در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

985

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 18:05

آرشيو سپاس: 7456 مرتبه در 1001 پست

"لبه"نوردی در کوه‌های مرتفع با چاشنی منظره‌های زیبا و سرگیجه

توسط mohammad area51 » چهارشنبه 17 مهر 1392 19:53

هزاران سال است که انسان‌ها با اهداف متفاوتی کوهنوردی می‌کنند: رسیدن به مقصدشان – ورزش -هیجان.مسیرهای کوهنوری یکسان نیستند، در این میان پیمودن بعضی از مسیرها که در زیر آن پرتگاه‌های ژرفی قرار دارند، آمیزه‌ای از آدرنالین و  مناظر ستایش‌انگیز طبیعت به جهانگردان عرضه می‌کنند.در اینجا بعضی از مسیرهایی را با هم مرور می‌کنیم که در واقع بیشتر از لبه باریک و به ظاهر ناامنی، نیستند:

- مسیر "چانگ کونگ"، با قدمت ۷۰۰ ساله و عرض ۳۰ سانتیمتر روی کوه هواشان در چین:

- راه ال کامینیتو دل ری در مالاگای اسپانیا با عرض یک متر: این راه بین سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۵ ساخته شد تا کارگران بتوانند ۲ نیروگاه تولید برق با استفاده از جریان آب، جابجا شوند.

این مسیر که بعضی از قسمت‌های آن ریزش کرده است، به راستی هراس‌انگیز است. البته این مسیر از سال دو هزار بسته شده است، ولی سال آینده میلادی بازگشایی خواهد شد.
- پلکان شیشه‌ای در کوه تانمن چین: وقتی روی این مسیر راه بروید، به خاطر شفاف بودن کف، حس ترس ناخودآگاه به شما دست خواهد داد، اما این پلکان شیشه‌ای شاید ایمن‌ترین مسیر در بین راه‌های معرفی شده در این پست باشد، این مسیر در ارتفاع ۱۴۳۰ متری قرار دارد، عرض مسیر ۹۰ سانتیمتر است و ضخامت شیشه استفاده شده در آن حدود ۶ سانتیمتر است.


- مسیر کوهنوردی روی کوه هوانگشان جین: این مسیر و پلکان‌ها ۴۸ کیلومتر طول دارند:


- مسیر باستانی که طی دوران حکومت امپراتور هوییون، طول کل لین مسیر به ۲۵۰ کیلومتر می‌رسد، اما امروزه تنها بخش‌های بازسازی شده آن، قابل استفاده است:
- مسیری در کنار مجسمه بودای عظم در لشان: در کنار بزرگ‌ترین مجسمه سنگی بودا که بین سال‌های ۷۱۳ تا ۸۰۳ میای ساخته شده بود، پلکانی متشکل از ۲۱۷ پله با ارتفاع ۷۱ متر قرار دارد:- مسیری فرود فرشتگان یا معبد آئلوس در پارک ملی یوتا:‌ این مسیر ۳٫۹ کیلومتر طول دارد و رد سال ۱۹۲۶ در دل صخره‌های حفر شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad area51 تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, rasols, SA@M, Mahdi1944, A3eman, Ali$amir, Present

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان