در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

386

تشکر کرده: 604 مرتبه
تشکر شده: 131 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 14:15

محل سکونت

کرمان

آرشيو سپاس: 1113 مرتبه در 163 پست

فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط SA@M » جمعه 26 مهر 1392 02:42


سلام خدمت دوستان سنترالی عزیز.
امسال تابستان دو فیلم بر مبنای سقوط کاخ سفید منتشر شد. اولین آن سقوط المپوس بود که بر مبنای حمله نیروهای کره ی شمالی به کاخ سفید ساخته شد و از نظر سناریو و اکشن بود واقعا قوی عملکرد.ولی سخن من در اینجا بر روی فیلم سقوط کاخ سفید/ White House Down هست. این فیلم از نظر تکنیک و قدرت نمایشی حرفی برای گفتن در مقابل سقوط المپوس ندارد. اما مطمئنا داستان این فیلم برای هر ایرانی جالب هست و البته قابل بحث.
داستان فیلم به این صورت هست که رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا با رئیس جمهور ایران صلح میکند و دو طرف بر سر قضیه هسته ای با هم کنار می آیند. و حتی رئیس جمهور آمریکا دیالوگی را بیان میکند با این مضمون که: ایران هیچگونه سلاح هسته ای ندارد.اما قبل از این ماجرا تیمی عملیاتی به ایران ارسال میشوند که سلاح های هسته ای ایران را نابود کنند که در بین راه متوجه میشوند ایران سلاح هسته ای ندارد و در راه بازگشت پسر رئیس تیم محافظت از رئیس جمهور کشته میشود. این شخص که معتقد هست ایران سلاح هسته ای دارد و خواهان نابودی ایران است دست به عملیاتی تروریسی برای فتح کاخ سفید میزند. و قصد دارد با این کار موشک های اتمی آمریکا را به شهر های: بندعباس، چابهار، تبریز، مشهد، شیراز و تهران بزند. و البته در آخر رئیس جمهور آمریکا به قیمت جان خود (!) به نوعی مانع اینکار میشود.و البته نکته ای دیگر که در سناریوی این فیلم جالب هست این هست که شرکت های دفاعی و تولید کننده های اسلحه را به عنوان بزرگترین مدافعان موضوع حمله به ایران مطرح میکند و البته نفوذ این شرکت ها را حتی تا معاون رئیس جمهور هم نشان میدهد.

مخصوصا داستان فیلم را دست و پا شکسته بیان کردم که اگر دوستان خواستند فیلم را ببینند جذابیت فیلم از بین نرود.

در کل یکی از اهداف سقوط کاخ سفید سعی در جا انداختن این موضوع دارد که رئیس جمهور سیاه پوست و دموکرات آمریکا بر این باور هست که ایران سلاح هسته ای ندارد و به هیچ عنوان قصد حمله به ایران وجود ندارد اما نقشه حمله روی میز است!!!
_____________
جهت خالی نبودن بحث سینمایی نقد جیمز برایندلی از نظر هنری رو برای دوستان از سایت  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  قرار میدهم.

فیلم سقوط کاخ سفید دقیقاً همان چیزی است که در تبلیغاتش مرتب تکرار می شود: فیلمی از رولند امریش. برای آن¬هایی که با آثار این کارگردان آشنا هستند در این فیلم چیز خارق العاده¬ای وجود ندارد. فیلم دقیقاً از یک الگوی اِمریشی تبعیت می کند: شروعی هیجان انگیز و تا حدی متقاعد کننده که با یکسری اتفاقات بی معنی و ناامید کننده ادامه می¬یابد و در نهایت به یک پایان خوشمزه و دلپذیر ختم می شود و کارگردان به قدری در تکرار این الگو اصرار دارد که نتیجه کار اثری مضحک در آمده است.
سقوط کاخ سفید را می توان بالاتر از گودزیلا و 2012 ، پایین تر روز پس از فردا و همردیف روز استقلال قرار داد. در مقایسه با فیلم تاثیرگذار و هیجان انگیز الیمپوس سقوط کرده است به کارگردانی آنتونی فوکوآ که داستان خوش آب و رنگ¬تری از یک حمله به کاخ سفید در سال 2013 ارائه می دهد، این اثر شلخته و درهم و برهم رنگ می بازد.اقدامات امنیتی که در ابتدای فیلم نمایش داده می شوند به نظر باورکردنی می آیند. صحنه ها به خوبی طراحی شده اند، گرچه شخصاً اطلاعاتی درباره چیدمان و معماری داخل خانه رئیس جمهور در کاخ سفید ندارم. بیننده در ابتدای فیلم اطلاعاتی مختصر و باری به هر جهت درباره شخصیت های اصلی فیلم دریافت می کند. چانینگ تاتوم که این روزها به یکی از چهره های پرفروش هالیوود تبدیل شده این بار در نقش کیل سرباز سابق ارتش و بادیگارد فعلی رافلسون سخنگوی کاخ سفید (با بازی ریچارد جنکینس) برای یافتن پستی در تیم عملیات سری کاخ سفید به همراه دختر باهوش 11 ساله اش امیلی (با بازی جوئی کینگ) به کاخ سفید می آید. بعد از یک ملاقات ناخوشایند با فینرتی رئیس عملیات سری کاخ سفید (با بازی مگی گیلنهال) که دوران شرارت کیل را به خوبی به یاد دارد، او و امیلی تصمیم می گیرند که قبل از برگشتن به خانه داخل کاخ سفید گشتی بزنند. در جریان این گشت و گذار با پرزیدنت سایر (با بازی جیمی فاکس) روبرو می شوند که به امیلی اجازه می دهد از او برای کانال یوتیوبش فیلمبرداری کند. بعد از مدت کوتاهی کاخ سفید مورد حمله یک تروریست به نام استنز (با بازی جیسون کلارک) و دار و دسته اش قرار می گیرد. اما بعد معلوم می شود که این حمله نقشه واکر رئیس تیم محافظت از رئیس جمهور (با بازی جیمز وودز) بوده که البته انگیزه های آن چندان شفاف و روشن نیستند ولی به هر حال شرایط را برای خودنمایی کیل فراهم می کند. روی¬هم رفته تماشای چانینگ تاتوم در حال زد و خورد با شخصیت های منفی داستان چیزی است که بیننده باید 10 دلار بابتش پرداخت کند.اگر بخواهیم بیشتر درباره این فیلم صحبت کنیم باید بگوییم که تاتوم بعد از زدن آدم بد داستان خود را در راهروهای آسانسور پنهان می کند و در یک تعقیب و گریز در محوطه سرسبز کاخ سفید شرکت می کند و از انفجارهای پی در پی جاخالی می دهد. و در خلال فیلم جوک¬های می گوید که آن قدر سخیفند که به سختی می توانم یکی از آن هارا به یاد بیاورم. برای آن هایی که طرفدار بازی جیمی فاکس هستند باید بگویم که از تماشای فیلم چیز دندانگیری گیرشان نمی آید و بهتر است فیلم جانگوی آزاد شده را کرایه کنند. به آنهایی هم که برای دیدن مگی گیلنهال به سینما می روند باید بگویم که فیلم های امریش به داشتن بازیگران زن قوی مشهور نیستند.


سقوط کاخ سفید حداقل یک ساعت طولانی تر از آن چیزی است که باید باشد. حدود 60 دقیقه از فیلم صرف نمایش چیزی می شود که بیننده از یک ساعت قبل آن را به خوبی می داند. امریش و جیمز واندربیلت فیمنامه نویس 70 دقیقه صحنه های غیرضروری به فیلم اضافه کرده اند تا کمی به آن شاخ و برگ داده باشند. این صحنه ها شامل نجات کلیشه ای امیلی از دست تروریست ها، تغییر بدون دلیل محور داستان، توضیحات شخصیت منفی درباره برنامه پیچیده انتقام گیری اش هستند. گویا فیلم یکسری اصلاحات هم داشته است، مثلاً یکی از صحنه های نبرد تن به تن برای کاهش خشونت فیلم کوتاه شده تا فیلم بتواند رده PG-13 بگیرد.ظاهراً امریش قصد داشته نسخه «جان سخت در کاخ سفید» را بسازد، ولی «اولیمپوس سقوط کرده است» او را در این خصوص شکست داده است. در واقع فیلم بیشتر به سریال ضعیف 24 نزدیک است. صحنه های اکشن خوب از آب در آمده اند اما چیز خاصی در آن ها وجود ندارد، گرچه تعقیب و گریز در محوطه کاخ سفید را می توان وجه تمایز فیلم دانست و صحنه ای که رئیس جمهور موشک به دست از پنجره ماشین بیرون می آید را می توان در شرایط مختلف به عنوان صحنه منحصر به فرد این فیلم در نظر گرفت.شخصاً از فیلم هایی که به شعور و نبوغ بیننده های معمولی توهین می کنند، خسته شده ام. چه کسی گفته که سناریوهای هوشمندانه و انفجارهای بزرگ در تضاد باهم هستند. فیلم سازها تنبل شده اند. فیلم هایی نظیر سقوط کاخ سفید مانند آتش بازی شب عید تنها سر و صدا می کنند و نگاه بیننده را به خود جلب می کنند. «الیمپوس سقوط کرده است» نمونه خوبی است که نشان می دهد چگونه می توان فیلم های اکشن بهتری ساخت. واقعاً تلف کردن استعداد جیمی فاکس، ریچارد جنکینس و مگی گیلنهال و کاریزمای چانینگ تاتوم در چنین فیلم خسته کننده و ملال آوری شرم آور است.
اندکی صبر سحر نزدیک است...
اينك آخرالزمان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SA@M تشکر کرده اند:
hasan_21, Java, shahab313, KH.I.A.2500, ASHKAN95, anga2009, كيارش, shafagh 2, Mahdi1944, esijoon, potpotpot, samsun, reza4087, Present, Ali$amir

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط esijoon » جمعه 26 مهر 1392 05:14

یک نکته خیلی جالب در این گونه فیلم ها موضوع ایران درش مطرح میشه برای من اینه که در تمامشون ایران رو یک کشور تمام عربی در نظر میگیرند...نمیدونم از عمد این کار رو میکنند یا واقعا درک درستی از ایران ندارند....مثلا در همین فیلم اسم رئیس جمهور ایران الرشید هست

ولی چیزی که من در فیلم های هالیوودی دیدم اینه که واقعا مردم آمریکا هیچ درک درستی از فرهنگ و مردم ایران ندارند و نمیتونن ایران رو از اعراب جدا تصور کنند....البته به دلیل اینکه دولت آمریکا دشمنی خاصی با ایران دارند اگر این تصور درست باشد وقعا به نفع ماست

:razz:  :razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
Ali$amir, ASHKAN95, SA@M, mohammad area51, Present, hasan_21, anga2009, Mahdi1944

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

115

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 مرداد 1392 00:48

آرشيو سپاس: 330 مرتبه در 83 پست

Re: فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط potpotpot » جمعه 26 مهر 1392 17:35

کلاً رابطه خصمانه ، بین دو کشور ایران و آمریکا ، به نفع خیلی هاست ، مخصوصا ، تولید کنندگان اسلحه ، آمریکا  :shock:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب potpotpot تشکر کرده اند:
Bystander

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

562

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط mj_piremard » شنبه 27 مهر 1392 18:00

با سلام
من این فیلم رو دیدم دوبار نقشه ایران رو نشون میده دفعه اول موشک ها روی سایت های هسته ای قفل میکنه دفعه دوم روی شهر های مهم مثل تهران تبریز مشهد
الان کافی نتم شب براتون اون قسمتشو آپ لود میکنم.
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
Present, SA@M, mohammad area51

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

115

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 مرداد 1392 00:48

آرشيو سپاس: 330 مرتبه در 83 پست

Re: فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط potpotpot » شنبه 27 مهر 1392 21:16

با سلام

دوستی ،  این فیلم رو برام آوردن ، منتها کیفیت تصویرش بده بعلاوه زیر نویس مناسب هم براش پیدا نکردم !!

دوستان خبره ،  لطفاً یه لینک دانلود تورنت ، با زیر نویس مناسب تو تاپیک بزارید!

لطفاً کیفیت تصویر خوب باشه ، بنده به کیفیت تصویر ، حساسم ، اگه بد باشه نگاه نمی کنم!!!    :zz:

گفته باشم !! نگی نگفتی!! :grin:

لینک فیلم با کیفیت تصویر خوب و لینک زیر نویس  سینک  با تصویر،

باتشکر

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب potpotpot تشکر کرده اند:
Present

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تشکر شده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

Re: فیلم: "سقوط کاخ سفید" به خاطر دفاع از ایران هسته ای!

توسط RaAmIiN » شنبه 27 مهر 1392 21:35

potpotpot نوشته است:با سلام

دوستی ،  این فیلم رو برام آوردن ، منتها کیفیت تصویرش بده بعلاوه زیر نویس مناسب هم براش پیدا نکردم !!

دوستان خبره ،  لطفاً یه لینک دانلود تورنت ، با زیر نویس مناسب تو تاپیک بزارید!

لطفاً کیفیت تصویر خوب باشه ، بنده به کیفیت تصویر ، حساسم ، اگه بد باشه نگاه نمی کنم!!!    :zz:

گفته باشم !! نگی نگفتی!! :grin:

لینک فیلم با کیفیت تصویر خوب و لینک زیر نویس  سینک  با تصویر،

باتشکر

خدمت شما
این 720 اش
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Size: 925.68 MB
/
اینم 1080
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Size: 1.95 GB
زیر نویس هم دوستان میان زحمتشو میکشن چون من ندیدم فیلمو نمیدونم کدوم زیرنویس بهتره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RaAmIiN تشکر کرده اند:
Present, potpotpot


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان