هشدار میرکاظمی نسبت به خروج پتروشیمی‌ها از بورس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

هشدار میرکاظمی نسبت به خروج پتروشیمی‌ها از بورس

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 16 مهر 1392, 4:29 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشدار داد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
رئیس کمیسیون انرژی مجلس نسبت به رواج‌ زیرمیزی، رانت‌خواری و کاهش شفافیت معاملات در صورت خروج شرکت‌های پتروشیمی‌ از بورس هشدار داد.


تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از خانه ملت، مسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزیر نفت هفته آینده برای توضیح درباره برخی مسائل به کمیسیون می‌آید، درباره توقف عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ پتروشیمی بورس کالا، اظهار داشت: اگر معاملات پتروشیمی‌ها از بورس خارج شود، قطعا زیرمیزی‌ها و دلالی‌ها آغاز خواهد شد.

میرکاظمی درباره توقف فروش نفت از سوی بخش خصوصی، گفت: این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده و اطلاعی از صحت و سقم آن وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادله‌ای از سوی وزیر نفت درباره منع فروش نفت از سوی بخش خصوصی به کمیسیون ارائه نشده، تصریح کرد: اگر فروش نفت از سوی شرکت‌های خصوصی منع شود، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت باید با حضور در کمیسیون دلایل خود را مطرح کند و سپس کمیسیون این موضوع را تجزیه و تحلیل و نظر خود را ارائه می‌کند.

میرکاظمی بیان کرد: وزیر نفت هفته آینده برای توضیح درباره برخی مسائل به کمیسیون می‌آید که در این باره نیز بحث‌هایی صورت می‌گیرد.

وی درباره توقف عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ پتروشیمی بورس برای کوتاه شدن دست دلالان و واسطه‌گران، ادامه داد: اگر اشکالی وجود دارد، باید بورس اصلاح و اشکال رفع شود، اگر قیمت‌گذاری و فروش محصولات پتروشیمی از بورس خارج شود، قطعا زیرمیزی‌ها شروع می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه معاملات در بورس شفاف است، افزود: فروش، ارزش‌گذاری و قیمت محصولات پتروشیمی باید در بورس به صورت اصولی تعیین شود و خارج کردن این موضوع از بورس شفاف‌سازی را کم می‌کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به احتمال افزایش نرخ حامل‌های انرژی، گفت: پیش از آنکه نرخ حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند، نمایندگان مجلس از افزایش برخی قیمت‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه افزایش قیمت‌ها باید مدیریت شود، تصریح کرد: به دلیل اینکه بازار ایران بازار کاملا بازی نیست و انحصارگرایی وجود دارد، باید میزان نقدینگی در جامعه مدیریت شود، تا منافع مردم به خطر نیفتد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دولت برای پرداخت یارانه با کسری 12هزار میلیارد تومانی مواجه است، گفت: دولت اگر نمی‌خواهد قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد، باید پیشنهادی برای جایگزین کردن منابع تامین یارانه‌ها به مجلس ارائه کند بدون اینکه از بودجه عمرانی خود استفاده کند.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1417
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2842 بار
سپاس‌های دریافتی: 5201 بار

Re: هشدار میرکاظمی نسبت به خروج پتروشیمی‌ها از بورس

پست توسط shafagh 2 » چهار شنبه 17 مهر 1392, 2:11 pm

البته من در چنین مسائلی با بعد اقتصادی کلان سر رشته ای ندارم اما بنظر می رسد خروج پتروشیمی از بورس با وجود سرمایه بزرگی که در این سازمان دارد به خود بورس کشور هم ضرر وارد کند
.


بلــغ العــلي بكــماله                 كشف  الدجي  بجماله
.
حسنت جميع خصاله                  صــــلوا  علـــيه و  الــه
 
 با كمال اش به درجه اعلي رسيد           با جمال اش ظلمت را شكافت
 صفات و خصائل او همه زيباست             بر  او  و  آل  او  صلوات  بفرستيد

.
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”