در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

حاشیه نگاری رجانیوز از نخستین حضور رییس جمهور در یک دانشگاه

توسط esijoon » سه شنبه 23 مهر 1392 17:58

حاشیه نگاری رجانیوز از نخستین حضور رییس جمهور در یک دانشگاه

از فضای امنیتی پر رنگ در دانشگاه تا ممانعت از ورود تابلو ضدامریکایی به سالن


مسئول بسیج دانشگاه: آقای روحانی! نگرانیم اینهایی که امروز به ما توهین می کنند؛ فردا به شما هم اهانت کنند
               
گروه سیاسی- رجانیوز: برای نخستین حضور رییس جمهور بعد از انتخابات ریاست جمهوری در یک دانشگاه، قرعه به نام دانشگاه تهران افتاد، تا حضور رئیس جمهور جدید ایران در یک دانشگاه نیز همچون حضور هر صاحب قدرتی دیگری در فضای دانشگاه، با حواشی خاص خود همراه شود.

به گزارش رجانیوز، صبح دوشنبه دکتر حسن روحانی به همراه وزیر بهداشت و سرپرست وزارت علوم راهی دانشگاه تهران شد تا در مراسم بازگشایی نمادین دانشگاه ها در تالار علامه امینی، به سخنرانی بپردازد که البته این حضور با حواشی متعددی همراه بود.
حضور پر رنگ پلیس در خیابان های اطراف دانشگاه؛ فضای امنیتی «کم سابقه» در محیط دانشگاه
شاید مهمترین حاشیه این حضور، فصای امنیتی پررنگی بود که خیابان های اطراف دانشگاه تهران و محیط خود دانشگاه شاهد آن بود. بر پایه این گزارش، خیابان های اطراف دانشگاه تهران برخلاف روزهای گذشته مملو از پلیس بود بگونه ای که هیچ خودرویی اجازه پارک کردن در اطراف دانشگاه تهران را نداشت، این تصمیم عجیب در حالی اتخاذ شده بود که در سالهای گذشته و همزمان با حضور رییس جمهور سابق در دانشگاه تهران، خیابان های اطراف دانشگاه روال عادی خود را طی می کرد.
اما فضای داخل دانشگاه نیز دست کمی از خیابان های اطراف دانشگاه نداشت و حضور پر رنگ حراست و انتظامات دانشگاه تهران به همراه نیروهای امنیتی، باعث شده بود تا فضای دانشگاه نسبت به روزهای گذشته کاملا متفاوت جلوه کند.
جمعیت زیادی از دانشجویان که در برابر درب مرکزی تالار علامه امینی به قصد حضور در این برنامه تجمع کرده بودند، به علت نداشتن کارت ورود به جلسه، موفق به حضور در این برنامه نشدند. همزمان  از تردد دانشجویان در برابر درب تالار علامه امینی نیز به شدت جلوگیری شده و دانشجویان حتی در چهارراه های منتهی به مسجد دانشگاه تهران به سختی اجازه تردد داشتند.
ایجاد چنین فضای کم سابقه ای در دانشگاه در حالی صورت گرفت که بسیاری از دانشجویان معتقد بودند این اولین بار نیست که یک رییس جمهور در دانشگاه تهران برای برگزاری مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی حضور پیدا می کند اما چنین شرایطی آن هم در اولین سال حضور دکتر روحانی در دانشگاه «کم سابقه» و مایه نگرانی دانشجویان است.
توزیع ناعادلانه کارتهای ورود به جلسه؛ دانشجویان منتقد مجال حضور نمی یابند
از طرف دیگر توزیع ناعادلانه کارتهای ورود به جلسه نیز موجب انتقاد بسیاری از دانشجویان شده بود، بگونه ای که یکی از دانشجویان حاضر در جلسه به خبرنگار رجانیوز گفت: بیش از صد نفر از عناصر نزدیک به انجمن اسلامی دانشگاه تهران که مواضع افراطی این تشکل در میان دانشجویان  زبانزد عام و خاص است، به راحتی وارد تالار علامه امینی شدند و بخش قابل توجه دیگری از جمعیت داخل سالن را نیز کارمندهای دانشگاه و افرادی که از بیرون وارد دانشگاه شده بودند تشکیل می دادند اما دانشجویان عادی و منتقد دولت به سختی و با مشقت فراوان موفق به تهیه تعداد محدودی کارت برای ورود به سالن شدند و اکثر آنها نیز نتوانستند وارد جلسه شوند  و این در حالی بود که تعدادی از دانشجویان خارجی به راحتی وارد سالن شدند.
خبرگزاری تسنیم نیز در این باره نوشت: « برخی دانشجویان و مسئولان برگزاری مراسم می‌گفتند وزارت علوم که مسئول توزیع کارت‌های حضور در مراسم بود، 200 عدد از کارت‌های دعوت را میان نمایندگان مجلس و رؤسای دانشگاه‌های مختلف توزیع کرده و سهمیه اندکی برای دانشجویان در نظر گرفته است.»
ممانعت تیم حفاظت رییس جمهور از ورود تابلوی ضد امریکایی به داخل مراسم
اما حواشی این برنامه به اینجا نیز ختم نشد و زمانی که مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تابلویی را برای اهدا به رئیس جمهور همراه داشتند که بر روی آن «کودکی از داخل یک هواپیما به یک بمب رهاشده از جنگنده آمریکایی نگاه می کرد» تیم حفاظت رییس جمهور به علت محتوای ضد امریکایی این تابلو، مانع به داخل برده شدن آن شدند.
پاسخ مسئول بسیج دانشگاه تهران به افراطی ها: آقای روحانی! اینها چند سال دیگر به شما هم اهانت می کنند
بعد از صحبت های وزیر بهداشت و سرپرست وزارت علوم، دینی دبیر انجمن دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن طرح مطالبات تشکل متبوع خویش از رییس جمهور، تلویحا خواستار رفع حصر سران فتنه شد. این سخنان دینی برای مدتی مراسم را به حاشیه برد. پس از وی ناصر آراسته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز خطاب به رییس جمهور نکات را مطرح کرد.
آراسته در بخشی از اظهاراتش  به نقد مواضع و اقدامات افراطی جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم پرداخت که این موضوع با «هو» کردن حامیان رییس جمهور و دانشجویان انجمن دانشگاه تهران مواجه شد که آراسته در پاسخ به آنها گفت:
«آقای رییس جمهور! ما از هو شدن توسط این افراد باکی نداریم، اما نگرانیم که این جماعت افراطی چند سال دیگر به شما هم اهانت کنند، مانند سال 83 که رییس جمهور قانونی کشور توسط طرفداران دیروزش هو شد و این دانشجویان بسیجی بودند که به حمایت از آقای خاتمی برخاستند.»
این اظهارات مسئول بسیج دانشگاه تهران با تشویق ممتد دانشجویان مواجه شد.
در پایان متن کامل سخنان مسئول بسیج دانشگاه تهران در برابر رییس جمهور را می خوانید:
سم الله الرحمن الرحیم
اِنَ الَذینَ قالوُا ربَنا اللهُ ثُمَ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَلُ عَلَیْهِم الْمَلَائِکَهُ الَا تَخَافُوا وَ لَا تَحْزَنُوا وَ اَبْشِروا بِالجَنَةِ الَتِی کُنتُم تُوعَدُونَ
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهور
سلام علیکم
اولین حضور جناب عالی را به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه تهران خیر مقدم عرض می‌کنیم.
ما دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران، رئیس جمهور منتخب کشورمان را تربیت یافته مکتب حضرت امام و فرزند ملت ایران که در بستر انقلاب اسلامی و همگام با فراز و فرودهای آن و در کشاکش روزهای سخت نقش موثر یافته، می‌دانیم.
شما در مکانیزم انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران به خادمی ملت بزرگ نایل گشتید و از شورای نگهبانی اجازه حضور در فضای انتخاباتی را گرفتید که در سال ۸۸، انتخابات ریاست جمهوری را سالم اعلام کرد و عده‌ای بنا بر ادعاهای واهی و دروغین همچون پسر آذربایجان و داماد لرستان بودن، آن را مخدوش و کشور را دچار هشت ماه بحران نمودند.
ولی نظام مقدس اسلامی در طول ۳۵ سال از عمر خود ثابت کرده که اهل خیانت به ملت شریف و ولی نعمتان خود نمی‌باشد و پرواضح است که انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ گواهی بر این ادعا است که در نظام اسلامی حتی ۲۵۰ هزار رای سرنوشت‌ساز نیز صیانت می‌شود.
جناب آقای رئیس جمهور
به لطف خدا و حضور گسترده مردم حماسه سیاسی رقم خورد و حال بار اصلی حماسه اقتصادی بر دوش حضرت عالی و دولت تدبیر و امید می‌باشد که منتخب ملت است. صادقانه و صریح می‌گوییم که در دولت حضرت عالی این خطر را احساس می‌نماییم که برای ظهور حماسه اقتصادی تنها به راهکارهای دیپلماتیک و روابط خارجی بسنده خواهد شد و این خطر وجود دارد که از رشد درون‌زا و استفاده از ظرفیت‌های داخلی باز بمانیم. کشور ما پر است از فرصت‌ها و استعدادهایی که می‌تواند تحول‌های عظیمی در عرصه‌های مختلف کشور از جمله اقتصاد به وجود آورد. پیشرفت کشور از لحاظ علمی و تکنولوژیکی تنها و تنها به وسیله ارتباط و اعتماد به جوانان و اندیشمندان داخلی حاصل می‌شود و نه ارتباط با غربی‌ها.
متاسفانه اتفاقات رخ داده در اواخر سفر نیویورک این ظن را نسبت به دولت حضرت عالی تقویت نمود که راهبرد خروج از این وضعیت اقتصادی را صرفا به خارج از مرزهای کشور می‌دانید و جا دارد بار دیگر ما دانشجویان تاکید نماییم، تنها راه تعالی و رشد کشور ایران از طریق تکیه و باور به توان داخلی حاصل می‌شود.
آنچنان که می‌دانید، دشمنان قسم خورده انقلاب که در طول عمر نظام اسلامی از هیچ تلاشی برای از بین بردن آن فروگذار نبودند.
از ترورهای اول انقلاب گرفته همچون ترور شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، مطهری و هشت سال جنگ تحمیلی که صدها هزار شهید را بر جای گذاشت و حمله به هواپیمای مسافربری تا غائله ۱۸ تیر ۷۸ که حضرت عالی در ۲۳ تیر ماه همان سال ماهیت فتنه‌گران را افشا و آنها را چند صد نفر از اوباش تعبیر نمودید و فتنه سال ۸۸، و همان دشمنان قسم خورده، این روزها هم ادعاهای دروغین بسیار علیه جنابعالی و هیئت همراه مبنی بر پیشقدم شدن جنابتان برای تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا مطرح می‌کنند و وقیحانه‌تر اینکه این اقدام را ناشی از تاثیر تحریم‌های ظالمانه خود بر ملت ایران می‌دانند.
آقای رئیس جمهور مگر نه اینکه دستاوردهای امروز هسته‌ای کشور ثمره ایستادگی ملت و مجاهدت دانشمندان و خون شهدای هسته‌ای می‌باشد؟ مگر نه اینکه دستانی که امروز از سوی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به سوی ما دراز می‌شود به خون این شهیدان آلوده است؟
ما نسل سوم انقلاب اسلامی با نگاه به گذشته پرافتخار این ملت و با یادگیری از مکتب حضرت روح‌الله تنها رمز موفقیت این ملت را در تداوم همین ایستادگی می‌دانیم و از شما به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور مطالبه ایستادگی در مقابل مستکبرین و جلوگیری از پایمال گشتن حقوق مستضعفین عالم و خون شهیدان علمی را داریم.
جناب آقای دکتر
دانشگاه‌ها زیر مجموعه‌ای از وزارت علوم هستند. وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران. تاکید می‌کنیم جمهوری اسلامی ایران. دلیل تاکید آن است که هر کس که می‌خواهد در جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد در درجه اول باید به قانون اساسی پایبند باشد. سرپرستی که شما برای وزارت علوم منصوب کرده‌اید نه شورای نگهبان را (که در قانون اساسی حق تایید یا نفی انتخابات با اوست) قبول دارد و نه اصل قانون اساسی را.
ایشان بعد از انتخابات سال ۸۸ رئیس جمهور ایران را شخص دیگری می‌دانست نه شخصی که منتخب مردم بود و این نظر خود را در همین مسجد دانشگاه تهران علناً بیان نموده است.
لازم می‌دانیم یادآور شویم مدیریت آقای توفیقی بر وزارت علوم در دوران اصلاحات چنان سرانجامی داشت که در سایه مدیریت ایشان و هم‌فکرانشان، موجی از افراط و تفریط بر فضای دانشگاه‌ها حاکم شد تا آنجا که رئیس جمهور وقت توسط هواداران دیروزش مورد اهانت واقع گشت و همین دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران بودند که از رئیس جمهور قانونی مملکت دفاع کردند.
و جالب اینجاست که از این انتصاب شما همان قشر افراطی سابق خوشحال شده‌اند.
آقای روحانی
ما دوست نداریم که این اتفاق برای شما هم تکرار شود، هر چند آماده دفاع از شما به عنوان رئیس جمهور قانونی کشور مقابل افراطیون مانند سال ۸۳ هستیم.
آقای رئیس جمهور
شما در شعارهای انتخاباتی خرداد ماه سال ۹۲ بارها و بارها در مورد فضای گفت‌وگو و تبادل‌نظر سخن گفته‌اید اما متاسفانه آنچه اکنون از سوی برخی از دولتمردان و رسانه‌های دولتی در حال رخ دادن است خلاف شعارهای انتخاباتی شما می‌باشد چرا که کوچکترین نقدها به دولت جنابعالی را، افراطی‌گری تلقی نموده و در همین فضا است که برخی از رهبران فتنه سال ۸۸ منتقدین و علاقه‌مندان انقلاب اسلامی را تلویحاً‌ جریان تروریستی می‌دانند.
در پایان به نمایندگی از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران، هدیه‌ای را که یادآور خاطره ۲۹۰ شهید مظلوم پرواز بی‌بازگشت هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران می‌باشد را تقدیم می‌نماییم.
والسلام علیکم و رحمه الله

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
mz15, Amiiiin, mjy, KH.I.A.2500, كيارش, شیرافکن, netwet, abbas.m.k, Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1372

تشکر کرده: 2275 مرتبه
تشکر شده: 3533 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: حاشیه نگاری رجانیوز از نخستین حضور رییس جمهور در یک دانش

توسط Java » سه شنبه 23 مهر 1392 18:41

دوست عزیزم حساب سایت هایی نظیر رجانیوز کاملا" مشخص است!

8 سال تمام هرچه خواستند کردند در این مملکت... هر چه خواستند گفتند در این مملکت... و حالا ورق برگشته!

دکتر روحانی را باید به حقیقت باهوش ترین فرد از میان تمام کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری دانست!!!! نگرانی سایت هایی امثال رجانیوز اینست که چرا بحران های فکری و سیاسی و اجتماعی که از سه ,چهار سال گذشته ریشه اعصاب ملت را خورده بودند دیگر وجود ندارند! نگرانی شان اینست که چرا رییس جمهوری آمده که بر خلاف احمدی نژاد ,رهبری به او در مذاکره با آمریکا این همه اختیار داده! نگرانیش اینست که چرا این رییس جمهور با هیچ کس مشکلی ندارد! نه با مجلس نه با رهبر نه با سپاه نه با روحانیت نه با دانشجویان...... آری حداقل مزیت روحانی اینست که حالا مردم فقط درد گرانی و تورم دارند و دیگر درد و مرض اعصاب نمیگیرند از دست دیوانه هایی که خیلی پیش از قفس پریده بودند!!!!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
apple2009, sand_fighter, hany, samsun, timon, anga2009, apadana11, Mohammad.Jafar, ali 313, CAPTAIN PILOT, Bystander, mz15, Ali$amir, nima-rad

Major II

Major IIno avatar
پست ها

135

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 مهر 1392 12:46

آرشيو سپاس: 661 مرتبه در 135 پست

Re: حاشیه نگاری رجانیوز از نخستین حضور رییس جمهور در یک دانش

توسط netwet » سه شنبه 23 مهر 1392 19:42

خواهر بنده تو دانشگاه تهران درس میخونه، امروز که بهش زنگ زدم اکثر این مطالب رو تایید کرد. کارت های ورود به جلسه همگی به دانشجویان قدیمی و با گرایشات سیاسی داده شده بود و هیچ دانشجوی جدیدالورودی موفق به حضور در جلسه نشده.
واقعآ تعجب می کنم مگه زمان احمدی نژاد هم این رفتارها بود؟! در سالن که سهله حتی درب دانشگاه رو هم باز گذاشته بودن تا فضا برای حضور همه طیف ها ازاد باشه و یک مشت اوباش خیابونی به اسم دانشجو مجال ورود پیدا کردند تا شروع به فحاشی و اتش زدن عکس رئیس جمهور مملکت در مقابل دوربین رسانه ها کنند.

ما از جناب روحانی انتظار داریم که واقعآ در عمل پای حرف هایی که زد بایسته. به زودی اثر تسکین اور این وعده ها از بین میره و ایشون باید پاسخگوی اعمال خودش و اطرافیانش باشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب netwet تشکر کرده اند:
abbas.m.k, anga2009, shahab313, mymail, KH.I.A.2500, كيارش, apple2009, esijoon, شیرافکن, Present

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

Re: حاشیه نگاری رجانیوز از نخستین حضور رییس جمهور در یک دانش

توسط anga2009 » سه شنبه 23 مهر 1392 21:48

بنده با خیلی کار های ریس جمهور موافقم اما قبول کنید ایشون برعکس قولشون(اعتدال) به گروه های تندروی اصلاح طلب گرودیند
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
netwet, mymail, شیرافکن, shahab313, esijoon, Present


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان