12 معجزه دویدن منظم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

12 معجزه دویدن منظم

پست توسط parscen » شنبه 27 مهر 1392, 2:11 pm

1-زیبایی پوست 
  با افزایش گردش خون،موجب انتقال و جابه جایی مواد غذایی دربدن و پاکسازی آن از سموم خواهد شد.اینکار به داشتن پوستی سالم و نشاط کمک بسیار زیادی خواهد کرد. 
 2-افزایش قدرت مغز 
  دویدن با افزایش گردش خون ،اکسیژن و مواد غذایی بیشتری را به مغر رسانده و عملکرد آن را بهبود می بخشد. 
 3-چربی سوزی 
  ورزش،عضلات شما چربی کمتری خواهند داشت و با اینکه یک عضله کم چرب ،سنگین تر از چربی است اما حتی در زمان استراحت هم کالری بیشتری را می سوزاند. 
  با تنظیم یک برنامه ورزشی منظم ،چربی سوزی تدریجی و سالم و در عین حال متابولیسم بهتر و ترکیب بدنی فوق العاده ای داشته  
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 4-سلامت قلب 
  منظم یکی از بهترین راههای موثر برای تقویت قلب،بهبود گردش خون ،کاهش سکته قلبی و مغزی و البته فشار خون بالا محسوب می شود. 
 5-کاهش وزن 
  دونده معمولی 1000 کالری را طی یک ساعت دویدن می سوزاند،ضمن اینکه داشتن بدنی سبک و چالاک ،به دویدن بهتر و سبکتر شما هم بسیار کمک خواهد کرد. 
 6-جلوگیری از پوکی استخوان 
  براساس برنامه ای منظم می دوید ،فشار مداومی که بر عضلات و استخوانها تحمیل می شود ،موجب قوی ماندن آنها و با افزایش سن ،مانع از ترک خوردن و شکستن زود هنگام استخوانها و آسیب های عضلانی خواهد شد .خداحافظ پوکی استخوان! 
 7-سلامت روانی 
  دویدن منظم ،موجب تقویت روحیه مثبت و افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. 
  علاوه بر تناسب اندام ،به خلق و خوی بهتر و اعتماد به نفس بالاتری هم دست خواهید یافت. 
 8-خواب آرام 
  مطالعات انجام شده ،دویدن در مان بی خوابی است و دونده ها نسبت به افراد دیگر ،خواب شبانه آرامتر و طولانی تری دارند. 
 9-کاهش استرس 
  توان فرد را برای مقابله با عصبانیت و استرس های روزانه بالا برده و مانع از پرخاشگری و ایجاد حس آرامش در فرد می شود. 
 10-تقویت سیستم ایمنی بدن 
  که برنامه ای منظم برای دویدن دارند،نسبت به افراد دیگر،سیستم ایمنی قوی تری هم دارند. 
  عبارتی بسیار کمنر از این افراد دچار بیماری هایی مثل سرماخوردگی ،آلرژی ،کمردرد،مشکلات گوارشی ،خستگی و کوفتگی بدن و مشکلات طی قاعدگی خواهند شد. 
 11-کاهش هیجانات 
  مطالعه ای دقیق در این زمینه ،محققان دریافته اند که تمرینات منظم ورزشی ،با تاثیر بر فعالیت گیرنده های سروتونین در مغز که مسئول کنترل روحیات شخص هستند ،موجب کاهش فعالیت آنها شده و حساسیت کمتر این گیرنده ها به تحریک ،تاثیرات مثبتی بر کنترل هیجانات فرد خواهد داشت. 
 12-احساس شادی 
  تا به حال احساس شعف و شادمانی را طی دویدن و پس از آن تجربه کرده اید! 
  این شادی و نشاط فوق العاده ،ترشح هورمون اندورفین در بدن و ایجاد حس زیبای سبکبالی است. 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: 12 معجزه دویدن منظم

پست توسط Present » شنبه 27 مهر 1392, 6:28 pm

یک سوال
من مینیسک پام دو سال پیش دچار له شدگی شد ، رون پای راستم از چپم لاغر تره و این به خاطر صدمه ای هست که به مینیسک خورده ، آیا دویدن برای من خوبه البته از نوع نرم و خیلی آروم ؟ چه طور می تونم رون سمت راست پام رو تقویت کنم طوری که به حالت قبل بر گرده چون به خاطر این ضعف زانوی راستم صدای بدی میده ( هنگام باز و بسته کردن پا ) ولی دردی ندارم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6795 بار

پست توسط mohammad area51 » یک شنبه 28 مهر 1392, 11:47 am

Present نوشته شده:یک سوال
من مینیسک پام دو سال پیش دچار له شدگی شد ، رون پای راستم از چپم لاغر تره و این به خاطر صدمه ای هست که به مینیسک خورده ، آیا دویدن برای من خوبه البته از نوع نرم و خیلی آروم ؟ چه طور می تونم رون سمت راست پام رو تقویت کنم طوری که به حالت قبل بر گرده چون به خاطر این ضعف زانوی راستم صدای بدی میده ( هنگام باز و بسته کردن پا ) ولی دردی ندارم

البته بهتر با یک دکتر متخصص مشورت کنید ....................با توجه به این که جوان هستید بهتر هر چه سریعتر به فکر درمان باشید با بالا رفتن سنتون مسلما خیلی اذیت میشید .

فکر کنم شنا (اب درمانی ) براتون خوبتر باشه تا دویدن احتمال زیاد دویدن حتی نرم هم براتون مضر باشه.

ان شاء الله پاتون خوب بشه

Captain
Captain

پست توسط Present » یک شنبه 28 مهر 1392, 1:09 pm

دکتر رفتم ، ولی حرف زیادی نزد فقط یکسری قرص مثل مولتی فلکس و امگا 3 نوشت و گفت روزی یکی بخور و یک نرمش داد که هر چی انجام می دم احساس میکنم تاثیری نداره ( گفت : ماهیچه پا رو منقبض کن و سعی کن زانوت رو به زمین بچشسبونی و 10 ثانیه نگه دار و بعد پات را با همین حالت بالا بیاور و 10 ثانیه نگه دار و ...) فکر کنم باید برم باشگاه و با دستگاه جلو پا این تمرین رو بکنم چون این خیلی سادست برای من ، باید سنگین تر و با وزنه کار کنم .

اسم دویدن آوردی دلم برای بسکت یک ذره شده و نمی تونم بازی کنم الان دوساله فقط در حد پرتاب بازی می کنم و نمی دوم ، انگار بابات برات دوچرخه خریده باشه ولی فقط بذاره نگاه کنی :grin:

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6795 بار

پست توسط mohammad area51 » یک شنبه 28 مهر 1392, 1:41 pm

Present, عزیز
معمولا در اینجور مواقع بهتر پیش چندتا پزشک برید تا ببینید تشخیص اونها چیه ....
راستی اب درمانی دکترتون توصیه نکرد؟ یا فیزیوتراپی مجدد ؟

Captain
Captain

پست توسط Present » یک شنبه 28 مهر 1392, 2:02 pm

فیزیوتراپی دو سال پیش رفتم ، حدود 30 جلسه و آب درمانی هم گفت ولی آدم مگر چقدر می تواند در ماه هزینه استخر و ... کند هر جلسه 6 تومان هفته ای 2 جلسه 12 تومان و در ماه 48 تومان برای استخر می دهم کم نیست ....
پیش 3 تا از دکترهای معروف شیراز رفتم ، دکتر شاهچراغی ، دکتر آزاد و دکتر شهریاری همشون یک چیز رو می گند اینکه به عمل نیاز نداره ولی هر کدوم روش خاصی داره برای درمان از همش بهتر همین بود که گفتم ولی ...

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”