتري را خارج بفرماييد و بعد مراحل بعدي را انجام دهيد.

یاعلی

Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

توسط hamed jooon » شنبه 20 مهر 1392 10:42

با سلام من از ویندوز هفت استفاده می کنم
قبل از هرچیز از توضیح ساده و روان شما صمیمانه تشکر می کنم اما شما فرمودین بهترین فریمور GLX_G3_V.2.6.2_20130614_GAPPS_ROOT_SWAP_TWRP_ROM هست اما لینک دانلود این فریمور رو بمن میده GLX_G3_V.2.5.7_20130401_ROOT_GAPPS_TWRP_SWAP_ROM.rar
در ضمن فرق این فریمور روی گوشی من با فریمور پیشنهادی شما در روت شدنه یا امکانات دیگر هم داره چون همین الان فریمور من 2.6.2 هست
یه دنیا ممنون دوست عزیز

Major

Major

نماد کاربر
210

تاريخ عضويت

توسط mohammadmun62 » شنبه 20 مهر 1392 14:26

hamed jooon,  
سلام عجب!!! :-(   2.5.7 بود؟؟؟ :-(     اینم 2.6.2 روت شده
http://hotfile.com/dl/237891923/83ed845 ... M.rar.html
http://www.uploadbaz.com/0ga2737jws2p
(پیشنهاد ما) هم روت شده و هم Google Play  در اون نصب هست.

Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

توسط hamed jooon » شنبه 20 مهر 1392 16:32

خیلی ممنونم
فقط یه سوال: اگه انقد ساده میشه توضیح داد چرا دوست عزیمون توی اون تایپیک انقدر مطلب رو پیچوندن :shock:

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
78

تاريخ عضويت

توسط hamed jooon » شنبه 20 مهر 1392 16:37

راستی دوست عزیز اگه حوصله تون رو سر نبردم لطفا درباره CWM و TWRP یه مقدار توضیح بدید

Major

Major

نماد کاربر
210

تاريخ عضويت

توسط mohammadmun62 » شنبه 20 مهر 1392 21:31

hamed jooon,  
سلام روز اول هم من این فکر را میکردم خیلی پیچیده هست ولی الان میبینم خیلی زیبا ولی خلاصه توضیح دادند.
یک نگاهی  به تعداد پست های من و خودتون و آقا مهدی1944 بیاندازید و ببینید که با این همه سرشلوغی وقت میشه که این همه توضیح بدهند.یک سری هم به تمام  صفحات موبایل بندازید میبینید که بیشتر بخش ها را دارند میگردونند. من که توضیح دادم از سر ادای دین به  دوستان در انجمن بود.

یک سیستم عامل کوچک در کنار اندروید در دیوایس شماست ! هر وقت که سیستم عامل اندرویدتون مشکل پیدا کرد می تونید به ریکاوری مود برید و مشکل اون رو حل کنید ! یکی از مراحل روت کردن تلفن، می تونه نصب یک ریکاوری کاستوم باشه. ریکاوری مود با نگه داشتن دکمه های ولوم بالا و پاور وقتی که گوشی خاموش هست قابل دسترسی هست (همان روش که در پست قبلی گفتم).ریکاوری مود ها انواع مختلف دارند مثل cwm یا twrp . همچنین میتونید کاستوم رام ها رو از طریق ریکاوری مود نصب کنید ! توضیحات بیشتر در این مورد را میتونید در سایت ها پیدا کنید.

Mahdi1944

بعدي