در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1189

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

شرکت هواپیماهای صبا و صدف در رزمایش وبازآماد هواپیماهای سوخو ۲۲

توسط Fariborz » شنبه 20 مهر 1392 20:45


برگزاري رزمايش بزرگبه گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، امير سرتيپ ستاد فرزاد اسماعيلي چهارشنبه شب در حاشيه مراسم سالروز تشكيل پدافند هوايي كه با حضور وابستگان نظامي كشورهاي خارجي در محل ستاد فرماندهي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران اين مطلب را بيان كرد.

اسماعيلي اظهارداشت: اين رزمايش با تمام توان بالقوه دفاعي كشور و شركت همه نيروهاي مسلح اعم از ارتش و سپاه پاسداران و با استفاده از سامانه هاي موشكي و راداري جديدي كه به شبكه يكپارچه پدافند هوايي كشور اضافه شده است، برگزار مي شود.

وي با بيان اين كه اين رزمايش در منطقه جديدي صورت خواهد گرفت ، گفت: منطقه برگزاري اين رزمايش كوهستاني و صعب العبور است و در فصلي كه برگزار مي شود از سرماي خاصي برخوردار خواهد بود.

امير سرتيپ اسماعيلي خاطرنشان كرد: حدود هشت هزار نيروي عملياتي در صحنه در اين رزمايش شركت خواهند داشت و با نيروهاي پشتيباني، عملياتي و رزمي تعداد نيروها شركت كننده در آن حدود ۱۲ هزار نفر خواهد بود.
وي يادآور شد: اهداف اين رزمايش نيز اهداف جديدي است كه متناسب با تهديدات نوين و روز و تهديداتي كه در آينده اتفاق خواهد افتاد، برنامه ريزي شده است ضمن اين كه در اين رزمايش ما از حجم زيادي از شليك ها ، شناسايي ها و پروازهاي هواپيماهاي با سرنشين و بدون سرنشين و تاكتيك هاي الحاق استفاده خواهيم كرد.

** سامانه تلفيق بين سايت هاي شناسايي و اطلاعاتي الكترونيكي رونمايي مي شود


فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش در ادامه به دستاوردهاي جديد اين قرارگاه اشاره كرد و افزود: طي روزهاي آينده سامانه تلفيق بين سايت هاي شناسايي و اطلاعاتي الكترونيكي و سايت هاي راداري كه از دستاوردهاي جديد اين قرارگاه است رونمايي مي شود.
امير سرتيپ اسماعيلي در خصوص ويژگي هاي اين سامانه اظهارداشت: با وجود اين سامانه اطلاعات در كسري از ثانيه ها بين دو سايت با تشعشع و بدون تشعشع مبادله خواهد شد و اين تبادل اطلاعات توانمندي بسياربالايي را در تصميم سازي و تصميم گيري به موقع به ما خواهد داد.
وي خاطرنشان كرد: در حقيقت شبكه يكپارچه پدافند هوايي كشور يك نوع اطلاعات رزمي و اطلاعاتي را از اين دو سايت مجاور خواهد گرفت. البته دستاوردهاي جديد ديگري هم داريم كه در هفته دفاع مقدس اعلام خواهيم كرد.

** هواپيماهاي صبا  و  صدف

امير سرتيپ اسماعيلي در ادامه به هواپيماهاي صبا و صدف اشاره كرد و گفت: اين دو سامانه پرنده فقط دو هواپيما نيستند بلكه صدف براي ماموريتي خاص است كه منافع خاصي را نيز دنبال مي كند و نوع اين دو هواپيما نيز با هم متفاوت است و هواپيماهاي بكار گيري شده در سراسر كشور از پايگاه هاي مختلف برنامه مي شوند.

وي يادآور شد: براي هواپيماي صبا هم ماموريت ديگري با طول مدت زمان غير مشابه با صدف برنامه ريزي شده و ماموريت آن هم ماموريتي خاص و محدودتر نسبت به صدف است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با اشاره به اين كه اين ها هواپيماهاي اطلاعات و شناسايي هستند گفت: اين نوع هواپيماها در چرخه اطلاعات و شناسايي قرارگاه بكار گرفته شده است كه نام جديدي را هم براي آن ها درنظر خواهيم گرفت..

امير سرتيپ اسماعيلي در پاسخ به اين سووال كه آيا اين پرنده ها كار آواكس را انجام مي دهند يا خير؟، گفت: ما درنظر نداريم آنچه را كه تاكتيك هاي كشورهاي ديگر است در ايران نهادينه كنيم چون تهديدات عليه جمهوري اسلامي ايران بسيار متفاوت تر از تهديدات ساير كشورها است.

وي افزود: در جمهوري اسلامي ايران نه فقط به دليل تحريم و يا اينكه هواپيماي آواكس نداريم بلكه به دليل اين كه به گونه ديگري تهديد را براي خودمان تعريف كرده ايم از اين نوع هواپيما هم استفاده آواكس مي كنيم و هم استفاده سايت هاي اطلاعات و شناسايي پرنده.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش در ادامه اظهارداشت: ما علاوه بر اين ايستگاه ها و سايت هاي زميني براي اطلاعات و شناسايي الكترونيكي ، از سايت هاي پرنده نيز استفاده مي كنيم .
امير سرتيپ اسماعيلي ادامه داد: در حقيقت مكمل اطلاعات و شناسايي الكترونيكي اعم از اين كه اهداف چه مدلي هستند؟، چه راداري دارند؟ و در چه زاويه اي پرواز مي كنند ؟ و خاصه اطلاعات جنگ الكترونيكي و اين كه چه سامانه هاي الكترونيكي را حمل مي كنند؟، توسط سيستم هاي اطلاعات و شناسايي زميني و پرنده كشف و تكميل مي شوند و در اختيار شبكه يكپارچه پدافند هوايي كشور قرار مي گيرد.
وي گفت: اين وظيفه امروز توسط هواپيماهاي اطلاعات و شناسايي الكترونيكي انجام مي شود كه به دست توانمند و مشترك قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) و نيروي هوايي ارتش در حال انجام است.

** آرامش و امنيت ايران حاصل توانمندي پدافند هوايي است


امير سرتيپ اسماعيلي در پاسخ به سووالي مبني بر اين كه آيا تهديدي عليه كشور شده است كه مطرح كرده ايد فضاي ايران براي كشورهاي دوست امن است و براي دشمنان ناامن، اظهارداشت: اين سخن را بر اساس وظيفه مطرح كردم.
وي خاطرنشان كرد: پدافند هوايي ارتش دو وظيفه بر عهده دارد كه يكي براي دوستان است و بارها هم اعلام شده كه اين وظيفه نسيم خنكي براي همه دوستان است و يكي هم براي دشمن و به عنوان يك صاعقه سهمگين است براي كساني كه قصد تخاصم به جمهوري اسلامي ايران را داشته باشند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش در پاسخ به اين سوال كه آيا توانمندي مقابله با تخاصم ها را داريم؟، گفت: قطعا بعد از گذشت ۳۵ سال با حفظ اين آرامش و امنيتي كه ديده مي شود اين توانمندي حاصل شده است.

** پروژه تلاش در دست اجرا است


امير سرتيپ اسماعيلي در پاسخ به سووال ديگري در خصوص اين كه موبايل كردن سامانه موشكي اس ۲۰۰ در چه مرحله اي قرار دارد و تا چه حد پيشرفت كرده است؟ و آيا طرح استراتژيكي براي ما در اين برهه از زمان محسوب مي شود يا خير؟، گفت: اولين بخش متحرك كردن اين سامانه موشكي استفاده از موشك ارتفاع متوسط تحت عنوان پروژه تلاش است.

وي توضيح داد: در اس ۲۰۰ از سامانه سيستم سلاح صياد ۲ استفاده كرده ايم و امروز هم در جايگاهي قرار داريم كه مي توانيم از سامانه اس ۲۰۰ در ارتفاع بالا براي اهداف استراتژيك و تاكتيكي در ارتفاع متوسط استفاده كنيم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش خاطرنشان كرد: اين اولين گام براي متحرك كردن سامانه موشكي اس ۲۰۰ بود و اميدوار هستيم كه بتوانيم در سنوات آينده و به زودي سامانه سنگين اس ۲۰۰ را متحرك، چابك و چالاك كنيم، همانگونه كه براي هاگ اين كار را كرده ايم.


ايرنا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fariborz تشکر کرده اند:
mjy, امام قلي خان, @lirez@, كيارش, Java, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, mz15, kayvan6079, &mmt, shahab313, rasols, mohammad area51, Present, shola, A3eman, Amiiiin, ARafiee, Mahdi1944, KAL-KOI-BABAK, hani1459, Reza6662, reza4087, brid7sky

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1189

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

Re: اخبار و رویدادهای نظامی نیروهای مسلح ایران

توسط Fariborz » شنبه 20 مهر 1392 20:51

ساخت و مهندسی معکوس RQ170

سردار "امیرعلی حاجی‌زاده"در گفتگو با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، با اشاره به اینکه هم‌اکنون با رونمایی از "پهپاد شاهد 129" نظاره‌گر پرواز RQ170 ایرانی هستیم، اظهار داشت: یکی از ده‌ها پروژه‌ای که در موضوع RQ170 پیگیری می‌شود ساخت و مهندسی معکوس خود هواپیما بوده، چرا که این پهپاد آمریکایی "بسته اطلاعاتی" ایالات متحده است و طبقه‌بندی اطلاعات آن در قالب "به‌کلّی سری" انجام شده بود.

فرمانده  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  افزود: امروز ما به اطلاعات این پهپاد دست پیدا کرده‌ایم؛ این امر شامل بخش‌های مختلف اطلاعاتی و فناوری است که یکی از آن‌ها بحث مهندسی معکوس بوده که هم‌اکنون در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  در زمینه اورهال هواپیماهای جنگنده سوخو 25، سوخو 22، هواپیماهای رزمی و ترابری فعالیت می‌کند و هم‌اکنون بالاترین سطح مرکز تعمیرات را دارا هستیم.

سردار حاجی‌زاده درباره ادعای برخی سایت‌های آمریکایی مبنی بر عملیاتی نبودن پهپاد شاهد 129 گفت: TAKE OFF، نشستن، پرواز در آسمان و شلیک این پهپاد را در معرض نمایش گذاشته‌ایم و مخاطب ما ملت شریف ایران بوده، بنابراین هیچ اهمیتی ندارد که عده‌ای معدود چه فکری درباره پهپاد شاهد 129 می‌کنند، چون آنچه که باید نشان می‌دادیم را در معرض نمایش گذاشته‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو فروند از این پهپاد تولید شده و تعداد بسیاری از پهپاد شاهد 129 در خط تولید انبوه قرار دارد.

گفتنی است، پهپاد بمب‌افکن شاهد 129 در پنجم مهر ماه امسال با حضور " لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد " فرمانده کل سپاه رونمایی شد.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

Re: شرکت هواپیماهای صبا و صدف در رزمایش وبازآماد هواپیماهای

توسط shahab313 » شنبه 20 مهر 1392 23:58

به نظر میاد که منطه عملیاتی نزدیک ویا بسیار شبیه به منطقه فردو باشه در ضمن به نظر میاد از نوع گفته سردار از تفاوت  تهدیدات ایران  باسایرین  و نبودن اواکس در صدر سامانه های راداری و کنترلی به خاطر این باشه که ایشان متوجه اند در زمان کنونی پرنده های ما توان ایجاد برتری هوایی که اصل اصلی برای مبنا قراردادن اواکس برای کنترل و نظارته رو ندارن واین واقع بینی سردارو نشون میده واستفاده از پهپاد ها و هواپیما های یاد شده و بطور کلی کنترل و نظارت به وسیله اجزا متعدد البته با استفاده از سامانه های یکپارچه کننده این اجزا چیزی که باز سردار بهش اشاره اکید داشتند بهترین راه کاربرای ایرانمون باشه ومن به شخصه از این تصمیم گیری مبتی بر حقایق بسیار شادمانم تا اینکه مثل عربستان چند تا اواکس داشته باشیم در حالی که برتی هوایی  کاملا در دست اسراییل و در برابر ایران هم نمیشه برتری محسوسی با توجه به لااقل تجربیات هشت سالمان براشون متصور بود پس از نظر بنده و بطور کلی رویکرد سپاه بسیار منطقی ومثمر ثمره البته در دفاع از کیان ایران کاری اصولا دلیل موجودیتشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
شیرافکن, mz15, rasols, anga2009, mohammad area51


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان